Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Elütöttek! Mi a teendõ ilyenkor?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
152 hozzászólás a témában

#121
syd

syd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
jobbulást VOTI !!! sisak!! 20Km/h volt!!!
a balesetnél a helyszínen elismerte a felelõsségét a vezetõ
van már szakvélemenyem amelyben totálosra vették mivel a teljes hátsórészen kívül a váz is eldeformálódott /ezt nem lehetett látni!!/
ilyenkor állítólag az új ár és a roncs érték közötti részt fizetik!!??
mikor????

#122
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi a jókívánságokat!:)

Trueman nem tudom mit szólt az öreg nem emlékszem semmire, én is azt kérdeztem, hogy nem ordítottam-e le a fejét, de nem tudta senki.

Remélem a CM-re már valami nõi (velorex) tanyabájkkal ki tudok menni, ott majd törlesztünk: ha 20ezren leszünk az eleje beéri a végét és lehet körözni hajnalig. Ja és még nem írtam, hogy az utolsó kanyarban történt, tehát ha 5 másodpercet még vár az elõzéssel akkor ellát az egyenesben vagy 3km-t. De a papa sietett...

#123
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
A piccs! Vazz, Voti, jobbuljál! MEg azért mindig arra kell gondolni, hogy szerencsére nagyobb baj nem lett... ;) Kár hogy ilyenkor nem lehet újraforgatni a dolgot, csak most sérülés nélkül, mert annyira péppé verném a csákót. Vááááááááá... Aztán leszarom "a hírtelen haragból elkövetett..." De így, hogy ha esik valaki, sajnos ez a forgatókönyv nem játszik sokat. Sjanos.

#124
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
voti: nagyon rosszul jartal :-( Ajanlom h a karszakerto elott-kozben utana nezesd at szakszervizben a bringat, mert lehet olyan dolgok hajoltak meg rajta amit te nem is latsz igy elsore... nekem is a csapagyak (fejcsapagy, elso, kozep) gallyra ment... mondjuk en beletrafaltam - elemkanyarodott at a zarovonalon -. Persze tudom a seruleseid utan ez csak masodlagos, de ha van a kezedben egy szakszervizes szakvelemeny, esetleg arajanlat, akkor ha jon a karszakerto a kezebe tudod nyomni, es hamarabb juthatsz penzhez. Az a lenyeg, ha nem tetszik az ar amit megallapitanak - ajanlanak, NE IRJ ALA SEMMIT! Kesobb mar ezen nem lehet valtoztatni.

Jobbulast!

Jah - a kocsi tulajdonosanak kotelezo felelossegbiztositojanal kell a karigenyt bejelenteni, ha szerencsed van, akkor valami normalis biztositonal kotott.

#125
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Ez elég húzós történet. Jobbulást neked...Meg a brigának is. Öreg hogy reagált a dologra?

#126
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Ha nincs bukóm most nem írkálnék itt, de lehet hogy soha...


Szerencsére volt!
Épp hiányoltalak, mostanában nem láttam, hogy írtál, azért nem kellett volna ekkora hírrel jönni. :(
Szerintem sokkot kaphattál, azért nem emlékszel.
Gyors gyógyulást! Majd itt tartjuk benned a lelket! :)

#127
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hát engem is utolért (az opel astra) tegnap:cry:
Rendõr, mentõ, minden játszott. Most törött kulcscsonttal próbálom ezt bepötyögni. Az a gáz hogy semmire sem emléxem pl. hogy mit mondtam a yardnak. Most engedtek haza, néztem a dolgaimat nem semmi kár lesz ez. Bukó törött 28e, hosszúmez szakadt 17e, alsótrikó szakadt 3-4e, szemüveg törött ?e, 2db ultegra fvkar hajlott ?e, ülés szakadt 20e, elõl hátul 8as ?e, elsõ kerékcsapi kakukk ?e, kormány hajlott ?e. Egyenlõre ennyit találtam...

Nálam is az autós volt a hibás. Fótról mentem (volna) Pestre, a Gyermekváros után kacskaringós az út, záróvonal, elõzni tilos, 40es tábla. Kicsit lejtõs ott az út és tegnap hátszél is volt. Nem emléxem de szerintem minimum 42-45-el mehettem ott. A vén f*sznak ez persze kevés volt, így hát a kanyarban nekiállt megelõzni, majd mikor szembe jöttek megijedt és rámhúzta a kormányt. A fejemet nagyon megüthettem (még hülyébb leszek :)) a bukó eltört és a fejem teli van horzsolással. Magamnál voltam, asszonynak telefonáltam, mentõsökkel, orvosokkal beszélgettem, de csak a du 4-5 óra utáni dolgokra emléxem tisztán, ez meg reggel 9 körül volt.

Ha nincs bukóm most nem írkálnék itt, de lehet hogy soha...

