Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#741
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A jelenlegi váltókarokra ha neten rákeresek mindenhol 2-3x10 tányéros rendszerekhez ajánlják. Ezek szerint a váltókart valahol át lehet állítani, hogy csak 2 állása legyen a 3 helyett?

 

igen.

ott a leírásban is

http://ebike.hu/term...-m670-valtokar/


Edited by Bikertigger, 2014. April 22. - 15:23.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#742
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Sziasztok!

 

Kis segitséget kérnék.

 

Miért van az, hogy SLX,XT,XTR váltókarokat csak párban vagy csak jobbost lehet kapni?

Azért kérdezem mert a jelenlegi bringám 3x10-s és már régen sem használtam sose a kistányért...ezért gondoltam megcsinálom 2x10-re.

Ehhez ugye egy hajtómű,váltókar,elsőváltó cserére lenne szükségem.

A hajtómű a két tányér miatt. A váltókar a pozicionálás miatt. Az elsőváltó pedig a végállások miatt.

A jelenlegi váltókarokra ha neten rákeresek mindenhol 2-3x10 tányéros rendszerekhez ajánlják. Ezek szerint a váltókart valahol át lehet állítani, hogy csak 2 állása legyen a 3 helyett?

Vagy ha 2-s elsőváltót veszek akkor az már alapból behatárolja a végállásaival a váltókar lehetőségeit?.

 

Kérlek világosítsatok fel légyszi...kihagytam 3 évet...erre most bringát építenék és tiszta káosz van :)

 

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#743
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 posts

ha elől a legnagyobbon van ne akard hátul a 2 legnagyobbra tenni. nem egészséges, lánc keresztben fut, váltó feszül nem kicsit

köszi,minden rendbe jött úgy látom.....2 láncszem kellett hozzá +ba


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#744
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

  elöl a képen,nem látszik,de a legnagyobb tárcsán volt,de miután firtattad a lánc hosszát mentem vele egy próba kört és akkor vettem észre,hogy nem is lehet tenni a 2 legnagyobb tányérra tenni mert feszül a lánc...ez lehet a gond?

ha elől a legnagyobbon van ne akard hátul a 2 legnagyobbra tenni. nem egészséges, lánc keresztben fut, váltó feszül nem kicsit


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#745
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 posts

Kép alapján nem lehet eldönteni...elől hol van a lánc?

  elöl a képen,nem látszik,de a legnagyobb tárcsán volt,de miután firtattad a lánc hosszát mentem vele egy próba kört és akkor vettem észre,hogy nem is lehet tenni a 2 legnagyobb tányérra tenni mert feszül a lánc...ez lehet a gond?


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#746
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

azt nézem,hogy nem is tudom a 2 legnagyobb tányérra tenni,mert (szerintem)rövid a lánc...megfeszül

Kép alapján nem lehet eldönteni...elől hol van a lánc?


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#747
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 posts

Van az a B-adjustment Screw vagy mi a tosz. A váltón, hátrafelé néz. Azon tekerj bentebb kicsit. Vagy, túl hosszú a lánc. Jó méret: e-h nagy fogas"kerék" (váltón ne menjen át a lánc), összeérjen + 2 szem

 

 

azt nézem,hogy nem is tudom a 2 legnagyobb tányérra tenni,mert (szerintem)rövid a lánc...megfeszül


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#748
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

sziasztok ,egy régi acera váltót,nyugdíjaztam és lecseréltem erre a viszonylag fiatal deore-re és az a gondom hogy amikor a bringa hátsó része egy kicsit keményebben érkezik a földre akkor beüt a vázba a váltó egy kicsit(ezért ís húztam a láncvédőt hátrább,hogy csillapítsam a kopogást)

az volna a kérdésem mi a gond,és mit tudok csinálni,köszi

 

 

képek:

 

https://plus.google....=CMa07f3d26mgVQ

Van az a B-adjustment Screw vagy mi a tosz. A váltón, hátrafelé néz. Azon tekerj bentebb kicsit. Vagy, túl hosszú a lánc. Jó méret: e-h nagy fogas"kerék" (váltón ne menjen át a lánc), összeérjen + 2 szem


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#749
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 posts

sziasztok ,egy régi acera váltót,nyugdíjaztam és lecseréltem erre a viszonylag fiatal deore-re és az a gondom hogy amikor a bringa hátsó része egy kicsit keményebben érkezik a földre akkor beüt a vázba a váltó egy kicsit(ezért ís húztam a láncvédőt hátrább,hogy csillapítsam a kopogást)

az volna a kérdésem mi a gond,és mit tudok csinálni,köszi

 

 

képek:

 

https://plus.google....=CMa07f3d26mgVQ

 

 


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#750
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 posts

az a trükk, hogy ne szedd szét, mert utána egy hétig matekozhatsz, hogy a milliméteres szétugrott alkatrészeket milyen sorrendben kell visszarakni.

ha nincs konkrét baja, nem szorul, viszi a fokozatokat akkor tényleg ne piszkáld.

