Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#801
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nézd GyK, ezt találtam:
http://www.freeweb.h...edzestervek.htm

Ez nem az, de szerintem egész jó, illetve innen van egy link egy Eisis edzõscikkre (nem emlékszem már, hogy ez az e vajon....)

(régen fent volt a bikmakon is az, amit keresel, lehet hogyha megkéred zorgékat, elküldik)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#802
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
elõre is nagyon köszi :prosze:

#803
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

nincsenek meg valakinek Eisenkrammer Károly Edzéstervezés doksijai? (I-IV)
ha jól emlékszem volt egy 4 részbõl álló cikk, de nem találom sehol :(


Elvileg megvannak valahol CD-n. Ma úgyis lomolok és pakolászok a költözés miatt, beletúrok a CD-k közé is hátha megtalálom.

#804
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
nincsenek meg valakinek Eisenkrammer Károly Edzéstervezés doksijai? (I-IV)
ha jól emlékszem volt egy 4 részbõl álló cikk, de nem találom sehol :(

#805
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszönöm!
Én viszont nem szeretném elõírni, hogy mit csináljon, de a lehetõséget sem kívánom elvenni tõle, ha valamit késõbb mégis szeretne elérni. Egy alig hat éves gyerkõc sokminden szeretne lenni, ha késõbb megváltozik én azt sem bánom sõt tudom, hogy jobb neki ha csak kedvtelésbõl sportolgat vamit.

#806
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
én ha választhatnék, hogy majd a leendõ gyerekem élsportoló legyen e vagy ne, tuti, azt választanám, hogy ne legyen, rengeteg feladással jár, és egészségileg is nagyon gáz, mindene szétmegy...
aztán bocs, ha nagyon lehangoló a véleményem, csak szerintem érdemes ebbõl a szemszögbõl is megvizsgálni a dolgot

#807
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Voti

hello, hát én ugy enem vagyok edzõ de magyarországon a KSI-ben kezdik a legfiatalbbak én ugyláttam 7-8 évesek is..bár õk persze még inkább csak biciklizgetnek,
.
edzés szerû dolog aszem 10 éves kortól van.
itt egy telefon Hazai György(KSI) edzõé hivd fel és tud tanácsot adni:
30/4468745

de lehet késõbb vagy nem bringázni akar vagy csak más szakág DH ? :)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#808
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Nagy kérdéssel fordulnék a hozzáértõkhöz!
Fiam öt és fél éves, és mindene az országúti kerékpározás. Minden TV közvetítést végignéz, és ha épp nem vagyok otthon, mikor hazaérek elmeséli az egész versenyt hibátlanul, szakkifelyezésekkel, ki lett a szakaszgyõztes, stb...
Idén megtanult kitámasztó kerekek nélkül bicajozni, és folyamatban van egy 24-es országúti bicaj beszerzése is. Alkata is tökéletes a kerékpársporthoz (szerencsére nem az enyémet örökölte :))
A napokban valami olyasmit játszottak, hogy mindenki kívánhatott egyvalamit és az majd teljesülni fog, erre Õ azt kívánta, hogy egy "igazán nagy bicikliversenyzõ legyek!".

- Mikor érdemes elkezdeni edzésekre hordani és hová?
- Érdemes-e pályakerékpározással kezdeni?
- Lehet-e valahol egészen fiatal bringásokat megnézni edzés, netán versenyzés közben (millenárison, osztrákoknál, szlovákoknál)?

A válaszokat elõre is köszönöm!
Most megyek megnézzük a Giro-t együtt ;)

#809
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Akkor a fenti ok lesz a nyerõ, tehát hozzá kell szokni a megterheléshez:).

#810
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
Nem, tudtommal nincs lúdtalpam, de nem volt igazi bemelegítés, levezetés meg a fájdalom miatt volt lehetetlen. Tegnap már minden lépés fájt gyalogláskor, aztán úgy alakult, hogy táncolni kellett menni az este, és közben, de fööleg utána már egyre kevésbé fájt. Ki érti ezt?
Ma pedig már egész jó, szinte alig érzem. :)

#811
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
A lúdtalp is lehet az oka a fájdalomnak. Bár inkább a bokasüllyedéskor kap nagyobb ütéseket a bokaizület. Szerintem el van szokva a lábad a futástól. Biciklizés közben szinte végig feszesen áll a bokaizület, csak nagyon kis hajlítás/feszítés van, míg futás közben sokkal nagyobb a mozgása és az igénybevétele. Az egyetlen megoldás szerintem a pihentetés és a krémezés valami jó gyulladáscsökkentõvel.

Regent: Nincs lúdtalpad? Akkor jellemzõ a talpfájás szerintem. Meg persze lehet a fenti ok miatt is.

#812
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Nem tom, mi lehet...
Milyen cipõ? Melegítettél-levezettél (ez télen különösen fontos)?
Ha ennyire aggódsz, akkor irány az ortopédia!



