Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11007 hozzászólás a témában

#61
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Fijjug!

 

Rosszalkodó bringához vázat keresek. Ami nálam azt jelenti: merev farú trail váz, amivel az akarmilyen meredek, persze lefele is kellemes.

 

Vagyis rövid lancvilla, hosszú és alacsony felsőcső, lapos fejcsőszög. A (nálunk még nem eléggé) klasszikus

long, low, slack stílus.

 

Részletesebben:

- lapos fejcsőszög: bármilyen lapos, úgyis túl meredek lesz.. 61fok a minimum amit eddig találtam, de az

  viszonylag hosszú telóval, és én rövidebb rugóúttal használnám, ha már a hátulja merev. Rövidebb fejcső is

  előny.

- kerékméret: jó a 26, 27.5 elmegy, 29 persze kizárva

- +os láncvilla szélesség jöhet, de jó a 135-ös is

- vázanyag: jó az alu, acél is szimpi de az ugye drágább, karbon felejtős mert drága és kényes..

- lehetőleg új, EU-n belülről. Ha használt de itt van magyaroszágon, megtapperolható az is érdekel. 

 

Amit eddig találtam, hangsúlyozom, ha eddig nem tettem volna :) a lapos fejcsőszöget:

- https://www.btr-fabr...roducts/belter/

  csak hát khmm-khmm az ezer font ugye..

- Ragley Troof, pontosabban http://singletrackwo...-dh-type-riding

  ez meg régebbi váz

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.


peppe módosította - 2016. május 09. - 23:55

a második p néma!

#62
balazs45

balazs45

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

köszönöm szépen! tehát vázakat nem cserélgethetem össze vissza. mert van ey elég frankó vázam csak 29es gumikkal még nagyobb lenne (nagyon magas vagyok) 



#63
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nagy szerencsével beleférne hátul, elől nagy valószínűséggel nem férne bele a villába (és ha igen akkor csak kissebb gumival, ill. kis sárnál is gyorsan szorulna), de akkor is teljesen megváltoztatja a geometriát, szóval jó bringa nem lenne belőle. Rosszabb esetben terhelés alatt súrolni fogja a vázat (támvilláknál), ami akár balesetveszélyes is lehet. Magasabb lenne a súlypontod is mint amire tervezték, ráadásul az áttételeken is változtatna (nehezebb lenne meredeken felfelé).



#64
balazs45

balazs45

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

és miért? ki tudnád fejteni h egy kicsit okosodjak is?



#65
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

S, mik az esetleges buktatók?

az egész elképzelés..


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#66
balazs45

balazs45

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok, nem találtam meg a megfelelő topicot. a lényeg hogy szeretnék egy bingát építni, egy 26"os kerekű brina vázából indunék ki, azonban 29"-es kerekeket alkalmaznék, ez kivitelezhetetlen lenne, vagy ha belefér a vázba a kerék akkor jó bringa lenne, mikre kell odafigyelni, mik az esetleges buktatók? előre is köszi szépen



#67
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Valaki ismeri ezt a gyartot?kezdo fullinak megfelelne egy 180cm magas embernek?

http://bolha.testbik...php?clid=240528

Ne viccelj :) Van épp egy eladó szép szinte új am vázam, kb ennyiért oda is adom :)


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#68
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Haló!

 

Adott egy Mondraker Zenith X váz, ami 216*63os dhx levegős tagot fogad. Így 170mm moccan, ami nekem sok tekeréshez, de a váz masszívságára szükségem van. Kérdsem az lenne hogy egy 200*56mm RP23 tagot ha beleteszek, az nagyon hazavágja? Van hozzá geometria állító szett, azzal utána lehet menni a szögetnek, inkább a mozgás mássága miatt aggódok.


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#69
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Megfogadom.koszi a magyarazatot.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#70
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mi ezzel a baj?az ok hogy a tagot egybol cserelni kell de a vazzal mi lehet a gond.oke nem high end ezt tudom de ennyire szar?

azért fullit csúnyán el lehet b---ni.

sokszor a "nagyok" is rossz katalogból választanak (szétcsavoRODÓ FORGÁSPONTOK, SZAR MOZGÁS, ROSSZ GEÓ ETC)

 

mire veszel egy jó tagot + 40-50, ott vagy mintha vennél egy bevált darabot taggal.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#71
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Mi ezzel a baj?az ok hogy a tagot egybol cserelni kell de a vazzal mi lehet a gond.oke nem high end ezt tudom de ennyire szar?

