Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11005 hozzászólás a témában

#101
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

ja, kicsit elgyengültem... lassan kezdem feladni a 27,5 ss vázról szőtt kis álmomat. marad az inbred ss-nek, váltósnak meg ami elsőre meggyőzőnek tűnik, bár a 27,5 szimpatikusabb, mint a nagykerék, de jó ajánlat esetén beszállnék az utóbbiba. pl egy salsa el mariachi, az még ss-t is tud, csak milyen áron már???!!!

 

válogatós vagyok és felindulásból döntök, nem könnyű velem együtt élni. még magamnak sem. :D

 

kerékből dt van kinézve (de mekkora legyen? :rolleyes: ), a 2*10 slx hajtás/váltás + fékezés meg itt figyel a fiókban. építés (esetleg átépítés) lesz, ha lesz valami, nem vitás.

 

a kona koma hogy kerül a képbe?

 

az a bottizé b@aszott ronda. :/

 

 

EDIT: pyxisből szerintem csak 17 és 19 volt, cruxból volt 16/18/20

mutass egy képet a pyxisről, kérlek!

Feltételezem, hogy te is azon agyaltál, amin én: váltós és SS használat megoldása egyazon vázzal. Ezt pedig jelenleg 27,5-esben csak az új Explosif tudja, legalábbis azok közül, amik számunkra is hozzáférhetőek. Így jön ide Kona koma. (Bár ezek szerint már az sem hozzáférhető a nekünk való méretben.)

Jobban végiggondolva azonban nem életszerű, hogy "most singlespeedezni van kedvem, de a bringa éppen váltósnak van összeszerelve" - akkor nekiállsz még fél órát szerelni indulás előtt. (Főleg, ha swapoutos.) Szóval lehet, hogy tényleg jobb ezt mégiscsak két külön bringával megoldani, mindegyiket a felhasználásnak megfelelő papucskialakítású vázzal.
(Egyébként, ha kiveszed a "ss használatra is alkalmas" és "acél" kritériumot, akkor se valami nagy a választék egyelőre a külön megvásárolható 27,5-es vázakból. Főleg, ha 600 Euro alatt akarsz maradni, a NS Eccentric-et pedig kihagyod, mert az csak lefelé tud gurulni, felfelé sílift...)

A Pyxis vázat Szombathelyen vettem, valami bringaboltban a főút mellett. Nagyon örültem, amikor rátaláltam, mert ez volt a nagy vágyam a 90-es évek végén, amikor még nem engedhettem meg magamnak. Kb ez a párbeszéd zajlott le a boltban:

- Az ott egy Crux?
- Nem, az egy Pyxis.
- Pyxis?!? Akkor ide vele!

Vélhetőleg még a méretére is rákérdeztem. (Vettem hozzá kormánycsapágyat is, és még ott helyben be is szereltettem, mert a házilagos bepréselés nekem nem szokott összejönni.) Lehet, hogy átb...tak? Végül is a Pyxis felirat csak egy letéphető matricán van rajta, és később a Cruxok is készültek Ritchey papuccsal. Kinézem belőlük, mert a hozzá való spéci nyeregcsőbilincset sem adták vele, úgy kellett később esztergáltatnom egy egy számmal kisebből.
Anno volt a kezemben papíron a geometria-táblázata ezeknek a Magellánoknak, de sajnos sehol sem találom a neten.
Képem sajnos csak telefonos van a cangáról, de majd belinkelem, ha sikerül valahova feltenni.

Egyébként azért vagyok az építés ellen, mert nekem ez a Pyxis-móka 250e Ft körül állt meg, pedig igyekeztem a lehető legtöbb cuccot az apróból beszerezni, használtan, vagy ha esetleg téves vásárlásból származó cuccot passzolt tovább valaki. És kkor még eléggé más volt az általános árszinvonal... Közben időnként szembe jön az aprón egy-egy ilyen Easton vázas Kona (csak jobb telóval) 100-150e-ért, nomeg volt egyszer egy NoS Cannondale Fattyvel, Spinergy Spox kerekekkel a Maxi-bikenál 135e-ért... Én ugyan boldogan építenék mindenfélét, ha lenne rá pénzem, de azt mondom, hogy akinek nem fontos a "legózás" is legalább annyira, mint maga a tekerés, az inkább vegyen komplett bringát, akár használtan, akár újonnan.


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#102
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Osztan mondjuk ezek?

