Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#21
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Velence 10X-en mentem könyöklõvel. Ott jól jött, hogy >10 óra tekerés után is tudtam variálni a fogásokat. De alacsony volt a forgalom, és több kilométerenként egy kanyar.

Nem beszélve arról, hogy a derekam detto úgy állt, mintha alsó fogásban lettem volna. Szvsz átlagos júzernek elég kényelmes a koskormány.

#22
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Könyöklõ sztem elég öngyilkos idõfutamon kívül. Nem tudsz fékezni, nem valami stabil az irányítás, ha elelszol egy bukkanónál, és lecsúszik a kezed... Ajjaj

#23
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Én a könyöklõt csak azért ajánlottam, mert szerintem az ideális mindenre. Tény hogy neheziti az elejét meg nemis olcsó. Sõt ha nemakarunk sokat tekerni akkor felesleges lehet.
Ha semmiképpen nem kell outis kormány akkor egy egyenes kormány 2 hosszú szarvval szerintem sokat javíthati lehet a helyzeten és sokkal olcsóbb és könyebb.

#24
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Bizony, bizony, ilyen kis kemény öreg harcosok léteznek, sõt van 1-2 oylan is, akit te kérlelnél, hogy ne nyomja má' annyira, ráadásul öreg rókák is, tudják a kereket hova tenni, így versenyen, ha nincs nagy emelkedõ, az elsõ bollyal is célba tud érni 38 km/h átlag körül, jóval afölött, amennyit egyébként tudna.

#25
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
HAgy mondjak ellent a könyöklõvel kapcsolatban: egy átlagos, egészséges amatõrnek (ha nem megy gyakran 160-200 km-tõl többet) nem kell a könyöklõ, mert veszélyes és meg is nehezíti a kerékpár elejét. Az edzettséggel megjön a kar és derék tartása is. Mint mindent, az oúti geometriát, kormányt is meg kell szokni, ha ezután (párszáz km) sem jó, csak akkor érdemes variálni, ill. akkor talán nem is oúti a megfelelõ kerékpárfajta. Persze akinek derékproblémája van, az más.

#26
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Szerintem okos dolog a könyöklõs megoldás. Érdemes azt si számitásba venni szerintem. Véleményme szerint kényelmesebb mint hagyományos outis kormány.

#27
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Hali
Na ne már... simán látni (igaz nem annyira nálunk) akár 60 fölötti bácsikákat is normál országúti kormánnyal. Csak tartasz tõle, vagy próbáltad is a hajlított kormányt?
Én azt gondolom, hogy vegyél akkor is inkább normál oúti kormányos cuccot, mert a többféle kormányfogás miatt mindenképp megéri. Legfeljebb tegyél be egy meredeken emelkedõ és picit rövidebb stucnit.
De Te tudod...

Múltkor voltam ilyen túrához hasonlón. Pyxissel + slickkel.
68 éves bácsik (2) jött mögöttem outival, 25km/h-val. Mondom menjünk gyorsabban.
Elkezdik sok van még, nee. Jó én felpörgetem 2× 50-re :)
Egyszer mikor beállt a boyozás 6-8 fõ, látom, hogy meg akartak szökni :D
aszittem felrakom a nemlétezõ 4. tányérra. négyszer annyi idõsek voltak hehe
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#28
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

...mivel már 40-en felül vagyok így csak az egyenes kormány jöhet szóba számomra...

Hali
Na ne már... simán látni (igaz nem annyira nálunk) akár 60 fölötti bácsikákat is normál országúti kormánnyal. Csak tartasz tõle, vagy próbáltad is a hajlított kormányt?
Én azt gondolom, hogy vegyél akkor is inkább normál oúti kormányos cuccot, mert a többféle kormányfogás miatt mindenképp megéri. Legfeljebb tegyél be egy meredeken emelkedõ és picit rövidebb stucnit.
De Te tudod...

