Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#101
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Salomonból szintén találtam egy cipõt: XT WINGS 2 GTX
>


hû basszus, ebbe a zöld feketébe beleszerettem :)

lehet ezt itthó kapni ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#102
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Német ebay-en nézegess, a tavalyi modellek egész emberi áron szoktak elmenni. A Salomon-t én is csak dicsérni tudom.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#103
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Köszi srácok a sok választ, azt hiszem, egybehangzó véleménynek tûnik, hogy az Adidas minõsége sajnos nem annyira jó, mint a Nike - amit nem értek, hiszen hogy lehet, mint "ugyanott" készül; de ez most más kérdés. :->
Salomonból szintén találtam egy cipõt: XT WINGS 2 GTX
Jó masszívnak tûnik a talpa, ezzel akár felfuthatok és le az Erzsébet-kilátóhoz a piros jelzés mentén terepen (ha bírom szuflával). A kérdés már csak az, lehet-e valami értelmes áron kapni - de legalább van egy alternatíva a két Nike mellé. Asics-nál szintén találtam például egy ilyet: GEL-TRAIL SENSOR 3 G-TX | Cipõk | Running | ASICS Hungary Az ára elég horror, ha a 160 EUR-t komolyan kell vennem, szóval így kiesett a pixisbõl... ;->

#104
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a Nike Pegasus trail-rõl sok pozitívat olvastam eddig, egy nagy terepfutó barátom is olyanban nyomja már 2. tele, neki bevált...

de a decathlonban is láttam jópár vízálló terepfutó-cipõt (decathlonos meg "márkás" is jópár), meg téliesített futócipõt, de volt egy full softshell Salomon terepcipõ is...mondjuk ezek az alacsony szárú dolgok csak addig érnek valamit, amíg nem fröcsköl fel bokáig amúgy is a latyak, meg nem ér bokáig a hó...Normafán amúgy is jól le van taposva a turistautakon a hó, szerintem egy kevésbé "szellõzõs" futócipõ, meg egy vastag futózokni jobb választás.


én 1 hónapja vettem egy cipõt (igaz, csak futópadra+tavaszra) a decában - örülök, hogy raktak ki egy futópadot, így 5 perc "kocogás" után már kiderült, hogy a 15-25 ezres Nike/Asics/Decathlonos cipõk egyike sem illik annyira a lábamra és a futó stílusomhoz, mint az 10-es, akciós Adidas.

mennyi idõ amúgy megszokni a futópadot? a héten kezdtem el (le akarok fogyni tavaszig), voltam eddig 2x futni...a futás részével nincs is gond, az teljesen stabil, de leszállás után muszáj leülnöm egy 5-10 percre - az agyam valahogy beáll és álló helyben is azt haluzom, mint ha futnák elõre. nem esnék el, de nagyon instabil a dolog...ez abnormális vagy ez az agy természetes reakciója arra, hogy szerinte már lefutottam x km-t, de közben meg folyamatosan ugyan azt a másfél-2 méterre lévõ pontot néztem, és majd hozzászokom?

#105
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Futni télen is a nyári "occó" Dekás cipõmben szoktam, hóban, sárban egyaránt. De persze így ki kell kerülöm a bokáig érõ saras részeket :)

Ganéálló zöld gumicsizmát kell venni, az kinn tartja a havat, latyakot, és még divatos is :)

#106
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jaja, acg-k nálam is zsírak
herviszbe' "utssódaraboskilencezres" példány most került be dolgozóba, 2+ év utca után pedig 95kg vok
vmit jobban tudnak náluk a tadzsik gyerekmunkások

#107
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
mostanság hamar szétmennek az Adidas cipõk:S:S most kaptam egy újat, mert zártabb, mint amit õsszel hordtam, de amint kezd szétjönni visszacseréltetem.

#108
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nálam az edzés ilyenkor télen erõsen idõjárásfüggõ. Ilyenkor heti 1-3x terepezem bicajjal (nagyon rossz idõ esetén kiváltom szobabicajozással, ami közel sem ér annyit), heti 1, maximum 2 alkalommal kondizom és heti 1x gyalogtúrázom. A mostanában jellemzõ rossz, saras körülmények miatt gondolkozom, hogy jó 6 év után ismét futnék, terepen (egész jól bírják a térdeim, próbáltam - régen a térdproblémáim miatt hagytam abba). Szóval, van hozzá mindenféle ruházatom, kivéve a cipõt. A Normafa környékén futnék, és ezeket a Gore-Tex-es cipõket találtam eddig:
- Adidas Supernova Riot 3
- Nike Air Pegasus+ 26 trail
- Nike Zoom Structure Triax+ 12 trail
A két Nike cipõt láttam élõben egy Intersportban, egész jónak tûnnek. Valakinek tapasztalata ezekkel?
(Van egy nagyon-nagyon régi GoreTex Nike Air ACG cipõm, de a 10 év alatt szétment, muszáj lecserélnem:->)


nem az említett darabok, csak hasonlók de tapsztlat :

