Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7381
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

En mar probaltam olyan bicajt,amin rapidfire xtr kar vol,forditott rugos xtr valtoval.Igaz az meg a regebbi volt,de szerintem nagyon szar hogy azzal valtasz fol amivel egyebkent le,raadasul csak egyet tudsz egyszerre.Bar lehet ez csak engem zavar,uj dual control cuccosokkal is ez a bajom


Én Low Normal XTR-t nyüstölök a saját Dual Control váltókarjával és egyáltalán nem gáz hogy csak egyesével pakolgatja a láncot a nagyobb lánckerékre. Sõt!!!! A "pofozásos" mûvelet sokkal rövidebb ideig tart (nálam), mint egy nyomás. A 3 fokozat váltása idõben ugyanannyi, mint a 3 visszaváltás.
Gondolom elõfordult már veletek, hogy egy emelkedõn nagy áttételben maradt a bicó és könnyebbe kellett váltani, ugyanakkor meg nyomni kellett a pedált, mert ha nem akkor elfogy a lendület és perec. Ekkor hagyományos váltónál ha váltunk akkor kerreg, kattog, s az ujjunk beletörik a váltokar nyomásába, esetleg szakad a lánc. Ez a fordított mûködésnél nincs. Meredek fölfelén, kiállva is kerregés nélkül könnyedén teszi a láncot a nagyobb lánckerékre, s mivel a váltókar ekkor old, men törik le az ujjunk sem.

#7382
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
viszont bújtathatod aligatorba vagy avid flak jacketbe és akkor nem megy bele a sár. ez engem szerencsére nem érint mert esõben nem bringzom.
inkább használd a bovdenakasztó szemeket, a végig bovdenházat csak nagyon jó bovdennel érdemes alkalmazni és akkor is csak ha nem megy másképp

#7383
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hö?
Hogy a két bowden akasztó közötti tökeid alatt elsuhanó bowdenszakaszra gondolsz?
áá, nem ,nem kell bebowdenezni szerintem.
szerintem.

#7384
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
csak erdeklodes keppen. a bringa egy reszen a bovden szabadon van a levegoben ezt erdemes a kovetkezo ujra bovdenezesnel bovdenhazba bujtatni vagy megint hulyeseget kerdezek :D ?

#7385
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Én egyszer próbáltam 1 low normál XT váltós bringát, villámgyorsan megszoktam. Igaz maratonon nem próbáltam, de én jobb szeretek felfele váltani egyszerre 3-4 fokozatot, mint lefele. Mondjuk ez hagyományos váltókarral volt.

#7386
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
tenyleg.. nem rossz 5let :)
elvegre az attetel azonos :D ha elol a legnagyobb hatul kozepen vagyok kb.

#7387
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Szerintem ne tekerj semmit, hanem inkább hanyagold a legkissebb és legnagyobb fokozatot hátul, ha elöl a középsõn vagy.

#7388
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
elolvastam a bikkmakk cikket a valto beallitasrol de nem igazan tudom mit tegyek
ha a elso valtom kozepen hatuul legkisebben van akkor hozzaer picit a lanc az elso valtohoz es zorgosos hangja van. A finom allito keves. Min tekerjek milyen iranyba es mennyit :D ,hogy jo legyen?

#7389
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
En mar probaltam olyan bicajt,amin rapidfire xtr kar vol,forditott rugos xtr valtoval.Igaz az meg a regebbi volt,de szerintem nagyon szar hogy azzal valtasz fol amivel egyebkent le,raadasul csak egyet tudsz egyszerre.Bar lehet ez csak engem zavar,uj dual control cuccosokkal is ez a bajom

#7390
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Én low normal XT+ LX dual control-ról tudok beszámolni. Ha fullra nyomod, akkor simán váltja neked lefelé a 3 fokozatot. Szépen lemászik a lánc, semmi ugrás terhelés alatt sem. gondolom az XTR sem lehet sokkal sz@rabb :D

#7391
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
úgy van ahogy Endroo mondja, és ezzel kapcsolatban volnék arra kíváncsi, hogy mit csinál abban az esetben ha teljesen "megnyomom"(ekkor 4-et vált lefele=kisebb fogaskerékre), nem ugrik vagy...?
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#7392
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Érdemes beruházni egy Avid Rollamajig-ra?

Eddig nem sok bringán láttam, de nézegetve a lánc katalógust a merida a csúcsmodelljeit ezzel adja.

#7393
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
de fordítva mûködik, nem? tehát nyomom, akkor lefelé, ha gyorslövök, akkor felfelé :chin:

#7394
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata rapidfire xtr váltókar és lownormal xtr váltó haszálatával kapcs.?


sajnos nincs. :D de szerintem biztos nem bonyolult megnyomod s vált. s ráadásul még masszív ára is vagyon.

#7395
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Mi a pontos neve ami 1500FT ? :scratchhe

most had ne keressem meg helyetted ;) bemész az elsõ bringásboltba és veszel, nem park tool, meg ilyesmi me az drága. arra figyelj, hogy lehessen a másik oldalról is tekerni azt a kis bizbaszt aminek nem tudom mi a szakszerû neve
ggx: akkor már igazán elflexelheti a láncvillát is :P

#7396
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata rapidfire xtr váltókar és lownormal xtr váltó haszálatával kapcs.?
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#7397
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Láncot másképp nehéz lesz leszedni, hacsak nincs kedved szétbontani az elsõ+hátsó váltót.


és utána még le kéne bontani a láncvillát is, ugyanis a lánc belefut a hátsó triangulumba....
maradjunk a patentszemnél ;)

#7398
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

1500-ért van jófajta + 800-ért van patentszem és soha többé nem kell láncbontóval f.szakodni


Mi a pontos neve ami 1500FT ? :scratchhe

#7399
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
állítólag lehet, de én szkeptikus vagyok mint a zsírral kent lánc esetében is :) bár ha elég puha a zsír ... liba tipusú?

#7400
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Minnél hosszabb a bowdenház, annál nyúlósabb és lassabb a váltás.