Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18508 replies to this topic

#1181
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

a fos tárcsák azért ráznak, mert nincsenek síkba köszörülve.

rendes tárcsát kell venni (shimano SM-RT6x és tőle fölfelé például) az majd nem ráz.

nem a lyuk ráz amúgy a tárcsában, hanem az anyag egyenetlensége.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1182
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nekem is volt windcutterem, még valami ótvar shimano fékkel (meg olcsó villával) használtam, rázott, mint a fene.

Amikor vettem rendes féket (XT), lett hozzá Shimano tárcsa, működik, ahogy kell, nem kell ezt nagyon ragozni.



#1183
barkotibor

barkotibor

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts

 

Sok fajta tárcsa-fék kombót használtam már az általatok leírt jelenséget nem igazán tudom értelmezni. 

A jelenség:ahol szélesebb anyagra ér a pofa ott jobban fog, ahol nagyobb a lyuk ott kevésbé. Nálam az Alligator Wind Cutter- nél jelentkezett erősen, a BTS (ashima) aro 8-nál már nem annyira.  Jól berázta a Tora-t, igaz már volt némi „bushing play”. G2 replika, és Starlite-nál nem vettem észre.

 

Ha esetleg megosztanál velünk egy két tárcsa - fék - pofa kombinációt ami jól működik, működött nálad.


Edited by barkotibor, 2014. June 29. - 21:20.


#1184
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

ma egy slx-es tesztbringát próbálgattam. /180 elől hátul/ rövid távokon volt már dolgom vele, de hosszabban csak most. kb a 95 kilómmal, 65+os tempóval, (a km óra annyit mutatott de 26-oas kerékhez volt állítva, ez meg jó ballonos 650b) egy ujjal húzva gyakorlatilag csak mozdítanom kellett az ujjamon erőkifejtés nélkül. inkább arra kellett figyelni nehogy fejre álljak egy óvatlan pillanatban :)


  • zeezoltano likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1185
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Azért egy pici apróságot még hozzá tennék Gabocának elég méretes a tenyere, mondhatni péklapátnyi :) . Valószínűleg ez nem kis szerepet játszik abban hogy ennyire hangsúlyozza a két fékkar fogásának különbségét. Mástól még nem hallottam hogy kifogásolja az SLX formáját.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1186
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Szerintem egyetértetek most is:)



#1187
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

:)



#1188
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ez az amiben Zézóval konzekvensen nem értünk egyet.  :) 

Ö mindig leírja csak a nyomáspontállításban tud többet az XT mint az SLX, én meg hozzá szoktam tenni adagolhatóságban és fékkar formájában is jobb az XT, nekem ez a két plusz megérte a többlet költséget. 


  • zeezoltano likes this

#1189
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Szerintem nem ér meg az xt által nyújtott többlet, valószínűleg az elején játszanál vele aztán azt is elfelejtenéd hogy van rajta ilyen lehetőség.

Sok fajta tárcsa-fék kombót használtam már az általatok leírt jelenséget nem igazán tudom értelmezni. Mert szvsz ez akkor fordulna elő ha nagyobb volna a "lyuk" mint a betét. Ebben az esetben viszont rögtön blokkolna a kerék. A fék akkor szokott visítani ha olajos-zsíros szennyeződés kerül a betétre vagy nem párhuzamos a tárcsával. Az előbbit égetéssel a másodikat helyes beállítással orvosold.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1190
barkotibor

barkotibor

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts

Ha jól értem akkor, megéri a felárat az XT.

 

Amúgy engem is érdekel "tibibaba74" által felvetett kérdés. Ránézésre az SM-RT66-tol felfelé periodikusan ismétlődő, de eltérő méretű kivágásokkal van ellátva. Vagy az "agyag - lyuk" arány úgy van "kiszámolva" hogy a fékezés eggyenletes lessz ?

 

 

Valamint jelenlegi fékemmel kapcsolatban is lenne problémám. BR-M445-öt használok Alligator starlite-val, eddig nem volt vele gondom. De  pár napja egy-két kerék fordulat után elkezd visítani és a fékerő is csökken. Mind shimano organikus, mind BBB fél-fémes pofákkal ezt csinálja. Alligator organikus pofákkal pedig a fékezés elejétől visít de a fékerő jó. Természetesen volt tárcsa tisztítás, pofa tisztítás, csiszol.

Csak az első csinálja, a hátsó, csendben teszi a dolgát.


Edited by barkotibor, 2014. June 28. - 19:57.


#1191
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Köszönet az építő jellegű hozzászólásért.


Segítek:
akinek írni akartál: zeezoltano

A "bentlakó" az csak egy rang :P

#1192
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Maj' meglátjuk, hisztivel meddig jucc...

Hajráf!

Köszönet az építő jellegű hozzászólásért.



#1193
tibibaba74

tibibaba74

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Köszönet az építő jellegű hozzászólásért.



#1194
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Legyen ez a hét hozzászólása... :D :D :D

Bentlakó! Pontosan melyik gyárira gondoltál?


  • zeezoltano likes this

#1195
tibibaba74

tibibaba74

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Bentlakó! Pontosan melyik gyárira gondoltál?

 



#1196
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts

Sziasztok,

 

Elixir 5-ös féket akartam slx-re cserélni és a következő dologba futottam bele, hogy az avid adapterével nem tudtam úgy összerakni a féket hogy az rendesen a tárcsán fogjon(akárhová pakolgattam az alátéteket), eltérő adaptert igényel a két fék? (Reba RL pm, 180mm avid tárcsa, avid adapter). Az avid tárcsa gondolom nem lehet a probléma mivel a 180 illetve a 160mm-nek mindenhol ugyanannyinak kellene lennie, nem? A hátsó IM to PM adapterrel is szívni fogok, vegyek oda is shimano-t (ezt még nem próbáltam meg kicserélni de most már nem reménykedem hogy az jó lesz).

 

Cseréld le az adaptereket a megfelelő Shimano típusokra!

Az utókor számára: Valeria Victrix javaslata volt a helyes megoldás, a shimano adapterekkel tökéletesen működik az slx fék az avid tárcsákkal.


Edited by hermfer, 2014. June 27. - 11:22.


#1197
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Tibor NEM csak nyomáspont állitással tud többet.

Titibaba mi lenne ha gyárit használnál? ;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1198
tibibaba74

tibibaba74

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

BR-M445-Ashima ARO-8 -ról váltok slx br-m765 re.

Olyan tárcsát keresek hozzá amivel egyenletes a fékezés, nem rángat, rázza a villát  a "dizájnos minta", eltérő nagyságú kivágások miatt.



#1199
barkotibor

barkotibor

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts

Fékcsere előtt álok.

 

A kérdésem: 

Megér-e az XT BR-M785-B szett 50 € felárat az SLX BR-M675-B-Hez képest ( fékerő, tartósság, beállithatóság )

 

 



#1200
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts

Köszönöm a hozzászólkásokat, valószínű SLX lesz.

Még jó tárcsát kellene néznem hozzá, 

Avid HS1 jól működne vele? (nem darál, nem nyűszög, nem hajlik ki?)

 

időnként az apróban szoktak lenni Avid G3 tárcsák is, ilyeneket használok slx-szel és nagyon jók.

 

http://apro.bikemag....uj-l232432.html

http://apro.bikemag....uj-l236041.html


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"