Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#121
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Én annyit tudok róla hogy általánosban gyûlöltem mert dagadtkisfiú voltam, aztán lefogytam és fekszik nekem. Most végzõs fiú (!!!)ként 3300 métert kellene futnom az ötösért.

ZMNE-n 3000m-t 11:52 alatt kell futni a maxpontszámért.
középszintû tesi érettségin 2000m 7:30 a maxpontszám.

Ezekhez lehet viszonyítani.


Na ja, de mivel aláírásra megy, ezért mindenkinek bõven jó a 15:43 vagy mennyi. :D Max elsõ 2 félévben HBT-n, amikor még 3 kredites a tesi, mert önvédelemmel össze van kapcsolva.

#122
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
A 3km szerintem meglesz simán, majd meglátjuk, elvégre mégiscsak 41 múltam.
A seregben 12.30 volt a kiváló idõ, de nem légtalpas, szuper könnyû futócipõben, hanem surranóban. Darabja 1,5 kiló és olyan ruganyos, mint egy medicinlabda.:)
3X lefutottam kiválóra, többet nem kellett 3000-et futnom, a lusták vagy gyengébb képességûek meg heti 1-2 alkalommal újrapróbálták és anyáztak.:D Azóta nem futottam, mert nem siettem sehova.;)

#123
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én 32 évesen olvastam a könyvét akkor már évek óta nem sportoltam az én könyvemben 3200m volt a 18 éves ffi extra+ kategória azt mondtam magamban ezt meg fogom csinálni. 6 hónap alatt sikerült. Tûzd ki ezt célul kicsit több idõt hagyva magadnak hiszen te is vén f.. azaz prókátor vagy már :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#124
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Szokott valaki Cooper tesztet csinálni? Mennyire megbízhatóan mutatja az edzettségi állapotot a táblázat?
Több mint 20 éve nem futottam (katonaság óta nem), de mivel idén nem nagyon bringabarát a tél, a Zasszony rávett a dologra. Még csak kis távval (4,5km) szoktatom magam, de ha már futkosok, mint a nyulak, akkor arra gondoltam, tavasszal kéne egy Cooper-t futni. Na ezért kérdezem.


Én annyit tudok róla hogy általánosban gyûlöltem mert dagadtkisfiú voltam, aztán lefogytam és fekszik nekem. Most végzõs fiú (!!!)ként 3300 métert kellene futnom az ötösért.

ZMNE-n 3000m-t 11:52 alatt kell futni a maxpontszámért.
középszintû tesi érettségin 2000m 7:30 a maxpontszám.

Ezekhez lehet viszonyítani.

#125
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Szokott valaki Cooper tesztet csinálni? Mennyire megbízhatóan mutatja az edzettségi állapotot a táblázat?
Több mint 20 éve nem futottam (katonaság óta nem), de mivel idén nem nagyon bringabarát a tél, a Zasszony rávett a dologra. Még csak kis távval (4,5km) szoktatom magam, de ha már futkosok, mint a nyulak, akkor arra gondoltam, tavasszal kéne egy Cooper-t futni. Na ezért kérdezem.
Illetve érdekelne, hogy ki milyen távokat futott a teszten? Csak hogy tudjak célt kitûzni!;)
Mert nekem elég zsengének tûnnek a táblázatban szereplõ kiváló eredmények.
http://www.harmonet....per-teszt?.html

#126
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Igen igen az edzésterv miatt kérdeztem, köszi a segítséget.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#127
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

üdv!
az iramjáték az mit jelent?


Szia!

KSI-s edzésterv? :) Egyrészt nyugodtan kérdezz Gyurcibától bármit akár telefonon akár e-mailben, másrészt:
"1'-3' GA1 iramjáték" kód jelentése:
a résztáv megkezdése elõtt leviszed a pulzusodat a GA1 zónád aljára, azután egy percig nyomodneki a GA1 pulzuszónád tetején, utána annyit pihensz, amennyi ideig a résztáv tartott, vagy tarthatsz dupla pihenõket is (1perc résztáv-2perc pihenõ.) A pihenõ azt jelenti hogy továbbra is zónában maradva tekersz, mondjuk a zóna közepén.

