Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#61
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ha könnyû kereket akarsz fûzetni, akkor a Campa agyak nehezek lesznek, ill. 32 lyukas felni kell minimum (28-ast nem lehet kapni nálunk). Könnyû agyak: Tune, FRM, American Classic, Soul Kozak (elsõ:50 gr!), Extralite, de ezek közül is a csúcsmodell az igazán könnyû. A gond az, hogy méregdrágák és nem is nagyon lehet kapni õket nálunk, talán Amclassicot be lehet szerezni és nem is túl drága, ez nekem is van. Ez utóbbi nem mindenben tökéletes (nekem pld. rögtön lekopott a festése), de nagyon könnyû és nagyon jól fut.
Egy kerék tömegénél a döntõ: 1. felni 2. küllõk 3. agy.

#62
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!



Akarok egy elsõ kereket fûzetni ami 800gr alatt lesz.Campa Chorus agy jó lenne bele?Soknak tûnik a 181 grammja, vagy nem az?És 32 vagy 36 lyukas legyen?Melyiktõl mi változik a küllõk számán kívül? :) A 36 erõsebb lesz de nehezebb?



Köszönöm.

#63
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Am classic agyakkal és ugyanilen felnikkel + Sapim léser küllõkkel 2*32 az egész kerék súlya 1402 gramm gyorszárak nélkül,gyorszárakkal kereken 1500 gramm és ez saját mérés, ráadásul az egészet ki lehet hozni 50 e ft alatt, ami szerintem verhetetlen.

#64
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Az Open Pro az egyik legjobb a piacon. Ehhez 2-1.5-2 Dt küllõk és American Classic agyak. 1600 g körül lesz a két kerék gyorszárak nélkül.

#65
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás
A monti az én pályám, országútiban nem vagyok otthon (még). Ha a szettet veszem, akkor lehet, hogy netrõl rendelem bár azért tartok attól, hogy macerás egy esetleges garanciális dolog intézése. A montira XT hajtókart rendeltem Németországból, bár ott azért kisebb a meghibásodás veszélye.
Ha külön rakom össze azt azért itthon teszem, milyen agyat ajánlotok? A Mavic Open Pro felnik jó választásnak tûnnek? Küllõk?

#66
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Meg tovább is tart.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#67
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Megint lenne egy kérdésem: 48 ezer Forintból vehetnék egy whr-550es kerékszettet, vadonás újonnan a kedvenc kerékpárboltomban. Ugye erre a kerékre sokan mondják, hogy nehéz, gyárilag fûzött stb…. Ha nézek egy 105-ös agyat + Mavic Open Pro felnit + küllõket, szerintem súlyban nem sokkal vagyok könnyebb és árban sem sokkal jobb vétel.
Nektek mi a véleményetek?
thx


WH-R550-at tudsz venni 110 + 10 euro szállításért is a bike-components-de-rõl. Ez harmicegynéhányezer forint, ennyi pénzért jó alternatíva. Másik lehetõség az Open Prohoz valami könnyû, ipari csapágyas agyat választani, ezzel súlyban bõven a Shimano gyári kerekek alá tudsz menni.

#68
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás
Megint lenne egy kérdésem: 48 ezer Forintból vehetnék egy whr-550es kerékszettet, vadonás újonnan a kedvenc kerékpárboltomban. Ugye erre a kerékre sokan mondják, hogy nehéz, gyárilag fûzött stb…. Ha nézek egy 105-ös agyat + Mavic Open Pro felnit + küllõket, szerintem súlyban nem sokkal vagyok könnyebb és árban sem sokkal jobb vétel.
Nektek mi a véleményetek?
thx

#69
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

hello, tud valaki ajánlani valami jó fékpofát, amit 105-s fékre fel lehet rakni? a 105-s fékpofa szar, ezért keresek valami mást. esetleg dura-ace vagy más márka?


A fekete Ritchey veszettül jó. Ugyanilyen jó a Shimano R55C2 típusjelzésû fékgumija is, ezt adják minden 10-es rendszerû szetthez tartotó fékeikhez.

#70
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
181 centivel 54-es váz? Talán dörtölni használtad a bicajt? :)

http://www.giant-bic...050.600.100.asp

#71
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Érdekes az én Giant outi vázamra 55.5 cm és L méret van írva. Egyébként 110-es stucnival hsználom de lehet hogy agy kicsit nagyaz 54 cm es vázam után. 181 cm vagyok

#72
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Milyen fékpofa való bele? Cserélhetõ betétes, vagy hagyományos?

Ritchey, Tektro, B+, Jagwire pl.
Még jó megoldás lehet, ha V fékpofát szerelsz be. Jóval nagyobb felületû.

#73
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Mekkora vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:) 53/11 :)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#74
53/11

53/11

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
hello, tud valaki ajánlani valami jó fékpofát, amit 105-s fékre fel lehet rakni? a 105-s fékpofa szar, ezért keresek valami mást. esetleg dura-ace vagy más márka?

#75
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
www.google.co.hu
Beír: "Koga Miyata", keresés magyar lapokon, ha nem elég, akkor a teljes weben.
Bitecus, a biciklis ember.

#76
biciklisbéla

biciklisbéla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Koga Miyata bicajokról ki tud valamit?

#77
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Béla bátyám, sztem olvasd végig ezt a topikot.

Láncolaj helyett jobb a spray. Nem csöpög le, nem koszolja össze a felnit, tovább marad a láncon. Vizet is kicsivel jobban bírja, egy pocsolya nem mossa le rögtön.

#78
biciklisbéla

biciklisbéla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Csak meg akarom tisztitani a láncot, amúgy szerintem semmi baja (még az eredeti Shimano de már elég öreg. Amúgy meg tudja mondani valaki hogy mia a láncon az a "B1" meg "VIA" felirat?) . De ha le akarnám szedni ennél ugye mindeggy melyik szegecset veszem ki (mindeggyik egyforma nem?)?
Van olyan felni ami nem olyan drága és a "jó" kis magyar utakat is bírja nyolcas nélkül?
Milyen belsõt és külsõt érdemes venni vagy megéri a singó gumit venni (ha defektet kapok drágább a csere?)?

#79
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ki lehet ütni a csapot(szegecset) kalapáccsal-szöggel, de könnyû elbaltázni, és akkor megy a kukába a lánc, vagy pedig felrakod sérülten, és lefejeled az aszfaltot, mikor elindulsz a pirostól... megéri? Jobb kiadni 1500 Ft-ot a szerszámért vagy 200at a szerelõnek.Láncolajat bármelyik bringaboltban találsz.

#80
biciklisbéla

biciklisbéla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
És házilag akkor nem lehet kiszedni? És van zsír is kifejezetten biciklikez is?