Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#41
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

A Joe Friel könyvbe most belenéztem és elég ijesztõ az a sok info amin át kellene rágnom magam... Nyilván az a legjobb ha az ember érti a dolgokat, de ez sok idõ és energia így most inkább kölcsönözném a tudást egy programtól/edzõtõl.


Szerintem érdemes átrágni. Én novemberben olvastam - nagyjából egy hét alatt megvolt (azóta még néhányszor átolvastam). Most pedig ez alapján gyártom az edzéseimet - az eredményre meg roppant kíváncsi vagyok. Valóban sok az infó, de rengeteg dolgot helyretesz. Nekem elõtte az volt a bajom, hogy az újságcikekkbõl, fórumos hozzászólásokból nem állt össze, hogy mit miért és mikor érdemes csinálni.

#42
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A Traing Peaks, Virtual Coaching szolgáltatása annyit jelent, hogy egy edzõ online segít, feltételezem nem ingyen. A Friel könyv nekem is megvan, ennél egyszerûbben sose lesz saját edzésterved.

#43
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Hát, az a gond, hogy az edzéstervezés és az egész menedzselése elég összetett folyamat. A céljaid, a ráfordítható idõmennyiséged alapján még a tervet össze lehet hozni akár szoftveresen is, de a menet közbeni módosítások (pl. ha épp hullafáradt vagy akkor érdemesebb kihagyni egy edzést mint erõltetni, vagy családi programok miatti borulás) miatt hiába is figyelmeztetne. Ha tudsz angolul, olvasd el Joe Friel könyvét (The Cyclist Training Bible). Nekem úgy tûnik elég összeszedett, és elég részletes ahhoz hogy alapszinten el tudd magad irányítgatni.


Igen, elég sok tényezõ befolyásolhatja az edzéstervet, de nem törekszem a tökéletes megoldásra. A jelenlegi helyzetemhez képest bõven megfelel ha ugyan korlátokkal is de kapok egy gépi segítséget ami figyelmeztet a durvább hibákra. Pl. tavaly év végén készültem egy hegyi idõfutamra és minden nap 5-ös zónában tekertem fel a pályán. Aztán a verseny közeledtével csodálkoztam, hogy csökken a maximális pulzusom és egyre rosszabb idõket megyek... :) (Mondjuk valami csoda folytán versenyen sikerült rekordot dönteni.) Szóval ilyet jó lenne elkerülni...

A Joe Friel könyvbe most belenéztem és elég ijesztõ az a sok info amin át kellene rágnom magam... Nyilván az a legjobb ha az ember érti a dolgokat, de ez sok idõ és energia így most inkább kölcsönözném a tudást egy programtól/edzõtõl.

Egyébként találtam most egy oldalt: Training Peaks
Még most vizsgálom hogy megfelelne-e, van benne "Virtual Coaching" ami eléggé úgy hangzik mint amit én keresek.

#44
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Vajh létezik ilyen?


Hát, az a gond, hogy az edzéstervezés és az egész menedzselése elég összetett folyamat. A céljaid, a ráfordítható idõmennyiséged alapján még a tervet össze lehet hozni akár szoftveresen is, de a menet közbeni módosítások (pl. ha épp hullafáradt vagy akkor érdemesebb kihagyni egy edzést mint erõltetni, vagy családi programok miatti borulás) miatt hiába is figyelmeztetne. Ha tudsz angolul, olvasd el Joe Friel könyvét (The Cyclist Training Bible). Nekem úgy tûnik elég összeszedett, és elég részletes ahhoz hogy alapszinten el tudd magad irányítgatni.

#45
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Ismer valaki olyan webes vagy asztali alkalmazást, amely valamelyest helyettesíteni tudja a személyi edzõt?

Arra gondolok, hogy beállítok egy célt melyhez generál egy edzéstervet. Ezután szorgosan töltögetem fel a garmin/polar-al monitoringozott edzéseimet.
Ezeket a feltöltött adatokat a progi kiértékeli és figyelmeztet ha rossz úton járok.
Vajh létezik ilyen?

#46
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Egy megfigyelés: Ha állandó pl.:140 pulzuson tekerek, és ne adj isten büffentek :D egyet, úgy 6-8 értékkel leesik a pulzus, majd rövid idõ után visszaáll az eredeti értékre.
Szerintetek tényleg lelassul a szív ilyenkor, vagy a pulzusmérést zavarja meg a "kiáramló levegõ"?


