Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

VI. Duna maraton 2005

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
633 hozzászólás a témában

#141
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a maraton helyett hill climb név jobban takarta volna a valóságot..
összességében jó volt, igényes szervezés, jó lebonyolítás....
az idõjárást kéne már csak szabályoznia tudnia Harangnak, és akkor egy lájtos kis pálya lett volna....
viszont így....

#142
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
üdv..

no elnézést mindenkitõl akit esetleg 1/2re vezettem a tegnapi helyzetjelentéssel....persze az ahol néztem nem volt annyira sáros (mint ahogy a visegrádi oldal sokkal sárosabb mindig-csak tegnap ezt elfeledtem) .
a rendezés szerintem teljesen jó volt, a sár nem tetszett (csak le kellet volna cserélni azt a hátsó racing ralfot) dobogókörõl lefelé a piros3szögön sikerült dobnom egy hátast....aztán a legvégét én kihagytam...jött egy rossz pillanatom az akácos árok alján és nyomtam egy jobbost tahi felé.....
de összeségében jóó volt..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#143
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Hát én így utólag bevallom a víz miatt nem mentem el. Egyszerûen utálok sárban bringázni. Mindenkinek riszpekt, aki elindult ma!

#144
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Most küldték sms-t idõmrõl, meglep h ilyet is tudnak:)

#145
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Rivlike!

Ha "szintuton kozeptanyer 1-ben alig tudsz haladni" abban mi a jó?
Utálom a szobabiciklit.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#146
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
En lehet hogy perverz vagyok,de nekem kurvara bejott ez a sar :D Nem mondom faraszto volt,de iszonyat jo volt a palya!!Egyedul a vegen nem tetszett a sar,ahol szintuton kozeptanyer 1-ben alig tudtam haladni :) Nekem nagyon bejott ez a maraton,pedig meg defekt is vót :)

#147
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Elõbb-utóbb a www.sportaktiv.hu -ra kerülnek szerintem, mert ott a helye. De szerintem csak holnap, mert még nyilván az emberek kinn pakolásznak.
A sárról.
Semmi bajom nem volt az utolsó hosszú emelkedõig, 45-50 km.
de ott "kidurrantam" mint a lufi. Ráadásul hülye is voltam, mert nem töltöttem fel az utolsó itatónál a kulacsom, és a vizem is kifogyott.
A másik amit elcsesztem az a láncolaj. Ilyen sáros helyen utána kellett volna kenni , mert borzasztó hangja lett, és nyilván demoralizált az a nyiszorgás amit folyamatosan hallottam.
A Skarebbõl meg Dobogóköre kiment a szusz. Holnap viszem javítani.

Szerintem a rendezéssel nem volt nagyobb gáz, a középtávi itatók nem voltak rossz helyen, és fenn Dobogókõnél hideg volt az izó lötyi.
Nem esett jól, ez így sárosan nagyon sok volt nekem.
Az "öregek" között azért bejöttem a 30. hely körül.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#148
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Nahh, nekem is megvolt, életem elsõ maratonnya, igaz, csak fotógep mögül :D
De a következõn muszáj indulni, mert a hangulat fergeteges lehetett a hegyen IS. Poén volt látlni a sok szenvedõ arcot, ahogy beér a célba, összerogyik mint vmi fosch, oszt megkapja a nyakbahimbilimbit.
A sarat sokan dícsérék, poén volt, sokan utálták...

Odafelé vonat-komp, hazafelé keró, Visergrádról 1óra50perc alatt értünk be a km óra szerint. Jah, s ültem olyan outin... :D
Bocs attól a fószertõl, aki kérte, h fotózzam le, de én továbbmentem, jött cimbi.

Tolok képeket minnyá, most generálódik a geléria.

csoki
The Sensual Woman

#149
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Erre én is kiváncsi vagyok. De abban nem reménykedem h még ma felkerül.

#150
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
kitudja megmondani, hogy hová lesznek felrakva az eredmények?
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#151
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Na nekem is megvolt.
A sár nagyon sz@r volt és rossz helyen. Az elején mindig le kellett lassítani+leszállni, mert belassultak elõttem. 20-55 km-ig nem volt gond kivéve , hogy a második DH szakaszon sikerült 50 méteren belül kétszer esnem, a másodiknak orrvérzés lett a vége...
Az utolsó emelkedõt lazának mondták a frissítõnél ahhoz képest másztam rajta vagy fél órát és soha nem akart a vége közeledni,a végén már le is szálltam mert begörcsölt a lábam+szétment a derekam.
Viszont az utlsó 4-5 km kárpótolt nagyon lehetett zúzni lefele.

Elsõ maratonomohz képest szerintem nem voltam rossz, bár szárazon 100* jobb lett volna(még szerencse h múlt szombaton úgy is meehttem rajta).
AZ emberek normálisak voltak, frissítõk lényegében jók voltak, szóval jövõre is biztos jövök, remélem már nem inszomniásan:)

#152
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás

eltaktikáztam magam és ez a sár undorító volt ne mondjátok már!!
szóval összeségében nem volt vmi fergeteg!! de jól elfáradtam!!