Működik csak néha ha váltani akarok akkor minden ellenállás nélkül mozog a kar és nem "akad meg" a kellő helyen, tehát nem tudok váltani, de utána meg sikerül.  Ezért akartam szétszedni és megnézni.

De nem hinném, hogy vészesen bonyolult lenne... 



#751
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

az a trükk, hogy ne szedd szét, mert utána egy hétig matekozhatsz, hogy a milliméteres szétugrott alkatrészeket milyen sorrendben kell visszarakni.

ha nincs konkrét baja, nem szorul, viszi a fokozatokat akkor tényleg ne piszkáld.



#752
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 posts

Sziasztok!

 

Egy kis tisztítás céljából szeretném szétszedni a váltókarokat a kormánynál.  

Simán szétszedhetem őket, nem kell attól félni, hogy utána nem fog megfelelően működni?  Van-e valami trükk, amire oda kell figyelni?  Nem gondolnám egy nagy beavatkozásnak.

Köszi!

 



#753
l.toki

l.toki

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Üdv!

Nekem olyen kérdésem lenne, hogy a 7-es racsni, régi 105-ös 12-20T, alig használt, működik 8-9 Tiagra hátsó váltóval? Vagy vegyek hozzá gyengébbet, Sora-t, mert azt írják 7-es rendszerhez is. Azért szeretnék erőssebbet, mert volt egy régi 600-as váltóm, aztán eltört. Csepel Marathonon használnám. Sajnos a régi 600-as váltóm eltört, és nem akarok használtat venni.



#754
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Izé, hááát, na. Szóval kicsit elhamarkodott következtetés. Meg kell tanulni váltani. Pont.

Offtopik kedvenc panaszom: szar a (sí)pálya, mert buckás. Nem, nem a pálya szar. :D

 

Ha! :) Mint boardos ki merem jelenteni hogy a felfagyott buckás pálya az tényleg szar, nem utolsó sorban mert kell még a térd bringázásra :)

 

Hány láncszakadásod volt eddig? :)

 

Eddig egy se. Ahhoz nem vagyok elég erős :)

 

Ha meg emelkedőn akarsz váltani, akkor ügye rátaposol 2-3 erősebbet, gyorsabbat és AKKOR veszed le a terhelést a láncról és váltasz egyet. Így nem vesztesz semmilyen lendületet. Ez versenyen is működik.

 

Ahhoz se vagyok elég erős hogy még rá is tapossak emelkedőn, ti mit képzeltek, mindenki mindent ki tud tekerni, kanalat gőrbíteni ránézéssel meg ilyenek?  :P Én szépen szolidan ülve kitekerem és finoman váltok felfelé. Ez az egész felfelé csak azért van hogy le tudjon az ember száguldani  :D



#755
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Nem jártál még emelkedőn! :)

Pl. Hallstadt, sóbánya és aszfaltos, 35%

Zsoltiiiiii ! Minek annyit utazni egy finom kis emelkedőért !!! :D Találtunk ma jobbat.

Pont ma voltunk a Sikárosi rét végén, balra föl, az újra megnyitott K jelzésen. Dante beharangozója szerint "Az jobb lesz sokkal, mint a P-háromszög" (amit én javasoltam) Elmondom, hogy 28%-nál még ránéztem az órámra, utána már csak azzal voltam elfoglalva, hogy talán lenyúlok és megfogom a gyorszárat a teló alatt, nehogy hátraessek. Egyszer még mondtam, hogy, itt már egészen líght-os, könnyű itt menni. Na, ott volt 23% körüli. Aztán már toltam de Dante ma reggel vagy jó doppingot talált a műzlijében, esetleg simán csak bekapcsolt valami titkos motort vagy 3nál is több lába van de fölment végig. (a disznó... :) )


  • zeezoltano likes this
Marci

#756
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nem is akarok, arra van a kocsi. :)

Hát, mintha nem gurult volna már maruti800 a motorháztetődre egy parkolóházban :D

 

Oké, ez csak egy feltevés volt. De egy parkolóházi bringázás is kellemes lehet, mert még lendületet sem tudsz venni egy-egy rámpa előtt :) azt hiszem.



#757
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Nem jártál még emelkedőn! :)

Pl. Hallstadt, sóbánya és aszfaltos, 35%

Nem is akarok, arra van a kocsi. :)


  • IAmSpecialized likes this

#758
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Nem jártál még emelkedőn! :)

Pl. Hallstadt, sóbánya és aszfaltos, 35%

Nem kell olyan messze menni, a Mecseken ismerek 3-4 olyan emelkedőt ahol tolva is visszacsúszol, pedig nem is olyan nagy a hegyünk :)



#759
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Versenyen nincs szándékom indulni soha, de én is pont így váltok. Eddíg még sosem kellett emelkedőn feltolnom a bicajt. :)

Nem jártál még emelkedőn! :)

Pl. Hallstadt, sóbánya és aszfaltos, 35%


  • zeezoltano likes this

#760
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Versenyen nincs szándékom indulni soha, de én is pont így váltok. Eddíg még sosem kellett emelkedőn feltolnom a bicajt. :)

 

milyen hikomatos emelkedőkön bringázol te? :)


  • Kánya likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"