Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Elütöttek! Mi a teendõ ilyenkor?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
152 hozzászólás a témában

#101
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Lyally ezt a szabályt nem is ismertem!

Én sem, de gondoltam van aki így taníttya. :)

#102
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

:D Én arra gondoltam, hogy azt tanították egy szóban nem lehet két j betû

Lyally ezt a szabályt nem is ismertem!

#103
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Na örülök, hogy vidámabb témára terelõdött a szó:ubytek:

Na, akkor itt jubilálok. :) Nem szoktam a hozzászólásaimat számolgatni, de most észrevettem, hogy ez az 500.

#104
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Na örülök, hogy vidámabb témára terelõdött a szó:ubytek:

#105
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

azt nemtudom hogy a jogosítványból
elõször lesz a jogsi
aztán a jogsija(valakié)
majd ebbõl a söfõr jogsija
majd végül kapja a tárgyas ragozást, az õ jogsiLYát.
na ezt hogy sikerült a jogosítvány szóból kihozni
ez nem a billentyûzet hibája
nem is a sietésé
arra sem lehet ráfogni
ez egyszerûen a röhejesen szar oktatásé, és a tanulatlan emberek hibája
pl nem kéne 2-3ikból továbbengedni senki, úgy hogy nem tud ragozni egy szót... és nem tudja mi a különbség j és ly között....


:D Én arra gondoltam, hogy azt tanították egy szóban nem lehet két j betû, ezért valamelyiket ly-ná alakította, és mivel tudta, hogy az elsõ biztosan j, ezért a második helyére rakta a ly-t. :)
Ha viszont dislexiás, akkor érdemes elmenni a nevelési tanácsadóba, ahol ingyen segítenek.

#106
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
azt nemtudom hogy a jogosítványból
elõször lesz a jogsi
aztán a jogsija(valakié)
majd ebbõl a söfõr jogsija
majd végül kapja a tárgyas ragozást, az õ jogsiLYát.
na ezt hogy sikerült a jogosítvány szóból kihozni
ez nem a billentyûzet hibája
nem is a sietésé
arra sem lehet ráfogni
ez egyszerûen a röhejesen szar oktatásé, és a tanulatlan emberek hibája
pl nem kéne 2-3ikból továbbengedni senki, úgy hogy nem tud ragozni egy szót... és nem tudja mi a különbség j és ly között....

#107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
szerintem Mogyi az irományt elébb küldje át LL-nek, aki kijavítja és csak utána publikálja :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#108
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Tõled meg a billentyûzetet, egyszer megharapja a kezedet, amiért ilyen szavakat csalsz ki belõle.


:D :D

hányszor fog még ez elhangzani :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#109
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

LL: Nek van igaza.
Nehogymár õ maradjon csöndben.Szerencs , hogy tûlélte.
Igen is perelni kell az ilyen aútósokat.
Mert lehet , hogy õ még megúszta, de lehet , hogy más belehal.
Az ilyennek vegyék el a jogsilyát .

Tõled meg a billentyûzetet, egyszer megharapja a kezedet, amiért ilyen szavakat csalsz ki belõle.

#110
Sosmogyika

Sosmogyika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 713 hozzászólás
LL: Nek van igaza.
Nehogymár õ maradjon csöndben.Szerencs , hogy túlélte.
Igenis perelni kell az ilyen aútósokat.
Mert lehet , hogy õ még megúszta, de lehet , hogy más belehal.
Az ilyennek vegyék el a jogsilyát .
az aláírásod nem lehet hosszabb három sornál!

#111
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

SZVSZ ne az anyagi karod szamold, hanem orulj, hogy ennyivel megusztad. Jobbulast!


SZVSZ igenis számolja!

nehogymá benyelje a mittudomén 100 ezres kárt...

én meg lassan mehetek perelni a köcsög g******* biztosítót :(
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#112
Perillustris

Perillustris

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Hát engem is utolért (az opel astra) tegnap:cry:
Rendõr, mentõ, minden játszott. Most törött kulcscsonttal próbálom ezt bepötyögni. Az a gáz hogy semmire sem emléxem pl. hogy mit mondtam a yardnak. Most engedtek haza, néztem a dolgaimat nem semmi kár lesz ez. Bukó törött 28e, hosszúmez szakadt 17e, alsótrikó szakadt 3-4e, szemüveg törött ?e, 2db ultegra fvkar hajlott ?e, ülés szakadt 20e, elõl hátul 8as ?e, elsõ kerékcsapi kakukk ?e, kormány hajlott ?e. Egyenlõre ennyit találtam...

Nálam is az autós volt a hibás. Fótról mentem (volna) Pestre, a Gyermekváros után kacskaringós az út, záróvonal, elõzni tilos, 40es tábla. Kicsit lejtõs ott az út és tegnap hátszél is volt. Nem emléxem de szerintem minimum 42-45-el mehettem ott. A vén f*sznak ez persze kevés volt, így hát a kanyarban nekiállt megelõzni, majd mikor szembe jöttek megijedt és rámhúzta a kormányt. A fejemet nagyon megüthettem (még hülyébb leszek :)) a bukó eltört és a fejem teli van horzsolással. Magamnál voltam, asszonynak telefonáltam, mentõsökkel, orvosokkal beszélgettem, de csak a du 4-5 óra utáni dolgokra emléxem tisztán, ez meg reggel 9 körül volt.