Lehet hogy ezért ajánlják, hogy ne egyél közvetlenül edzés elõtt. Mérési pontatlanságot okoz (sõt, a büfi miatt van az "error correction" a szoftverben).

#47
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Az agyadat nem zavarja valami? Vegyél be aspirint! :D


Ezek szerint ez egyedi, megfigyelés? Polar órám van egyébként

#48
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Lehet, hogy a kiáramló levegõ "bukéja" okoz interferenciát!
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#49
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Egy megfigyelés: Ha állandó pl.:140 pulzuson tekerek, és ne adj isten büffentek :D egyet, úgy 6-8 értékkel leesik a pulzus, majd rövid idõ után visszaáll az eredeti értékre.
Szerintetek tényleg lelassul a szív ilyenkor, vagy a pulzusmérést zavarja meg a "kiáramló levegõ"?


Az agyadat nem zavarja valami? Vegyél be aspirint! :D

#50
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Egy megfigyelés: Ha állandó pl.:140 pulzuson tekerek, és ne adj isten büffentek :D egyet, úgy 6-8 értékkel leesik a pulzus, majd rövid idõ után visszaáll az eredeti értékre.
Szerintetek tényleg lelassul a szív ilyenkor, vagy a pulzusmérést zavarja meg a "kiáramló levegõ"?

#51
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Pár héttel ezelõt vettem nordic walking botokat, gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat. Egyszerû sétálással nem érzem elég intenzívnek, ebben a formájában szerintem öregasszonyoknak való (bár erre már rájöhettem volna a youtube-os videókból, ahol 90%-ban õk mutatják be a technikát). Lehetséges futni a botokkal, de én pont a futás kiváltására vettem, mert fájt a térdem. Van még egy technika, úgy hívják, hogy nordic striding, ez tulajdonképpen egy száraz sífutás, talán még ez lehet a legjobb alternatíva. A számtalan videó közül az alábbit találtam a leghasznosabbnak, annak ellenére, hogy egy szó nem hangzik el benne.

YouTube - Correct Nordic Walking and Technique Variations

#52
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Nekem is ilyen van (Supernova), nekem is vissza kellett ragasztani a leváló talpát. De ezt leszámítva elégedett vagyok vele (azon túl hogy ronda). Igaz, féláron vettem és ez volt az egyetlen terepfutó cipõ amibõl találtam 48-asat.

#53
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Tényleg ennyire szar az Adidas? Ja, tényleg, most jut eszembe, volt egy Supernova Trail terepfutócipõm, mindkét talpa úgy jött le a cipõrõl, mint a banánról a héja. Palmatex-el ragasztottam vissza.

#54
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Hát a Salomon és az Adidas minõsége köszönõ viszonyban sincs egymással. Van Salomon túracipõm jó 5 éve...csak a színén látszik, hogy használt. Adidas egyszer volt, többet nem lesz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#55
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

A Salomon az Adidas, nem?


Lehet, hogy az, de az Adidas most a béke segge alatt van minõségileg. Decemberben vettem egy vastagabb verziót, mostanra a sarkánál a belsõ bélés több helyen kikopott, szerintem ez elég gyenge minõséget jelent, hiszen 2,5 hónapja van meg. Amelyiket nyáron használtam detto, plusz az elejét is elengedte több helyen a ragasztás.

#56
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
"ha nem a saját szememmel látom, hogy bírják a cipõik a kiképzést, nem hiszem el. "

Azért csendben megjegyzem, nem egészen egy év alatt szakadt rommá a Salomon futócipõm felsõ borítása. Sétáltam és bringáztam benne. Az tény, hogy a legkényelmesebb cipõm volt, de még egyszer nem lutrizok ennyi pénzt...

#57
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Azért kérdezem, mert nekem eddig az összes cipõm talpa elkopott egy év (kb. 1200km) után a sarok külsõ felén. Mondjuk nekem normál futócipõ kell.

A Salomon az Adidas, nem?


Én ezt csak sétára használtam meg evezésre, és bár külhoni melók során tengerben is hordtam sokat, azért messze nem volt annyira leterhelve, mint egy futócipõ.

