Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7421
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
A váltásteljesítmény nem is gondolnád mennyire függ a fogassortól és a lánctól.Hiába van xt váltód ha a lánc v. a sor szar. akkor a büdös életben nem lesz jó a váltás.

#7422
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a legzsir-királyabb xtr - X.O rendszer sem ér 1 kalap ....-t sem, ha a bovdenek nem jól futnak.
Szóval ez 1 nagyon összetett kérdéskör.
Marci

#7423
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Szóval nekem a következõ "összeállításom" van:

DEORE LX V-fék elõl és hátul LX fékkarokkal
ALIVIO elsõ váltó
DEORE hátsó váltó
ALIVO váltókarok

A gondom az, hogy a hátsó vátót nem igazán tudom beállítani teljesen jóra.
Vagy felfelé váltáskor super olefelé viszont "gondolkodik", vagy fordítva (és nem is terhelés alatt).

Ezek a váltók alapból ilyenek, vagy Én vagyok béna?

Ja egyébként város, országút meg makadám ahol járni szoktam.

#7424
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
esetleg a sorra,a láncra és a fogaskerekekre a hajtókaron?

#7425
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Nem feltétlenül szükséges azonos alkatrészcsaládból választani, igazából hobbi kerékpárosként nem fogsz észrevehetõ javulást tapasztalni egy deore és egy XT szett között. A különbségek inkább extrém körülmények között (terhelés alatti váltás, sáros, dzsuvás idõ stb.) jönnek ki, illetve a súlyban vannak lényeges eltérések. Én személy szerint elsõ váltónak dobnék fel egy szintel jobbat, mint amilyen a hátsó és a karokat is abból a a szettbõl választanám amiben a hátsó van.

u.i.: modik: szvsz át lehetne rakni a megfelelõ topicba

#7426
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
HI BIKE MOGULOK!
A váltók illetve váltókarok összefüggéseirõl szeretnék egy kicsit tájékozódni.
Szóval a váltás (fõleg a hátsóról beszélek) minõségét mi befolyásolja jobban a váltó vagy a váltókar minõsége? Elviekben ha a soron felfelé váltasz (nagyobb fogaskerékre) akkor a váltókar minõsége a domináns, ha lefelé akkor inkább a hátsó váltó rugójának minõsége (erõssége). ( tételezzük fel, hogy a bowdenek kifogástalanok) Most ugye SHIMANO-nál vannak alkatrész csoportok (Alivio, DEORE STB.). Minden esetben érdemes azonos csoportbeli váltót illetve váltókart összepárosítani, ezek össze vannak "hangolva", vagy a váltóra illetve váltókrra érdemes nagyobb összeget fordítani??? Nektek mi a véleményetek?