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#72
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Valaki ismeri ezt a gyartot?kezdo fullinak megfelelne egy 180cm magas embernek?

http://bolha.testbik...php?clid=240528

80-90 körül szoktak lenni használható teljesen jó fulli vázak.

 

ezt +venni szvsz ekvivalens azzal mintha rágyújtanál a megfelelő címletekkel.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#73
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Valaki ismeri ezt a gyartot?kezdo fullinak megfelelne egy 180cm magas embernek?

http://bolha.testbik...php?clid=240528

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#74
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám!

Vettem nemrég egy vázat és belső bowdenvezetéses a cucc. Na most az a bajom, hogy felül benyomom a bowdent, de az egy istennek sem akar alul kijönni. :wacko: Érzem, hogy megakad egy ponton (lemértem a becsúszott hosszt, végig megy) és onnan semerre! Mind a kettő oldalon ez a helyzet. Létezik, hogy ez a belső vezető cső nem egy cső hanem a váz belsejében szabadon mehet mindenfelé a bowden??? :unsure:  Ebben az esetben, hogy a sörétbe tudom átvezetni hogy a másik oldalon kijöjjön?  :huh:



#75
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

ez az aszimmetria leginkább a láncvillákat érinti, a támvillákra nem jellemző. több oka is lehet (van):

- a hajtásoldalon a hajtásnak és váltásnak kell a hely. el kell férjen a lánc (lehetőleg mind kevesebb kontaktussal a láncvillával), kell hely az első váltónak (berugózott állapotban is!).

- a bal oldalon fenti szempontok nem játszanak, tehát lehet egyszerűbb a láncvilla vonalvezetése, viszont ott a fék (ez mondjuk rendszerfüggő, hogy a láncvillát vagy a támvillát terheli, utóbbi "jobb"), aminek hely kell és másképpen terheli a vázat, mint a hajtás/váltás.

köszi a választ



#76
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.886 hozzászólás

Sziasztok!

 

 

Egyre többször látom, hogy az össztelós montik láncvillája asszimetrikus. Miért jó ez, vagy miben különbözik a szimetrikus vázakhoz képest? (nem a kinézetre gondolok) :)

 

Köszi

 

ez az aszimmetria leginkább a láncvillákat érinti, a támvillákra nem jellemző. több oka is lehet (van):

- a hajtásoldalon a hajtásnak és váltásnak kell a hely. el kell férjen a lánc (lehetőleg mind kevesebb kontaktussal a láncvillával), kell hely az első váltónak (berugózott állapotban is!).

- a bal oldalon fenti szempontok nem játszanak, tehát lehet egyszerűbb a láncvilla vonalvezetése, viszont ott a fék (ez mondjuk rendszerfüggő, hogy a láncvillát vagy a támvillát terheli, utóbbi "jobb"), aminek hely kell és másképpen terheli a vázat, mint a hajtás/váltás.


Kisherceg módosította - 2016. február 03. - 16:07

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#77
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Sziasztok!

 

 

Egyre többször látom, hogy az össztelós montik láncvillája asszimetrikus. Miért jó ez, vagy miben különbözik a szimetrikus vázakhoz képest? (nem a kinézetre gondolok) :)

 

Köszi



#78
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretnék venni használtan egy retro acél vázat.Munkábajárós kerékpárt szeretnék építeni belőle.

Abban kérném a segítségeteket,melyek azok a csőgyártó,vázgyártó márkák melyek szóba jöhetnek?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Montit, trekkinget vagy outit? Elsőnek ezt érdemes eldöntened. Másfél éve összeszedtem pár szempontot a témában, ezek szerintem nem változtak sokat. Szerintem a csőszettnél fontosabb az, hogy legyen kényelmes (mivel nap, mint nap használod majd), legyen olcsó (mert lába kél), és tudja azt funkcionalitásban, amit elvársz tőle (sárvédő, csomagtartó rögzítés, esetleg 1x1 kompatibilitás). 



#79
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretnék venni használtan egy retro acél vázat.Munkábajárós kerékpárt szeretnék építeni belőle.

Abban kérném a segítségeteket,melyek azok a csőgyártó,vázgyártó márkák melyek szóba jöhetnek?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 



#80
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nincs több ötletem, de mért fontos a kályhacső ?

 

előbb útóbb mindenki véknyít, lassan visszajön a collos cső.

ejtős nyeregcső miatt, ahogy Kisherceg írta