Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringa kövéreknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
263 hozzászólás a témában

#81
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Abban bízom, hogy viszonylag gyorsan sikerül leadnom ebbõl és így a problémák száma is jelentõsen csökkenni fog, talán elég erõs kerékpár ez ahhoz, hogy ne vágjam haza az egészet.:) 1-2 felni meg belefér :D
Attól tartok 17 év nagy idõ, ennyi maradt ki a kerékpáros életembõl, így nem igazán ismerem a márkákat és nem vagyok tisztában azzal, mi mennyit bír. Lámaként, csak az olvasás segít...:)
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
thomson sem birna?

ps: csekkoltam - nincs hozza sulylimit.

#83
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

...amire kíváncsi leszek az az, hogy mi lesz a canga achilles sarka. ...

tetszik a hozzáállásod, hogy teszel azért, hogy mozogj! hajrá!
szerintem a nyereg-nyeregcsõ vagy a hátsó keréknél fognak elõször jelentkezni a bajok.
keréknél egy erõs(ebb) felni lehet megoldás, a nyeregcsõnél pedig simán csak cserélgetni kell :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#84
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Hát olvasgatva a topicot, azt hiszem én nyertem! 153 kg-al ülök újra a nyeregbe,de csak mert 12-t már fogytam :cool2:!
Szóval úgy tûnik, jó helyen járok.....vettem egy Kross Evado 3.0-t és most azt fogom nyúzni, amire kíváncsi leszek az az, hogy mi lesz a canga achilles sarka. Fel vagyok készülve arra, hogy ez-az néha beadja a kulcsot, de hallottam már olyat, hogy 130 kilós faszi 45 kiló cuccal a bringáján túrázott, szóval bizakodok.Aki esetleg tud tanáccsal szolgálni, hogy megelõzésképpen mit tehetek a gépért, azt megköszönném! Persze, ne az legyen az elsõ ötletetek, hogy ne üljek rá :D! Ha valami tönkremegy sz*rok rá majd veszek másikat, de mozognom kell!:) Országúton szép nyugodt bicajozás lesz(egyenlõre) !

#85
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

köszi Ersek!

Megvettem, nagyon szép, és nagyon jó megint tekerni :)


dao


Gratulálok

Nyomjad, toljad, valamitõl tényleg rohadt jó ez az érzés!
Szia.

#86
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Hajrá daoin! Fald a kmeket:) a cipö témához csak anyit nekem 50-es kell na azt kihivás beszerezni 46bol szinte minden gyárto tart sidinek van kimondott széles lábfejre való modelje is asszem
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#87
daoine

daoine

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
köszi Ersek!

Megvettem, nagyon szép, és nagyon jó megint tekerni :)


dao

#88
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Sziasztok!

Én is túlsúllyal küzdök és ugy kb 15 éve nem ültem biciklin. 122 kg vagyok éppen, de folyamatosan fogyok. Kinéztem egy biciklit:

http://www.gtbicycle...Adventure/#5724

ez kb 112 ezer körül van, ennél többet momentán nem is tudok és nem is szerretnék rá költeni. Vélemény vagy esetleg más ajánlat?


Szia.
Hát a GT az jó márka, itt inkább a kiegészítõkkel lesz gond,de semmi komoly.
Olyanra gondolok hogy az elsõ teleszkóp ha nem állítható levegõráfújással akkor nem lesz elég telóút, mert a nehezebb bringás jobban összenyomja amikor felül.
Nekem a 80mm-es telóból rögtön leugrott 50mm igy 3cm t mozgott sokmindenre nem volt elég, de ha aszfaltozol és nem mész terepre akkor nem lesz gondod vele.
Inkább a hátsó kerék, talán érdemes volna picit szélesebb felnit rakatni hátra, nem kell brutál, kb 25mm széles, egy vatagabb belsõgumi(Maxxis vagy Syncros), és esetleg dupla felniszalag, vagy defektgátlós felniszalag, 2.0 vagy 2,1 es gumival.
Így elkerülheted a felütödefekteket, a rekordom napi 5 defekt volt, beárnyékolja a biciklizés örömeit hidd el.
Kb ennyi a nyerget meg majd kitapasztalod.
Szétnéztem de ilyen árban nincsen olyan bringa ami e fent említett területeken jobban fel lenne szerelve.
Minden más bírni fogja, ezek a saját tapasztalataim.
Szia.

