Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

CrossKovácsi Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
417 hozzászólás a témában

#61
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Ha már az idegbajnál tartunk:
én attól kapok hülyét, amikor a rajt után pár ember ahogy elkezd elõzgetni, semmi hátranézés vagy valami, csak ész nélkül cikáznak, és sokszor k.rva veszélyesen csinálják. Én elõzésnél mindíg hátranézek, nehogy összemenjek valakivel
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#62
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Nem a tolástól kapok idegbajt, hanem az olyanoktól, akik magasan tojnak a többi versenyzõre és nincs annyi agya, hogy ne akadályozzon másokat. Ez sajnos mentalitás és akár ebbõl is ráismerni Magyarországra.

#63
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
H.Zoli!

Látod, Te is csak kb 1 éve (se) montizol, s már idegbajt kapsz ettõl - ezt nem értem én, de már mindegy, már a Szilvás topikban a "nép" összecsapott Hengerrel, nem kívánok egy hasonlót magamnak. Különben is vérprofi vagyok, mint a Crosstarcsa óta tudjuk. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#64
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Értékelésem :

Pálya : Kiváló. Nagyon jók voltak a leejtõk, a felfelék is csak nem nekem.
Bringám : tökéletsen müködött.
Erõnlétem : Zéro. Hasmenésem is volt 2x a bokrokba ááá...

Ami nem tetszett :
-Elõzökben leirt dugó az elsõ szûk letérõn.
- "Gyenge" szint idõm miatt nem engedtek befejezni a versenytávomat (közép). Mi volt a szint idõ ? Ki tudta mert én nem. Állitolag azért nem mehetünk tovább mert az erdészet megszabta hogy mondjuk 17 óráig le kell bontani minden jelzést a szervezõknek az erdõben...
- Szép a Crosskovácsi weblapja, de szinte semmi értelmes nincs rajta a pályáról, szintidõrõl, szintrajz.

#65
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
De azok nagyon! Fõleg akik nem oldalt tolják a bringát, hanem ragaszkodik a tekerhetõ nyomhoz. Szilváson én is toltam egy kicsit, de a legszélén és folyton figyeltem hátra, nehogy akadályozzak valakit.

#66
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

MJani-nak igaza van! Tényleg zavaró a többi bringás a versenyen.:D


A bringások sosem zavaróak, max a gyalogosok...;)

With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#67
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
H.Zoli abszolút igazad van, mi a bránerért kell egyszerre elereszteni többszáz embert, amikor a rajt után 1,5km-rel beterelik a jónépet egy keskeny útra.Totál káosz volt :( Tavaly még külön-külön indították a három távot, úgy látszik az túl egyszerû megoldás, had nyomorogjanak a bringások az elsõ kanyarban :(
Amúgy nagyon tetszett a pálya, sokkal jobb volt mint tavaly, már a sár hiánya miatt is :) fura volt hogy kevés volt benne az aszfalt, de összességében nem hiányzott :)
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#68
Piszkos Fred

Piszkos Fred

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
No. Megvolt életem elsõ maratona :))) Lesz több is. Emiatt elején direkt hátra álltam, hogy ne zavarjam a "profikat", erre totálisan belefutottam Jani által elõbb említett bottleneck-be (bocs, informatikus vagyok :)). Amíg nem vált/rázódott szét amezõny szívtam én is a gyerekek/többiek miatt pedig tekertem volna. (nem az õ hibájuk volt, nem volt hely az elõzésre) Utána jó volt. Nyugisan végigtekertem, lefelé még meg kell tanulnom bringázni :) (nem csak a maraton volt új, a bringa is, még meg kell szoknom, telókat beállítani jól, stb...) 1-2 helyen szálltam csak le fél percre, amúgy végig lehetett tekerni. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy sokan miért szenvednek egy enyhébb lejtõn kistányéron amikor ezzel sokkal jobban lefárasztják magukat, de hát... legalább megadták az esélyt hogy megelõzzem õket :))