Én úgy szoktam ezeket csinálni hogy 4x1' (közte ugye 4x1perc pihenõvel), utána 5perc pihenõ, 4x2' és végül 4x3' résztávok.

#128
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
üdv!
az iramjáték az mit jelent?
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#129
MBence

MBence

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat!

#130
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Hatékonyak, mostanában sok bringás és focista ismerõs is ilyesmiket csinál (én is), 1 gyakorlatot 1percig csinálj, 10-15másodperc pihi, aztán jön a következõ gyakorlat 1 percen keresztül, és mondjuk 10 gyakorlatos köröket csinálj

#131
MBence

MBence

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Azt majd kihagyom:D

#132
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
4-es gyakorlat:
Ha az arcodba rántod az asztalt, na az kurvára fog fájni...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#133
MBence

MBence

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
http://www.pzw-bayer...modul_kraft.pdf
Ezekrõl a gyakorlatokról mi a véleményetek? Hatásosak (csak, hogy kicsit jobb legyen az erõnlétem)?

#134
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
köszi mind kettõtöknek a segítséget.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#135
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

nem triatlonozom , jövõre kerékpár versenyeken indulnék de télen mindenképpen szeretnék görgõzés mellet futni és úszni.. azért ezt kérdezzem mert csak ezt találtam ha esetleg tudnátok ajánlani valamilyen edzéstervet az is jó lenne...
1 éve kerékpározom..téli edzésbõl ez lenne az elsõ szóval ezért nem vagyok annyira képben.


Én például nem bírom a görgõt, így elég változatatos edzésmódszert követek. Ha az segít, a következõ rendszert követem: hétfõn pihenek, kedden spinningelek és úszom egy brutálisat, szerdán legalább 2 órát montizom (lámpával, ha sár van, aszfalton), csütörtökön konditerembe járok, pénteken falat mászom, szombaton futónapom van, ilyenkor sokat futok, meg erõsítek, vasárnaponként meg megyek országútra csapatni vagy 4-5 órát. Ha leesik a hó, akkor a montizás és a futónap átmegy sífutásba.

Ha úszol, akkor a hát és láb a kulcs, tehát ússz sokat deszkával (csak lábbal) és ússz háton, meg pillangót, akár ellenállással. Brutál módon elfáraszt, de nagyon jól fejleszt. Mindig úszom 8x33 m víz alattit is, nagyon jól fejleszthetõ vele a tüdõkapacitás.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#136
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nem tudom, mennyire megy az angol, de ebbõl az írásból nagyon sokat meríthetsz. Egy bizonyos berendezéshez íródott (CompuTrainer) de ettõl el lehet vonatkoztatni. A másikban is sok minden hasznosat olvashatsz, bár inkább csak az ábrák miatt tettem be, hogy nagyjából lásd, hogyan is néz ki egy éves edzésterv.

http://www.computrai...riel Manual.pdf

Annual Training Program

#137
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
nem triatlonozom , jövõre kerékpár versenyeken indulnék de télen mindenképpen szeretnék görgõzés mellet futni és úszni.. azért ezt kérdezzem mert csak ezt találtam ha esetleg tudnátok ajánlani valamilyen edzéstervet az is jó lenne...
1 éve kerékpározom..téli edzésbõl ez lenne az elsõ szóval ezért nem vagyok annyira képben.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#138
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Triatlon: Haladó alapozó edzésterv 1-8. hét | edzesonline.hu mi a véleményetek errõl az edzéstervrõl? jó lesz alapozáshoz?


Triatlonozol? Versenyzel? Eddig mennyit sportoltál? Jövõre mik a céljaid? Még rengeteg kérdés volna. Az alapozás az nem egy elszigetelt, különálló valami, egyszerûen csak az éves edzésed alapja, és általában egyénhez szokás szabni.

#139
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Triatlon: Haladó alapozó edzésterv 1-8. hét | edzesonline.hu mi a véleményetek errõl az edzéstervrõl? jó lesz alapozáshoz?
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#140
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
kösz a válaszokat.
szerintem be próbálom azért hogy milyen ez a spinning és majd meglátjuk mi sül ki belõle..
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "