Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Edzésmódszerek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
868 hozzászólás a témában

#821
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Akad néhány oldal a témáról a könyvben.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#822
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Hmm, ez hasznos kis összefoglaló edzéstervezéshez. Látszik rajta, hogy élsportolóknak készült. Jó lenne, ha 7-szer tudnék edzeni egy héten(örülök, ha a heti 4 összejön), mint ahogy a végén is be van osztva az edzés.

Valaki olvasta már Lance Armstrong edzésterv könyvét? Van benne téli edzõtermi felkészülésrõl valami?

#823
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
edit:
Képtelen vagyok normális postot írni.

http://www.utanpotlas-neveles.hu/WEBSET_DOWNLOADS/189/edz%C3%A9startom%C3%A1nyok.DOC

innen töltsetek, ha megy


#824
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

ja és még annyit hogy attól még hogy különbözi ka véleményünk egyikünk sem fog rosszabban bringázni, nem lesz roszabb arc, és meghívlak így látatlanban egy sörre Feltöltött kép ;)


Részemrõl is szent a béke és köszi a meghívást.
(jajj, ez olyan szép;))

#825
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Részemrõl is.


ja és még annyit hogy attól még hogy különbözi ka véleményünk egyikünk sem fog rosszabban bringázni, nem lesz roszabb arc, és meghívlak így látatlanban egy sörre Feltöltött kép ;)
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#826
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Egy kérdés: Hogy a "max bedöntve a gép" nálad mit jelent? Nálam azt, hogy fekszik az oldalán.


nem tudom én nem hét évig tanultam fizikát hanem több, de szerinte m ha fekszik az oldalán akkor már nem sprintelsz ;)

mondjuk olyan 35-90° között még talán van tapadása a guminak nagyobb sebességnél.. 35°alatt nemhinném de most nincs kedvem pontosan kiszámolni... :-X
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#827
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Részemrõl is.

A 7 évet nem sértésnek szántam.

#828
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mateqrov: szerintem ha én már beszéltem cirka 50 emberrel aki spinningel és még egy sem panaszkodott a térdére, te meg ismersz mondjuk szintén 50et és ebbõl 5 panaszkodik a térdére akkor szerinted ez statisztikailag összefügg?

de aláírom nem fog megváltozni a véleményem.. amíg nem bizonyítod...

szóval szerintem az hogy a spinningeléstõl az embernek megfájdu la térde kb annyira áll helyt hogy a levegõvételtõl meghalunk (mert ugye az oxigén elégeti a testünket...)

nem óhajtok ingerült lenni, ahhoz sokkal több kell (neked nem mond az a név semmit hogy vDani de a többiek tudják), csak egyszerûen nem értem miért baj hogy nem hizsem el hocira???

részemrõl lezárva ez a Tma
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#829
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Látod? Félreértjük egymást. De most megyek és megoldom lapon. Számolásokkal, átlagértékekkel stb. Megnézem, használt-e a 7 év fizikatanulás;)

#830
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Hát ha Te úgy sprintelsz, hogy viszintesig bedõl a gép, akkor mindent visszavonok :scared:
A max dõlés, amennyire maximálisan bedöntöd sprintelés közben a gépet....
Képeim
Mailt küldj, ne privit! Köszi

#831
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Jó, szerintem hagyjuk az egészet. Most erre írhatnék egy jópár soros reagálást, de ahogy elnézem, úgysem lehet megváltoztatni egyikünk véleményét sem. A többiek meg már tökre unják. Én változatlanul tartom magam a véleményemhez(másoktól is hallottam errõl ugyanezt a véleményt).

Egy kérdés: Hogy a "max bedöntve a gép" nálad mit jelent? Nálam azt, hogy fekszik az oldalán. Úgyhogy így írásban ábrák nélkül nincs is értelme vitatkozni, mert nem értjük meg egymást(szerintem az én monológjaimat sem nagyon értettétek). Majd egyszer egy maraton elõtt ábrákkal, számításokkal, a feladat megoldásához szükséges törvényekkel felszerelkezve megvitathatjuk(szerintem nem néznének hülyének...:)) De így nem OK.

#832
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Figyuzzatok - egy szobabicajnak nem nagyobb a Q faktora, mint egy normálnak?

#833
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Jó lenne tekerni, vagy kimenni, de most idebent kell lenni :-/

Hú, még valami:
Sprintelésnél, amikor az egyik oldalon a pedál 4 cm-rel lentebb megy, akkor a másik oldalon 4 cm-rel feljebb, de a félfordulat elején a nagy erõkifejtés kb. akkor indul meg, amikor a bicikli már merõlegesen áll. Viszont a másik oldalon meg pont a felfelé tartó lábnak jó ez a felfelé 4 cm, mert míg ezen az oldalon a nyomó, addig a másik oldalon a húzó erõket csökkenti a "dõlés".


Nohát ez sem így igaz, hiszen a döülöngéléses forgás tengelye nem a hajtómû tengelyénél van.

Viszont ne feledkezzünk meg arról, hogy ezek a szép képletek ugye vektor szorzatok lennének

Ismét sokdaszorra leegyszerûsítve csak az számít a dülöngélésnél, hogy a tengely mennyit mozog, a pedált ugyanis tuti e körül tekered, ha nem akkor már egészen más miat fáj a térded ...

Azért írtam, hogy nem tudom, hogy mennyit változik az út, mert ez elég macerás dolgo, hogy a pedál felsõ állásánál hogy áll a bicaj, meg az alsónál. Nem valószínû, hogy az eggyiknél függõleges, a másiknál meg full döntött lenne.
Megjegyzendõ, hogy kb 25 fok döntésnél jön 10 % magsságcsökkenés, mondjuk 30 cm magasság esetén ez 3 cm, de ez tényleg csak akkor valósúl meg haa két végállásban van függõlegesen ill. max bedöntve a gép, ami biztosan nem igaz.

