Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#961
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 posts
Köszi, ez a láncszög állítás mûködött, igaz én távolítottam valamennyit, így kevésbé áll a váltó teste vízszintesen, azaz a felsõ kerék távolabb került a sortól.

#962
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts

Üdv!

Megtudnátok mondani hogy váltógörgõt mikor kell cserélni, honnan tudom hogy kopott? Cseréltem láncot, fogaskoszorút, hajtómûvet, de ez valamiért kimaradt, és most olyat csinál, hogy ha hátul legalulra teszem (elöl mindegy hol van a lánc) akkor egy enyhe csörgés jelentkezik. Viszont, ha kézzel egy fél centit eltávolítom a felsõ görgõt a fogaskoszorútól (tehát a lánc kb. egy foggal kevesebben fekszik a görgõn) akkor a csörgés megszûnik- de legalábbis enyhül. Láncszög állító csavart kellene keresnem és állítanom? Vagy a görgõ a kopott? Xt váltóm van 2008-09 körüli. Remélem érthetõen írtam, vagy a lánchossz nem stimmelne? A váltók egyébként jól vannak beállítva, szépen mûködik minden, de a régi deore rendszer (most full xt lett) a kinyúlt lánccal mintha halkabb lett volna...Köszi!



Nagyon egyszerû megállapítani, minél kopottabbak a váltógörgök annál hegyesebbek a fogak rajta, ahogy kopik eltünik róla a fog profil. Ha jól tudom a legközelebb kell lennie a felsõ váltó görgönek a sorhoz akkor lesz gördülékenyebb a váltás ezt a láncfeszítõ csavarral tudod beállítani a váltó hátulján.
Let's roll!

#963
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ugyanolyan széles.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#964
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Szeretnék áttérni a 2x10 rendszerre, ahhoz kell-e vázat cserélni vagy elfér a 10 es sor a régi vázban? Shimano-t vagy Sram-ot érdemesebb venni? Sram X9 en gondolkodom, esetleg X0 on.

#965
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 posts
Üdv!

Megtudnátok mondani hogy váltógörgõt mikor kell cserélni, honnan tudom hogy kopott? Cseréltem láncot, fogaskoszorút, hajtómûvet, de ez valamiért kimaradt, és most olyat csinál, hogy ha hátul legalulra teszem (elöl mindegy hol van a lánc) akkor egy enyhe csörgés jelentkezik. Viszont, ha kézzel egy fél centit eltávolítom a felsõ görgõt a fogaskoszorútól (tehát a lánc kb. egy foggal kevesebben fekszik a görgõn) akkor a csörgés megszûnik- de legalábbis enyhül. Láncszög állító csavart kellene keresnem és állítanom? Vagy a görgõ a kopott? Xt váltóm van 2008-09 körüli. Remélem érthetõen írtam, vagy a lánchossz nem stimmelne? A váltók egyébként jól vannak beállítva, szépen mûködik minden, de a régi deore rendszer (most full xt lett) a kinyúlt lánccal mintha halkabb lett volna...

Köszi!

#966
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Az E2-type elsõ váltók felfogatása új szabvány és nem kompatibilis az E-type konzollal vagy a 2-es csak azt jelzi,h ezek a váltók csak 2 sebességesek? Elõre is köszi.

#967
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
lazíts a bowdenen is. úgy értem tekerd kia rögzítõcsavart/anyát, engeddj ki 5mm-t, s húzd meg újra

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#968
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Visszahajtottam 1 kört is, de még most se jó, indulás után felugrik 8 ba, aztán még 7 be is.


Nem megy. A váltókaron a finomállitó teljesen be van hajtva, csak kifelé birom csavarni.Nem lehet hogy ez a baj? Teljesen behajtottam mielõtt rögzítettem a bowdent a hátsó váltón.

#969
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

A véghelyzet határoló csavaron tekerj kifelé amelyik a H-val van jelölve. Túlságosan be van tekerve és nem engedi lefelé/kifelé mozdulni a váltót. Úgy kell helyesen beállítani, hogy amikor nincs bekötve a bovden ill. nem húzza akkor a legkisebb fogaskerékkel egy síkba essen a váltógörgõ ill. még egy kicsit kifelé legyen a görgõ síkja.

egy kis segítség, 2-es pont top adjustment

http://techdocs.shim...69830605069.pdf


Visszahajtottam 1 kört is, de még most se jó, indulás után felugrik 8 ba, aztán még 7 be is.

#970
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Értem. Köszi. Megpróbálom.

