Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringa kövéreknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
263 hozzászólás a témában

#61
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Köszi a biztató szavakat!:) Sajnos hullámvölgybe kerültem, valamiért megállt a fogyásom, alig alig csökkent a súlyom most 2 hét alatt. Ez nem jelenti természetesen azt, hogy feladnám:D Jó lenne nekem is az a 130 kiló, lényegesen jobb volna 20 kilóval kevesebbet cipelni:) Ami késik nem múlik!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#62
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Nah egy sorstárs. Én 130-al nyomom, és munkaidõben, értsd tanév jelenleg 200-300km/ héttel tolom. El fogod ezt érni hamar csak legyen motiváció.
A kajálásra tényleg figyelj mert az eléhezésnél rosszabb nincs, igaz nálam az a probléma fenn áll, hogy jelenleg immáron 3 éve nem nagyon mozdulok el errõl a súlyról, de valszeg ebben benne van hogy sok minden izommá válik vagy valami hasonló!
Javaslom hogy bringás nadrágban cica nadrágos betétes tekerj, neked két okból is, egy kevésbé fáj a segged, sajnos az sokáig fog mert hogy a nagy súly sokkal jobban nyomja a nyerget, illetve a másik ok, hogy nekem a combomon elakadnak tekeréskor a még járáskor kényelmes rövid nadrágok, és egy halom energiát veszítenék vele, hogy nem tudok rendesen menni. Szard le hogy mit gondol az utca népe a tapadós brinyós naciban lévõ nagydarabb fószerról, én ezzel ott tartok, hogy ha hazaértem tekerés után, átöltözés nélkül ejtem meg a napi bevásárlást és leszarom ki mit gondol, ez kényelmes!
És hogy motiváljak, bár én világ életemben versenyeztem valamit, de jelen pillanatban is minden hétvégén szinte tájbringa, vagy épp maraton versenyekre járok a részvétel a fontos jelszóval! Még tavaly a THM-en is elindultam egy csapat tagjaként. Nyilván ettõl most te még távol vagy de tekerj kitartóan és meglesznek azok a 200km-ek!

#63
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Grafy12 hajrá! Nekem se volt könnyû az ujjra kezdés de pár hét és bele rázodik az ember csak semmit nem szabad túlontúl erõltetni. Jó dolog a bringázás de ha komoly súlycsökkenést szeretnél ajánlom hozzá az úszást szóval bele találtál a vizibiciklivel :D Úszni már azért is jó mert télen is könyedén üzhetõ és jól átmozgat.A bicodtól ne félj birni fogja pláne ha csak aszfalton hajtod sokáig jó lesz max a lánc fog kicsit gyorsabban kopni.
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#64
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

:cool2:Esetleg vízibicikli?;) De a tréfát félretéve,szerencsére ízületi gondom nincs, sõt mivel az eredeti súlyomból 15 kg már leugrott, elmondhatom, hogy egyre jobban vagyok. De erõltetni nem fogom a tekerést, csak amíg jól esik.Most ez kb. fél óra naponta, már ez is több mint a semmi.
[...]

Helyes gondolkodás: a szivednek és az érrendszerednek legalább 20-25 percre van szüksége, hogy megértse, hogy dolgozik, és alkalmazkodjon, így a félóra minimum pont jó (azaz már megfelelõ), tartsd azt egy darabig, s ahogy zz meg a többiek mondják, fokozatosan emeld, ha már kevésnek érzed.

#65
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
:cool2:Esetleg vízibicikli?;) De a tréfát félretéve,szerencsére ízületi gondom nincs, sõt mivel az eredeti súlyomból 15 kg már leugrott, elmondhatom, hogy egyre jobban vagyok. De erõltetni nem fogom a tekerést, csak amíg jól esik.Most ez kb. fél óra naponta, már ez is több mint a semmi.

zeezoltano: érdekes mód ma annak ellenére, hogy mennyire fájdalmas volt a kezdet, egész jól elvoltam, még javult is az idõm,nem is purcantam úgy ki...lehet, hogy a hûvösebb levegõ teszi!