 

http://www.rosebikes...2015/aid:767412

 

http://www.rosebikes...2015/aid:739020

 

Utóbbi már műanyag, gyengébb a szerkó ugyan, de azt el kell adni míg új, oszt lehet rá matekolni ezt az.

 



#103
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az én Konám akkor valszeg csak 17"-os. Használtan vettem. (A geometriai táblázat szerint, amit most előtúrtam, annak van 22" körüli felsőcsöve.) De a "nitánium" Pyxist újonnan vettem, és az elvileg 18"-as. Annak is 56 cm a felsőcsöve.

 

(A sztori úgy nézett ki, hogy megvettem a Pyxist, vettem hozzá telót (apróból), meg minden egyebet, összeraktam, és rettenetesen chopper lett. Mentem volna fel az emelkedőn, ledobott hátra. Megmérgesedtem, felcsaptam az aprót, hirdették ezt a Kona vázat, megvettem, átraktam rá a cuccokat, és jó (jobb) lett. Ez 2002 - 2003 körüli történet, szóval ne egy mai, 140 mm rugóutas telót képzelj el. 80 mm-es volt, konkrétan egy Hungary:A. A Pyxis később meg lett építve singlespeednek, aztán az is lekerült róla, és csak nemrég, amikor sikerült kis pénzhez jutnom, építettem meg azt is komplett, váltós montinak. Most én megyek azzal, a Konával meg a gyerekek (mármint az, amelyik éppen jön velem).)

pedig a kona legendás volt hogy valamikor 1988-ban megterveztek egy méretsort még merev villához, aztán azt a sablont adták mindig az aktuális gyártónak amíg volt 26-os :)

attól volt a csúcs cc gépnek is 100-as telóval 68 fokos fejcsöszöge. s ezért volt velük az átlagnál jobb  lejtőzni, s kissé melósabb mászni :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#104
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Azt nem tudom, de ez sem úgy néz ki, mintha állítható lenne a láncvillahossza...

 

Tegyük fel, hogy a Foximaxi működésre repülőszőnyeg, tartósságra pedig örök élet + egy nap (de legalábbis semmiben sem marad el a kategóriabeli versenytársaitól.)
Tudnál akkor erre a cuccra merevfarú 27.5-est építeni úgy, hogy DT kerekekkel, full XT-vel beférjen 500e alá? Mint a mai cikkben bemutatott Bottechia Stelvio...

 

(A 17"-os Kona koma az 597mm-es felsőcsövével talán még kissé hosszú is lenne nekem a 180 centis magasságomhoz. Igaz, a 432 mm-es nyregvázcső meg elég rövid. Mostanában valahogy ez a divat, a kisebb méretekhez is hosszú felsőcsöveket szabnak. Talán rövidebb stucnival kell használni őket?)

 

ja, kicsit elgyengültem... lassan kezdem feladni a 27,5 ss vázról szőtt kis álmomat. marad az inbred ss-nek, váltósnak meg ami elsőre meggyőzőnek tűnik, bár a 27,5 szimpatikusabb, mint a nagykerék, de jó ajánlat esetén beszállnék az utóbbiba. pl egy salsa el mariachi, az még ss-t is tud, csak milyen áron már???!!!

 

válogatós vagyok és felindulásból döntök, nem könnyű velem együtt élni. még magamnak sem. :D

 

kerékből dt van kinézve (de mekkora legyen? :rolleyes: ), a 2*10 slx hajtás/váltás + fékezés meg itt figyel a fiókban. építés (esetleg átépítés) lesz, ha lesz valami, nem vitás.

 

a kona koma hogy kerül a képbe?

 

az a bottizé b@aszott ronda. :/

 

 

EDIT: pyxisből szerintem csak 17 és 19 volt, cruxból volt 16/18/20

mutass egy képet a pyxisről, kérlek!


Kisherceg módosította - 2015. május 25. - 22:57

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#105
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

hát ha a nagyon klasszik méretézést nézzük akkor határeset de lehet inkább 19

 

amúgy alu 18-as konáknak 585, a 19-eselnek 597 volt a vizszintes felsőcsőhosszuk. ás ált 110-es stucnival voltak.

Az én Konám akkor valszeg csak 17"-os. Használtan vettem. (A geometriai táblázat szerint, amit most előtúrtam, annak van 22" körüli felsőcsöve.) De a "nitánium" Pyxist újonnan vettem, és az elvileg 18"-as. Annak is 56 cm a felsőcsöve.

