Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#81
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Egyrészt sztem mert rohad sokat tekertem. Fehérjét ettem utána, csak szénhidrátot nem. Másrészt meg sztem a súlycsökkenés többet számított, mint az esetleges gyengülés.
Mondjuk én amúgyis úgy vagyok, hogy pillanatok alatt (1-2 hónap) felhozom magam elég jó formára...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#82
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Pölö, 6 órás edzés, 1 db izó kulaccsal (kb 50 gr sz.hidrát), a többi víz. Heti 6-750 km-es hetek vtak amúgy.

Nyilván a szervezetnek készen kell állnia erre, ha valaki csak úgy elkezd ennyit menni hetente, nem ugyanez lesz az eredmény :D


Az baráti. Hogyhogy nem gyengültél tõle? (sõt, alacsonyabb súly, azonos erõnlét---erõsödtél)

#83
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Pölö, 6 órás edzés, 1 db izó kulaccsal (kb 50 gr sz.hidrát), a többi víz. Heti 6-750 km-es hetek vtak amúgy.

Nyilván a szervezetnek készen kell állnia erre, ha valaki csak úgy elkezd ennyit menni hetente, nem ugyanez lesz az eredmény :D
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#84
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Én 2008-ban izomból (felsõtest) fogytam 6 kilót, 3 hét alatt, nagyon durva kínzás volt, de megcsináltam.


Errõl mesélj már, érdekelne :) Hogy csináltad?

#85
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Azt mondjátok meg nekem, miért van két futásom ideje között 3-4 perc különbség? Ugyanakkora táv (6km), ugyanabban az idõpontban, hasonlóan jó idõben, reggeli után egy órát pihenve és csak utána indulva, hasonlóan bemelegítve/nyújtva. Ma egyszerûen nem akart a pulzusom felmenni 150 fölé és az idõm is ennek megfelelõen ramaty lett. Hogy lehet egyenletesebbé tenni a dolgot, mit rontok el?


Ilyesmin ne stresszeld magad, nincs két teljesen ugyanolyan nap. Tegnap és ma is kb. ugyanarra futkostam 1órát, ma 10zel alacsonyabb átlagpulzussal ment.

#86
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Azt mondjátok meg nekem, miért van két futásom ideje között 3-4 perc különbség? Ugyanakkora táv (6km), ugyanabban az idõpontban, hasonlóan jó idõben, reggeli után egy órát pihenve és csak utána indulva, hasonlóan bemelegítve/nyújtva. Ma egyszerûen nem akart a pulzusom felmenni 150 fölé és az idõm is ennek megfelelõen ramaty lett. Hogy lehet egyenletesebbé tenni a dolgot, mit rontok el?

#87
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A futás csakis salakon megy, most a télen futópadon ment. A futóedzõm (õ azért egy kicsit többet tett le az asztalra, mint a kondiedzõm, haha) is ajánlotta a futócipõt, veszek egyet ha indul a komolyabb futóedzés.

esetleg próbáld ki az aqua joggingot.
kíméletes az izületekkel, de hatásos edzésforma
YouTube - How to Aqua Jog

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#88
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Kíváncsi vagyok, hogy errõl mi a véleményük a többieknek.
Saját magamon hasonlót tapasztaltam, a rendszeres hosszabb (1-2 órás) futásokkal úgy éreztem, hogy a felsõtestembõl is faragok.
Ezt támasztja alá a kis-maraton/maraton futók táborának testalkata is - az ember nem lehet sprinter és hosszútávfutó egyszerre.


Természetesen lehet veszíteni az izomtömegbõl. Látványos példa volt erre Lance Armstrong, aki az év elején kifejezetten nagy izmokkal rendelkezett, a Tour-ra viszont már vékony volt. De amikor nagy volt, az mellett õ is csinálta a kerékpáros edzéseit, az izomtömeget azért veszíti el, mert egyszerûen csökkenti vagy teljesen elhagyja a súlyzós edzéseket.

#89
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Köszi srácok! Én is pont ugyanígy gondolom, megerõsítettetek!

Kajálás marad, 6 után csak ritkán eszek, és edzés után is csak néha vagyok éhes, nem szoktam enni. Inni rengeteget iszok edzés közben is, sõt sportitalt is fogok nyomni majd kint a szabadtéri bringázásoknál, tavalyi szezonban is nagyon jó hatása volt.

