Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#61
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

5 éve vettem amúgy az elsõ Salomon cipõmet (Techamphibian vízisport-cipõ), városban, aszfalton használtam nagyrészt nyáron, és a talpáról csak a legfelsõ színréteg kopott le, effektíve anyag-kopás az nulla, egyedül a fûzõje fáradt el.


Az Km-ben mennyit jelent és hol kopik a cipõd talpa?


A sebesség mindent megold.

 


#62
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
Téli futócipõ:
Az itteni tippek alapján fölpróbáltam egy ilyen Salomon XT Wings 2-t, meg egy téli Asics-ot is (Trabuco 13, Goretex). Utóbbi valamivel könnyebbnek tûnt (ua. számban, 45-öst próbáltam). Nézegettem másokat is, két hét elmúltán ismét ezt a kettõt. A Salomonban az amúgy nagyszerûen mûködõ high-tech cipõfûzõje nem tetszett, nyilván örökéletûnek tervezték, de ha netán elszakad, vagy még inkább elromlik a zárószerkezete, vége a cipõnek.
Így az Asics-ot vettem (majdnem mezei, mindenesetre Afrikában is pótolható cipõfûzõvel), kb. 100 kezdeti km (10 futás...) után jó, vizet bírja, zokni alig nedves (az izzadságomtól, kívülrõl semmi), betonon jobb, mint a Salomon.
Korábban eszembe sem jutott, hogy téli futócipõ, sõt vízálló is van, köszönöm a tippeket. Az eladó (futó) amúgy mindkettõt kiválóan tartósnak és megbízhatónak értékelte.

Más:

Esetleg ötletek lépcsõzési gyakorlatokra? Mit, mennyit, hogyan?

Székely Éva olimpiai úszóbajnok mondta? írta?, hogy amikor gettóban (emeletes házban...) volt, jobb híján így edzett. A számokra sajnos nem emlékszem, de érdemes utánanézni, hisz bajnok lett!

#63
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Köszi srácok a sok választ, azt hiszem, egybehangzó véleménynek tûnik, hogy az Adidas minõsége sajnos nem annyira jó, mint a Nike - amit nem értek, hiszen hogy lehet, mint "ugyanott" készül; de ez most más kérdés. :->
Salomonból szintén találtam egy cipõt: XT WINGS 2 GTX
Jó masszívnak tûnik a talpa, ezzel akár felfuthatok és le az Erzsébet-kilátóhoz a piros jelzés mentén terepen (ha bírom szuflával). A kérdés már csak az, lehet-e valami értelmes áron kapni - de legalább van egy alternatíva a két Nike mellé. Asics-nál szintén találtam például egy ilyet: GEL-TRAIL SENSOR 3 G-TX | Cipõk | Running | ASICS Hungary Az ára elég horror, ha a 160 EUR-t komolyan kell vennem, szóval így kiesett a pixisbõl... ;->


A Salomon XT Wings a legeslegjobb, amit vehetsz! Én 2 párat használok az elsõ szériából utcai cipõnek: egy télit meg egy nyárit. A téli futóedzéseket is abban nyomom. Nem Gore-Tex-es, hanem valami saját membrános, szélálló-vízálló-lélegzõ. Másfél éve van meg, és hogyha letisztítom alaposan, kb úgy fest, mintha egy hónapos lenne. Iszonyatosan tartja a lábat, baromi erõs, határozott vonalvezetésû a sarka, és a fûzõrendszere is nagyon jól van megalkotva. Nagyon jó, bordázott a talpa, beleharap a talajba, és hihetetlen kopásálló. Nem mellesleg sztem baromi jól néznek ki.

5 éve vettem amúgy az elsõ Salomon cipõmet (Techamphibian vízisport-cipõ), városban, aszfalton használtam nagyrészt nyáron, és a talpáról csak a legfelsõ színréteg kopott le, effektíve anyag-kopás az nulla, egyedül a fûzõje fáradt el.

Tudom, reklámszövegnek hat de én teljesen le vagyok nyûgözve a cuccaiktól. Meg kell persze fizetni az árát, az tény. Én a membránost 99 EUR-ért vettem tavaly Thessaloniki-ben (kb mínusz 35 % az eredeti árból), a nyárit ebay-en 24 000 HUF körül. Ha egy mód van rá, ilyet vegyél!

#64
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Például:
Bodybuilding.com - Using Stair Exercises To Improve Strength, Power, Flexibility & Conditioning! - GivStrength.com

#65
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Esetleg ötletek lépcsõzési gyakorlatokra? Mit, mennyit, hogyan?

#66
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Nem sok, de nehéz olyan helyet találni, ami közel van, nincs brutális forgalom, kellõen hosszú is és esetleg a légszennyezettség sem az eügyi határérték duplája.