Alapvetõen annyira pici ez az eltérés, illetve más tényezõk (pl.: hideg, útminõség/jelleg, beállítások) jóval többet számítanak. Így szerintem csak a technikával lehet gond, vagy esetleg sokkal durvábban nyomod a teremben, mert más nem panaszkodik erre, sõt általában a spinninget tartják kimélõbbnek.
Képeim
Mailt küldj, ne privit! Köszi

#834
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Naszóval. Amikor kijavítottad a pedál által bejárat utamat, nem vetted figyelembe, hogy én a mozgásnak csak egy komponensét vizsgáltam, mivel könnyû belátni, hogy a bedõlésnél csak annak a komponensnek az útja változik. Mivel te belevetted a horizontális tengelyt(ahol nem történik semmi változás), a változás a sokkal nagyobb mennyiséghez(ellipszis kerülete) képest még szép, hogy kisebb lesz, mint ha csak a lényeges komponenst vizsgálom.

Szerintem is perverz dolog már ennyire kivesézni valamit fizikailag, fõleg hogy szórakozásról beszélünk, de hát nem én kezdtem :)

Más: Kondigépeken nem szoktatok erõsíteni kábat? Kb. hány ismétlés az ideális(mivel nem akarok izompacsirtává válni, így inkább nagy(15-20) ismétléssel csinálok viszonylag kis emeléseket). Ilyenkor a kevésbé használt izomcsoportokra is érdemes gyúrni(pl. bicepsz, deltaizom stb.)?

Jajj, még valami(tudom, hogy már van, aki a pokolra kíván :) )
A vízszintes mozgáskomponenst már csak azért is elhanyagolhatjuk, mert annak a térdizületre nincsen lényeges hatása. A térdizület e komponens mentén való mozgást flexióval és extenzióval kompenzálja, tehát semmilyen kompressziós erõ nem hat ilyenkor a térdre.

#835
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Evezõpad :D vazze te mennyit izzadsz? Befejezed az edzést és már áll a víz? :P

#836
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Bazzzz...húzzatok már ki tekerni....nem elméletben...gyakorlatban...nyomjatok havi 1000-1200-at,és jó lesz:D

tegnap 2óra görgõ és egy kis levezetés az evezõpadon...Feltöltött kép

és a ß$£&#@ß$#£ se megy ki ebbe a nyálkába tekerni, elég hogy kint kell futnom

amúgy meg szerintem hadd legyünk már annyira deviánsak meg perverzek hogy fizikázunk meg matekozunk kicsit Feltöltött kép :D
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#837
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Bazzzz...húzzatok már ki tekerni....nem elméletben...gyakorlatban...nyomjatok havi 1000-1200-at,és jó lesz:D
Üdv:Thy
ezt még végigolvasni is nehéz volt...ennyi idõtök volt?:D

#838
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
mindig is rühelltem az eddzést és a fitikát. de igy a kettõ együtt..... ;)
inkább vagyok csirke meg buta, mint ilyenekkel foglalkozzak.

mellékesen -
according to tam: gyúrsz gyõzöl, nem gyúrsz, nem gyõzöl.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#839
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Ennyi fizikai és geometriai levezetés elolvasása után, én ennyit füznék a dolgokhoz képletektöl és minden más egyébtöl függetlenül: nekem eddig csak akkor fájdult meg a térdem, ha olyan terhelést kapott amire nem volt felkészitve. Tökéletesen mindegy volt, hogy görgön, országuton vagy terepen rugdaltam olyan áttételt ami meghaladta a vélt képességeimet elég hamar megérezték/megérzik az izületeim.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#840
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Tehát a bejárt utat vehetem 170*2=340 mm-nek

na most egy 170mm sugarú körön ha fentrõl lenyomom a pedált akkor a pedál!!! által bejárt út az 170mm*pí közelítõleg 534mm

ha most 40mm-el lejjebb mozdul a hajtókar tengelye akkor (nem tökéletes de elsõ közelítésnek szerintem jobb mintha azt mondanám hogy egy 40mm-el nagyobb köríven mozdul el a lábam) nem egy 170mm-es körpályán hanem egy olyan ellipszisen mozog a pedál!!!, ahol a két gyújtópont távolsága 40mm, amibõl az következik ha jólsejtem hogy a fél nagytengelye 190mm, a kistengelye pedig marad 170mm, ezek alapján a félkerülete (http://en.wikipedia....i/Circumference alapján) 566mm

ezek alapján:
F=F'*566/534 = F'*1,059

ezek alapján a növekmény csak feleakkora, és nem is nõ lineárisan...
mint az mateqrov levezetése alapján következne...

FIGYELEM!
szerintem nem tekinthetünk el a ténylegesen megtett úttól, ha az F*s dolgot akarjuk számolni, hiszen a hajtókar bármilyen állásában képesek vagyunk erõt kifejteni a pedálra, és pont nem mindig a függõleges vetület az ami hajtóerõt képvisel, hanem az érintõ irányú...



és még mindig fenntartom a véleményem hogya kökörös pedálozás, miszerint a pedált mindig érintõirányban kell nyomni egyenletes erõvel mindkét lábbal a legegészségesebb, legkíméletesebb és leghatékonyabb mozgásforma kerékpáron és kerékpárjellegû dolgokon (ala spinning gép) mindenféle körülmények között
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!