évek óta nike acg-t hordok utcára. mikor lerongylodik anyira hogy már nem megyek benne "emberek közé :) akkor lesz belõle bringás cipõ. általában 2 évet bírnak utcainak és még 1-et bringán. legutobb nem kaptam nike-t vettem egy gore tex - es adidast. kb fél év alatt hullott atomjaira. nekem marha nagy csalódás volt a márkában.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#109
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nálam az edzés ilyenkor télen erõsen idõjárásfüggõ. Ilyenkor heti 1-3x terepezem bicajjal (nagyon rossz idõ esetén kiváltom szobabicajozással, ami közel sem ér annyit), heti 1, maximum 2 alkalommal kondizom és heti 1x gyalogtúrázom. A mostanában jellemzõ rossz, saras körülmények miatt gondolkozom, hogy jó 6 év után ismét futnék, terepen (egész jól bírják a térdeim, próbáltam - régen a térdproblémáim miatt hagytam abba). Szóval, van hozzá mindenféle ruházatom, kivéve a cipõt. A Normafa környékén futnék, és ezeket a Gore-Tex-es cipõket találtam eddig:
- Adidas Supernova Riot 3
- Nike Air Pegasus+ 26 trail
- Nike Zoom Structure Triax+ 12 trail
A két Nike cipõt láttam élõben egy Intersportban, egész jónak tûnnek. Valakinek tapasztalata ezekkel?
(Van egy nagyon-nagyon régi GoreTex Nike Air ACG cipõm, de a 10 év alatt szétment, muszáj lecserélnem:->)

#110
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hidd el, kevés lesz az a 2 perc ahhoz, hogy pihenj... :D


3 hónap edzéssel tudtam 2perc alatt 120at nyomni. Mondjuk jó ha most 20at tudok egyszerre csinálni.


A sebesség mindent megold.

 


#111
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Hidd el, kevés lesz az a 2 perc ahhoz, hogy pihenj... :D


edzésnél sem pihenek közben hanem súlyzózás, guggolás...stbstb crossfit, vagy mi.

#112
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Én meg csak egy országúti kerékpáros :) Osztálytársam meg fogalmazzunk úgy, elég sûrûn látogatja a konditermet :D a Fekvõ az én gyengepontom is, de az országútis edzéstervben is benne van heti 2x100 fekvõ, mondjuk nyilván nem egyhuzamban nyomom le, hanem 20-30-30-20. Majd kíváncsi leszek hogy hogy fog menni :)


Hidd el, kevés lesz az a 2 perc ahhoz, hogy pihenj... :D

#113
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

:D Valószínû.. :D


Én kiment bokával futottam 15 pluszminusz pár másodperc, nem tudom már a 3000-et, pedig lusta vagyok... :D Cooperen meg én is ilyen 3200-3400 közötti távokat futottam.

Felülés is ment, amikor belustultam, akkor is 90 körül megvolt. Fekvõbõl meg sose voltam jó, abból 36-nál megálltam. :D Nha de én csak civil vagyok. :D


Én meg csak egy országúti kerékpáros :) Osztálytársam meg fogalmazzunk úgy, elég sûrûn látogatja a konditermet :D a Fekvõ az én gyengepontom is, de az országútis edzéstervben is benne van heti 2x100 fekvõ, mondjuk nyilván nem egyhuzamban nyomom le, hanem 20-30-30-20. Majd kíváncsi leszek hogy hogy fog menni :)

#114
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

A felvételire mondtam, ott meg pont kell neked, nem aláírás. Utolsóként megjelölöm, de csak azért mert osztálytárssal fogadtunk hogy meglesz-e a 100% fizikai felmérés :)
3000m 11:52, 114 felülés 2perc alatt, 72 fekvõtámasz 2perc alatt.


:D Valószínû.. :D


Én kiment bokával futottam 15 pluszminusz pár másodperc, nem tudom már a 3000-et, pedig lusta vagyok... :D Cooperen meg én is ilyen 3200-3400 közötti távokat futottam.

Felülés is ment, amikor belustultam, akkor is 90 körül megvolt. Fekvõbõl meg sose voltam jó, abból 36-nál megálltam. :D Nha de én csak civil vagyok. :D

#115
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Na ja, de mivel aláírásra megy, ezért mindenkinek bõven jó a 15:43 vagy mennyi. :D Max elsõ 2 félévben HBT-n, amikor még 3 kredites a tesi, mert önvédelemmel össze van kapcsolva.


A felvételire mondtam, ott meg pont kell neked, nem aláírás. Utolsóként megjelölöm, de csak azért mert osztálytárssal fogadtunk hogy meglesz-e a 100% fizikai felmérés :)
3000m 11:52, 114 felülés 2perc alatt, 72 fekvõtámasz 2perc alatt.

#116
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Azért Zoli már nem gimnazista. A seregben én is le futottam surciban, de akkor még fiatal voltam.


Persze, érthetõ. De azért sérült bokával is tudtam 2600-at. Annyi neki is biztosan megy, sõt.

#117
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azért Zoli már nem gimnazista. A seregben én is le futottam surciban, de akkor még fiatal voltam.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#118
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Mi az a nálunk? A IX. ker. az a Fradi?:P


jah, nem:) ez a gimnáziumra vonatkozott. ( Gyõr ) :)

#119
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Mi az a nálunk? A IX. ker. az a Fradi?:P

#120
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Zoli nálunk tavaly a focisták 3200-300 métereket szoktak futni viszonylag kanyargós, helyenként kavicsos pályán. Én dagadt kézilabdásként tudok 2700-800 métert, ehhez tudsz viszonyítani.