Pulzusmérõm van, a montin slick gumi van, Maxxis Xenith 1.5 , cserélem majd Detonator 1.25-re, most vettem könyöklõt is, igazi triatlon gép lesz a végén belõle :)

A futás csakis salakon megy, most a télen futópadon ment. A futóedzõm (õ azért egy kicsit többet tett le az asztalra, mint a kondiedzõm, haha) is ajánlotta a futócipõt, veszek egyet ha indul a komolyabb futóedzés.

Kérdésem nincs, igazából én mindent ugyanígy gondoltam, csak megerõsítésre volt szükségem.

Nyomom tovább és ezer köszönet!!!
"No pain - No gain"

#90
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

"De az meg a futás/bringa edzéssel nem egyeztethetõ össze, mert amit felépítek a súlyokkal, ledolgozom kint az úton meg a pályán. "


Ez meg szerintem egy oltári nagy blõdség.

Kíváncsi vagyok, hogy errõl mi a véleményük a többieknek.
Saját magamon hasonlót tapasztaltam, a rendszeres hosszabb (1-2 órás) futásokkal úgy éreztem, hogy a felsõtestembõl is faragok.
Ezt támasztja alá a kis-maraton/maraton futók táborának testalkata is - az ember nem lehet sprinter és hosszútávfutó egyszerre.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#91
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
AS_Pauly:
Nem minõsítem inkább az "edzõd". Nincs értelme.
Amitõl még hatékonyabban tudsz fogyni: Vegyél egy pulzusmérõt, és a pulzustartományod 50-65%-ban edzz, minimális szénhidrátbevitellel közben, körülbelül 1.5-2.5 órát, persze szép lassan emelve a terhelést. Ekkora súllyal (97) én nem erõltetném a futást, eléggé megterheli az izületeket. Ha mindenképpen akarod, akkor egy nagyon jó tompítással ellátott futócipõvel, NE aszfalton fuss. Nyilván a hosszabb edzéseket kint, bringán csináld, ideális ha a montira veszel egy slick gumit, és országúton tolod.
Én 2008-ban izomból (felsõtest) fogytam 6 kilót, 3 hét alatt, nagyon durva kínzás volt, de megcsináltam. Eredmény? Én vittem fel a Bükk maraton középtáv elejét az elsõ ~15 km-es hegyre. 5-en maradtunk. Sajna a lejtõn eldefekteltem, de szemléltetésnek jó. A fogyás nem jelent erõcsökkenést.
Ne súlyzózz, folytasd szépen a kardio edzéseket. A fehérjére tényleg figyelj, vannak egész jó cuccok, én a 4 kilós scitec-et vettem, ami 22ezer volt, de azt hiszem az 230 adag vagy mennyi. Nyilván van kisebb kiszerelésben, olcsóbban is. Ha veszel: Tejsavó izolátumból, vagy tejsavó koncentrátumból készült fehérje kell, mindenféle kreatin meg ilyen plusz cucc nélkül. Regenerációnak jót tesz.
Ha kibírod, akkor lehet azt csinálni, hogy egy háten egyszer-kétszer az edzések után 1-1.5 óráig ne egyél semmit, csak igyál. Természetesen utána se edd tele magad :) És este 6 után amúgy se nagyon, semmit.
Ennyi jutott gyors eszembe :) Ha van kérdés, mondd.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#92
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok! ....

Köszi a hozzászólásokat és útbaigazításokat.

Csinálj úgy mindent mint eddig. Mûködni fog. A "konditermi kisegítõ" tanácsaival nem sokat kell foglalkozni. Nyugodtan fogyhatsz izomból is és fogsz is, a nagy súlyhoz van felépítve a tested izomzatilag, lehet belõle faragni. A futásnál és a bringánál sem kell felesleges izomzat, csak lassít, a versenyzõk is lefaragják fölös izmot. Ráérsz majd akkor súlyzózni amikor a kívánt súlyod közelébe értél.


A sebesség mindent megold.

 


#93
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Most nekem nem teljesen világos, hogy mi a gond, a leírtakból az jön le, hogy folyamatosan fogysz. Ha fogyni akarsz továbbra is, akkor muszáj kevesebb kalóriát bevinni, mint amit felhasználsz.

