Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#3101
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Cipõvel kapcsoaltban teljesen tanácstalan vagyok, esetleg valami javaslat ??
vagy hol nézzek utánna?



#3102
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
ors:igen, ha az SPD-R-nél teszed le a voksodat akkor a 3 fokosat ajánlom, alapban ez jár hozzá és nekem bevált, úgy ereszti a pedál a lábamat ahogy még kényelmes és nem fordul ki túlságosan a lábam.
A patentot lehet cserélni illetve külön megvásárolni hozzá a késõbbiekben ha neked esetleg nem jön be a hozzá adott.
Ne félj a vásárlástól, hidd el teljesen más érzés így tekerni csak furcsa lesz elõször és meg kell tanulni illetve szokni a dolgot.
Milyen cipõt és pedált néztél ki magadnak?

#3103
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Félelem nélkül nem merek még belevágni
na de te akkor a 3-ast ajánlod?

nehezen tudom elképzelni mennyit jelent a 3 és menniyt a 6 os elfordulás, de akkor patentot lehet utánna külön venni ill. cserélni- ugye??

Aeneis: ezt úgy gondoltam van esetleg eladó is?

#3104
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia Valti!
Sajnos az 5502- bol csak egy db. volt az orszagban, es azt mar elvittem, ez csak egy mintapeldany volt, amit mar vissza akartak kuldeni, mert jonnek a 2003- as modellek, de a forgalmazo talan meg tud hozni. A mail cime: urge.laszlo@mail.datanet.hu
Udv.
gy.

#3105
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
ors:Jól értelmezted, lehet választani, hogy mekkora elfordulást engedélyezzen a lábnak, de nem a pedálból van több féle hanem a cipõ aljára szerelhetõ patentból gyártanak több félét. Magához a pedálhoz jár egy alapból, ez 3 fokos elfordulást engedélyez a lábnak, de van még 0 illetve (ha jól emlékszem) 5 fokos is. A 0 fokost nem nagyon ajánlják. Más rendszerhez más szögtartomány tartozik, pl a Look-hoz 0 és 10 fokos, általában a 0 fokost veszik az emberek és azt reszelgetik ki, a 10 fok már nagyon nagy lábelfordulásra késztet ami esetleges vészhelyzetben nem ideális. Cipõvásárlásnál figyelj arra, hogy az adott rendszerrel kompatibilis legyen.

#3106
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Mit jelent a profilmagasság??

Próbáltam kicsit utánna olvasni a dolognak és talán az SPDR a legmeggyõzöbb
ha jól értelmezem lehet választani, h mekkora elfordulást engedélyez,
3 félét lehet kapni? vagy állítani lehet???



#3107
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Itt az írják, hogy novemberben nyílik az üzletük a Bokor u.9-11. alatt (3.ker), de állítólag már októberben is nyitva vannak. Elméletlileg a Kolozsi téren van egy üzletközpont és ott vannak.

#3108
valti

valti

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Köszönöm, így viszont szerintem a Meridától többet ér.Pesten hol lehet kapni? Mert én vidéki boltokba még nem láttam Authort.

#3109
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Valti:Ha láttad a weblapjukat akkor nem írom le, hogy mi van rajta, leárazva 290ezerért árulják 405-rõl, szerintem nagyon jó ár a felszereltséghez képest.

#3110
valti

valti

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia NoFear!
Megnéztem az Author honlapján a bicót, nagyon tetszett. Viszont nem régen láttam a Merida 903-as tesztjét, jókat írtak róla. Árban ugyan nagy a külömbség a kettõ között. Szerinted minõségben is?Én, mint írtam oútit most vennék elõször és ezért nem szeretnék egy túl gyengét de egy túl komolyat sem. A honlapon rajta volt az 5502-es ára, bár gyigyu írta, hogy akciós. Ez mennyit jelent? Azért kérdezem mert én nem Pesten lakom, boltok honlapján pedig nem találom. Köszönöm.
                                   Üdv. Valti

#3111
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás


Köszi, azonnal olvasom !!!

#3112
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
ors: a S105-höz tartozó pedál az R535-ös, ennek a saját tapasztalati leírását a www.testbike.hu -n a patentpedálok címszó alatt megtalálod. Elsõdlegesen azt kell eldöntened, hogy milyen  rögzítést szeretnél használni.

#3113
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Csáó Aeneis!

Hát ezért gondolkozom rajta már régóta , mert van egy pár feltétel
az lenne a jó minnél könnyeb, de akkor ugye kicsi a kontaktfelülete, és ha jól tudom az nem túl kényelmes

az hogy a bokát mennyire rögzit ill. mennyi mozgást enged ehhez megint nem értek  :-[
az ár, hát közép  ;D na ezt most jól megmondtam, de szerintem érted - ?!

lovamom egyébként 105-ös cucc van , nem tudom hogy a hozzá "passzoló" pedál az milyen

elõre látom bonyolult választás lesz , de ha segítesz azt megköszönöm

#3114
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia Aeneis!
Bizony, azt hiszem igen jól jártam ezzel a géppel, sajnos ebbõl csak ez az egy jött be az országba, érdemes az Author vázakat megnézni, karbon villával elég baráti áron kínálják õket, az én vázam pl. 1290 gr és ez nem a legjobb vázuk, de talán a legjobb ár/érték arányú, az eddigi tapasztalatokat leírtam fentebb, sajnos most már nem sokat tekerek a rossz idõ miatt. Én is Campa- ban gondolkodtam, de a Shimano 105 szett még megfizethetõ és amatõr célra tökéletes. Leírhatnád, hogy milyen gépet építesz, engem érdekelne...
üdv.!
gy.

