Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7361
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Jah akkor mar inkabb uj bicaj ami tisztesseges cuccokkal van szerelve

#7362
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
attól hogy az altust deore-ra cseréli és a többi ty alaktrész meghagyja egetrengetõ változást nem fog érezni pláne amit vár ~6eFt elköltése után. a ty cuccokat lenne érdemesebb inkább altus/acera-ig felkûzdeni bár ez meg nem tudom mennyibe kerülne

#7363
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
ha egy altust cserelek deore valtora pontosabb valtast eredmenyez?
bovdenezes jagwire valto marok fogsor tourney lanc is tourney.
(nem nekem kell :D )

vagy mivel tuningolhato?

#7364
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Szervíz,szervíz,szervíz! Egybõl meg mondják, hogy mitõl zörög és még pénzbe sem kerül:bananadan


Kösznöm a válaszodat, én is mindenképp a szervíz mellett döntöttem. Elég soket járok az országban túrázni, nem lenne jó ha akkor történne vele valami. Jobb ezeket megelözni..

#7365
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Erre azért nem vennék mérget! :(

#7366
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

sziasztok.
A váltokról lenne egy pár kérdésem. A hátsó váltom ( acera ) a beállítások ellenére is csörgö hangot ad. Fõleg kisebbrõl nagyobbra.
Mindenféle beállítást már próbáltam, de a hang megmaradt. Kicsit zavaró.
Tudnátok ebben tanácsot adni ?

Szervíz,szervíz,szervíz! Egybõl meg mondják, hogy mitõl zörög és még pénzbe sem kerül:bananadan
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#7367
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
koszos volt a cucc és nem volt olaj a láncon? és zörgött? hát ez hogy lehet? ;)

#7368
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Nem tudom melyik a zorgo hangod ,de nekem is csinal neha ilyet :) elvittem egy szerelo haveromhoz es azt mondta no para just acera :D
Komolyra forditva:
Nekem is zorgott es itt a forumban kaptam tippet ,hogy allitsak utan a feszessegnek ,mert valsz megynultak a bowdenek kicsit. Ezt megcsinaltam kb fel fordulatot huztam utana meg megcsinaltam a kitisztitast a lancbol ,meg a fogasbol ,mert a teli soder benne volt. Utana kis kenes es minden ok. Bar ha terhelve van akkor kicsit zorog ,de hat shimano entry level szintol en nem varok tobbet :)

#7369
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Köszi a választ, megnézem, utána jelentkezem.

#7370
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
cuki: elsõ lépésben olvasd el a bikemag.hu oladlon található váltóbeállítás cikket, utána olvass vissza ebben a topicban 1 azaz egy oldalt és ha még mindíg nem stimt akkor kérdezd meg újra ... bár valószínûleg virtuálisan senki nem fogja tudni megmondani neked hogy mitöl zörög a váltód ;) (kedvenc kérdésem: "valamit kiírt a számítógépem, mi baja lehet?")

#7371
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
sziasztok.
A váltokról lenne egy pár kérdésem. A hátsó váltom ( acera ) a beállítások ellenére is csörgö hangot ad. Fõleg kisebbrõl nagyobbra.
Mindenféle beállítást már próbáltam, de a hang megmaradt. Kicsit zavaró.
Tudnátok ebben tanácsot adni ?

#7372
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk a Nokon nem is bovdenház, hanem egy isteni ajándék ;) ha hajlandó vagy kifizetni

#7373
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
No ez a Nokonnál valahogy nem jelentkezik. Összenyomhatatlan az egész szerkezet, s a szilikoncsõ meg igen sikamlós. Ha meg mégis darabos lenne kissé a mozgás, olajat a csõbe és siklik, mint a jég.

#7374
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
leginkább a surlódás számít....
ha végig házban fut a bowden, nagy a surlódása, és kellemetlenebb érzés a fékezés váltás, illetve estelgesen a váltó/váltókar vagy fék/fékkar rugóereje nem elegendõ a bowden mozgatásához és akkor már mûködésbeli rendellenességek is fellépnek

#7375
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

csak erdeklodes keppen. a bringa egy reszen a bovden szabadon van a levegoben ezt erdemes a kovetkezo ujra bovdenezesnel bovdenhazba bujtatni vagy megint hulyeseget kerdezek :D ?


Na azt mintha nem mondta volna el senki, hogy miért is futnak szabadon a bowdenek ahol lehet.Tehát azértm mert a bowdenháznak azért van valami rugalmassága, szóval ha kilmétreket tekersz belõle a cangára akkor meglehetõsen rugalmas lesz a fékezés/romlik a váltásteljesítmény.Míg ha szabadon fut, akkor a ház rugalmasága nem játszik, csak maga a bowdenszál.

#7376
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat low normal ügyben, természetesen ha van valaki másnak is tapasztalata kérem írja meg!!!!
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#7377
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hosszú volt a hét, vagy mi van?

#7378
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ááá, egy beszari alak vagyok.
elméleti biciklista, lakás nagybót, oda-vissza.

#7379
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor te most ilyen ember a gépben cyber biker vagy? :)

#7380
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
biztos kaffi lehet, én még nem mentem ilyen fordított mûködésû váltóval..
Mondjuk. nálam az se fordul elõ, hogy a bicó "nagy áttételben" marad. Mert ugyanis van egy színérzékelõ a stücniben a fejem felé, s ha a vörös sötéttebb árnyalatait véli felfedezni, az elõtte lévõ dõlésszög ismeretében automatikusan kiadja a parancsot az ujjaimnak, hogy "low" de sürgõssen vaze.
;-)