Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#41
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
A Schauff-om is Mannesmann csövekbõl épült. 254-es CrMo.

#42
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Viszont ha a wh-r560-as kereket nézzük, akkor az 150-200 grammal nehezebb, mint amit ti ajánlotok (kb. azonos árkategóriában). Ez pont 800 gramm (gyorszárak nélkül), és ha bike-components.de oldalról megrendelem még a szállítással együtt is ez lesz a legolcsóbb. 40000 pénz alatt fog megérkezni. Nehezebb, de cserébe biztosan ez lesz a legjobb shimano fékpofa + felni párosítás, hagyományos csapágyazás ha jól tudom (nálam ez pozitívum), nem gondolom, hogy a tartóssággal gondjaim lesznek, és utolsó sorban design szempontból verhetetlen.

Nekem whr-535 kerekeim vannak, de nem hiszem hogy még1x Shimanot vennék. Elsõ csapágynak olyan hangja van mintha ott is racsni lenne, küllõk nyúlnak mintha gumiból lennének (kiállva tekerésnél hozzáér a felni a fékhez), centrírozni lehetetlen. Egyetlen pozitívum, hogy szép:(.

#43
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Én ugy tudom hogy az Oria nem egyenlõ a mannesmannal.
a Mannesmann holland csõszett,(nekem volt egy Nishiki mannesmann csöves nõi o.uti)
pl. Vitus francia
Oria..nem tom..

A mannesmann elegge ritka errefele bár ugy tudom nem volt sok felsõkategoriás csöve....
Magyarországon saynos a többseg Columbus buzi..csak az számit neki csõnek..nem veletlen az aprohirdetsekben is mindenhol hangsuyozák..
mondyuk náluk általában mindig van vázmaztica..a töbinnel meg nem mindig...
(ezt most az acel vázakra ertem, alukat , carbonokat nem ismerem)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#44
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
http://mitglied.lyco...tii/technik.htm

#45
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Reynolds, Dedacciai, Columbus, True Temper, Tange, Ishiwata, Vitus, Oria
Azt hiszem ezek az ismertebb nevek

#46
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Tpresident már tartott elõadást a topicon belül a colombus csövekrõl,mint egy ilyenre épült Author tulajdonosa(ha minden igaz). Arról a másikról meg hát… :) mindig tanul az ember.
Tulajdonképpen hányfajta „csõrõl” beszélhetünk?
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#47
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Szerintem azért a Columbus-ról elég sok mindent találhtó a neten, a Reynolds mellett azt hiszem ez a legismertebb. Az Oria-ról tényleg nincs túl sok info, én annyit találtam róla, hogy alacsonyabb kategóriájú olasz bringákhoz használták. De azt hiszem Francesko Moser is Oria vázas bringával döntötte meg az egyórás világcsúcsot.

#48
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
www.matweb.com

#49
eeeasy

eeeasy

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
hello,

csövekrõl szeretnék többet tudni, az oria és a columbus érdekel, nem találtam hasznos infot pl. az oria css mannesmann-ról a neten. létezik vmilyen összehasonlító táblázat a csövek tulajdonságairól? köszi

#50
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Természetesen nem lehet Sugino-t kapni nálunk, kicsi ez a piac... Itt általában Shimano, FSA és újabban Campa hajtómûvek vannak. Internetes boltoktól be lehet szerezni szuperkönnyû karbonokat is 400€ körüli árért.
A tömeg/érték/használhatóság viszonyt kell mérlegelni. A tömeg még magában nem minden, és egy szinttõl lejjebb nem érdemes menni. A keréknél pld. -- ahogy írtam-- az agy a 3., utolsó fontosságú a felni és küllõk után (+ a külsõ/belsõ gumi is a felnivel egyenértékû tényezõ).

#51
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Szép szép, de az ulegra hajtómûvem jobban teccik :). Ezt Mo-on lehet kapni?

#52
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
bocs a nagyobbacska kepert az elöbb

de ezt nezeztek meg!!
2006-os Sugino o.uti haytomü
az árát nem tudom...lehet yobban megeri mint ultegra/dura ace
Feltöltött kép
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#53
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
ez itt az
Feltöltött kép
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#54
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
nos 127,35g pontosan a suya (most lemertem, szoval rosszul emlekeztem)
hozzávalo gyári ofmega gyorszár plussz 80,70g

ára mitomén... 700Ft, használt. (csak ezt nem akartam forumon...)
de amugy semmi baya. csapágyazása nem a legyobb, porvedelem nincs megoldva anyira.
szoval látod nem ez az evszázad vetele. versenyzesre feleysd el. edzes/város
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#55
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Mi ez az elsõ agy?Milyen tipus meg mifene?Meg mi az ára?A többiek értik ezt?Az ára annyi... :) Engem érdekelhet is :) mivel keréképítés elõtt vagyok.Na ide vele! :)

#56
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
te lüke neked már mondtam es azt mondtad nem kell...??
akkor most? :)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#57
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Ide vele! :)

#58
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
ha valakinek kell egy 105g-os elsõagy o.utiba szolyon.
Ofmega retro :) persze gyorszár nelkül. 36 yukas.
csak azert mert 2 eve porosodik már nálam a kutyának sem kellett amikor hirdettem.
az ára nem tema annyi....
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#59
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
A Chorus agy 181 gramja annyit jelent, hogy gyorskioldóval együtt értendõ. Az agy maga tehát 120 g körül van, ami azért nem olyan veszélyes. A tengely felé haladva egyre kevésbé számít az alkatrészek súlya, így az agyaké a legelhanyagolhatóbb. Az American Classic most hírtelen nincs elõttem, de gondolom valami könnyû iparicsapágyas agyszettrõl van szó. Nos ebben szerintem nyolcadszor fogsz csapágyat cserélni (ha kapsz hozzá) akkor, amikor a Campa még vígan futogat.

Az Open pro szerintem nem az egyik legjobb itthon kapható felni, hanem a legjobb itthon kapható felni. Érdemes körülnézni, hogy 450 g alatt milyen alternatívák vannak még.

A WH-R550-nek hagyományos kónuszos agyai vannak, de érdemes a vásárlás után egybõl szétkapni és zsírozni, mert egyrészt nem viszik a gyári kenését túlzásra, másrészt szeretik a kelleténél kicsit szorosabbra állítani õket.
nervex

#60
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
Viszont ha a wh-r560-as kereket nézzük, akkor az 150-200 grammal nehezebb, mint amit ti ajánlotok (kb. azonos árkategóriában). Ez pont 800 gramm (gyorszárak nélkül), és ha bike-components.de oldalról megrendelem még a szállítással együtt is ez lesz a legolcsóbb. 40000 pénz alatt fog megérkezni. Nehezebb, de cserébe biztosan ez lesz a legjobb shimano fékpofa + felni párosítás, hagyományos csapágyazás ha jól tudom (nálam ez pozitívum), nem gondolom, hogy a tartóssággal gondjaim lesznek, és utolsó sorban design szempontból verhetetlen.