Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3129 hozzászólás a témában

#81
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A láncot úgy kell levenni, hogy a láncbontó szerszámmal kinyomsz egy szegecset. Kenni kifejezetten kerékpárlánchoz készült anyaggal érdemes

#82
biciklisbéla

biciklisbéla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Heló! Kellemes ünnepeket!
Azt szeretném megkérdezni hogy a Koga Miyata versenykerómról hogy lehet leszedni a láncot? Sehol nem találtam rajta kivehetõ szemet. Szerintem még a gyári lánc van rajta mert Simano(, meg az egész az, made in japan csengõ is van hozzá). A láncot mivel érdemes olajozni?
Segítséget elõre is köszönöm.

#83
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Én 185 cm vagyok és nekem is M-es (55,5 cm) Giant vázam van.

én 181 vagyok, de az 55,5-es *****nagynak tûnt az OCRbõl
Pedig van 1 gyönyörû
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#84
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Azért mert nem ismerem, hogy mik vannak most kezdtem el nézelõdni ezért minden tippet várok.Rákeresek a Mach1-re .
Köszönöm.

#85
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ha könnyû kereket akarsz, miért nem mach1? Olcsóbb, könnyebb, és sztem ugyanúgy bírja a kiképzést.

#86
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Rigida Chrina


622-es országúti, 32 vagy 36 lyukas, szimplán átszegecselt, ezüst 510gr,5300.-Ft akkor sztem ilyet fûzetek 32 likast!Meg nézek hozzá valami agyat is:)

Vagy van Rigida Flyer 1000 ft-al olcsóbban.Kicsit magasabb profilú,nem szegecselt.Az is van 32, 36-os, 504gr.Melyik legyen?Mi van ha nem szegecselt???Más küllõ kell,nem olyan erõs a kerék vagy mi?
Köszönöm.


Flyer kép:
http://www.rigida.co.../race/FLYER.jpg

Chrina kép:
http://www.rigida.co...race/CHRINA.jpg

#87
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Rigida Chrina


622-es országúti, 32 vagy 36 lyukas, szimplán átszegecselt, ezüst 510gr,5300.-Ft akkor sztem ilyet fûzetek 32 likast!Meg nézek hozzá valami agyat is:)

Vagy van Rigida Flyer 1000 ft-al olcsóbban.Kicsit magasabb profilú,nem szegecselt.Az is van 32, 36-os, 504gr.Melyik legyen?Mi van ha nem szegecselt???Más küllõ kell,nem olyan erõs a kerék vagy mi?
Köszönöm.

#88
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Melyiket tennéd fel?800gr 32 küllõ vagy 1100gr nemtom kevés aero küllõs.


1000g 32 küllõ.


Az én elsõ kerekekm:
Maillard agy 36L 180g anyástól, 0 Ft
Mach1 210 36L 520g(asszem) 3500 Ft
DT 2 mm küllõ 18db 125-130g 900 Ft

Radiálisan fûzve. Még mielõtt valaki a szívéhez kapna, elárulom, h 75 kilóm alatt 8-as se került bele, és trekking kerékként használtam- mentem vele terepen is.
De Bp-re brutál kõkerék kell, így most 35 küllõs.

#89
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

mit szóltok a magellán gemini 2006-oshoz? mire jó? (verseny vagy csak hobbi szintû?)
mi az olcsóbb, ha összerakom, vagy ha kompletten veszem meg?

a válasz a honlapon ott is van:felettébb kedvezõ árú, korszerû belépõ szintû országúti kerékpár
szóval inkább hobbi, az alkatrészek is egyértelmûen ezt támasztják alá.
A gyári gép mindig olcsóbb, mint az alkatrészek egyenként, és még akkor szerelni is kell vele. Ami indokolhatja az alkatrészenkénti dolgot:
a) nincs elég pénzed egyszerre
B) szeretsz szerelni
c) így olyan járgányod lesz, ami szívednek/ízlésednek megfelelõ, míg a gyáriban mindig van valami bibi.
d) fontos neked, hogy abszolút egyéni legyen a keród
stb.