#971
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Üdv.

Az miért van hogy a hátsó váltónál ha alig feszítem meg a bowdent csak akkor hajlandó 9 be leváltani? Ahogy jobban meghúzom már nem hajlandó leváltani. Ha kikötöm a bowdent akkor hajlandó visszaváltani csak. Sõt igy is alig akar visszaváltani.. Tegnap szedtem szét, és elõtte semmi baja se volt.


A véghelyzet határoló csavaron tekerj kifelé amelyik a H-val van jelölve. Túlságosan be van tekerve és nem engedi lefelé/kifelé mozdulni a váltót. Úgy kell helyesen beállítani, hogy amikor nincs bekötve a bovden ill. nem húzza akkor a legkisebb fogaskerékkel egy síkba essen a váltógörgõ ill. még egy kicsit kifelé legyen a görgõ síkja.

egy kis segítség, 2-es pont top adjustment

http://techdocs.shim...69830605069.pdf

#972
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Üdv.

Az miért van hogy a hátsó váltónál ha alig feszítem meg a bowdent csak akkor hajlandó 9 be leváltani? Ahogy jobban meghúzom már nem hajlandó leváltani. Ha kikötöm a bowdent akkor hajlandó visszaváltani csak. Sõt igy is alig akar visszaváltani.. Tegnap szedtem szét, és elõtte semmi baja se volt.

#973
Enydris

Enydris

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Tengermély Tiszteletem!

Szeretnék érdeklõdni! Egy országútira a koskormány helyett idõfutam kormányt szeretnék tenni (nekem kényelmesebb) és arra dual control váltókarokat.A hajtás egy kompakt 2 tányéros cucc.
Kérdésem,hogy a bal kar ami 3-as tudja kezelni a "csak" 2 tányért,vagy esetleg van ennél az elképzelésnél életképesebb javaslata valakinek?
A kormányvégbe tehetõ váltókarok nem jönnek be sajna.
A segítséget elõre is köszönöm!

Attila

#974
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
Sziasztok!

Van egy régi hátsó váltóm, elvileg alig használt(gyakorlatilag is kb ez látszik rajta) és elvileg jól is mûködik. Nem próbáltam ki mert nekem mintha furcsán állt volna alaphelyzetben. Kerék nélkül, kb egyenesen állt lefele, mintha "lógott" volna. Ez normális pozíció? Kicsit nekem ez fura volt hogy nem húzza össze magát, így buheráltam a rugóján, így viszont hozzáér a fogaskoszorú közepénél kb a fogaskerékhez. Ez amiatt lehet mert túl erõs a rugó? Tudom hülye kérdésnek tûnhet, de a másik biciklimen a normális Shimano váltó "behúzza" magát kerék nélkül ahogy kell és nem ér hozzá. Egy kb noname váltóról van szó, kb az a tipikus egyszerû fajta, egy régi y-vázas, összteleszkópos biciklin van(szerintem gyárilag).

Üdvözlettel, Bence

#975
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Azt szeretném megtudni,hogy a Shimano hátsó váltók lefelé kompatibilisek-e,vagyis pl. egy kilenc fokozatú Deore használható-e 8-as rendszerben.


Elmegy, de nem az igazi. Szûkebb a 9-es és ha keresztbe megy a lánc a csapok hozzá érhetnek a kanálhoz, extrém esetben fel is tekerheted a kanalat. Ki lehet okoskodni vékony alátéttel a görgõ két oldalán és akkor elfér a lánc

#976
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Azt szeretném megtudni,hogy a Shimano hátsó váltók lefelé kompatibilisek-e,vagyis pl. egy kilenc fokozatú Deore használható-e 8-as rendszerben.


#977
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Ez nem jó ? https://www.pacificc...ROLLERBOYS.html
Ez kapható itthon is.
Marci

#978
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Természetesen néztem ezt is,de szeretnék minél olcsóbban kijönni. Ha ez is kompatibilis hozzá akkor nem adnék ki feleslegesen 3000Ft-ot.
"Ride today, heal tomorrow"

#979
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

X0 hátsó váltóhoz keresek görgõket. Ez szerintetek jó lenne hozzá? SRAM Schaltrollen-Set X.9, X.7 (10-11)


Nem inkább ez?

#980
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
X0 hátsó váltóhoz keresek görgõket. Ez szerintetek jó lenne hozzá? SRAM Schaltrollen-Set X.9, X.7 (10-11)
"Ride today, heal tomorrow"