Nem tudtam róla, de a wikipedia azt írja, hogy 97-ben az Adidas megvette a Salomon-t. Azért úgy fest, hogy van minõségbeli különbség, egyelõre nem sikerült jóárasítani a Salomont. Nagyon remélem, hogy így is marad és megmarad a minõségbiztosításuk, mert számomra tényleg egyedülálló, amit látok: ha nem a saját szememmel látom, hogy bírják a cipõik a kiképzést, nem hiszem el.
Budapest más szemszögbõl (városnézõ túrák, képgalériák, cikkek, videók):
http://www.facebook.com/budapestscenes
http:/
budapest-szinterei.blog.hu
http://www.youtube.com/user/budapestscenes

#58
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Passz... 5 évnyi városban használat nyáron, az biztos, hogy nem kevés, és még biztosabb, hogy nem is erre tervezték. Itt van most a kezemben, a kopása annyit jelent, hogy néhány helyen elszínezõdött: úgy nézem az alapból zöld anyagra a talp külsõ részein ráhúzott fekete anyag kopott le, kb 4 négyzetcentiméteren összesen:D Egyébként a tapadó felület (a rovátkolás) megmaradt gyárinak, kb 5 mm körül.


Azért kérdezem, mert nekem eddig az összes cipõm talpa elkopott egy év (kb. 1200km) után a sarok külsõ felén. Mondjuk nekem normál futócipõ kell.

A Salomon az Adidas, nem?


A sebesség mindent megold.

 


#59
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

A Salomonban az amúgy nagyszerûen mûködõ high-tech cipõfûzõje nem tetszett, nyilván örökéletûnek tervezték, de ha netán elszakad, vagy még inkább elromlik a zárószerkezete, vége a cipõnek.


Ha csak ezért döntöttél az Asics mellett, kár volt (tõlük nem használtam még semmit amúgy, lehet, hogy vérprofi). Amit írtál, az "gyárilag" valóban igaz, de minimális kreativitással meg lehet oldani a dolgot. Én a régi, 5 éves Salomon cipõmbe (ugyanilyen fûzõrendszert nyomatnak (minimum) 5 éve, ezek szerint beválik) raktam új fûzõt. Vitorlásboltokban tucatjával lehet kapni különbözõ átmérõjû köteleket az 1 mm-estõl indulva, még a színt is te választod ki. Méretre vágás, befûzöd és használhatod tovább boldogan a cipõt. Az persze más kérdés, hogy szerintem már Ausztriában is visszahozza neked egy komolyabb Salomon viszonteladó a gyári állapotot, de hát ne-búsítsuk-egymást-úgyis-tudja-mindenki-mit-akarok-mondani.

Hozzátartozik a témához, hogy a New Balance "Made in UK" terepfutócipõmben (amit a Salomon eleve kenterbe ver kényelemben, tapadásban, a láb fogásában, tompításban stb) másfél év után már szégyelltem magam az utcán, olyan állapotban volt. Teszem hozzá, hogy azt futni talán 10-szer vettem fel. Persze még a "mezei", nyári XT Wings-nél is olcsóbb 12-14 ronggyal minimum...
Budapest más szemszögbõl (városnézõ túrák, képgalériák, cikkek, videók):
http://www.facebook.com/budapestscenes
http:/
budapest-szinterei.blog.hu
http://www.youtube.com/user/budapestscenes

#60
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Az Km-ben mennyit jelent és hol kopik a cipõd talpa?


Passz... 5 évnyi városban használat nyáron, az biztos, hogy nem kevés, és még biztosabb, hogy nem is erre tervezték. Itt van most a kezemben, a kopása annyit jelent, hogy néhány helyen elszínezõdött: úgy nézem az alapból zöld anyagra a talp külsõ részein ráhúzott fekete anyag kopott le, kb 4 négyzetcentiméteren összesen:D Egyébként a tapadó felület (a rovátkolás) megmaradt gyárinak, kb 5 mm körül.
Budapest más szemszögbõl (városnézõ túrák, képgalériák, cikkek, videók):
http://www.facebook.com/budapestscenes
http:/
budapest-szinterei.blog.hu
http://www.youtube.com/user/budapestscenes