Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Elütöttek! Mi a teendõ ilyenkor?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
152 hozzászólás a témában

#141
syd

syd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
a balesetben nem én voltam a hibás,a szõke hölgy a mercivel 10 m-t lökött rajtam termeszetesen kerékpársávban voltam és index nélkül tarolt le a fejem a szegélykövön landolt/sisak volt!!!/ 2000 eFt bírságot hallottam a korrekt rendõröktõl
egy pár horzsolással megusztam,de a keró hajtókarja behajlott a felnre!!!
TRUVATIV FIRE X
a biztosítónál voltam és küldenek egy "szakértõ"kárfelvevõt
a többit is megírom hátha valaki segítséget talál benne!!!
köszönöm az eddigieket!!!
SYD

#142
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
csak túldramatizáltam
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#143
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
no ehhez meg nem szoltam hozza.


elsokent amit megakartam mondani:
"fussál!"

ez az elso tancsom
menekulj ahogy tudsz jegyezd meg a rendszamot keosbb jol johet. 8-)
mivel nekem minidg van nemi vaj a fejemen kozlekedes kozben ezert lehet nekem nem a legtancsosabb ottmaradni.


@pithecus: ertem, hogy mit akarsz mondani
de en vagyok mar annyira ven, hogy nem erdekel mi van a bringaval (ugy idezo jelben)
nyilvan azert ilyen kis horzsolas nem szamit de azert amit most kapok az ugymond raktarozodik a testemben.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#144
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Kicsit furcsának hangzik de néha jobb ha te sérülsz, mint a keró.

Nincs igazad!
Nem elütõs történet,sima esés,de olvasd el:
Unokaöcsém elesett,szétrepedt a lépe...
1hétig intenzíven volt élet-halál között,aztán pár hét a gyerekosztályon.
És az sem biztos,hogy ülhet-e még biciklire az életben...
Szerinted ez jobb?

edit: Ki kellett venni a lépét.

#145
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Kicsit furcsának hangzik de néha jobb ha te sérülsz, mint a keró.

Az elsõ közúti balasetemnél, agyrázkódást kaptam, a fogam elmozdult, szétment az arcom. Rendõr, mentõ nem volt egy arrajáró vitt be a Obi van Kenobiba ( aki nem tudja: Országos Baleseti Intézet orvosi slangben). A tettes nem került elõ. A biciklimen 5000Ft kár. Arcom ugyan úgy nézett ki mint alienvspredator, de 3 nap múlva kiengedtek a kórházból, 2 nap alatt felnicsere, és már aznap, 5.napon vidáman bringáztam.

Második eset: elütöttek, autós a hibás, biciklinek annyi, lábamat egy kicsit húzom, de az rtg semmit nem mutat. Egy hétig bicegek, aztán a biciklivel, gyalog ugye (mert a tömegközlekedés Szegeden sem jótékony) kilométereket a biciklivel a hátamon, a hóban (farkasok, vaddisznók..jajjj) a biztosító társaság hatalmas székházáig. "Töltse ki ezt a lapot!"-nagymosoly"most nem tudjuk megnézni, majd jövõ héten"- még nyugodt vagyok. Egy hét múlva ugyanaz (hó, bicikli, gyalog, farkas stb.) "Én autószakértõ vagyok..de tényleg rosszúl néz ki. Hívom a kollegámat!"- én tudok várni. 15 perc múlva: "Kollega azabdságon (siel) jöjjön vissza két hét múlva" - ó hát én a nyugalmamról vagyok híres, különben is szakad a hó nem tudnék biciklizni. Egy hét múlva ugyanaz (bicikli, gyalog, tavasz van). "Igen, igen szépen szét ment. Vigye el egy bicikliszerelõhöz és mérjék fel a kárt, írják le aztán meglátjuk." -hát jó, ez már vmi. Bicikliszerelõ: "Hatóság jajj, akkor nem hazudunki, ez a kár csak 32000 Ft, nem lehet több mert az CSALÁS" jó vissza a papírral a biztosítóhoz:
"ez jó, el kéne hozni még egyszer a biciklit felûlvizsgálatra"-a qrva ******.
mindegy, megtörténik. Héttel késõbb ugyanott: "jajja, nem tudjuk az egészet kifizetni, csak ha számlát hoz a javításról".....
Egy fél évvel a baleset után kaptam 32ezret két részletben, pedig mindent gyorsan intéztem.
A sofõrt 30ezerre büntették, és 3 hónapra vették el a jogsiját. Hát lehet hogy jobban járt.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#146
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
balesetnél, ha nem te vagy a hibás, akkor egész normálisak.
legalábbis ez a tapasztalatom.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#147
ludibiker

ludibiker

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Körülbelül hasonlókra gondoltam én is. De ami tényleg elgondolkodtatott, ez a rendõr kérdés. Eddig ahogy hallottam, õk azok - "a rend õrei" - akikre itt fent az ország szívében nem igazán számíthat a kerékpáros. Na ez megnyugtató:scared:!!!!!