Kövér sorstársaimnak egy megjegyzés a jövõre nézve: Egy fájós segg nem lehet indok az ücsörgésre, a célért igenis ki lehet bírni!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#66
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Eszem ágában sincs abbahagyni,de a seggem úgy fáj a nyeregtõl, hogy úgy megyek mint aki besz*rt:cool2: ! Azt hiszem kicsit önzõ leszek és rendszeresen beírom ide hogy haladok, okulásul és támogatásul a hasonlóan nagy darab fogyni és sportolni vágyóknak! Bár azt hiszem ez a kijelentés nem kis felelõsséggel jár...mert ha netán elbukom, na az nagy égés lenne!


Ne is akarj többet menni egyelõre visszont ennyit naponta, a seggednek pedig be kell törni gondolj csak arra hogy mekkora súly milyen kis felületen oszlik el. 2-3 hét eltelhet amig a feneked hozzászokik a tekeréshez még kényelmes nyereg esetén is. Na ad fel az elején csak aprókat lépdelj és hagyd késõbbre a nagyobb lépéseket kölönben pofára esel mint a járni tanuló csecsemõ csak ez jobban fog fájni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#67
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
..nem akarom a kedved szegni, de szerintem jó lenne egy sportdokival konzultálnod. Lehet, h valami vizes sporttal kellene fogyasztanod, legalább 100-ig, így nagy valószínûséggel hazavágod az izületeidet.

Ridley Noah Fast 


#68
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Eszem ágában sincs abbahagyni,de a seggem úgy fáj a nyeregtõl, hogy úgy megyek mint aki besz*rt:cool2: ! Azt hiszem kicsit önzõ leszek és rendszeresen beírom ide hogy haladok, okulásul és támogatásul a hasonlóan nagy darab fogyni és sportolni vágyóknak! Bár azt hiszem ez a kijelentés nem kis felelõsséggel jár...mert ha netán elbukom, na az nagy égés lenne!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#69
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Hát megtörtént! Elsõ bicajozásom 17-18 éve! Hát nagyon szomorú a helyzet...régen volt olyan nap, hogy 200km-t tekertünk egy nap alatt! Most ugyanúgy kipurcantam 8,2 km-tõl alig 15km/h átlaggal! Van min dolgozni!


Ne is törõdj vele! A lényeg, hogy elkezdted. Nem szabad feladni, elkeseredni. Szép lassan visszajön az erõ, a lendület. Lesz az még 200 km, hidd el. :) hajrá!

#70
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

hát megtörtént! Elsõ bicajozásom 17-18 éve! Hát nagyon szomorú a helyzet...régen volt olyan nap, hogy 200km-t tekertünk egy nap alatt! Most ugyanúgy kipurcantam 8,2 km-tõl alig 15km/h átlaggal! Van min dolgozni!

hajráááááá!!!;)

Ridley Noah Fast 


#71
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Hát megtörtént! Elsõ bicajozásom 17-18 éve! Hát nagyon szomorú a helyzet...régen volt olyan nap, hogy 200km-t tekertünk egy nap alatt! Most ugyanúgy kipurcantam 8,2 km-tõl alig 15km/h átlaggal! Van min dolgozni!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#72
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

simon23: az ájulásos attrakciókra célzol? Azért az ájulásig nem koplalok, sõt igazából nem is koplalok, csak a szénhidrátokat számûztem.

Az most nem annyira számít, h mennyit eszel ha nem bringázol. Ez így azért nem igaz, de amire oda kell figyelned, h tekerés közben legyen energiád, az izomgörcsök sem jobbak mint az ájulás. Tehát ha tekersz NINCS diéta!! Persze ha csak a közértbe ugrassz át, ahhoz nem kell velõs pacal, de fogod ezt tapasztalni. Elég sok hasznos infót megtalálsz ebben a témában is itt a fórumon.