Így utólag hogyne jó volt! A sár az leírhatatlanul gusztustalan volt, a vizem olyan 22 km-nél elfogyott... De éppen ezért tölt el jó érzéssel, hogy véigmentem! És most hulla vagyok!! (nem baj levezetésképpen irány kutyázni!)

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#153
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
eltaktikáztam magam és ez a sár undorító volt ne mondjátok már!!
szóval összeségében nem volt vmi fergeteg!! de jól elfáradtam!!
join your life, join your bike

#154
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
eredményeket hol lehet megnézi?
A sár nagy volt ,de a a táj gyönyörû, bár nézegetni nem volt nagyon idõ!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#155
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Sár? Hol? Merre??. egyébként nagyon fain lett volna, de az sár... hááát.... az nem kellett volna. Persze errõl nem tehet senki. A rendezés is rendben volt teljesen, annyi, hogy rövid távnál szerintem kicsit aránytalanul voltak elosztva a frissítök. Az elsõ reszen volt 2, aztán a végéig semmi.


Nos én is lenyomtam.

Én csak rövidtávos voltam, de nagyon élveztem a sárral való viaskodást. Mondjuk 1 helyen lett elegem az egészbõl, az utolsó emelkedõnél. Ott akkora sár volt, hogy a hátsó fékhez beragadt sár miatt [V-fék] a hátsó kerék nem mozgott. Így kellett tolnom. Aztán tisztítás, majd 300 m után újra beállt a hátsó kerék.A lefeléken még éreztem a BM-es balesetbõl adódó bal kéz gyengeségét. Kétszer is gondolkoztam a lefeléken, hogy leszállok, mert bal kezem elfáradt a fékezésben és a támaszkodásban.Jobb eredményre számítottam. Ráfoghatnám a sárra is, hiszen a rövidtáv pályája szerintem teljesen jó kis pálya lehetne..sár nálkül. Így kicsit kûzdõs volt, ami tetszett.

A frissítés nekem sem tetszett. 12. km-nél volt az elsõ. Paprét után közvetlenül. A második meg 16km-nel. Utána meg semmi. Nekem valahol 26nál fogyott ki a kulacsom, s a napsütés akkor kezdett rá.
Ettõl függetlenül tetszett [mondjuk a rajt lehetett volna kicsit zökkenõmentesebb. Pl pár perc különbséggel. Én pl a verseny 5. percében haladtam át a start vonalon]

35km

Abszolút 88/270
Kategória 51/145

Szal még van hova fejlõdnöm :)
De imádtam a sárdagasztást a 25. km-ig.

#156
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás

Sáros volt de nem volt nagyon kemény (65)


Sár? Hol? Merre?? :lol1: Egyébként a sár az tényleg nagyon gáz volt! Belõlem nagyon sokat kivett! Viszont sikerült zakózni az egyik fotós elõtt egy oltárit!! Azon a fa híd szerüségen a végén, a hegyrõl le, ahol úgy nagyon le, aztán hirtelen nagyon fel, és közbe balra! Mire feleszméltem, hogy mijahelyzet, már azon fa lefelén voltam. A hátsó kerék megcsúszolt, a villa nem nagyon akart mozdulni, és kész a pofára esés! Ez van... egyébként nagyon fain lett volna, de az sár... hááát.... az nem kellett volna. Persze errõl nem tehet senki. A rendezés is rendben volt teljesen, annyi, hogy rövid távnál szerintem kicsit aránytalanul voltak elosztva a frissítök. Az elsõ reszen volt 2, aztán a végéig semmi. Lehet, hogy csak sár miatt volt fáradtabb az ember... mind1, ez is meg volt, így utólag jó volt.... a verseny közben a sárban nem ezt mondtam természetesen...

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#157
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Hát egy kicsit fáradtan de megvolt.A rajt furi volt úgy éreztem mintha mindegy ,hogy ki holvan tízkor indulunk.Egyszer -kétszer jött velem szemben egy auto.
Röviden ennyi.Sáros volt de nem volt nagyon kemény (65)
MrGyulagy bármikor,bármit megszerelek

#158
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

persze tiszta biciklivel nem fogjátok +úszni :)


Épp ezért indulok full sáros bringával! Ennél holnap már csak jó lehet.
Ma kint voltunk nézni a hillclimb-ot, meg a dual slalomot, de senki fórumfiát nem láttuk. Csak délután jött meg cheesy koma. Bár ma kevesen voltak, a programmok szerintem nagyon hangulatosak voltak.

Na jó versenyzést holnapra!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#159
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de jó lesz felkelni reggel... ahh.

#160
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Jól látom, h van a 7.55ös vonathoz is komp? (az, ami elvileg 8,36ra van Nagymaros-Visegrádon) Nem szeretném bebukni, h számítok egy 8,45ös kompra (vagy egy 9,45ösre), aztán nem megy...
(lebeszéltetek Esztergomról :) )