#90
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
mit szóltok a magellán gemini 2006-oshoz? mire jó? (verseny vagy csak hobbi szintû?)
mi az olcsóbb, ha összerakom, vagy ha kompletten veszem meg?
---------------------------------------------------------------------------------------------
milyen "edzéstervet" csináltok, mondjuk versenyre való felkészülésre. (kezdõ szintrõl indulva)

#91
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Mondjuk ha 28 vézna Revolution küllõ lenne egy kerékben, annak is nagyon kicsi a légellenállása, nem hiszem hogy olyan sokkal több, mint mondjuk 24 kardküllõé. Van egy olyan sejtésem, hogy a felni többet számít, abból viszont állítólag csak a nagyon magas profilúak kínálnak mérhetõ elõnyt. Azok meg g*ci drágák és nehezek. Kíváncsi vagyok, mit mondanak az okosok.

#92
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
16.000.-??? az nagyon jó.Már csak azt nem tudom mennyit számíthat egy ilyen kerék légellenállása egy aero pár küllõssel és nehezebb kerék ellen.Mondjuk ha 200 kilit kéne tekernetek?(Tour de Pelso)Melyiket tennéd fel?800gr 32 küllõ vagy 1100gr nemtom kevés aero küllõs.A hátsó kerékbõl 1 van és lesz egy darabig azon nem gondolkodom.Campa Vento 1100gr.

#93
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Az a fûzés ára, de a kolléga alkatrészárral együtt gondolta...

Úgy is sokkal olcsóbb, úgyhogy pusztán súly miatt messze nem éri meg a gyári fûzésû kerék (a légellenállás miatt lehet, hogy igen).

Az én városi rohangálós bicóm elsõ kereke:
Mach1 cfx felni, 32 lik: 460g, 3900HuF
DT Revo 2-1,5-2 küllõk: 140g, 4500 HuF
Novatec iparis agy, aminél vehettem volna könnyebbet, ha akarok:? g, 6000 HuF


Én fûztem ingyen, de ha fûzetem, akkor is 16 körül van, és 800g alatt van gyorszárastul is. Ha az agyat behelyettesítjük mondjuk egy 105-tel, ami 7 rugó az ebike-on és 147g gyz nélkül, akkor 750g + gyorszár lesz a súly alig 18ezer Ft fölött.

#94
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
1500-2000 Ft, szerviztõl függõen.

#95
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyiért lehetne fûzetni egy max. 800 grammos elsõ kereket.Felni,agy,küllõk,munkadíj.Most volt akciósan 25.000.-ért Campa Shirocco(790gr) kerék a corratecnél de már nincs.

Köszönöm.

#96
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás

Használtam 56-os vázat, és tutira kijelentem, az 180 feletti embernek kicsi.


Na azért ez adottság kérdése is. Én pl. 183cm vagyok, és az 56-os vázamon 90-es stucnival, és totál elõretolt nyereggel rendesen nyújózkodnom kell a kormányért. Cserébe hosszú nyeregcsõ kell, mert 20 centi van kihúzva.
Egy 58-as vázon szerintem komoly gondban lennék, mert nem érném el a kormányt.

Szerintem érdemesebb inkább kettébontani a testet és lábhosszban/felsõteszt+kar hosszában gondolkodni mint magasságban.

edit: montiknál azért nem ilyen kritikus ez, mert ahány váz annyi felsõcsõhossz, jó tág határok közt.

#97
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Én 185 cm vagyok és nekem is M-es (55,5 cm) Giant vázam van.

#98
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás

G
Én is a Giantet választanám, jobb a felszereltsége. Meg szebb is. :)


attól tartok, hogy a giantek túl drágák, és a meridát leszóltátok, ezért a Kelly's ARC 1,9 jó választás lenne?

#99
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Coldrock, neked tutira az L méretû lesz jó!
183 cm-mel 20-as Cygnust hajtok (fcsõhossz 610), 80-as kormányszárral jó.
Outiban 58-as megfelelõ, 100-120-as stucnival.
Használtam 56-os vázat, és tutira kijelentem, az 180 feletti embernek kicsi.

#100
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Nagyon köszönöm Henger! :)

150e ft-om van (attol függ a regi biciklit mennyiert tudom eladni)akkor boltbol vegyem vagy az ebike\e-bike.hurol rendeljem meg, mert ott van -33%os kedvezmeny is.