Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

VI. Duna maraton 2005

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
633 hozzászólás a témában

#101
Woody

Woody

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Üdv!

A www.sportaktiv.hu -ra felkerültek a rövid és a középtáv eredményei.

#102
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Hali!

Sportaktívon fentvannak az eredmények!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#103
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!
Ezer éve nem jártam erre,nem is tudtam a hétvégi versenyrõl.
Ezért is volt nagy a meglepetés amikor az erdõben tekeregvén szemben találtam magam a Duna marci hõseivel.Sokan azt hitték szintén a verseny résztvevõje vagyok és figyelmeztettek,hogy rossz irányba megyek. Hihi!
Csak azt sajnáltam,hogy pont a dzsuvás-saras részen volt a nagy találkozás,és mert jómagam is a trugyival küzdöttem sajna sáros kézzel nem volt kedvem fotózgatni.
Pedig érdemes lett volna,láttam nagy eséseket,tolást,defekt javítást,magányos harcosokat és menetoszlopba rendezõdött rohambrigádot.
Gratula mindenkinek aki elindult a rajtvonaltól,aki meg célba is ért...hát azelõtt fejet hajtok!!!


#104
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Nem feltetlen er fol....ha 1200 ember van elotted akkor nem ersz fol hidd el

#105
!nJoy

!nJoy

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
naja, aki erõs az fölér.... csak nem gyengén fáradtabban mintha mehetne elöl :D

#106
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Érdekes, ez minden verseny után elhangzik... vagy hozzá kell szokni, hogy mindig is lesznek bátor tudatlanok, vagy neked is csak az utolsó pillanatban kellene besorolnod a rajtzónába...


Aki erõs az fölér!
Team Heavy Pedál Szeged

#107
Szüccser

Szüccser

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Én ammondó lennék, hogy szélesedik a tömegbázis, oszt nem biztos, hogy mindenki ösmeri az etikát vagy etikettet vagy mit. Az hogy a terepen ki, hogyan nyomja, ki- kit enged el, és mikor, biztos sok ismeretlenes egyenlet lesz. A rajt környéki mizéria elkerülése végett, a tájékozatlanabbak számára készülhetne egy amolyan prospektus, hogy asszonja "ide álj, oda meg ne". De lehetne egy kézikönyv is! Az lenne a címe, hogy "A hegyikerékpározás illemszabályzata", vagy "Mit ne csinálj vazze".

#108
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Engem az nem zavart h az elsõ 10km-en az aszfalton voltak elõttem, volt bõven hely elõzni oda-vissza. Ami nagy gond volt h az elsõ saras részeken amik nem voltak vészesek bedugult a mezõny, pedig ott még lehetett volna szépen haladni.

#109
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
csatlakozom az elõttem szólóhoz,idegeskedni nem egy bringaversenyen kell,arra ott vannak a dolgos hétköznapok,nem igaz? egyébként én mindíg hátra állok :clap: én még élvezetbõl tekerek nem muszályból :lick:
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#110
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Ez engem is nagyon zavart,de maratonon ez van,meg kell szokni.Jo helyre kell beallni.En csak azt nem ertem,azert kb mindenki tudja magarol hogy mennyire megy jol,meg hogy hanyadik hely az eselyes,az ilyen full hobbistak tenyleg minek allnak be legelore...

#111
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 hozzászólás

Meg mondjuk a rajtnál jó lett volna ha a sok szerencsétlen, aki a 300. helyért fog küzdeni 5 km múlva, nem állt volna be elõre, meg nem a szalag alatt átbújva állt volna be a rajthoz...
Tök elöl álltam a beszólításnál aztán pikpakk 600-700 ember elém került és még nekik állt feljebb amikor az aszfalton 40-el elõztem õket... az álljon elõre aki tekerni is tud... ezért mindig idegbeteg vagyok


Érdekes, ez minden verseny után elhangzik... vagy hozzá kell szokni, hogy mindig is lesznek bátor tudatlanok, vagy neked is csak az utolsó pillanatban kellene besorolnod a rajtzónába...
WaNNaRiDE

#112
!nJoy

!nJoy

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Meg mondjuk a rajtnál jó lett volna ha a sok szerencsétlen, aki a 300. helyért fog küzdeni 5 km múlva, nem állt volna be elõre, meg nem a szalag alatt átbújva állt volna be a rajthoz...
Tök elöl álltam a beszólításnál aztán pikpakk 600-700 ember elém került és még nekik állt feljebb amikor az aszfalton 40-el elõztem õket... az álljon elõre aki tekerni is tud... ezért mindig idegbeteg vagyok

#113
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Evileg általában 8 óra lenne (bár én azt mondom, hogy érdemes inkább az osztrák példákból kiindúlni, mert az már bizonyított - 10km/h átlagnak megfelelõ szintidõ az elfogadott és a limitpontokat/zárókapukat is ennek megfelelõen alakítják ki), de sajnos ez így szinte használhatatlan, mert eltérõ hosszú pályák esetén (80 km/110 km) más felkészültségi szintet jelent (a pályák nehézségét már meg sem említem Sopron/Szilvásvárad).

