Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Elütöttek! Mi a teendõ ilyenkor?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
152 hozzászólás a témában

#61
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

LL

Ertem amit mondasz es mondom, legyen mindenhol bringa ut. De tenyleg gyere fel egy hetre ide es bringazz kicsit. Mondjuk eleg ha csak egy hetet itt vezetsz autot es nem ott. Asszem atgondolod a dolgokat :)


Megmondtam, hogy nem fogok bringázni Pesten :D
Vezetni nehezen jogsi nélkül /tudom, csak benya kell/ de bátyámmal és anyámmal is voltam fent párszor, így megtapasztalam utasként milyen személyautóval, teherautóval vagy épp kamionnal közlekedni. hát igen.
Soha, semmi pénzért nem laknék Pesten. és ezen kijelentésemben elég nyomós érvként szerepel a közlekedés is.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#62
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
LL

Ertem amit mondasz es mondom, legyen mindenhol bringa ut. De tenyleg gyere fel egy hetre ide es bringazz kicsit. Mondjuk eleg ha csak egy hetet itt vezetsz autot es nem ott. Asszem atgondolod a dolgokat :)

Igen igen, tudom hogy pest közlkedésileg egy nagy szar.
Nemis probálnék meg ott bringázni szerintem :)

Wolf: igen vígan el lehet közlekedni csak az ilyen hétvégi harcosoknak itt Pécsen is elkéne. amit képesek mûvelni az úton.....

al: kétszer ütött már el autó Pécsen.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#63
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Egészen biztosan nagyon a to-do lista végén van az önkormányzatban. Nekem sose volt bajom az autósokkal szeretett szülõvárosomban. Legyél itt egy hetet és mikor hazamész úgy érzed kihalt a város és semmi forgalom nincs Pécsen... :)

#64
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Igen igen, tudom hogy pest közlkedésileg egy nagy szar.
Nemis probálnék meg ott bringázni szerintem :)

Wolf: igen vígan el lehet közlekedni csak az ilyen hétvégi harcosoknak itt Pécsen is elkéne. amit képesek mûvelni az úton.....

al: kétszer ütött már el autó Pécsen.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#65
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Pesten akkor lenne jó, ha vhogy zárt pálya lenne.. amíg az út mellett vezetik, addig mindig rá fognak parkolni, és már mehetsz is bele a forgalomba. A rakparton az Árpád és Margit híd között van, ott szépen balról oszlopok, jobbról meg fû sáv a gyalogosok ellen. Nekem az tetszik és legalább van okom leordítani a bóklászókat

#66
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Most mondjam azt, hogy pesten kicsit mas kozlekedni, mint nalatok? Hogy itt mindenki ingerultebb, allando a dugo, minden szar es ha nem volna bringa ut, naponta gazolnanak halalra bringasokat? Hogy a nagy forgalmu utakon meg en is fosok tekerni, pedig nem vagyok szivbajos? Nem azt mondom, hogy jo, hogy mashol nincs, de itt annyira kene, mint falat kenyer mert tenyleg baromi mod veszelyes itt bringazni.

Most mondjam azt, hogy Pesten legalább van?
bár öszintén bevalva nem szeretném, hogy rendes faja hálozat legyen nálunk is.
úgyse müködne.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#67
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Azért Pécsen még így is vígan lehet közlekedni szerintem. (most, hogy látom Pesten milyen szar) Csomó olyan kis utca van, ahol minimális a forgalom és nem hosszabb az út

#68
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

HÁNYINGER a BUDAPESTI bringaúthálózat!


Most mondjam azt, hogy Pesten legalább van?
bár öszintén bevalva nem szeretném, hogy rendes faja hálozat legyen nálunk is.
úgyse müködne.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#69
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Ez volt az a baleset, amit Al is látott, és amirõl fényképet is rakott be talán a CM-es és a HHH-s topikba.. Jól látható. hogy mekkora barom volt az illetõ..
Neki semmit nem árultak el a rendõrök.. Egy negyedóra múlva jártam arra, de akkor már nem volt ott senki.. Mindenesetre örülök, hogy nem lett súlyos a sérülése!