#3115
aeneis

aeneis

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
GYIGYU!
Jegyezd le a tapasztalataidat az Author-ról, biztosan sokakat érdekel... most mindenképpen ez magasan a legjobb vétel a piacon (5502-es 2002 modell)! Engem is megingatott!

Magam most próbálok építeni egy gépet, de én más úton járok. Camapagnoló szettel szerelek, és jelentõsen rámegyek a súlyra - mérsékelt árak mellett. Ez már a 4. bringám. amit építek, tapasztalatokat már gyüjtöttem, de abból sosem elég. Akit érdekel, írok róla.

Ors! Neked csak annyit tudok tanácsolni, hogy döntsd el, mit tartasz fontosnaka pedálnál! A használhatóságot? A súlyt? Az árat? Ha érdekel, segítek mindegyikben: van 4 típusú pedálom, de mindnek van elõnye és hátránya is (Look rendszerû, SPD)
Üdv.


#3116
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Elsõként máris tanácsot szeretnék kérni
én is oútival hajtok egyenlõre klipszekkel, amit szeretnék lecserélni, de nem tudom milyenre-
mert ha jól sejtem pedálból is több féle van + cipõ stb

bárkinek van javaslata, tapasztalata, jól jönne-köszi

#3117
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Valti:ez nagyon attól függ mennyit szánsz rá hiszen ez nagyon sok dolgot behatárol.

#3118
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia!
Azt hiszem akadnak itt a fórumon nálam hozzáértõbbek is, akik biztos segítenek ha kérdésed van, persze én is ha tudok. Elõször is el kell határozni, hogy mennyit szánsz rá, és nagyon körülnézni, hozzáolvasni a témához, kérdezõsködni. Én kb. már fél éve nézegettem a bicókat, és teljesen véletlenül akadtam erre a cégre. Érdemes a Fort vázakat is megnézni, azokat is uaz. a cég hozza be, és nagyon szépek és jók, kicsit drágább mint az Author. Nézz be a Nellába, van egy két Trek akciósan, a Kolossy térnél a Peugeot boltba is érdemes, nagyon rendesek, fõleg a szerelõ pali, bátran lehet kérdezõsködni, a Kerékvárban állítólag novembertõl lesznek Corratec kerékpárok, de van Bianchi, Merida stb. Én az Authorra biztatlak, a forgalmazó fickót vagy 3 hétig nyaggattam mindenféle kérdésekkel emilben, és türelmesen válaszolgatott mindenre, nem küldött el a ...- ba, ez is fontos, mert ha gond van akkor jó tudni, hogy segítõkészek.
gy.

#3119
valti

valti

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia Gyigyu!
Én is most szeretnék venni egy oútit ezért kérdeztelek. Nekem sincs viszonyítási alapom, jelenleg egy montim van.Köszönöm, hogy válaszoltál.Ha valamilyen új észrevételed van, vagy úgy érzed tanácsokkal tudsz segíteni írj.
                    Üdv. Valti

#3120
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia Valti!
Kompletten vettem a bicót, mert akciós volt, az Author A5502- es modelljét. A hétvégén volt a próbamenet, Nekem nagy élmény volt, mert elsõ oútim., így csak montihoz tudom viszonyítani, iszonyú könnyû- 9 Kg alatt van tokkal vonóval- így jól gyorsul, a váz nagyon merev, gyönyörû a váz kidolgozása, látványra egy karbon vázra emlékeztet, nekem a geometria is nagyon jó és szép is (rénézésre nagyon "egyben van", a hátsó kerék nagyon közel a nyereg csõhöz, a festés tökéletes), a karbon villáról amit adnak hozzá nem sokat tudok mondani, mert a montihoz képest persze rázós volt ... a 105- ös cuccok tették a dolguk, nem volt gond, a Tektro fékek fognak mint a satu, a kerék a Sh. gyári kereke, tényleg nagyon "gyors", ahogy írják, bár szerintem kicsit nehéz az árához képest, ennyiért jóval könnyebbet össze lehet rakni, de a légellenállás a szélben elég meggyõzõ volt, nomeg a látvány is.. Egyébként a gép nagyon mozgékony, jól irányítható. Szerintem ez egy elsõ osztályú váz, minden szempontból, és- elõtte igencsak körülnéztem a piacon- ilyen áron a legjobb vétel. A véleményem persze fenntartásokkal kezelendõ. mert nincs igazán oúti. tapasztalatom. Ja, a lánc és a hátsó fogsor Tiagra, ezen spóroltak, a többi cucc alap Ricsi Pro road, szóval ha valaki könnyebb gépet akar, van mit könnyíteni.
Üdv.!
gy.