Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#1081
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Sziasztok!

 

Pár éve vettem egy ilyen bicajt:

http://www.bicyclewe...sway-20-md-2011

Nekem megfelel, csak a mechanikus tárcsafékkel nem vagyok kibékülve. Beállítom... jó, aztán pár fékezés után súrol... aztán megint szépen fut és természetesen a tárcsát is feszíti kicsit, de ez érthető.

Az ebay-en néztem Shimano BR-BL-M355 szettet. Ennél többet nem nagyon szánnék rá. (+ugye váltókarok)

http://www.ebay.com/...984.m1423.l2649

A dilemmám az, hogy a jelenlegi bovdenek 1450 és 840mm hosszúak (ahogy a képen is látható elég nagy hurkokkal a kormánynál), a Shimano viszont csak 1300 és 750mm. Szerintetek elég ennyi is?

(a másik fura a Shimanonál, hogy a jobb oldali az első a bal pedig a hátsó, de ezt motoron már megszoktam és meg is lehet cserélni) :)

Köszi előre is!

A fékcső hossza biztosan elég lesz a bringádhoz.

A fotón tényleg fordítottnak tűnik de könnyen megcserélhető, szervizben megcsinálják hamar.


Marci

#1082
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

bár én nem kedvelem az avidot, az elixir egy teljesen jó konstrukció. légteleníteni kell a rendszert az itt látható módszerrel:

 

Annyi még lemaradt, hogy mindezt szakszervizben végzett olaj... izé... fékfolyadék (remélem, nem olajat raktak bele a DOT5.1 helyett...) csere+légtelenítés után csinálja.



#1083
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Az XT-fékes sztorit tapasztalatból meg tudom erősíteni. 0 fok közelében bemerevedett az egész rendszer, nem lehetett használni.

Szó nélkül cserélték, csak egy papírra felíratták velem a tüneteket. Nem kellett, hogy szivárogjon vagy valami. Utána hibátlan lett.

 

nekem csak a szivárgó féknyerget cserélték, a másikat nem, pedig az sem működött.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1084
mbalazs82

mbalazs82

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

Pár éve vettem egy ilyen bicajt:

http://www.bicyclewe...sway-20-md-2011

Nekem megfelel, csak a mechanikus tárcsafékkel nem vagyok kibékülve. Beállítom... jó, aztán pár fékezés után súrol... aztán megint szépen fut és természetesen a tárcsát is feszíti kicsit, de ez érthető.

Az ebay-en néztem Shimano BR-BL-M355 szettet. Ennél többet nem nagyon szánnék rá. (+ugye váltókarok)

http://www.ebay.com/...984.m1423.l2649

A dilemmám az, hogy a jelenlegi bovdenek 1450 és 840mm hosszúak (ahogy a képen is látható elég nagy hurkokkal a kormánynál), a Shimano viszont csak 1300 és 750mm. Szerintetek elég ennyi is?

(a másik fura a Shimanonál, hogy a jobb oldali az első a bal pedig a hátsó, de ezt motoron már megszoktam és meg is lehet cserélni) :)

Köszi előre is!



#1085
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

bár én nem kedvelem az avidot, az elixir egy teljesen jó konstrukció. légteleníteni kell a rendszert az itt látható módszerrel:

 

Kösz, ezt megkérdeztem szervizes ismerőstől és azt a választ kaptam, hogy ha nincs megfelelő felszerelésem, akkor felejtsem el.

Nagyjából egyetértek vele.

A videót már egy hete nézegettem, de azért ez valamivel több, mint egy fékbetét csere...



#1086
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

bár én nem kedvelem az avidot, az elixir egy teljesen jó konstrukció. légteleníteni kell a rendszert az itt látható módszerrel:



#1087
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Na ez egyre érdekesebb. Lehet, hogy kevés benne a folyadék, de... Állványon áll a bringa, a kormánya balra fordítva, ettől az első kerék és rajta a fék kb.8-10 fokban van megdöntve. Ha így tárolom, nem is kellenek órák, néhány perc alatt felpuhul a fék annyira, hogy a fékkar kb. egy-másfél centire áll csak meg a markolattól, míg a hátsó féké két-három centire (már amennyire jó a szemmértékem) Átfordítva a kormányt a jobb oldalra, szépen visszakeményedik a fék. A hátsó féknek mindeddig semmi baja, stabilan működik a kar. Az előbb kíváncsiságól lekaptam az állványról és megdöntöttem az egész bringát jobbra, nagyjából 45 fokos szögben. Pillanatok alatt felpuhult a hátsó fék, míg az első teljesen normális maradt. Erre tud valaki értelmes magyarázatot? Kevés benne a folyadék? Nem belevaló? Az Elixir5 konstrukciója ... khm... nem tökéletes?

#1088
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Legrosszabb esetben beesik a fékkar és 0 fékhatás, de leginkább gyenge fékhatás. Én maximum csak a szervizig mennék vele nagyon óvatosan, azt is a saját felelősségedre. Mást szerintem senki sem fog javasolni, hogy ha bármi történik veled...

Hát egy haszna volt a dolognak: minden mindegy alapon ki mertem venni a betétet.
Kicsit másképp néz ki közelről, mint amilyenre tippeltem.
Mondjuk egy pillanatra megállt bennem az ütő, mert az egyik végén kb. tized mm vastagnak tűnt a betét, de kiderült, hogy ahogy kivettem, a tartó lemeze kicsit elmozdult.