SOTE vagy a legközelebbi lakótelepen egy 10/15 emeletes panel lépcsõháza is megteszi.

#67
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Lépcsõzés nagyon jó vádlierõsítõ, én is szoktam nyomni télen-tavasszal. Mikor tizenixsz éve országútiztam a KSI-ben, Gyuribá is kergetett fel minket elégszer a stadion tetejére. Manapság a Városligetben, a PeCsa elõtti/mögötti/melletti lépcsõsoron szoktam nyomni, azt hiszem 20 fok. Nem sok, de nehéz olyan helyet találni, ami közel van, nincs brutális forgalom, kellõen hosszú is és esetleg a légszennyezettség sem az eügyi határérték duplája. Meg persze nincs is életveszélyesen szétrohadva. Rengeteg lehet variálni: jobb/bal, egyesével/kettesével stb, nagyon hasznos, és nem is megy rá a fél napod. Kitörések, sima guggolások is nagyon hasznosak. Lényeg, hogy elsõ alkalmakkor ne vállald túl magad, inkább jóval kevesebbet csinálj, mint amit elsõre saccolnál, különben lábra nem fogsz tudni állni másnap.

#68
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Én egyszer lépcsõztem úgy igazán. Most õsszel a cyclocross szezonra készültem... nyomtunk egy óra cyclocrosst a Postás pályán az edzõmmel, majd: "Irány a stadion." Ott pedig vannak ezek a lépcsõsorok... kiszemeltünk egyet, aztán sprint egyesével, sprint kettesével, egy lábon egyesével, egy lábon kettesével, páros lábon egyesével, páros lábon kettesével, guggolásból guggolásba minden fokon, aztán ennyi elég is volt aznapra. :) (ha jól emlékszem, mindenbõl két széria volt)

Úgy a második egy lábon kettesével után már értelmet nyert a lépcsõsor melletti korlát... :D

#69
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Jövõre már te is itt akarsz indulni?:)
Sport Géza - Sport - 660 mp. alatt ért fel az Empire State Buildingre


Sprinter nem lehetek ilyen testalkattal, így maradt a hegymenetre koncentrálás, erre meg ezt gondoltam jó edzésnek. Bár minden bizonnyal nem térd- és bokabarát. Tévednék? :)

#70
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mászáshoz görgõs: alacsony pedálfordulattal (50-60) jóó nagy ellenállással, gyönyörû körkörös hajtással. Kezdetben mondjuk 3x2percig (köztük mondjuk 10perc), utána 3x3 perc, aztán 4x3. Ha jól megy, akkor elõtte-utána 20-20mp egylábazás lábanként. Figyeld meg hogy a 4. háromperces után mennyire lesz szabályos, körkörös a hajtásod egy lábbal :D

Meg aztán simán nagyobb súly kötsz a lábadra, és térdemelés.
Én olyat is szoktam csinálni konditeremben, hogy a csigás gépre ilyen bokapántot rakok, beállítom a súly, és úgy húzgálom felfelé a lábamat.


Én 3x12p-es lassúfordulatosokat csinálok idén. Tavaly volt 6x10perces is, nem élveztem :) .


A sebesség mindent megold.

 


#71
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

2. Milyen lépcsõzési gyakorlatokkal lehet viszonylag jól felkészülni hegyi mászásokra? Eddig súlyt kötöttem a bokámra (másfél kiló per láB) és úgy rohantam fel a tizedikre kétszer, minden lépcsõt megmászva, nem duplázva. Ez hatásos, folytassam vagy esetleg van jobb módszer?


Jövõre már te is itt akarsz indulni?:)
Sport Géza - Sport - 660 mp. alatt ért fel az Empire State Buildingre

#72
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Ha már ennyi kérdés jött, én is próbálkoznék válaszkereséssel. 2-3 éve kezdtem többet bringázni, így izomzatom eléggé hiányos itt-ott, erre vonatkozólag lenne két kérdésem.
1. Milyen gyakorlatokkal lehet fejleszteni a "pedálhúzó" izmokat? Jöhet görgõs gyakorlat és bicikli nélküli gyakorlat is.
2. Milyen lépcsõzési gyakorlatokkal lehet viszonylag jól felkészülni hegyi mászásokra? Eddig súlyt kötöttem a bokámra (másfél kiló per láB) és úgy rohantam fel a tizedikre kétszer, minden lépcsõt megmászva, nem duplázva. Ez hatásos, folytassam vagy esetleg van jobb módszer?

Köszönöm a segítséget.