Ridley Noah Fast 


#73
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Mi a véleményetek errõl Kryptoniteal kombinálva?
pff ez most kicsit off bocsi rossz helyre írtam:o
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#74
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Igen, ez szimpatikus ötlet, de 150+ nál még muszáj.:D

simon23: az ájulásos attrakciókra célzol? Azért az ájulásig nem koplalok, sõt igazából nem is koplalok, csak a szénhidrátokat számûztem.
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#75
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

köszönöm a biztató szavakat!:)Tény hogy baromi nehéz döntés az mikor választani kell a pároltzöldség-kerékpározás és a marhapörkölt-nokedlival között:D volt, hogy már a számnál volt a pudingos palacsinta, de végül a kukában landolt :D , Szóval nagy csaták ezek és ez még csak az út eleje.......

...ebben pont ez a szép, ha rendszeresen tekersz, nem kell lemondani sem a pallerról, sem a pörirõl. :D Az viszont már nem vicc, az étkezésedre nagyon kell figyelned ha tekersz, h mikor, mit és mennyit burkolsz, fõleg ha már belelendülsz és tudsz hosszan tekerni. Csúnya dolgok történhetnek ha kiéhezel! De vannak itt rutinos bájkosok akik szívesen segítenek majd ebben is.

Ridley Noah Fast 


#76
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
pörkölt + kerékpár

párolt zöldséget + b...d ki a kecskéknek.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#77
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
köszönöm a biztató szavakat!:)Tény hogy baromi nehéz döntés az mikor választani kell a pároltzöldség-kerékpározás és a marhapörkölt-nokedlival között:D volt, hogy már a számnál volt a pudingos palacsinta, de végül a kukában landolt :D , Szóval nagy csaták ezek és ez még csak az út eleje.......
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#78
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
...hát akkor valszeg a pedálod lesz ami a leghamarabb beadja a kulcsot, sajnos a müa nem egy strapabíró konstrukció. Gratulálok a kitartásodhoz, és fõleg ahhoz, h nem kifogásokat keresel a mozgásra, hanem teszel érte! :D Sok kellemes km-ereket és gondtalan bájkolást kívánok!!!!!

Ridley Noah Fast 


#79
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
A pedál alu/nylon , a többit felírtam magamnak és utána nézek, szép apránként megcsinálgatom...
A fõbb paraméterek jelenleg:Villa SR Suntour NEX 4110 V4 (rugóút:63mm)
Sebesség 24
Elsõ váltó Shimano Altus M191
Hátsó váltó Shimano Alivio M410
Elsõ fék Shimano Disc BR-M446 (hidraulikus, tárcsa 160mm)
Hátsó fék Shimano Disc BR-M446 (hidraulikus, tárcsa 160mm)
Fékkarok Shimano Disc BL-M445 (hidraulikus)
Váltók Shimano Acera M360, 8 sebesség
Hajtómû Shimano Acera M311 48/38/28T
Középcsapágy Alfred Thun
Lánc KMC Z72
Fogaskoszorú Shimano HG31-8 11-32T
Elsõ agy Joy Tech D142DSE 36H
Hátsó agy Joy Tech D041DSE 36H
Kerekek Impac Crosspac 700x38C / 28"x1,5"(Reflexcsíkkal)
Felnik KROSS (Alu, Duplafalú)
Kormány KROSS (Alu, egyenes, 580mm, 25,4mm)
Kormányszár KROSS (Alu állítható, 25,4mm)
Nyeregcsõ KROSS (Alu, 27,2mm)
Kormánycsapágy Neco H142
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#80
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás

tetszik a hozzáállásod, hogy teszel azért, hogy mozogj! hajrá!
szerintem a nyereg-nyeregcsõ vagy a hátsó keréknél fognak elõször jelentkezni a bajok.
keréknél egy erõs(ebb) felni lehet megoldás, a nyeregcsõnél pedig simán csak cserélgetni kell :)


Egyetértek, + én még a kormányszettet cserélném majd, egy fix, nem állítható 31.8-as összeállításra. Hátsó kerékbe egy jó kis 4 csapágyas agyat, pl Novatec, valami jobb felnivel, a nyeregcsõ, ha nincs nagyon kihúzva, akkor bírja szerintem. Késõbb, ha intenzívebb a tekerés, még egy Deore integrált hajtómûvet raknék bele, nem nagy összeg. + alu pedál, nem tudom, gyárilag mit adnak hozzá.