#29
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Nekem volt WHR-535, 540,550,560 kerekeim is

szóval:
WHR-535 az elsõ szériás 105ös oldalt fûzött kerék volt, nagyon nyegle, nehéz, viszon mindenki megbámult ha megálltam. Ezüst és fekete színben is kapható volt.
WHR-540: ennek továbbfejlesztett változata, a küllõk kevésbé meredek szögben csatlakoztak a felnihez, valamelyest merevebb lett. Még mindig szép, és már használható is, de versenysportra nem ajánlom
WHR-550: itt már középre csatlakoztaka küllõk, sokkal erõsebb lett. Középkategóriás keréknek jó, és igen olcsó. Ez utóbbiért érdemes lehet megvenni.
WHR-560: a 2006os kerék, már ezt használom 3 hónapja - elég jó: ezüst szín, összetéveszthetõ az Ultegrával könnyedén. Könnyebb, még erõsebb, versenyezni is ajánlom, de a súlya még mindig nem az igazi.

Nekem ilyenek a tapasztalataim, ha vkit érdekel még vmi megírom szivesen.

#30
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Örülhetsz, hogy neked 40 fölött még lobogtatja a hajadat a szél. :)

#31
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Idõközben lebeszéltem magam a kerékrõl...A Speederek elég jók lehetnek.Anno majdnem megvettem Maciét.Végül országútit vettem emire jól ráfaragtam.A használt dolgokat mindenki 3X gondolja meg!

#32
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nem biztos hogy megér annyit ez a 6 éves kerék, fõleg, hogy a felni lehet, hogy idõsebb. És a dolog attól is függ, hogy milyen rendszered van, mert Campa agyra nem megy fel Shimano fogas.

#33
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Üdv!


Az Index fórumán több Speeder tulaj is képviselteti magát.
Friczy, koller andor pl.
Tõlük érdeklõdhetsz.

#34
syd

syd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
helló!
szeretnék venni egy Merida T3 -as bicót,mivel már 40-en felül vagyok így csak az egyenes kormány jöhet szóba számomra/ez a kényelmes testtartás/a monti mellé kiegészítésnek venném,hogy egy kis sebesség is érje a hajamat
van valakinek tapasztalata evvel a géppel????
köszönöm

#35
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

honnan rendelted ?


www.bike-components.de

#36
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
"Chorus agyakba fûzött Campagnolo Omega 19-es felnis, Revolution küllõs(2.0-1.5) kerekek,Tufo carbon gumikkal" ezt megmerjem venni? 6 éves 25ezer ft.Vagy ha fûzetnék akkor 35-40 körül lenne újonnan persze nem Campa Chorus aggyal.

#37
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

ez még az oldalról befûzött küllõs ?

Igen

#38
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

De majd írok róla, mert már meg lett rendelve.


honnan rendelted ?

#39
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Nekem whr-535 kerekeim vannak, de nem hiszem hogy még1x Shimanot vennék. Elsõ csapágynak olyan hangja van mintha ott is racsni lenne, küllõk nyúlnak mintha gumiból lennének (kiállva tekerésnél hozzáér a felni a fékhez), centrírozni lehetetlen. Egyetlen pozitívum, hogy szép:(.


Az 535-ös kerék egy nagyon rosszul sikerült széria. Ha jól tudom gyökeresen más elven csinálnak Shimanoeknal országúti kereket azóta (most hagyományos a felni-küllõ beépítés, és teljesen más a küllõ-agynál is mint az 535-nél volt). Azóta (540), 550 és az utolsó ebbõl a szériából az 560. Én úgy tudom nagyon sokat javultak a témában. De majd írok róla, mert már meg lett rendelve.

#40
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Nekem whr-535 kerekeim vannak, de nem hiszem hogy még1x Shimanot vennék. Elsõ csapágynak olyan hangja van mintha ott is racsni lenne, küllõk nyúlnak mintha gumiból lennének (kiállva tekerésnél hozzáér a felni a fékhez), centrírozni lehetetlen. Egyetlen pozitívum, hogy szép:(.



ez még az oldalról befûzött küllõs ?

mostanában asszem MTB vonalon van ez a megoldás a SHéknál