#89
daoine

daoine

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Én is túlsúllyal küzdök és ugy kb 15 éve nem ültem biciklin. 122 kg vagyok éppen, de folyamatosan fogyok. Kinéztem egy biciklit:

http://www.gtbicycle...Adventure/#5724

ez kb 112 ezer körül van, ennél többet momentán nem is tudok és nem is szerretnék rá költeni. Vélemény vagy esetleg más ajánlat?

#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
méretezés szerint 46-os több tipus is szokott lenni minen jobb boltban, de rémlik tavaly még 48-ast is láttam, az más kérdés hogy esetleg ezek a classic spd cipõk lehet nem passzolnak szélességben, de a túrásabb jellegüek (pl specialized taho) simán tágulnak annyit hogy jók legyenek (és a tahot asszem 46-ig hozza a velo (amúgy 48-as is gyártanak)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Kiábrándítalak, hogy már átlagos (43-44) méretû lábra sincs SPD cipõ, ha pedig van, akkor várni kell (sokat), rendelésre, vagy kegyetlen áron, szóval én például évek óta külföldrõl rendelek... Tudom, cipõ, érzékeny téma, stb, de nincs más lehetõséged.


44-es a lábam és azonnal kaptam itthon Spec,Northwave,Gaerne,Sidi cipõt.Mást nem próbáltam keresni

#92
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Kiábrándítalak, hogy már átlagos (43-44) méretû lábra sincs SPD cipõ, ha pedig van, akkor várni kell (sokat), rendelésre, vagy kegyetlen áron, szóval én például évek óta külföldrõl rendelek... Tudom, cipõ, érzékeny téma, stb, de nincs más lehetõséged.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#93
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Schwalbe maraton elég jó de a legegyszerübb ha szerzel olyat ami gyárilag rajt volt és némileg fentebbi témára az xxl bringabolt jó lenne föleg ha lenne ruházat is mert eddig csak nadrágokat találtam ami jó rám pegdig jó lenne mez aláöltözet is


Szia
Csak pénzem nincs elég hogy megcsináljam a bringaboltot de röhej utcai 46 os lábamra nem kapok spd cipõt mert széles a lábam. Úgy hogy le is tettem róla, de a tüskés platformpedáltól meg tiszta alvattvér a lábam, és emelkedõn sem túl hatékony.

#94
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Sziasztok,

van egy ilyenem : http://www.schwinncs...page=12&prod=28
már meg van vagy 3 éve, úgy egy éve lett egy defektem mert belementem egy csomó hegyes 'valamibe', azóta állandóan defektem van hátul. már vettem csomó új külsõt, kicseréltem a teljes hátsókereket, láncot, fogaskereket, és most megint defektem lett, kezdem unni.

Kérdés, kérés:
Légyszi' ajánljatok nekem olyan belsõt és/vagy külsõt amit bp. és környéki utakon használva normálisan közlekedve kibírnak annyit mint az eredeti belsõ és külsõm és még egy kicsit többet is.

Csak hátulra kellene és az egészre max. 10-15.000 HUF-om van.

Ja és kb. 130kg :) -ot elbír.

Elõre is köszi.


Szia
Nekem hátul SUN Double Track felni van DT 2mm-es küllökkel, Schwalbe felniszalagot húztam rá na de mindjárt kettõt!!!
Syncros DH belsõ 26x2.3-2.75
Schwalbe Marathon XR 2.25 külsõ.
Tényleg nem hazudok több mint kettõ éve nem volt defektem!!!
Ha ennyi defekted van az valszeg felni ill felniszalag ügy lehet.
Saját tapasztalataim szerint sokkal fontosabb az hogy a felni sorjamentes legyen,a felniszalag tökéletesen illeszkedjen és tényleg védjen, mint az hogy a külsõnek milyen erõs az oldalfala.
Nekem a fent leírt recept bevállt ezért elöl is ez van és defekt nincs azóta.
Ja én 140kg de hála a biciklinek lassan ugyan de folyamatosan csökken.

#95
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
hali

hát nekem Michelin külsõ van fent meg aszem Kenda belsõ a bicikliben és eddig csak úgy defekt nem volt (volt de az rögtön elsõ hátsó mert olyan helyen mentünk ahova a állatok se mennek be :D )
szóval ott valami más gond lehet szerintem mert csak úgy defeket nem jöhet. Én is megyek a biciklivel minden hol (inkább terep és erdõ mélye) de nem volt olyan hogy büm!
de a Schwalbe gumik tényleg jók :)
de ha eddig kis lyukak volt és nem dúr defekttel robbant ki a gumi fele akkor nézd meg ezt belsõnek: http://www.creston.h...rmekek-off-road
http://ebike.hu/term.../26-coll/11511/