#813
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
En is megjártam a futással, két hete kezdtem, nagyon lájtosan, kb 40-50 percet kocogtam, nem is volt semmi baj. Két napra rá (miután elmúlt az izomláz :) ) újra futottam, de valami nagyon nem volt rendben, mert megfájdult a jobb talpam, valszeg a cipöö nyomta valahogyan, észre sem vettem, csak mikor már hirtelen beleállt a fájdalom, és a bal térdem is tropára ment. Már több mint egy hete nem akar elmúlni a fájdalom a térdembööl, akkor is fáj, ha csak normálisan gyaloglok, kezdek aggódni.

#814
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Köszi a tippeket!

Úgy kezdõdött, hogy még nem volt futócipõm amikor elkezdtem (szégyen vagy nem egy Adidas Superstarban...) Heti 2-3 félórás futkorászás és kb. 2 hét után kezdtem el érezni a bokám. Mondom, biztos a cipõ (meg sajnos lúdtalpas is vagyok, bár eddig nem volt jellemzõ, hogy bármi miatt is fájt volna a lábam) - ezután vettem a mostani cipõm.
Tényleg lehet baj a "pályával": mivel minden csupa lucsok, így a város széli bringaúton és a kertvárosban szoktam futni - aszfalton. Még a középsuliban (régi szép idõk) volt egy idõszak amikor rendszeresen futottam, heti 5-6 alkalommal kb. 8 km-t végig aszfalton és akkor nem volt probléma - azóta eltelt vagy 6 év.
De pl. ma egy hete futottam utóljára (megfáztam) és még mindig érzem, attól tartok, ha mondjuk ma futnék, megint megfájdulna rendesen.
Aztán nem akarom tönkre tenni a bokám egy kis téli jogginggal.

Ja, és van ütéselnyelés a cipõ sarkában, meg mindenféle ergonomikus domborítás...



#815
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
És ne fuss épített talajon (aszfalt, beton, stb...)!


#816
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Hello!

Szerintem az lehet a probléma, hogy a lábad a kerékpározáshoz van szokva. Év közben is futottál? Rögtön az elsõ futásnál jelentkezett a fájdalom? Most jelentkezik elõször, vagy már régebben is ez volt? Nekem mindig fájdogál a lábam így téli felkészülési idõszakban futás után. Leginkább az elülsõ izmok inai szoktak begyulladni. Az egyetlen megoldás, hogy még kímélõbben próbálsz futni vagy az egyes futások között több napot pihensz. Az én lábam csak heti 1-2 futóedzést bír közepes intenzitással, de edzések után 1-2 napig fájdogál. A másik probléma lehet még az, hogy a cipõd teljesen új és még nem "törted be". Bár az ugróizület megfájdulhat a túl erõs ütésektõl is. Van ütéselnyelés a cipõ sarkában?

Tehát az okok nagyon szerteágazóak lehetnek. Ha nem múlik még hosszú pihenések után sem, akkor orvosnak kell megmutatni.

#817
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Sziasztok!

Bár csak félig meddig tartozik ide (mivel nem bingáról van szó, hanem futásról), de gondoltam azért kikérem a véleményeteket:

Néhány alkalommal lementem az idén kocogni - fokozatosan, bemelegítettem elõtte és levezettem illetve nyújtottam utána, pulzus kb. 70-80% stb. - és jól is esett, de a BOKÁM MEGFÁJDULT.
Kényelmesnek érzem az egyébként zsír új futócipõmet (Mizuno), nem túl szoros, nem túl laza, de migs elõjön, fõleg, ha nem egyenes a talaj.

Hol van a probléma?



#818
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Bevagok ide nektek egy erdekes dolgot.
Reszlet a ME egyik eloadasabol (egy kicsit kiegeszitve ;) ):

A szervezeten belül nagy mennyiségben jelenlevõ endorfinok tartós megterhelés (hosszútávfutás, tenisz, fizikai munka stb. - tehat bicajozas :-) - ) hatására is elégedettségérzést, örömet okoznak, a GABA-val mûködõ, a dopaminfelszabadulást gátló idegpályát gátolva.

A magányos hosszútávfutó, a joggingoló futó agyában ezek az endogén, opioid peptidek (enkephalin, béta-endorphin) szabadulnak fel, és az agyban jelen levõ morfinra érzékeny jelfogókon (m-receptorok) fejtik ki hatásukat, amely a VTA-ban nagy mennyiségben jelen levõ jelfogókon keresztül fokozza a dopamin felszabadulását, és kellemes érzést okoz a tartós edzésben lévõknek.

Szal erdemes tartosan edzeni (raadasul sex kozben is ez az anyag szabadul fel :))
Reszletesebben itt:
http://www.mindentud...50308vizi1.html

#819
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Arra sárga-szürkére gondolsz??
én olvastam, de infarktust nem kaptam tõle... olyan amerikai bestseller szaga van...



Hú, bevallom, nem tudom, hogy hogyan néz ki. De asszem az lesz az. Lehet, hogy nem veszem meg, csak kölcsönkérem és majd utána eldöntöm, hogy kell-e. Viszont nekem a bicikli életre-halálra nagyon tetszett. Nem tudom, hogy õ írta-e(vagy az egész a "társ"szerzõ fejébõl pattant ki), de zseniális könyv...

#820
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Arra sárga-szürkére gondolsz??
én olvastam, de infarktust nem kaptam tõle... olyan amerikai bestseller szaga van...