Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Térdfájás és egyéb ízületi bajok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
492 hozzászólás a témában

#441
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

Na de komolyan, milyen nyújtó gyakorlatot érdemes végezni, mikor, hányszor, stb?


Csak bemelegített izmokat, minden intenzív/nem intenzív mozgás után.

Leírni meg nehéz, képet küldjek? :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#442
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Eej waze! Na de komolyan, milyen nyújtó gyakorlatot érdemes végezni, mikor, hányszor, stb?

boooci, elsõsorban neked szól a kérdés, mint tapasztaltnak!

--Trifo

#443
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Álló, vagy ülõ helyzetben nyújtott lábbal lábujjérintés. Aztán ha már komolyan gyûröd akkor csuklóval érintsd a lábujjadat :D

Vagy körbetekered a lábad 3-szor a vázon.:)


A sebesség mindent megold.

 


#444
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

És hogy nyújtjátok a lábatokat/térdeteket ?

Álló, vagy ülõ helyzetben nyújtott lábbal lábujjérintés. Aztán ha már komolyan gyûröd akkor csuklóval érintsd a lábujjadat :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#445
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Nagymamám is szokott nyújtani hetente egyszer-kétszer. Bár azt mondja, hogy már nagyon elfáradtak az ízületei. Pedig nagyon jól tud sütni.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#446
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
És hogy nyújtjátok a lábatokat/térdeteket ?

#447
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

De a nyújtás az elenged7etlen!!! Különben hogy fejlõdne az izomzatod??? És 1000x könnyebben le lehet sérülni nélküle! én már csak tudom...sajnos. én sem szeretem a nyújtást, de KELL!!! és csak versenyeken megyek terepre, néha az is sok(k) a térdemnek.


na majd rászánom magam mert nagyon kéne
csak nem akaródzik
Autist Team:)



#448
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás

Nekem tekerés közben sosem fáj, csak mondjuk amikor egy napot kihagyok, s megyek fel egy lépcsõn...érzem a térd alatti inakat, hogy be vannak durranva. (na ez mondjuk nem is a térd) Ha meg sokat kihagyok (2-3 nap), letapad valami a combomon a medence csatlakozásnál, kicsit szúr, amíg - ki nem pattan.


A combodon a medence csatlakozásánál? az valami nagy sz@r lesz.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#449
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem tekerés közben sosem fáj, csak mondjuk amikor egy napot kihagyok, s megyek fel egy lépcsõn...érzem a térd alatti inakat, hogy be vannak durranva. (na ez mondjuk nem is a térd) Ha meg sokat kihagyok (2-3 nap), letapad valami a combomon a medence csatlakozásnál, kicsit szúr, amíg - ki nem pattan.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#450
boooci

boooci

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Szerintem lehet hosszúakat is tekerni, csak fokozatosan kell odáig eljutni, és ha yobban fáj a térded, inkább fordulj vissza és másnap lazábbat menj. Nekem ez bejött! De a nyújtás az elenged7etlen!!! Különben hogy fejlõdne az izomzatod??? És 1000x könnyebben le lehet sérülni nélküle! én már csak tudom...sajnos. én sem szeretem a nyújtást, de KELL!!! és csak versenyeken megyek terepre, néha az is sok(k) a térdemnek.

#451
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Nekem azóta kevesebbet fáj a térdem, amióta kombinálom a dolgokat. Nem biciklizek 50kmnél többet, hanem rögtön utánna vagy elõtte helyette elmyegyek 2-3kmt úszni. Nem futok 20nál többet, hanem egy 15km futás után bringázok vagy 30at. Sokkal kevesebbnek tûnik a szervezetem számára, mégis úgy érzem, hogy jó egyzés.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#452
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
nekem eddig csak néha fájdogált a térdem

de eza csillagromboló tönkre fogja tenni...:(
kellett nekem ilyen nagyra nõni...40 centis cseregcsõ kéne, de azt meg nem lehet letolni:(


nyújtás?
hát lehet hogy kéne
nekem nagyonis
de nem visz rá a lélek
Autist Team:)



#453
boooci

boooci

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
A versenyek, taposás, durva edzések...de már 2éve pihentetve tekerek.de szerintem a nyújtás a legfontosabb!!!!Én naponta vagy 4x 5x nyújtok, és azóta kevésbé fáj!