Addig is próbálom nem elüttetni magamat!

#148
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Mindenekelõtt Hívj rendõrt! Fontos, hogy ne hagyd, hogy az autós "négyszemközt" maradjon a rendõrrel, ki tudja mirõl beszélgetnek, míg te a bringát próbálod összerakni.
Nemcsak hogy a biciklin keletkezett sérüléseket, javítási költségeket kell megtéríteni, de adott esetben akár a tönkrement ruházat, sisak, stb. is tétel. Ha nincs számlád, már nehezebb az ügy, de egy perben ez azért szakértõ segítségével, tanúval (pl. kerékpárbolti eladó, tulajdonos igazolható)
Sõt! Adott esetben, ha komoly sérülés ért, perelhetsz ún. nem vagyoni kártárítésért is, pl. munkából kiestél, vagy nem tudtál indulni egy évig versenyen, ezt sok minden megalapozhatja. Ha komoly a károd, semmiképpen nem szabad hagyni annyiban a dolgot, ha egy autós az én olcsó 300 000 Ft-os bicómat lezúzná és emberkedne, a bíróságon találkoznék vele. Lehet, hogy hosszú idõ, de megéri.
S ha te voltál a hunyó? Akkor fül-farok behúz és oldalgás a helyszínrõl, ameddig lehet, mert a dolog visszafelé is mûködhet, ha az autóban keletkezett kár. (pl. egy A8- as fényszórója . . .)

#149
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Voltak a nepmesek is. Akkor a bringa mellett egy Twingo lett megfelezve:)
Megtalaltam. Amire en gondoltam az 2005. Marcius

#150
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Országúti népmesék volt,az tuti:D legalábbis 1 olyat olvastam,amikor lezúzott 1 kocsit meg 1 bájkot,de õ volt a ludas:)
az én esetemben ez úgy nézett ki h reggel zúztam le fõúton hegyrõl a suliba
és fickó nem vett észre,ahogy kanyarodott rá õ is
és így 1másnak,õ is 40-nel meg én is
én zsupsz repültem át a túlfélre,de mákom volt,mert pont állt be a megállóba a szembe yövõ busz,én meg kb az alá csúsztam be,szal védve voltam a reggeli forgalomtól:D fikcó megállt,én ahogy felfogtam,h igen élek nekimentem a kocsijának és leordítottam a fejét
le7,h pont picológus volt,mert higgadt maradt és engem is lenyugtatott:)

#151
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Szerintem Balázs irt errol egy cikket Kala, amit emlitettel. Rogton megkeresem mikori szamban. Egyebkent szerintem helytallo amit leirtal. Nekem szerencsere meg nem volt ilyen bajom... Lekopogom

#152
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
szeretnél valamit behajtani az autóson?
ha komoly dologról van szó,mindenképpen rendõrt kell hívni,akárki is a hibás
azonkívül csekkolod,h mennyire vagy 1ben,és h a keródat mennyi baj érte
nem lesz 1szerû a keró kárának megállípítása,ezt elõre megmondom :-/
ha meg nincs más gáz,csak a ruhád szakadt meg a bõröd,akkor nyugodtan fogadj L az autóstól 1 kis zsugát annak fejében,h nem raboljátok 1más és a rendõr ideyét és tekery tovább
már csak azért is,mert olvastam itt fórumon olyat,h a kiérkezõ rendõr ismerõse volt az ótósnak és végül a vétlen keróst akarták szétszedni
engem idáig csak 1x ütöttek L komolyabban,de akkor is nagyon nagy mákom volt és azon túl h szétment a kesztyûm és a trikóm nem lett komoly bajom
az illetõ orvos volt,Lismerte h hibázott,megtornáztatott yól h mim törött,aztán bájk csekk,annak sincs baja,kaptam fagyira pénzt és mentünk tovább

#153
ludibiker

ludibiker

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Mit tehet az ember abban az esetben, ha elütik:
a) Önhibáján kivül
B) Saját hibájából.

Gondolok mind a személyi sérülések, illetve az anyagi károk rendezésére-bármely érintett fél részérõl.

Remélem senki se tapasztalatból fog jó tanácsokat osztogatni!
További balesetmentes bringázást!