#1089
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Buborékos, levegős fékkel, aminek a nyomai csak pár órányi tárolás után jelentkeznek, menet közben nem, mit kockáztatok?

 

Legrosszabb esetben beesik a fékkar és 0 fékhatás, de leginkább gyenge fékhatás. Én maximum csak a szervizig mennék vele nagyon óvatosan, azt is a saját felelősségedre. Mást szerintem senki sem fog javasolni, hogy ha bármi történik veled...



#1090
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Buborékos, levegős fékkel, aminek a nyomai csak pár órányi tárolás után jelentkeznek, menet közben nem, mit kockáztatok?

#1091
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tapasztalatlanként írok most, és igazából tanácsot kérek! Most cseréltem bringát, és ezzel féket is :)! Eddig Avid single digit 7 v-féket használtam, de a a mostanin xt tárcsafék van, ami még nagyon új rendszer nekem. A problémám az, hogy rövid használat után - pl egy lejtőzés - az első fék "cincogó", míg a hatsó furcsa "rágó" hangot hallat! (Remélem elég szakszerű volt a megfogalmazás :) ). Hidegen ez a jelenség elmúlik, de mint mondtam rövid menetidő után ismét előjön. Ez normális jelenség tárcsáknál, vagy van vele valami gáz?

Segítségetek előre is köszönöm!

Normálisnak is mondható, nekem is csinál erős hosszú fékezés után ilyet SLX és Deore fék is. A fékbetét felmelegíti a dugattyút és ezzel együtt az olajat is, ami kitágul, ezzel beljebb nyomja a dugattyút. Amikor lehül, visszaáll a világbéke.

Ha fékezés nélkül is eljátssza, akkor lehet hogy kicsit közel vannak a betétek a tárcsához, az lehet olyantól, hogy kicsit sok az olaj a rendszerben, de azt így nehéz megmondani látatlanban.



#1092
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás

Az XT-fékes sztorit tapasztalatból meg tudom erősíteni. 0 fok közelében bemerevedett az egész rendszer, nem lehetett használni.

Szó nélkül cserélték, csak egy papírra felíratták velem a tüneteket. Nem kellett, hogy szivárogjon vagy valami. Utána hibátlan lett.



#1093
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

a 775-ös xt csinálta ezt, mégpedig jellemzően a kevésbé ergonómikus "kistekerős" fékkartávolság állítóval szerelt rendszerek. ákcióban vásároltam egy pár féket, melyből az első a fönt említett szériából származott, hidegben be is merevedett az egész, a hátsó viszont tökéletesen működött(ezen az újabb, jobban hozzáférhető tekerő basz volt). a boltban szó nélkül cserélték a féket, szóval valami csak lehetett a dolog mögött.



#1094
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

a fázós xt-t azért hoztam elő, mert az ugyan tényleg sokaknál jelentkezett, de hivatalosan (tudomásom szerint) semmit nem reagáltak a dologra. ha eresztett a féknyereg, cserélték, de ha csak" használhatatlanságig lelassult a fék hidegben, semmi nem történt vele.

 

nekem ugyan fordítani kellett ezt a cikket, de nem emlékszem "tömeges" előfordulásra, inkább csak általánosításra. ha volt is ilyen, nekem inkább rossz hír keltésnek tűnik az egész.

 

 

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1095
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem, tényleg tömegesen elfosták magukat hidegben a hibás tömítések miatt.

#1096
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

ez a cikk bulvár kategória, minden konkrétumot nélkülöz. ami viszont érdekes, hogy a shimano nem reagált semmit a hibára. ez a helyzet ismerős valahonnan... megvan, ugye? a fázós xt-k.

 

Ha csak egyedi eset, az nyilván más, de eléggé úgy adta elő, hogy tömeges probléma... A fázós xt-ből kimaradtam rémhírkeltés volt?



#1097
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

ez a cikk bulvár kategória, minden konkrétumot nélkülöz. ami viszont érdekes, hogy a shimano nem reagált semmit a hibára. ez a helyzet ismerős valahonnan... megvan, ugye? a fázós xt-k.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1098
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nem vagyok szakértő, nekem ráadásul nem a bordás változat van, de szerintem ennek nem három darabban kéne lennie :huh:

 

Nem értek németül, de angolra fordítottam és azt írják minden előjel nélkül egyszer csak beesik a fékkar és nem lesz fékhatás. Nekem az összes betétem ilyen mindkét bicikliben. Érdemes volt megvenni. Természetesen ha sakkozom, akkor nem törik el a betét. Ez is az én hibám, megmondták. :) Viccet félretéve: elgondolkodom, hogy más betétet rakok bele mielőtt kinyírom magam.


freddyke módosította - 2014. július 27. - 00:16


#1099
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Shimano probléma; na szuper, pont ilyet használok!...
http://www.bike-maga...gen/a20229.html


Nem vagyok szakértő, nekem ráadásul nem a bordás változat van, de szerintem ennek nem három darabban kéne lennie :huh:



#1100
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Valószínűleg.

Akkor itt jön a nagy kérdés, hogy ezek után hova vigyem? :(
Arról nem beszélve, hogy nem állok olyan jól, hogy csak úgy dobáljam ki a tízezreseket.
Youtube-on megnéztem, a légtelenítés már nem az a művelet, amihez lenne eszközöm és bátorságom, hogy nekikezdjek.