#70
kahlesz

kahlesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 369 hozzászólás
tegnap én is láttam egy balesetet a felsõ rakparton a bringaúton.
Két bringás ütközött frontálisan. Egy srác volt tescobike-al, és egy papa kocsmabringával. Ez utóbbi gyõzõtt, mellesleg az öreg volt a szabályos. A gyerek elõzésben volt, de ahelyett, hogy jobbra sorolva fékezett volna, balra ment, és kész is volt a kocc. LÁMA! Az elsõ felnie kettétört, személyi sérülés itt hálisten nem történt. A bringás is egy külön állatfaj ezt be kell látnom.:)
Nem sokkal ez után egy papa vánszorgott elém a 19-esrõl leszálva. Srégen húzott a támfal felé, de egy pillantást sem vetett hátra. Én a szokásos 35-ös tempomat tartva próbáltam még jobbról elhúzni, de beláttam, reménytelen próbálkozás. Hála a tuti avid fékeknek, és kivételes reflexemnek, a sarkában még meg tudtam álni. No ha már megálltam, úgy gondoltam nem hagyom szó nélkül:"Mondja kérem! Beszél Ön magyarul?-mivel húsz méterrõl kiabáltam torkaszakadtan. Beszélhetek.-mondta flegmán. Na ekkor szép diplomatikusan elmondtam neki, mi is a teendõ abban az esetben, ha netán ilyen elbaszott vegyes útra téved. Felháborodott, és szidta az önkormányzatot, hogy ki volt az a fasz aki összeeresztette a brigást a gyalogossal. Ebben igazat adtam neki, de azt is elmondtam, ha már így adódott, akkor legyen figyelmesebb, mert a bringa kimozogja, de a háta biztos nem ilyen masszázsra vágyik.:)
Ritkán gurulok be, de mostmár egyre tarhatatlanabb a rakparti helyzet.
VALAKI TEGYEN MÁR VALAMIT!
Nem is beszélek a Rióról, meg a Zöldpardonról, ahol részeg fiatalok, és parkoló jasszautók között kell lavírozni minden este, és a Szerémi úti Tmobilos építkezés terepmunkáiról, ahol minden este más akadály vár az az arra járó gyanútlan biciklistára. Még csak egy kibaszott táblát sem tesznek ki a veszélyre hivatkozva.
HÁNYINGER a BUDAPESTI bringaúthálózat!

#71
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Tegnap a Szépvölgyi úton lefelé láttam egy balesetet. A srác már nem volt ott, biztos elvitték a mentõk, de a biciklije ott feküdt az úttesten és egy nõ bõgött a kocsija mellett. A rendõr azt mondta, hogy szerencséje volt a srácnak, nem sérült meg súlyosan.
Félelmetes, hogy az autósok már akkor is elütik az embert, ha látják. Hogy milyen idegbajos, nyomulós lett a világ!

Ha valaki ismeri a srácot, vagy szüksége lenne rá, vagy egy ügyvéd ismerõsöm, pont az ilyen baleseti biztosításokra szakosodott. Azt mondja egy sérülésért akár másfél milliót is le lehet gombolni a biztosítóktól (a gépkocsivezetõk kötelezõbiztosítása után). Mondjuk kb. egy év az átfutás.
Akinek kell az ügyvéd száma, szívesen megadom.

#72
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
A tükröt le sem tagadhatta mert tönkrement. Szembejövõ is megállt, adott névkártyát. Én sem hagyom annyiban, beszéltem a rendõrnõvel aki elbírálja a dolgot és azt mondta, hogy hivatalos választ csak 3 hónap múlva tud adni, nemhivatalosan viszont most megmondja, hogy tök egyértelmû a felelõssége az autósnak.

#73
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Voti: még szerencse, hogy nem hagytad annyiban... Komolyan kétségeim vannak az orvosokkal kapcsolatban.. Sajnos volt nekem is részem egy-két ilyen "félrediagnosztizálásban"..
Az öreg meg le van szarva, hogy mit mond. Ha már annyira bunkó volt, hogy nem mondott igazat, és annyira hülye volt, hogy annyit viszont igen, hogy a tükör hozzádért, akkor már nincs visszaút. Ha a tükör érintett, akkor nem tartotta be az oldaltávolságot és ráadásul elõzni tilos mellett tette, beláthatatlan kanyarban.. Hú, de utálom az ilyet! :mad: Aki szemben jött az is megállt? Vagyis tanu lett belõle? Ezt nem hagynám annyiban.. Grr.. Ideges lettem.. Bocs..