 

(A sztori úgy nézett ki, hogy megvettem a Pyxist, vettem hozzá telót (apróból), meg minden egyebet, összeraktam, és rettenetesen chopper lett. Mentem volna fel az emelkedőn, ledobott hátra. Megmérgesedtem, felcsaptam az aprót, hirdették ezt a Kona vázat, megvettem, átraktam rá a cuccokat, és jó (jobb) lett. Ez 2002 - 2003 körüli történet, szóval ne egy mai, 140 mm rugóutas telót képzelj el. 80 mm-es volt, konkrétan egy Hungary:A. A Pyxis később meg lett építve singlespeednek, aztán az is lekerült róla, és csak nemrég, amikor sikerült kis pénzhez jutnom, építettem meg azt is komplett, váltós montinak. Most én megyek azzal, a Konával meg a gyerekek (mármint az, amelyik éppen jön velem).)


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#106
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem biztos, hogy ezt szeretem, csak ezt szoktam meg. Az én méretem montiban elvileg a 18", és abban a korszakban, amiből az én vázaim származnak, ehhez 56-os felsőcső járt. (Az újabbik egy Kona Pahoehoe, a másik meg acél, és azért használom merev villával, mert a geometriája képtelen fogadni egy modern telót.) Modernebbet még nem próbáltam, lehet, hogy ideje lenne?

hát ha a nagyon klasszik méretézést nézzük akkor határeset de lehet inkább 19

 

amúgy alu 18-as konáknak 585, a 19-eselnek 597 volt a vizszintes felsőcsőhosszuk. ás ált 110-es stucnival voltak.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#107
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

"... inkább legyen egy q. jó vázam, telóm, deore cuccal mint fordítva. "...

Egyetértek. Meg azért egy pár jó kerék sem árt...

 

az országútin teljesen jó az 56, még azt mondanám az már inkább hosszabb váz, de montin a te magasságodhoz az trekking kategória. ok elhiszem hogy ezt szereted, csak furcsa, pláne hogy outinál meg nem rövid.

Nem biztos, hogy ezt szeretem, csak ezt szoktam meg. Az én méretem montiban elvileg a 18", és abban a korszakban, amiből az én vázaim származnak, ehhez 56-os felsőcső járt. (Az újabbik egy Kona Pahoehoe, a másik meg acél, és azért használom merev villával, mert a geometriája képtelen fogadni egy modern telót.) Modernebbet még nem próbáltam, lehet, hogy ideje lenne?


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#108
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

2. közben jobban megnéztem, csak a felni DT, az agy nem. Úgy már nem olyan szép a menyasszony... De akkor is nehéz alkatrészenkénti építésből bármilyen kész bringával konkurálni.

3. Én 56 cm körüli felsőcsövet használok mind országútin, mind montin (26"). Jó, a stucni minimum 10-es... Egyébként öreg vagyok már, de fiatalon sem hajlott a hátam igazán. Szóval lehet, hogy nekem jobb a rövid.

amúgy azért az a Bottechia kissé parasztvakítás. 200 eurós gyorszáras teló, meg egy 4 dolláros kőnehéz tajvani katalógusváz. még mindig inkább legyen egy q. jó vázam, telóm, deore cuccal mint fordítva. és 5 kiló környékén merevben már rohadtul nem aluvázas cuccban gondolkodnék.

 

az országútin teljesen jó az 56, még azt mondanám az már inkább hosszabb váz, de montin a te magasságodhoz az trekking kategória. ok elhiszem hogy ezt szereted, csak furcsa, pláne hogy outinál meg nem rövid.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#109
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

1. utópia, de ha eladod a foxot egy reba tán szűken kijön

2, dt kerekekből melyik ? de ha befér 550-600 euróba akkor kb igen

3, igen, és nem lenne hosszú, hacsak bnem trekkinget akarsz :)

2. közben jobban megnéztem, csak a felni DT, az agy nem. Úgy már nem olyan szép a menyasszony... De akkor is nehéz alkatrészenkénti építésből bármilyen kész bringával konkurálni.

3. Én 56 cm körüli felsőcsövet használok mind országútin, mind montin (26"). Jó, a stucni minimum 10-es... Egyébként öreg vagyok már, de fiatalon sem hajlott a hátam igazán. Szóval lehet, hogy nekem jobb a rövid.


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#110
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Azt nem tudom, de ez sem úgy néz ki, mintha állítható lenne a láncvillahossza...

