Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Térdfájás és egyéb ízületi bajok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
492 hozzászólás a témában

#461
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az orvosok az úszást meg a kerékpárt szokták ajánlani, ha valakinek izület baja van. Látszik egy tudnak a dokik.


A sebesség mindent megold.

 


#462
boooci

boooci

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Te aztán jól kezded. Ilyen fiatalon kilõtted magad.


Kilõttek... :) 1edül nem ment volna ;)

#463
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A bal térdem fáj, de nem a tekeréstõl, hanem az esésektõl. Állandóan(kb. 2 hetente) hanyat dobom magam és balra dõlök el. Ja meg persze a nagy ugratásom óta, az egyik kedvenc lejtõmre építettek egy ugratót, amit nem tudtam(az ugrató egy kanyar után következett) és próbáltam lassítani meg kikerülni, de nem sikerült és ferdén mentem rá aztán érkezés oldalra lefekvés pont a bal térdemre, majdnem a csontig szétnyílt a bõröm azóta én is érzem a térdemet.


A sebesség mindent megold.

 


#464
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Te aztán jól kezded. Ilyen fiatalon kilõtted magad.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#465
boooci

boooci

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem kb. 4 éve rossz a térdem és a pihentetés sem használt. Ahogy újra kezdtem a bringát +int elkezdett fájni. Azóta 2x is mûtötték, most + részleges szalagszakadásom van, a meniscusom el van repedve, és porcpuhulásom van. Nekem az országút, a nyújtások, a Condrosulf + a Dona sokat segítenek. Persze havonta kell látogatnom a sportkórházat, de ez van. Nekem a Flector mint gél, mint tapasz nem segítettek, de nem mindenkinél van ez így.

#466
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás

Na, pl. én nyomkodásra semmit nem érzek .. mármint fájdalmat :)


Ha nyomkodásra fájdalmat érzel, keresd fel az urulogusodat, vagy válts barátnõt!
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#467
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Na, pl. én nyomkodásra semmit nem érzek .. mármint fájdalmat :)

#468
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
tudtommal nem mindegy, hogy glükózamin-glikán (ez a drágább, ritkább, természetes hatóanyag) vagy glüközmain-szulfát (olcsóbb, mesterséges, elterjedtebb) tartalmú az adott csodaszer. Node nem vagyok én gyógyszerész.
Tammo!
mint ahogy fentebb már írtam:lépcsõn lefelé, egyhelyben álldogálásnál de különösen hosszabb autóvezetésnél kezd el fájni, néha még most is. Ja, futni azt egyáltalán nem tudok :-(. Az orvos 2 kérdés után fél perc alatt rátapintott a jobb térdem probláémás részére (aszittem besz..ok, mikor megnyomkorászta a kopott részt oldalról brrrr). majd megkérdezte, ugye ez fájt... :-)
tavaly egész évben éreztem kiállva tekerésnél (tavaly tavasszal kiállva pl. nem tudtam tekerni!!!) idén csak egy hosszabb pl: egy bicajcipelõs Rákóczi TT-n éreztem, hogy gond van azért még.
Csákó!

#469
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Tammo,elõször nekem sem volt semmi bajom az spd kötéssel,majd ugyanígy a térdem külsõ fele kezdett fájni.kicsit közelebb kellett vinnem a lábam helyzetét a hajtókarhoz képest mert befeszült állandóan és a külsõ részét terheltem a térdemnek


Gondolom, ezt úgy kell értenem, hogy a váz felé közelítetted a kötést, (nem hajtásirányban változtattál.)

Lehet, hogy állítgatok majd egy kicsit.

Amúgy nektek csak bringázáskor fáj a térdetek (nekem csak akkor, illetve ha nagyon megerõltetem, akkor kicsit napközben is "bizsereg), vagy járáskor is, stb. ?

#470
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Trifo,lehet akkor placebo amit szedek v nem tudom :)
lényeg a lényeg,valamitõl javult a térdem,lehte a pedál,cipõ beállításon sikerült javítani?!

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#471
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
KonaBike - a Béres cuccról pont ellentétes véleményeket hallottam. Fõleg a sógoromtól, aki mellesleg maga is orvos meg még érintett is. A Dona - Condrosulf páros annak idején nekem is jó volt egyszer, de most megint nyûglõdik a térdem. Igaz, nem annyira, de azért így is kellemetlen.