#128
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Remelem kifizetik a bringad! Eddig egesz jol allsz. Kerdes persze hogy mikoriak az alkatreszek (tudom mert engem is ket honapja utottek el a bringa igen csak osszetort, /ha valaki akar osszegyurodott yasec bringat latni akkor linkelek kepet/).
Lehet hogy evultetni fogjak (pl 20% kkal kevesebb a karkori ertek mint amennyiert megvehetned a boltban). SZal vagy makod van es uj a kero - vagy nem mak hogy egy 1hetes bringat torsz ossze (mint en), vagy lehet hogy annyit kapsz amennyibol nem tudod osszerakni a geped.
Totalkarnal megint gaz az egyedi epitett gep... ha szeriagep van akkor konnyen utana tudnak nezni mennyit er. Nekem meg a kulloanyak is kulon lettek veve, ahany csavar annyi helyrol es idoben... szal remalom volt. Szerencsemre javittattam, es szamla alapjan teritettek. A karszakerto normalis volt, mondta nem erthozza... ebben semmi gaz nincs, en meg a soder arat nem tudom fejbol ;)

Ja es meg egy fontos dolog. Ha elutnek, es felkelsz, van annyi lelekjelenleted hogy merlegeled biztos a masik volt e a hibas, akkor RENDOR. Foleg ha meg is serultel, mert serules eseten KOTELEZO rendort hivni. Es ha nincs helyszineles + rendor akkor A BIZTOSITO SEM FIZET! SZal osszetornek teged es a biciklid es nem tudsz semmit csinalni. Utobbi esetben letagadod h serultel, es ha makod van elismeri az autos a vetseget es csak a munkakiesesbol eredo karod lesz, meg a kulonfele gyogyszerek amiket meg kell venned.

Szal vigyazzatok! Nem eri meg eluttetni magatokat!

#129
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
meg, amíg nem találják ki, hogy rendszám kell a keróra, addig... ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#130
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

degáz....
és akkor egy amatör országúti versenyzõ pl. hol tud edzeni?

görgõn a jó meleg szobában....:)

de szerintem ez a mennyi a megengedett téma eléggé szét lett már cincálva, 2-3 topikban....és hidd el a közrendes yardok 90%-a (a trafipaxokat nem ritkán õk kezelik)azt sem tudja hogy van a kreszben kerékpárokra megengedett max seb...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#131
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

2005 márciusától már csak 30km/h a megengedett.


degáz....
és akkor egy amatör országúti versenyzõ pl. hol tud edzeni?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#132
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
2005 márciusától már csak 30km/h a megengedett.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#133
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerintem a rendõr részben mindig hibásnak fog találni, mert túllépted a megengedett sebességet, ami asszem 20-30 km/h bicajra. De szóljatok, ha nem így van! Mondjuk bizonyítani nem biztos, hogy tudja...

biztos hogy nem tudja, és nem is akarja....nagyjából sz@rnak rá mennyivel mész...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#134
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
40 km/h..azt azert sikon nem olyan konnyu huzamosabb ideig atlepni egy sima bicoval.....

meghat hol a trafipax, nem tudjak bizonyitani...
Van állásom...:bananadan

#135
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Szerintem a rendõr részben mindig hibásnak fog találni, mert túllépted a megengedett sebességet, ami asszem 20-30 km/h bicajra. De szóljatok, ha nem így van! Mondjuk bizonyítani nem biztos, hogy tudja...

#136
syd

syd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
hello!
a biztosító felvette a kárt a 3. napon
a szakvélemény totalkárosra becsülte a bicót/váz-hajtómû-villa-hátsó kerék csere miatt/
folytatom a késõbbiekben
a szervízben nagyon korrekten álltak a dologhoz,de nem elfogultak csupán a tényeket közölték !
mindig mindenrõl elteszem a blokkot így nem nehéz bizonyítani az alkatrészek értékét!! /remélem ez nem egy álom!!!/

#137
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ez nem csoda kerdese. Nev es cim a baleseti bejelenton ott figyel. Vagy a biztosito vagy aki elutott fizessen. Meg lehet oldani mindent.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#138
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nos két dolog mindenképpen: papirod legyen arról, mit és hol vettél (ha nem boltban, akkor egy egyszerû adásvételi két tanuval nagyon megfelelõ) illetve legalább egy bolt alkatrész árlistája legyen veled, mikor találkozol a kárszakértõvel, ugyanis nagyrészüknek fogalma sincs a bicikli alkatrészárakról.
aztán kellene tanu is, azt már a helyszinen nagyon gyorsan kelett volna szerezni.
és persze akármi is van, hivni kell a rendõrt. ez mindig igy van, kivéve, ha a helyszinen annyit igér azonnal, hogy abból két uj biciklire is futja. a rendõrrel felvetetni a jegyzõkönyvet, megállapittatni vele, hogy egyértelmûen õ a hibás, és aztán várni a csodát. (hogy a biztositó fizet...)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#139
syd

syd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
a baleset helyszíne Budakalász Hermes leágazás
az autósknak remekül belátható út!!!

#140
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
akkor mindenekelött keríts 1 haver bicóboltos vagy 1 olyat aki pénzért mindenre kap6ó
mert a szakértõ kárfelmérõ is ezt fogja tenni
és ha nincs mákod,akkor a 200e-s keróból is képes rögtön 50 ezreset csinálni
(már yártam így csak szerencsére nem volt tétje a dolognak)
persze ellenkezõ eset is beyöhet
olyat viszont még nem hallottam h 1 ilyen "értékbecslõ" a reális értéket adta volna meg:D


noch was; amirõl csak le7,keríts számlát
különben nem kapsz SZART SEM.
megintcsak yól yöhet 1 bicóboltos ismerõs,és ez mondjuk csalásnak minsõsülne de csak a saját érdekeid védelme; vázold a sztorit és kérd meg õket,h ez alapján állítsanak ki vmi blokkszerûséget,ha nincs...