De az meg a futás/bringa edzéssel nem egyeztethetõ össze, mert amit felépítek a súlyokkal, ledolgozom kint az úton meg a pályán.


Ez meg szerintem egy oltári nagy blõdség.

#94
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok! 1-2 évente felteszek itt pár kérdést, meg leírom eddigi sztorimat, most megint eljött az ideje, megint túl sok egymásnak ellentmondó dolog történt és mindig sikerül vminek elbizonytalanítania, amihez persze én sem értek teljesen, ezért inkább kérdezek 5ször, haha :)

5éve 135kg körül voltam (rettenetesen elhízva), most mértem magam, 97vagyok, egyébként bringázok, (mtb) de 2010.jan.01-tõl elég intenzíven futok is, nagyon szépen fejlõdtem, megy a 10km 60perc alatt rutinból, októberben nekiesek a maratonnak is. És persze szépen le is vagyok fogyva. DE még mindig van rajtam felesleg, fõleg has-derék-segg-combbelsõ tájékon, a hasnál elég szép mennyiség. Cél ezt eltüntetni.

Mostanában (decembertõl) a következõket csináltam:
heti 6 alkalom futás (7,5-8-10km/alkalom), ezzel leálltam mert megrándult a jobb lábfejem, három hete bringázok elég profi benti edzõ-szobabiciklin, 1 óra intervallum, 5percenként váltás, már ez is nagyon szépen megy, érzem a fejlõdést.

Kaja: naponta 4-5-6ször eszek, 1500-2000kcal / nap körül, tojás, rizs, csirke, túró, zöldség, néha persze hibázok is, de az nem jelentõs, nem szoktam bezabálni, csak néha beesik 1-1szelet süti, kis kenyér, sültkrumpli, vagy sült disznó, ilyenek. Nem is nagyon kívánom ezeket. Csak vizet iszok.

Az edzõterem vezetõje azt mondja, hogy több fehérjét kéne ennem és hogy ezzel az edzéssel amit csinálok nem fogok fogyni egy grammot sem, az izmom fog csak elmenni és a végén majd erõm sem lesz, most is csak a 'szikra' hajt, majd egyszer összeesek :) Holott én kurvára NEM ezt érzem, hanem azt hogy sokkal jobban bírok tekerni, futni, minden faszább.

Ma is volt kisebb vitánk, én mondtam neki, hogy a múlt évben 20kilót ugyanígy adtam le (kajálás ugyanez volt, naponta mentem futni, sõt bringázni is, 30-40km-es sprintek hegymenetbe, 150kmes sprint 5óra alatt át a Bükkön aszfalton, másnap 10percet javítottam a 2órás hegyi útvonalamon, stb, mind mind egy olyan embertõl akit épp hagy el az ereje és csak a lelkesedés hajtja :)).

Izmom nem nagyon ment el, a lábamon meg lehetne látni, meg a karomon is. Ezzel ellentétben én inkább azt látom, hogy a lábam és karom eszeveszett módon kezdett leszálkásodni, ment el a zsír és kurva formás lett. Erõnlétem szuperlatívuszokban fejlõdött, izmaim sem mentek el. A has-derék-segg tájék is kezdett elmenni.

Októberben leálltam, mert volt egy mûtétem, csak decemberben kezdtem megint edzeni és lassan akar beindulni a dolog, ezért is írok.

A lényeg: ti mit mondtok, folytassam és mûködni fog, vagy igaza van az edzõmnek, és leállhat ez fentebb ecsetelt erõnlét/fogyás folyamat?

De akkor több dolog is bejátszik.

Bringázásban is fejlõdni akarok, rgo elengedhetetlen az edzés + majd a jó idõ eljöttével a fasza kis sprintek, túrák.
Futásban is fejlõdni akarok, rgo elengedhetetlen az edzés, októberi maratonra KÉSZÜLNI KELL, nincs mese és nem szájtek cuccok zabálásával meg vasdarabok emelgetésével, hanem kemény futással -> ami persze megeszi az izmomat , ááá , agyrém.

Ha mindettõl (a kaja betartásával) nem fogok fogyni: akkor mi az atyaúristentõl fogok? Kezdjek neki súlyokat emelgetni meg fehérjét kalkulálni?
De az meg a futás/bringa edzéssel nem egyeztethetõ össze, mert amit felépítek a súlyokkal, ledolgozom kint az úton meg a pályán.
Csilliárdokba kerülõ fehérje meg f*szom tudja milyen testépítõs mûanyagcuccokra nem nagyon akarnám adni a fejem meg a pénzem sem.

