Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#3121
valti

valti

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia gyigyu! Csak vázat vettél, vagy teljes szerelést.
Ha mentél már vele, érdekelne a véleményed.üdv

#3122
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia Sniper!
Kösz a választ, azóta a váz választás "problémája" megoldódott, és alu váz lett (Author Columbus Zonal), bár eredetileg a Fort cég Ultrafoco váza volt az esélyes, de sajna már nem készítenek ebbõl a csõbõl a forgalmazó szerint.
Üdv. gy.

#3123
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
gyigyu:

100-120e-ért nagyon jó Cro-Mo vázat lehet venni. De én akkor már ennyiért inkább alut vennék. Az alu vázak sérülékenyebbek az ütödéssel szemben ,viszont merevégük miatt sokkal dinamikusabbana használhatóak és nyilván könnyebbek is. Az "olcsóbbak" fix, a drágábbak változó falvastagsággal készülnek. Az utóbbi elõnye a kisebb súlyban nyilvánul meg. Az alu tényleg jóval fáradékonyabb mint a cro-mo ,de a gyártók úgy készítík õket ,hogy min. 10-15 évig jó legyen.
Tehát itt is gyakorlatilag az a gond ,hogy ha odaütöd valahova...stb..

Egyébként szerintem Cro-Mo-ban már 40-50 körül is lehet jó vázat kapni ,amelyik egy nem profi számára bõven elegendõ. Érdemesebb inkább a pénzt a kerekekre és a többi cuccra tartogatni. Persze ha van bõven pénzed, akkor vegyél egy jó alu vázat ,az nagyon király tud lenni.  ;)


#3124
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Üdv.!
Mivel oúti.- ra szeretnék átállni, szeretném a "hozzávalókat" beszerezni. Ezért örülnék ha néhány kérdésemre valaki válaszolna.
Mindenképpen Cro- mo vázat szeretnék, de még nem találtam olyat ami könnyû is volna, csak titán áron. (A vázra szánt összeg kb. 100- 120E lenne.) Tudnátok- e valamit ajánlani?
Egy másik kérdésem,. hogy mi a különbség a 7005- ös és 7020- as Alu tulajdonságai között? Az köztudott, hogy- sajnos- az alu vázak nem bírják annyi ideig mint a cro- mo, de mégis, mennyi az az annyi? Meddig megbízható egy alu váz, nem versenyszerû használat mellett?
Végezetül, ismeri- e valaki közelebbrõl a Monoc márkát?
gy.

#3125
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Menjen elõre a topic. írjanak bele okos emberek okos dolgokat!!!!!!!!

Elõre is kösz :-* :-* :-* :-*

#3126
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
bocsi a késésért...

1ébként csatlakozom az elõttem szólóhoz: feszes kerék minek, miért, hogyan?

...viszont fõ gondolatom az (mivel CC-ben - mondjuk - képben vagyok), hogy az oútit évek alatt kisérleteztek ki, én semmit sem tudok róla!

Ha jól emléxem 73fokos a kormányszög (CC-ben 71körül), nem túl meredek ez?
És egyéb válaszok kéne...

Szóval ezekre gondoltam, amikor nyitottam ezt a topicot...

#3127
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Zsírosmacska! Miért kellenek feszes kerekek? Érdekel, mert szeretnék egy outit venni, és jól jön az infó.

#3128
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
>>Nekem egy 60 ezerbõl összehozott országútim >>van és nyújt akkora élvezetet vele a tekerés mint >>a sokkal drágább hegyikerékpárommal.
Ez biztos így van ,de óriási különbség van egy 60e-es gép és egy pl. 150e-es gép között. Fékek, váz!!, stabilitás nagy sebességnél, spd, dual control level.
Teljesen más élmény. Persze van egy szint amikor már amatör szinten sem annyira érzed a különbséget. De egy kb. 300e-es szintig még én mint amatör is óriási különbséget tapasztalok.
És persze nem mindegy a gép melyik részére mennyit költesz.   :)

#3129
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Szerintem nem feltétlenül kell drága bicaj ehhez a szakághoz. Nekem egy 60 ezerbõl összehozott országútim van és nyújt akkora élvezetet vele a tekerés mint a sokkal drágább hegyikerékpárommal. Egy a lényeg: baromi feszes kerekek kellenek, arra nagyon ügyelj, ha építesz egyet!

#3130
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Szeretnék többet tudni errõl a szakágról...
Akinek van tapasztalata, ossza meg velem, plíz..
Váz paraméterei, meg ilyenek + miért ugy jó, etc...

THX + Yotekerést...