Jelenleg én azt mondom, hogy amennyiben átlagban a sebességed eléri a 12 km/h, akkor Mo.-on szintidõn belül vagy.

A versenyeket meg már jó lenne úgy szervezni, hogy nagyobb táv korábban indúl és a nyomvonalat is úgy kellene alakítani, hogy a végén nem találkozik a hosszú, közép és rövid táv. Az eleje kell, hogy azonos legyen és a vége eltérõ, így nem veri hátba az elitt az amatõrt - jó példa volt erre az idei NagyKovácsi.

#114
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Wanna,tényleg jók a képek,én is találtam magamról egy közelit :lick:
kösziiii
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#115
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
fent kõn, beszélgettünk egy rendezõ emberrel, azt mondta nincs szintidõ, csak 5ig célszerû beérni, eredményhirdi stb...persze a 10,00 ás rajthoz a 8órás szintidõvel már nem fér bele a 17es eredményhird...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#116
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Bzmot,


jobb helyeken külön van az izo, és külön a víz, aztán te mondod mit kérsz, és a kezedbe nyomják. Ez sztem nem pénz kérdése.


Power Gelre nem tartok igényt, az én részemet nyugodtan megzabálhatja bárki. Nem bírja a gyomrom.

Csucsu,
ha jól tudom, minden hosszútávon 8 óra a szintidõ. Szilváson is ennyi volt.

#117
Bzmot

Bzmot

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

A másik bosszntó dolog az volt számomra, hogy amikor másodszorra felértünk Dobogókõre a Power Bar-os kulacsban vizet adtak, pedig megörültem egy kis energiaitalnak. Én a kulacsról lemondtam volna egy kis energia ital kedvéért. sárban is?

Utánam még biztos volt egy energiás kulacs, mert én gyorsan visszadtam, amit megtudtam, hogy mi van benne. Tehát (legalább is egy ideig) volt mindkettõ, csak rá kellett kérdezni.

#118
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
üdv

visszaolvastam pár kommentet, ezek szerint nem voltam 1edül a nyûgösségemmel a végefelé.
Sajna elrontottam a kajálást, és az uccsó 10-15 km-en megtapasztaltam a sokat emlegetett "eléhezés" érzését. nem jó... az összes emelkedõn toltam, de a lefeléken sem volt kedvem menni, a hangulatomra is kihatott a kajahiány. A vártól lefelé viszont elöntött az adrenalin és nyomtam egy iszonyat hajrát, nem tudom hogy préseltem ezt ki magamból. Idõ 6:30 körül, középtávon, naggyon gáz, de annak örültem hogy nem adtam fel a végén, ami bizony megfordult a fejemben többször is. Az esést is sikerült valahogy megúsznom... :-)
ja, olvastam hogy a babgulyás minuszos volt, hááát én akkor, ott bármit megettem volna... :-)
pálya egyébként nekem tetszett, mondjuk elég sokat toltam felfelé, ill. több helyen már nem volt színes lötty (így járnak a lassú népek :) ). De ezek apróságok :-)

gratula minden résztvevõnek

Balázs

#119
Balubike

Balubike

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hát idén is megvolt a Dunamarci, bevallom kíváncsi voltam az új pályára. Középtávon mentem, és hát sikerült a végérõl indulni:cry: . Nekem nagyon tetszett a pálya, szerintem jó technikásra sikeredett, a sár miatt is. Kb. 30kilcsinél lecsúszott a lábam a pedálról a nagytányér meg beledarált a bokámba:scared: , de valahogy végignyomtam. Az utsó 15-20 kilcsin az a csemperagasztó sár nem volt semmi, iszonyat kivette az erõt belõlem, kihagytam volna. De hát ilyen sport ez, ettõl szép, gratula mindenkinek aki végignyomta:clap: !

#120
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem is sikerült ismét leküzdenem a százas távot. A pálya szerintem egész jóra sikeredett, még a sár ellenére is. Igaz jól meglettem volna a sár nélkül. Valami csoda folytán esnem nem sikerült ebben a masszában. Amit viszont érdekesnek találtam, hogy a pilismaróti ellenõrzõ és frissítõ pontnál az ott lévõ kissrác gyûrte befelé a Power Gélt, volt egy csomó ilyen doboz is, viszont mi akik tekertünk nem kaptunk. Biztos nagyon kilehetett a srác az ücsörgésben. Kapott itt egyébként más Power Gélt?
A másik bosszntó dolog az volt számomra, hogy amikor másodszorra felértünk Dobogókõre a Power Bar-os kulacsban vizet adtak, pedig megörültem egy kis energiaitalnak. Én a kulacsról lemondtam volna egy kis energia ital kedvéért. Amúgy sem tudtam elvinni a kulacsot.
Végül Gratu minden teljesítõnek, szerintem kemény volt, a sár meg csak nehezített rajta. Tényleg a szintidõ nyolc óra volt a százas távon ebben a sárban is?