 

Tegyük fel, hogy a Foximaxi működésre repülőszőnyeg, tartósságra pedig örök élet + egy nap (de legalábbis semmiben sem marad el a kategóriabeli versenytársaitól.)
Tudnál akkor erre a cuccra merevfarú 27.5-est építeni úgy, hogy DT kerekekkel, full XT-vel beférjen 500e alá? Mint a mai cikkben bemutatott Bottechia Stelvio...

 

(A 17"-os Kona koma az 597mm-es felsőcsövével talán még kissé hosszú is lenne nekem a 180 centis magasságomhoz. Igaz, a 432 mm-es nyregvázcső meg elég rövid. Mostanában valahogy ez a divat, a kisebb méretekhez is hosszú felsőcsöveket szabnak. Talán rövidebb stucnival kell használni őket?)

1. utópia, de ha eladod a foxot egy reba tán szűken kijön

2, dt kerekekből melyik ? de ha befér 550-600 euróba akkor kb igen

3, igen, és nem lenne hosszú, hacsak bnem trekkinget akarsz :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#111
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

ez a pakk így egyben mennyire érné meg?

http://www.bike24.de...u=1000,2,99,101

 

a ctd villa a gyenge pont?

Azt nem tudom, de ez sem úgy néz ki, mintha állítható lenne a láncvillahossza...

 

Tegyük fel, hogy a Foximaxi működésre repülőszőnyeg, tartósságra pedig örök élet + egy nap (de legalábbis semmiben sem marad el a kategóriabeli versenytársaitól.)
Tudnál akkor erre a cuccra merevfarú 27.5-est építeni úgy, hogy DT kerekekkel, full XT-vel beférjen 500e alá? Mint a mai cikkben bemutatott Bottechia Stelvio...

 

(A 17"-os Kona koma az 597mm-es felsőcsövével talán még kissé hosszú is lenne nekem a 180 centis magasságomhoz. Igaz, a 432 mm-es nyregvázcső meg elég rövid. Mostanában valahogy ez a divat, a kisebb méretekhez is hosszú felsőcsöveket szabnak. Talán rövidebb stucnival kell használni őket?)


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#112
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

ez a pakk így egyben mennyire érné meg?

http://www.bike24.de...u=1000,2,99,101

 

a ctd villa a gyenge pont?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#113
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Explosif-ot lehet EU-n belül rendelni:
http://www.hibike.hu...015-Modell.html

Az NS Surge Evo-nak is állítható a papucsa, és állítólag belemegy a 650b kerék. De az sem sokkal olcsóbb...

 

a hibike-os linket én is megtaláltam, de nincs 19-es méretben.

 

az ns-t köszi, megnéztem,de túlzottan lejtő-orientált.


Kisherceg módosította - 2015. május 24. - 22:21

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#114
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

650b kerekeket fogadni képes, ss-ként is használható, lehetőleg acél vázból mit lehet kapni ezeken kívül?

olyasmire gondolok, amit eu-n belül lehet rendelni.

 

- kona explosif

- pipedream sirius

- soma b-side

 

Explosif-ot lehet EU-n belül rendelni:
http://www.hibike.hu...015-Modell.html

Az NS Surge Evo-nak is állítható a papucsa, és állítólag belemegy a 650b kerék. De az sem sokkal olcsóbb...


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#115
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

azon túl, hogy a 29er váz helyett inkább tenném a 26-osba, a 29er vázak között sincs nekik slot-dropout, vagy hasonlóan ss&váltós.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#116
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

az on-one melyik acél váza 650b és ss egyszerre?

Tedd a 29-es Inbred-be.



#117
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

On-one

 

az on-one melyik acél váza 650b és ss egyszerre?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#118
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

650b kerekeket fogadni képes, ss-ként is használható, lehetőleg acél vázból mit lehet kapni ezeken kívül?

olyasmire gondolok, amit eu-n belül lehet rendelni.

 

- kona explosif

- pipedream sirius

- soma b-side

On-one



#119
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

650b kerekeket fogadni képes, ss-ként is használható, lehetőleg acél vázból mit lehet kapni ezeken kívül?

olyasmire gondolok, amit eu-n belül lehet rendelni.

 

- kona explosif

- pipedream sirius

- soma b-side


Kisherceg módosította - 2015. május 21. - 22:43

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#120
rybizli

rybizli

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok! Szerintetek ez így jó?11115731_547758548698820_134714022907502