Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#441
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Köszönöm Mindenkinek!

Nem kapkodom el. Van aki próbálta itt hosszabb távon egyébként? (Legalább majd én itt leszek :) )

1x11-es rendszer véleményeket csak Sram vonalon tudtam olvasni, ott nagyon senki nem panaszkodott komolyabb kopásra (fórumok, nem hivatalos tesztek). A lánc vonala valóban "érdekes" ott is de ennek ellenére nagyon csendes rendszernek írják. Közben a 34/11-40 áttétel arányokat is megnéztem, ott tudnék minden egyes lánckereket kihasználni kis tartalékkal ha lesújtana a kalapácsos ember.

 

 

Szerintem ne kapkodj! :)

1x11-nél olyan szinten keresztbe fut a lánc, hogy fájdalom. Persze a profiknak mindegy, új lánc, új sor, új tányérok ha kell, de nekünk az péz.



#442
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Sziasztok
Sajnos csak 3X8-as váltóm van.
Gondoltam fejleszteném 10 esre,csak hallottam,hogy akkor mindent cserélnem kell(fogas sort,váltókart,nyílván...de sajna váltót és a hajtóművet is...Ha 9 esre váltok akkor is ez a helyzet?köszi

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#443
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem nagyon láttam postot itt a 2016-os XT, különösen az 1x11-es váltásról. Csak én vagyok rákattanva?

 

Lehet, szerintem egyszerűen ronda az új 11-es XT/XTR hajtás :) A fekete 3x10-es XT viszont egyszerűen esztétikus. Az x10-es XTR se jön be, a 10-es SLX-nek a hajtókarja viszont nagyon.



#444
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Szerintem ne kapkodj! :)

1x11-nél olyan szinten keresztbe fut a lánc, hogy fájdalom. Persze a profiknak mindegy, új lánc, új sor, új tányérok ha kell, de nekünk az péz.

Még nem tudom melyik lesz....



#445
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Átszaladtam a másik topicon is, köszi.

Én is készítettem egy táblázatot, itt a 30 és 32-es tányérral a 1x11-es kiosztás arányai. Még nem tudom melyik lesz....

 

attetel_zpsxbyr4ivx.jpg



#446
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nekem van pár dolog, amiért amíg csak lehet maradok a mostani 10s szetten:

Nagyon nem jön be a kéttányéros hajtómű fogkiosztása. A jelenlegi 38/24-el nagyon boldog vagyok, ott meg csak 10 fog távolságú tányérpárok vannak. Nem tudom, lehet-e majd mókolni, de gyanítom nem, vagy legalábbis nem lesz olyan a váltás, mint a gyári párokkal.

Valahol olvastam, nem megy majd együtt az XT sor az XTR váltóval. Pedig az nagy jóság most... 

 

Szóval 14 fog távolságú hm tányérok, 11-36-os sorral kéne, ez így inkább a marketingesek ötlete, mint a bringásoké.

Nem nagyon láttam postot itt a 2016-os XT, különösen az 1x11-es váltásról. Csak én vagyok rákattanva?

Itt már vannak árak, ha jól számolom nagyjából 340 Euró az átalakítás ha mindent vesz az ember (hajtókar, váltó, váltókar, lánc, sor):

https://www.bike-com...himano-XT-2016/

Azt hiszem én ki fogom próbálni hamarosan, XT szinten a Shimano olyan nagyot nem hibázhat, jelenleg is a 2x10-est használom és jó. 



#447
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

az 50,4mm-es láncvonal nagyon gáz az 1x11-es xt-nél. legalább adták volna meg az esélyt, hogy állíthasson rajta az ember.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#448
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nem nagyon láttam postot itt a 2016-os XT, különösen az 1x11-es váltásról. Csak én vagyok rákattanva?

Itt már vannak árak, ha jól számolom nagyjából 340 Euró az átalakítás ha mindent vesz az ember (hajtókar, váltó, váltókar, lánc, sor):

https://www.bike-com...himano-XT-2016/

Azt hiszem én ki fogom próbálni hamarosan, XT szinten a Shimano olyan nagyot nem hibázhat, jelenleg is a 2x10-est használom és jó. 

újdonság topikban beszéltünk róla.

off de nekem meg a 8020-as keréxett a szívem csücske - on

nekem még mindig a 2 tányér szimpi elől, viszont úgy meg nekem a 36-os végű sor hiányzik.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#449
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Nem nagyon láttam postot itt a 2016-os XT, különösen az 1x11-es váltásról. Csak én vagyok rákattanva?

Itt már vannak árak, ha jól számolom nagyjából 340 Euró az átalakítás ha mindent vesz az ember (hajtókar, váltó, váltókar, lánc, sor):

https://www.bike-com...himano-XT-2016/

Azt hiszem én ki fogom próbálni hamarosan, XT szinten a Shimano olyan nagyot nem hibázhat, jelenleg is a 2x10-est használom és jó. 


karakoram módosította - 2015. június 19. - 21:48


#450
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

megveszed a 10-est azt' fölrakod a 9-es helyére :D



#451
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Tudja esetleg valaki,mi a módja 9sebességes Sram gripshift kart átalakítani 10-re?



#452
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Most már még jobban bosszant, hogy pénteken el törött a váltókanalam. :-)

#453
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ez nem jó hír. :( Abban reménykedtem, hogy a váltókar egy adott mennyiségû bowdent cibál amit a váltó csak szimplán lekövet a karhoz passzoló soron.

csak nem minden váltó mozog ugyanannyi egységnyi bowdencibálásra. :) pölö: régi 74-es sorozatú DA hátsó váltó azonos bowdenhúzásra többet fog mozogni, mint egy "normális SIS-es" shimano. 

 

http://en.wikibooks....ging_Dimensions



#454
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Ez nem jó hír. :( Abban reménykedtem, hogy a váltókar egy adott mennyiségû bowdent cibál amit a váltó csak szimplán lekövet a karhoz passzoló soron.

öö.. szerintem én pont ezt írtam le. a 9es sram kar ugyan akkora húzáshosszt produkál, mint a 10es shimano. így fut el a tízes váltó a 9es soron, ami a karhoz passzol.



#455
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Ez nem jó hír. :( Abban reménykedtem, hogy a váltókar egy adott mennyiségû bowdent cibál amit a váltó csak szimplán lekövet a karhoz passzoló soron.

#456
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata mennyire mûködô képes egy kilences rendszer (váltókarok, lánckeréksor, hajtómû, lánc) egy tizes hátsóváltóval (kilences görgökkel)?

kilences sram kart minden gond nélkül használtam 10es zee váltóval 9es soron.



#457
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata mennyire mûködô képes egy kilences rendszer (váltókarok, lánckeréksor, hajtómû, lánc) egy tizes hátsóváltóval (kilences görgökkel)?

 

10-es Shimano váltó + 9-es Sram váltókar(+egy kis alátét) kombinációt többen működőnek írják...

 

http://faqload.com/f...or-even-8-speed



#458
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Semennyire.

9esig mindent mixelhetsz, a10es már teljesen más áttételű.


Marci

#459
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata mennyire mûködô képes egy kilences rendszer (váltókarok, lánckeréksor, hajtómû, lánc) egy tizes hátsóváltóval (kilences görgökkel)?

#460
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Én kizárólag a bowdenről beszéltem, nem a házról. Köszörült, rozsdamentes bowdent itthon beszerezni ezt a legkönnyebb. Ugyan az mint a Jagwire, szerintem egy gép okádja tajwanon....