#454
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
De a bringázás is csak úgy segíthet a térdízületen, hogyha normálisan be van állítva a nyeregcsõ hossza. Mióta komolyabban el kezdtem bicózni, azóta félig letolt nyereggel tekerek, de már egyre jobban érzem a hátrányát. Sokszori térdfájás, ropogás. Na meg egy furcsa hang amikor be van hajlítva a térdem, kicsit feszül és utána felállok, akkor egy ruhaszakadáshoz hasonlítható reccsenés jön elõ belõlem. Lehet, hogy az aszfalton történõ foci sem tesz jót neki. Mit ajánlotok mivel erõsítsem meg vagy szedjek valamit? Most, hogy itt a strandolás meg a sok úszás talán jobbat tesz neki (na meg a bõrömnek is :D ) A kulcscsontörés után a vállamat súlyzózással erõsítettem meg (több mint fél év kellett, hogy 5kg-os súlyt meg bírjam emelni, azóta 3x ennyi megy válból), ja és a vállropogás is elmúlt tõle. Boooci mit csinálsz, hogy ennyire leamortizáltad magad?

#455
boooci

boooci

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Nekem az úszás sokat segített, a doki nekem 1ébként mondta, h TILOS mellben úsznom. A bringa + segít, csak nem a verseny! Ha csak úgy kószálsz és nem nyomod akkor igen is yót tesz. A verseny sport + köztudottan nem tesz túl sok yot a szervezetnek...

#456
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Az orvosok az úszást meg a kerékpárt szokták ajánlani, ha valakinek izület baja van. Látszik egy tudnak a dokik.


Egy ismerõsöm is mesélte, hogy most ment sportkórházba térdfájással, ami sok nehézcsomagos gyalogtúrától, 20-30 km-es futásoktól alakult ki, és bringázás közben is fájt neki.
A doki azt mondta, hogy úgy tûnik gerincprobléma lehet a háttérben, úgyhogy kevesebbet fusson, inkább ússzon, és próbálja meg forszírozni a bringát is :)

#457
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Különbség van a mell meg a többi úszásforma között. Hosszantartó mellúszásban a legjobb technikával úszó is kikészíti a térdét. A profik 5km feletti úszásoknál sokszor mellúszás sebességgel úsznak gyorsba, mégsem váltanak át mellbe. A versenyeken meg nem hiába a hosszabb távok csak gyorsúszásban vannak. Tudtommal nincs 1500m mell (pedig minden férfi álma :) ). Gyorsúszásban a jó lábtempó állítólag csak 20%-ban segít, mellben ez több mint 40.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#458
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Az egyik haverom térde úszás közben ment szét itt lehet meg olvasni a fájos izületekrõl szóval biztos nem ez a két legizületkímélõbb sport.

Sztem meg az (bár nem vagyok doki). Úszás közben nem kell elviselni az izületeidnek a testsúlyodat, nincsenek hirtelen terhelésváltások, stb.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#459
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Miért, akkor mit ajánljanak, squasht, vagy alpesi sít? A bringa -általában- nem cseszi szét az izületeket, de sérült izülettel leginkább semmit nem szoktak sportolni. Rehab, majd fokozatos terhelés.

Az egyik haverom térde úszás közben ment szét itt lehet meg olvasni a fájos izületekrõl szóval biztos nem ez a két legizületkímélõbb sport.


A sebesség mindent megold.

 


#460
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Az orvosok az úszást meg a kerékpárt szokták ajánlani, ha valakinek izület baja van. Látszik egy tudnak a dokik.

Miért, akkor mit ajánljanak, squasht, vagy alpesi sít? A bringa -általában- nem cseszi szét az izületeket, de sérült izülettel leginkább semmit nem szoktak sportolni. Rehab, majd fokozatos terhelés.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.