Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#981
jfekete

jfekete

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts
Sziasztok!

Shimano Inter7 agyváltóhoz keresek pillangó váltókart. A régebbi típusokhoz (pl. 7C21) alapból ilyet adtak, de újonnan már sehol nem lehet kapni. Nagy segítség lenne...
Elõre is köszi!

#982
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 posts
Új helyre megy. Azért gondolom, mert nekem ezzel a sunrace-szel sincs különösebb bajom, persze nem vált olyan szépen, mint az alivio, de túrázni oké. :) Csak hátha ismeri valaki ezeket a mostani olcsó shimanokat, ennél gagyibbat nem vennék, de ha nem muszáj akkor jobbat se.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#983
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Sürgõs kérdés:

A Shimano SP-40 bowdenház vég belsõ átmérõje 4mm? Ha a bowdenek spéci bevonatúak (pl. teflonos) és a váz ahova ezek a bowdenház végek mennek alu, mit ajánlanátok inkább, ezt a shimano bowdenház véget vagy alu vég? Úgy értem az alu nem bántja a teflonbevonatot? Pl. erre gondolok.

#984
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Ha a meglévõt akarod cserélni, akkor szerintem hagyd ha meg vagy elégedve vele. Ha új helyre megy, igazán nem tudok hozzászólni, ezt a kategóriát nem ismerem. Az XT elgörbült egy rossz váltástól. Most SRAM X.9-em van.

Hello
egy olyan kérdésem lenne, hogy a shimano fd-m191es elsõ váltó mennyire használható?
Shimano FD-M191 | Váltás | Váltó | MTB elsõ váltó

Jelenleg az mtb-men ilyen (http://static.testbi...o-2010-NO.3.jpg) alivio elsõ váltót használok, 06-os évjáratú alivio váltókarral, és teljesen meg vagyok vele elégedve terepen, bárhol.
Másik bringámon egy régi (2000-es) alivio váltókarral használok egy olcsó noname elsõ váltót (talán régi sunrace, de ez a tényleg nagyon puruttya alap darab), és azzal sincs problémám, de azzal csak aszfalton járok.
http://ebike.hu/kepe...race-fd-m2a.jpg

Szóval a kérdés, hogy ez a fd-m191es elsõ váltó egy altus váltókarral aszfalton túrázáshoz használható lesz-e. 42es tányér lesz elõl, szóval sokat nem fogok váltani, de azért örülnék, ha akkor váltana amikor szükséges :)



#985
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 posts
Hello
egy olyan kérdésem lenne, hogy a shimano fd-m191es elsõ váltó mennyire használható?
http://ebike.hu/term...himano-fd-m191/

Jelenleg az mtb-men ilyen (http://static.testbi...o-2010-NO.3.jpg) alivio elsõ váltót használok, 06-os évjáratú alivio váltókarral, és teljesen meg vagyok vele elégedve terepen, bárhol.
Másik bringámon egy régi (2000-es) alivio váltókarral használok egy olcsó noname elsõ váltót (talán régi sunrace, de ez a tényleg nagyon puruttya alap darab), és azzal sincs problémám, de azzal csak aszfalton járok.
http://ebike.hu/kepe...race-fd-m2a.jpg

Szóval a kérdés, hogy ez a fd-m191es elsõ váltó egy altus váltókarral aszfalton túrázáshoz használható lesz-e. 42es tányér lesz elõl, szóval sokat nem fogok váltani, de azért örülnék, ha akkor váltana amikor szükséges :)
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#986
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
A váltó távolságát a fogsortól. Az a jó ha szépen "besimul" a váltó a fogsor alá, minél több fogon feküdjön föl a lánc.
Marci

#987
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
A hátsó váltókon van egy harmadik kis csavar a két végállás állító csavaron kívül.Ezzel mit lehet állítani?


#988
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nekem montis váltókar csinálta ezt. A váltókar belsõ mechanikájában elkopott egy fog.
Aztán az is lehet, hogy ha a tied nem egy régi, viseltes darab, akkor csak el van koszolódva és csak ragadnak az alkatrészek (egy wd40-es befújás segíthet).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#989
Wikh

Wikh

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!

Shimano Sora ST-3400-as fékváltókarom van. Az elsõ fékváltókar nem akar mûködni, ha a kistányérról a nagytányérra váltok.
Az az érdekes, ha mégis sikerül, akkor a kistányérra minden gond nélkül levált.
Tud-e valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?

#990
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Igen, el.
Marci

#991
csp187

csp187

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok! Régi Merida montim felújításába kezdenék, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A hátsó fogaskoszorú egy 8 soros Shimano CS-HG51, a lánc pedig egy Shimano CN-HG70 11-32, vagy CN-HG51 lenne, amik szintén 8 soros rendszerekhez vannak tervezve. Kérdésem az, hogy ezekkel elboldogul e egy 2011-es kiadású Alivio RD-M430 -as hátsó váltó, ami ugyebár már 9 sebességes rendszerekhez van?

#992
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Nekem gond nélkül mûködik.Csak kis 28/11-ben ér hozzá a terelõhöz a lánc , azt meg úgysem használom.Meg az asszonynak is.Annyi , hogy a "2-es - 3-as" - hoz van hangolva a rendszer.

Köszi,akkor csinálom

#993
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

Ha egy 2tányéros 10s hajtómûhöz bekötök egy 9s elsõ váltót az mûködni fog rendesen?3s a váltókar,de az nem hiszem hogy gond lenne.


Nekem gond nélkül mûködik.Csak kis 28/11-ben ér hozzá a terelõhöz a lánc , azt meg úgysem használom.Meg az asszonynak is.Annyi , hogy a "2-es - 3-as" - hoz van hangolva a rendszer.

#994
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Kisherceg: Nekem ilyen On-os xt váltóm van, egy minimálisan lesz keményebb a váltókar, de tényleg csak nagyon kevéssel. Viszont jó dolog nagy, tartja a láncot rendesen.

#995
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Ha egy 2tányéros 10s hajtómûhöz bekötök egy 9s elsõ váltót az mûködni fog rendesen?3s a váltókar,de az nem hiszem hogy gond lenne.

#996
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
van ez így... :) f@szságot kérdeztem?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#997
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
másról beszéltek, de majd kialakul :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#998
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
õõõ, tessék??

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#999
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
770-et használom, szinte a megjelenése óta. DC-váltókarokhoz találták ki ezeket a váltókat, amivel tökéletesen mûkszik. Semmi bajom nem volt vele ezidáig, eszembe sem jutott, h csak a rugó az ami játszik a visszaváltásnál, precízen pontosan teszi.

Ridley Noah Fast 


#1000
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
a shimano h.váltóknál ez a "clutch" dolog tulajdonképpen arról szól, hogy a kanalat feszítõ rugót feszesebbre cserélték és ON állásban egy plusz ellenállás segít feszesen tartani a láncot? jól értem? a váltásra nincs ez rossz hatással? nem ad az egész hajtásrendszernek ez egy erõteljes belsõ-ellenállást?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"