#96
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Schwalbe maraton elég jó de a legegyszerübb ha szerzel olyat ami gyárilag rajt volt és némileg fentebbi témára az xxl bringabolt jó lenne föleg ha lenne ruházat is mert eddig csak nadrágokat találtam ami jó rám pegdig jó lenne mez aláöltözet is
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#97
sbela

sbela

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok,

van egy ilyenem : http://www.schwinncs...page=12&prod=28
már meg van vagy 3 éve, úgy egy éve lett egy defektem mert belementem egy csomó hegyes 'valamibe', azóta állandóan defektem van hátul. már vettem csomó új külsõt, kicseréltem a teljes hátsókereket, láncot, fogaskereket, és most megint defektem lett, kezdem unni.

Kérdés, kérés:
Légyszi' ajánljatok nekem olyan belsõt és/vagy külsõt amit bp. és környéki utakon használva normálisan közlekedve kibírnak annyit mint az eredeti belsõ és külsõm és még egy kicsit többet is.

Csak hátulra kellene és az egészre max. 10-15.000 HUF-om van.

Ja és kb. 130kg :) -ot elbír.

Elõre is köszi.

#98
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Hát olvasgattam a fórumokat és úgy látom kemény harc van v-fék és tárcsa fék között, úgy hogy én ezt nem szítanám tovább, a Magellan amit rámsóztak azon BB5 ös volt elöl hátul és ott azt mondták ez a jó. Én meg elhittem mert nem tudtam semmit az egészrõl, de valószínûleg ha kontra fék lett volna rajta akkor arra mondták volna hogy nekem való.
A lényeg hogy nekem tárcsa van, és most már megmaradok ennél.
Egyébként a BB5 jól szuperált, de miután defekt király voltam az elsõ hónapokban nagyon untam hogy ahányszor kivettem a kereket mindíg állitgatni kellett hogy jó legyen, ráadásul a mechanikusok csak egy irányból mozdulnak a tárcsára figyelni kellett hogy a kopás íve mindíg megegyezzen a tárcsa hajlás ívével. Ez 10-20 percig is eltartott ha rendesen beállítottam.Idõvel meguntam és lecseréltem egy lx hidrásra,a nagyobb fékhatás reményében, de nem estem hanyat tõle pedig elõre 203-as tárcsát raktam.
Egy évig meg is voltam vele, de aztán úgy gondoltam egy SLX jó lenne, hátha igaz az a +20%-fékerõ amit beigértek. Bikemagon eladtam és a Bbutikban slx árban rámsózták az xt-t, úgy hogy xt lett belõle.
De ezt nem dicsekvésbõl mesélem el hanem hogy tudassam veletek soha nem gondoltam hogy ilyen fékhatást fogok megélni biciklin.
Nagyon nagyon erõs. Elöl 203 hátul 180- as tárcsával.
Asszem 100 kg alatt ellenjavalt a 180-nál nagyobb tárcsa használata egészségügyi okokból.

#99
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
hát küllõ hajlás és felni törés ahhoz nagyon de nagyon durvának kéne lenni.
egy barátomnak tört 4 küllöje egy No Name biciklin mert a homokban meg súlyedt és meg tekerte és pattogtak el de azokban már volt 10 év vagy több szóval igyentöl nagyon nem kell félni

nekem a legfontosabba fékhatás mert nagyobb súly és a V fék nem igen volt a helyzet magaslatán meg hát a 8-as is mehetett a felnibe és akkor megint ment a fék is mert állítani kelet de a tárcsa fék ha be van állítva (egy kis játszadozással meg lehet találnia jó pontot) egy kis mozdítás és már meg is álltam vele nagy tempóról is szóval én már maradok a tárcsa féknél mindig. talán majd egy hidraulikus is lesz egyszer :)

#100
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Igazad van tete007 ugyan nálam is bírta a Deore integrált de mintha egy hangyatökényi hajlongást éreztem volna, ezért úgy döntöttem a kifuttatás miatt leárazott LX re cserélem és komolyan mondom hogy ez nem hajlong.
Munkám során sokat járok vidékre, Borsodi nagyvárosokban látok olyanokat hogy ül a csávó a 100 éves 28 as gépen, csaj a vázon, kölök a csomagtartón.
A gumi alig látszik, majdhogynem a felnin megy,na azon volt vagy 180kg, és bírja.
Akkor szoktam elgondolkodni hogy komoly a félelmem amikor azon parázok hogy elhajlik a küllõm, vagy a DH felni. Hülyeség.
Persze azért csak ésszel durvuljon a magamfajta.