Ez ugye azt jelenti, hogy vagy mégse olyan jó az a két szer, vagy mégse jöttem rendbe, vagy menthetetlen vagyok amúgy is.

--Trifo

#472
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

A Forever Living-nek van egy Aloe Vera-s löttye ami tele van kondroitin-szulfát-tal, ez nagyon szépen helyrehozza a széjjelment izületeket, viszont drága.


én szedtem kondroszulf-ot és Doná-t,mindkettó kondroitin-szulfátot tartalmaz
egy ideje a Béres porcerõt szedem,ami szintán tartalmazza a k-sz-t meg glükozamin-szulfátot is.eddig azt hiszem ez a legjobb.
Fontos még a bemelegítés tekerés elõtt és az elsõ pár km-ek laza letekerése szerintem

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#473
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Tammo,elõször nekem sem volt semmi bajom az spd kötéssel,majd ugyanígy a térdem külsõ fele kezdett fájni.kicsit közelebb kellett vinnem a lábam helyzetét a hajtókarhoz képest mert befeszült állandóan és a külsõ részét terheltem a térdemnek

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#474
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Ez a zöldkagylós cucc mennyire drága?

Charon mi volt az a krém, amint mondtál?

--Trifo[/QUOTE]

Trifo!
A herbaházban brutto 7100ft a seatone mussel extract. 120 kapszula/doboz. Én ezt hegy hónap alatt dolgozom magamba, mert tényleg ramaty volt a térdem. Amúgy 2 hónapra elég. Nagyon büdös :-), de ha benyeled és eszel is rá valamit, nem böfögöd vissza.

Charon!
Arra a krémre én is kíváncsi lennék! Elõre is köszi.

#475
Eszti183

Eszti183

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
A sportkórház az alkotás útnál van Budán. legkönyebben 61es villamossal lehet odajutni. sajna volt már ott térdmûtétem. kedvesek úgy általában, de brutálisan szúrják be az infúziót. :)

nekem mondjuk szalag-gondjaim vannak, de most legutóbb nem a sportkorházba voltam hanem maszek dokinál vele. Megvannak az elõnyei meg a hátrányai is. Hátrány hogy fizetni kell, viszont sokkal jobban odafigyel a doki. Úgy értve ha pl mûtétre kerülne sor, mûtét után bejön, saját kezûleg kötöz át stb. Persze nem minden "ingyenes" dokira igaz hogy nem törõdik annyit a beteggel amennyit kéne, de sajna én csak ilyenekkel találkoztam eddig térdpanaszaimnál.

#476
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Ez sport korház merre van? Gondolom pesten és máshol nincs:D Nade most komolyan viccet félretéve,hol van? Hogy lehet oda bejelentkezni?

#477
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

...meg egy másik port, aminek nem jut eszembe a neve, de ilyen kis tasakban van piros felirattal és vízben kell feloldani.
--Trifo


Dona por, nemde? Én olyant kaptam porclágyulásra. Meg Movalis címû tablettát. A porra a gatyám ráment, de szedtem õket 3 hétig, és helyrejöttem. Ja, és helyi SzTK, ingyen.

#478
lazus

lazus

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Még hozzáfûznék valamit a gondokhoz: góc valahol.
Fájt a térdem, elmentem a Sportkorházba. Ott a doki megvizsgált, majd a következõt mondta: Ne nézzen hülyének, de jók a fogai? Hmm, elmentem fogorvoshoz (bûvszó: góckeresés, ingyenes). És ki kellett húzni az egyik fogamat. Azóta nem fáj a jobb térdem. (a bal még mindig, de az egy másik mese)

#479
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Örülök, hogy alakul a topic - persze azért "népszerû", mert sokunknak van sajnos ilyen problémája.

Azt hiszem akkor én is kérek idõpontot a Sportkórházba, fõleg azért is indokolt, mert júl. közepén egy 500-600 km-es Magas-Tátrai túra van kilátásban.

#480
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A Forever Living-nek van egy Aloe Vera-s löttye ami tele van kondroitin-szulfát-tal, ez nagyon szépen helyrehozza a széjjelment izületeket, viszont drága.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.