Ha nincs bukóm most nem írkálnék itt, de lehet hogy soha...


SZVSZ ne az anyagi karod szamold, hanem orulj, hogy ennyivel megusztad. Jobbulast!
P E R I L L U S T R I S

#113
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
simán veszélyeztetés, megfontolt szándékú emberölési kisérlet is beleugorhat a témába...

persze csak ha valaki egy ilyet végig akar vinni.

#114
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Na en most akkor nem moderalom magam, majd megteszi valamelyik modi ha akarja. A jo budos k anyjat az ilyen autosnak. Remelem, hogy a jogsi elvetel melle kap valami letoltendot is mivel eletet veszelyeztetett. Pusztuljon el az ilyen autos.
Neked jobbulast Voti! Remelem a karod is megterul a biztosito altal. Csak kemenyen, ne hagyd, hogy lehuzzanak.

Hát engem is utolért (az opel astra) tegnap:cry:
Rendõr, mentõ, minden játszott. Most törött kulcscsonttal próbálom ezt bepötyögni. Az a gáz hogy semmire sem emléxem pl. hogy mit mondtam a yardnak. Most engedtek haza, néztem a dolgaimat nem semmi kár lesz ez. Bukó törött 28e, hosszúmez szakadt 17e, alsótrikó szakadt 3-4e, szemüveg törött ?e, 2db ultegra fvkar hajlott ?e, ülés szakadt 20e, elõl hátul 8as ?e, elsõ kerékcsapi kakukk ?e, kormány hajlott ?e. Egyenlõre ennyit találtam...

Nálam is az autós volt a hibás. Fótról mentem (volna) Pestre, a Gyermekváros után kacskaringós az út, záróvonal, elõzni tilos, 40es tábla. Kicsit lejtõs ott az út és tegnap hátszél is volt. Nem emléxem de szerintem minimum 42-45-el mehettem ott. A vén f*sznak ez persze kevés volt, így hát a kanyarban nekiállt megelõzni, majd mikor szembe jöttek megijedt és rámhúzta a kormányt. A fejemet nagyon megüthettem (még hülyébb leszek :)) a bukó eltört és a fejem teli van horzsolással. Magamnál voltam, asszonynak telefonáltam, mentõsökkel, orvosokkal beszélgettem, de csak a du 4-5 óra utáni dolgokra emléxem tisztán, ez meg reggel 9 körül volt.

Ha nincs bukóm most nem írkálnék itt, de lehet hogy soha...


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#115
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi mégegyszer!
Ma voltam a yardon, szerdára ígérnek valami írást arról, hogy mi is volt. Már nagyon kíváncsi vagyok, mert továbbra sem emlékszem rá. Lehet, hogy én is az árokban kötöttem ki, mert a két fékváltókar szinültig van sóderrel.

#116
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Esetedben a telo nem jatekos ;) de sokszor erdemes egybol azt is cserelni ha nem csak eldoltel a keroval (kint nemetorszagban egybol cserelik). En majdhogynem szembol mentem bele a kocsiba.... ugyanugy mozog a telo, de ki tudja belol mi roppant meg, es enged el akkor mikor nem varnad.
A kiritikus pontok a vaz kormany telo... ezeket egy nagyobb karambolnal nagyon meg kell nezni.

#117
Zsombe

Zsombe

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Voti: jobbulást kívánok és sajnálom a dolgot. Remélem mihamarabb megoldódik a kárrendezés is.
"Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon, és belehalni a röhögésbe." - Boris Vian

#118
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szakvéleményt kerékpárboltban is lehet képni, akár javításra, cserére, kárfelmérésre. Ha jóban vagy a boltban, akkor simán maximalizálják az árat és dramatizálják a kárt, amennyire csak lehet - õk sem csípik, ha a klienseiket gázolják. Minden könnyû alu és karnoncuccot is minõsítsenek tönkrementnek, ezek nem biztonságosak egy nagyobb esés után, még akkor is, ha nem látszik a kár.

És jobbulást!

Én sajnos gyakran árokban kötök ki, mert az ilyen helyzetekben reflexbõl átmegyek offroad üzemmódba (cserébe még egyszer sem ütöttek el) - na ez se jó dolog, mert ugye ráken a susnyára, esem, s lesz károm - de hogyan bizonyítom be, hogy lenyomtak az útról, nem beszélve arról, hogy a helyzet hevében még a rendszámot sem tudtam megjegyezni? Elvileg büntetendõ, ha indokolatlanul fékezésre kényszerítenek...vicces, hogyan lehet ezt betartatni vajon?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#119
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hogy mikor fizetnek? Ha makod van 10 napon belul, de talan max egy honap.
Szakvelemenyt egy jobb bringaboltban szerintem lehet iratni, ennel nagyobb szakertest nem tudok elkepzelni - es ok sem.

#120
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi!
Ilyen szakvéleményt hol lehet beszerezni?