#74
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nekem kb 1cm-t csúszott össze, és fél centivel távolodtak el. Elõször szöget zárt be, de aztán a doki naggyából párhuzamosra igazította, ez izgi volt fájdalomcsillapító nélkül :) . Itt fehérváron vagy 3 bringást ismerek, akinek ilyen módon csinálták meg a vállát.

#75
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Nkarcsi remélem a vállad nem ilyen lett mint az enyém volt! Még nem írtam de csak a mûtétnél derült ki, hogy szilánkosan több darabba tört. Elõtte a röntgenen csak az látszott, hogy a két csontvég egymástól 2cm-re eltávolodott és szöget zár be egymással. Nagy valószínûséggel sohasem forrt volna össze. Közel 3 órát mûtöttek.

Akkor jó fej lehetett az elsõ dokid, simán rávágta, hogy minden rendben. :(

#76
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hát a bringa itt áll a nappaliban, azóta hozzá sem nyúltam. A biztosító kint volt lefotózott mindent. Talán a héten már nyugodtan el merek indulni autóval és beviszem egy szervizbe, mert kért a biztosító egy hivatalos szakvéleményt a javítás költségeirõl. Ezen kívül még mehetek egy csomó helyre (ahol a ruhákat vettem) pecsétes árajánlatokat kérni. Bicaj javításánál egyébként összekötöm a kellemetlent a haszontalannal és ami nem tetszett rajta azokat jobbra cserélem. Nagyon komoly gépet faragok belõle. Ezentúl viszont soha többé nem megyek vele Bp.-re!!! Helyette hegyre fogok menni sokat (természetesen aszfalton).
Az öregrõl azóta nem hallottam. Él mint hal a vízben. A rendõr sráccal beszélgettem aki helyszínelt, az öreg a vallomásában azt mondta el sem ütött csak a tükör ért hozzám:mad:.
Nkarcsi remélem a vállad nem ilyen lett mint az enyém volt! Még nem írtam de csak a mûtétnél derült ki, hogy szilánkosan több darabba tört. Elõtte a röntgenen csak az látszott, hogy a két csontvég egymástól 2cm-re eltávolodott és szöget zár be egymással. Nagy valószínûséggel sohasem forrt volna össze. Közel 3 órát mûtöttek.

#77
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Voti, nekem is ilyen lett a vállam, amikor összetörtem másfél éve, azóta is olyan. De én még fiatal vagy, mondta az orvos, ezért ez rendbe jön. Igaz, hogy 1 cenivel rövidebb a bal vállam mint a jobb, de legalább mûködik. Bár azóta nem alszok a rosszabbik vállamon. Ja és így kb 1 év kellett mire újra ki tudtam rántani a bicó elejét. Szerintem jó, hogy megcsinálták a vállad.

#78
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szevasztok!
Inkább a fémépítõsdit választotta:D. Kaptam 8 csavart meg egy lemezt. Most fél évet nyugi van, aztán a recycling szellemében visszaadom a játékaikat;).

Hú, vazz, nem elég, hogy darabokra szednek, összeraknak, de egy félév múlva ki is pakolnak.. :( Jajj, de szörnyen hangzik.. Remélem a rehab gyorsabban megkezdõdik.. Mármint a biciklizés..
Valami fejlemény az ügyben? Mi lett a biciklivel, biztosítóval? És az öreggel?

#79
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szia Tin! Köszi!
Rosszul fogalmaztam fél évig a dokik miatt (remélhetõleg) van nyugi. Bringázni mihamarabb szeretnék, jó lenne a CM-en ott lenni, de egyenlõre tömegiszonyom van. Ha valaki egy méternél közelebb jön balról már azt sem tudom merre meneküljek.

#80
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Szevasztok!
Inkább a fémépítõsdit választotta:D. Kaptam 8 csavart meg egy lemezt. Most fél évet nyugi van, aztán a recycling szellemében visszaadom a játékaikat;).


Ez ugye nem azt jelenti, hogy fél évig nem bringázhatsz?
Amúgy szia! Örülök, hogy hallok felõled! :)