A fehérjét aláírom, de csóró vagyok megfelelõ mennyiségû fehérjét bevinni, de erre pl. múlt évben sem figyeltem.

Én még mindig nem tudom felfogni azon vélekedést, hogy természetes ételek kajálása (napi 4-5-6szori kajálás esetén) mellett egy keményen atletizáló ember nem tud megszabadulni a zsírfölöslegétõl.

Köszi a hozzászólásokat és útbaigazításokat.
"No pain - No gain"

#95
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Egy kis futóedzés a tollamból

Rájöttem hogy szeretem ezt (is) a bringa mellett :)


Egy görgõzést bármikor elcserélnék háromszor annyi terepfutásra. A téli erdõ hihetetlenül gyönyörû.


A sebesség mindent megold.

 


#96
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Egy kis futóedzés a tollamból

Rájöttem hogy szeretem ezt (is) a bringa mellett :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#97
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Valaki fel tudna világosítani, hogy miért más egy nordic walking és egy túra bot, illetve egyáltalán mi a különbség a kettõ tevékenység között? Ha én intenzíven túrázok bottal, akkor tulajdonképpen nem ugyanazt csinálom, mintha nordic walkingolnék (de gyûlölöm ezt így leírni) és fordítva?

#98
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

hû basszus, ebbe a zöld feketébe beleszerettem :)

lehet ezt itthó kapni ?


Tegnap este rászántam egy jó órát és a következõket találtam az XT Wings 2 GTX kapcsán. Hosszas keresgélés után találtam pár magyarországi boltot, de a legtöbb helyen a "sima" XT Wings kapható, úgy látom, ami egy 2008-ban (vagy 2009 elején?) megjelent típus. Ezek a boltok: Decathlon (ez már az új 2-es, de a GTX nélküli verzió) és nagy valószínûséggel a Hervis és az Intersport - utóbbiakat ellenõrizni kell még, a neten nem találtam meg a termékkatalógusaikban. Érdekesség, hogy kétféle verziója is létezik a réginek, egy "tavaszi" és egy õszi, amibõl az utóbbi a Gore-Tex-es. És a drágább.
Namost a helyzet az, hogy a Salomon oldalán látható 2-es típus az a 2010-ben megújult, egyékbént 2011-es modell és nálunk még nem kapható, csak rendelni lehet és külföldrõl: például amazon.de-rõl, vagy sportsprofi.de. Ha a szép zöld GTX-es tetszik:->, akkor érdemes a termékkóddal keresni majd, ami 108442. Továbbá úgy látom, az újból is létezik szimpla és GoreTex verzió, erre érdemes figyelni.

#99
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

hû basszus, ebbe a zöld feketébe beleszerettem :)

lehet ezt itthó kapni ?


Gyanús, hogy lehet, a Hervisben alig másfél hete mintha pont ezt nézegettem volna, ugyanilyen színben és piszkosul jól nézett ki. Azért nem mertem megvenni, mert Hervis ugye gyártat márkás cuccokat úgy, hogy pár "feature" hiányzik az eredetihez képest, és így néhány ezer Ft-tal olcsóbban adhatja. (Így vettem Fischer sílécet 4-5 éve jó 25-30%-kal olcsóbban úgy, hogy a "márkás" verzió karbonszál-erõsítése az hiányzott, bár a típuskódja full ugyanaz volt... Nem mintha hiányzott volna valaha is, de azért bosszantott, mikor rájöttem a trükkre...)
Ettõl függetlenül simán lehet, hogy ez a hervises megegyezik a bárhol máshol ugyanezen név alatt forgalmazott Salomon terepezõs cipõvel, ennek most utána fogok nézni szépen. A budaörsi Intersportban szintén láttam Salomon cipõket egy hónappal ezelõtt, csak akkor még nem érdekelt annyira ez a téma. :->

#100
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Ez egy stabil cipõ - Kondi sport Terepcipõk Saucony ProGrid Jazz 12 TR ffi - nekem nagyon bevált, és nem is drága, 20ért vettem a Spuriban. csak ajánlani tudom