Mászáshoz görgõs: alacsony pedálfordulattal (50-60) jóó nagy ellenállással, gyönyörû körkörös hajtással. Kezdetben mondjuk 3x2percig (köztük mondjuk 10perc), utána 3x3 perc, aztán 4x3. Ha jól megy, akkor elõtte-utána 20-20mp egylábazás lábanként. Figyeld meg hogy a 4. háromperces után mennyire lesz szabályos, körkörös a hajtásod egy lábbal :D

Meg aztán simán nagyobb súly kötsz a lábadra, és térdemelés.
Én olyat is szoktam csinálni konditeremben, hogy a csigás gépre ilyen bokapántot rakok, beállítom a súly, és úgy húzgálom felfelé a lábamat.

#73
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Egy lábas tekerés. A klasszikus "olyan izom, hogy azt sem tudtad, hogy létezik" effektus garantált.

#74
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Ha már ennyi kérdés jött, én is próbálkoznék válaszkereséssel. 2-3 éve kezdtem többet bringázni, így izomzatom eléggé hiányos itt-ott, erre vonatkozólag lenne két kérdésem.
1. Milyen gyakorlatokkal lehet fejleszteni a "pedálhúzó" izmokat? Jöhet görgõs gyakorlat és bicikli nélküli gyakorlat is.
2. Milyen lépcsõzési gyakorlatokkal lehet viszonylag jól felkészülni hegyi mászásokra? Eddig súlyt kötöttem a bokámra (másfél kiló per láB) és úgy rohantam fel a tizedikre kétszer, minden lépcsõt megmászva, nem duplázva. Ez hatásos, folytassam vagy esetleg van jobb módszer?

Köszönöm a segítséget.

#75
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Bocsi,még egy kérdés.Nem életbevágó,de ha valaki tud válaszolni megköszönöm.Ugye azt írják a szakkönyvek(Carlmichael),hogy az alapozó zóna a max pulzus 70%-nál alacsonyabb.Aztán olvasok más írásokat(Pl.Eisenkrammer,és talán a Polár órák),ahol a maradványértékes pulzussal számolnak,vagyis figyelembe veszik a nyugalmi pulzust is.A gond csak az,hogy ez a módszer is a 70%-ot adja meg.Csakhogy a két számítás között nekem 17 szívverés különbség jön ki.Akkor most melyik szerint érdemes végezni az edzéseket?

#76
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Köszönöm a választ,próbálok türelmes lenni.

#77
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
80-100 közötti pedálfordulatnál van az ideális oxigénfelvétel-izomterhelés aránya. Okosabban is biztos le lehet írni, de a lényeg ez. Energiaráfordításnak is van hozzá valami köze. Ne érdekeljen, hogy lassan mész. Laza pulzus, 90es fordulat, válts vissza könnyebbre. Hidd el, nagyon gyorsan fogsz fejlõdni, ebben a zónában lehet is. Ha nem tartod be, és "keményen" tekersz, sosem lesz igazi állóképességed. Nem edzésen kell gyorsan menni, hanem versenyen/nyáron/haverokkal.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#78
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Kérdésem lenne.
Az idei téltõl próbálkozom "tudományos" edzésmódszerekkel,(pulzusmérõ,pedál fordulatmérõ)mert tavaly néha kikészítettem magam és ez az én koromban már nem egészséges.Görgõn néhány hét alatt beállt a pedálfordulat pulzuszóna egyensúly.A baj a kinti tekeréseknél van.90-es pedálfordulatnál a pulzus elindul fölfelé és képtelen vagyok a zónában tartani.(max pulzus 70%-a).A sebességem nevetséges szintre zuhan.Ha visszaveszem 80 körülire a pedálfordulatot és nagyobb áttételre váltok akkor helyére kerülnek a dolgok.
Kérdéseim:
1.Miért preferálják szakkönyvek a 90 fölötti pedálfordulatot?Mi az elõnye?
2.Egy hobby-nem versenyzõ- kerékpárosnak mennyire kell ezt komolyan venni?
A válaszokat elõre is köszönöm.

#79
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
A High5 4:1 Energy Source-t ittam, amikor erõsebb edzéseket csináltam. 4 rész sz.hidrát, 1 rész fehérje ugye, tejsavó izolátumból, aminek elég magas az aminosavtartalma :)
Nekem mondjuk nagyon bevált.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#80
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Egyrészt sztem mert rohad sokat tekertem. Fehérjét ettem utána, csak szénhidrátot nem. Másrészt meg sztem a súlycsökkenés többet számított, mint az esetleges gyengülés.
Mondjuk én amúgyis úgy vagyok, hogy pillanatok alatt (1-2 hónap) felhozom magam elég jó formára...


Mondjuk azon én is meglepõdtem, hogy szeptemberben jó sok kihagyás után kezdtem el edzeni, de minden nap mentem 2-3 órát ilyen 130-140es átlagpulzusokkal, iszonyat alacsony intenzitáson, és október elején erõs középmezõnyben végeztem a hegyiOB-n.

Tekerés közben valamilyen aminósavas nem dobott volna még a dolgon?