Összefoglalva nekem jó kezdés volt, megyek a következõre is :)

#69
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Na ez is megvolt. Jó is volt, meg nem is. Ami nagyon nem tetszett, az elején az aszfalton 40-rõl vészfékezés, mert állt az egész mezõny. Nem tudtam mi van, aztán látom, hogy mind az ezer embert ráterelik egy tök szûk dózerútra. Ott legalább 5 percet álltunk és majdnem agybajt kaptam (sokakkal együtt), hogy a kb. 2 %-os emelkedõn mindenki tolja és esélyed sincs tekerni, mert nem férsz el, mind a két nyomon tolnak, tele van gyerekkel, akik nem figyelnek semmire és neked kell figyelni rájuk is. A következõ 5-6 km. alatt vagy 10-szer kellett leszállni, mert rengetegen nem bírtak feltekerni semmire és nem zavarta õket hogy akadályozzák azokat akik tekernének, õk szépen leszálltak és nyugisan elkezdték tolni minden létezõ nyomon. Na ettõl nagyon kiakadtam. Utána nagyjából szétrázódott a mezõny, és lehetett haladni. A pálya jól ki volt jelölve, nem volt semmi hiba.
Nem tudom miért nem lehet legalább távonként 5 perc eltolással indítani a mezõnyt, ha tudják, hogy a gyors aszfalt után lesz egy nagyon szûk keresztmetszet és óriási torlódás várható.:scratchhe

MJani-nak igaza van! Tényleg zavaró a többi bringás a versenyen.:D

#70
Csaszi

Csaszi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Sok SIKERT MINDENKINEK!!!:clap:

#71
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
thx!

#72
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
De sok baj van veled. Nesze :):
http://img1.tar.hu/c...mg/30527715.jpg

#73
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Sanci! Ha megkérlek, annyit meg tudsz még tenni, hogy a pulzus görbét és a sebesség görbét, meg a hõmérsékletgörbét kiveszed?
Ha nem pofátlan kérés!:)

#74
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Köszi :) (majd még gyakorlok)

#75
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ez a nagyobb kép:
http://img1.tar.hu/c.../30526898.jpg#3

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#76
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hali!
Remélem Sikerül képet beillesztenem.
Nem vagyok nagy képfeltöltõ mágus, meg úgy látom a tár sem akkora képet ad vissza, mint amit fel akartam tölteni. Na mindegy. Bocsi.
Ma végigmentem a nagykörön, s páran kértetek szintrajzot. itt kb azért talán látszik valami. Egyedül a felvezetõ rész nincs rajta. Szerintem a 2 hosszú dózeres mászás kellemetlen (elég meredek, s ülve kell abszolválni, mert laza a talaj, kiállva elpöröghet a kerék), a többi rész inkább kicsit CCs feeling. Döngetsz lefelé, majd hirtelen jön egy kistányéros az arcodba :D
Feltöltött kép
Ja még valami: Bringamarasztaló sár nincs, szépen felszáradt, csak pár pocsolya.
Sok sikert mindenkinek holnapra!

#77
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
akkó szintrajz már nem lesz fenn? Kár...

#78
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás

agneovo: Igen, az még fejben van, de jön bnõm is, és gondolom a Corsa nem 3 személy +2 biciklire van hitelesítve - akkor még gy tûnt egyedl megyek ki... :prosze:

Köszönöm a térképeket, utvonaltervet mindjárt meglesem! :prosze:


Ha ki tudod venni a kereket szerintem befértek.... Én igy is ugy is arra megyek

#79
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
agneovo: Igen, az még fejben van, de jön bnõm is, és gondolom a Corsa nem 3 személy +2 biciklire van hitelesítve - akkor még gy tûnt egyedl megyek ki... :prosze:

Köszönöm a térképeket, utvonaltervet mindjárt meglesem! :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#80
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Off:

Hát ha már ajánlod a turistautak.hu oldalt akkor én a helyedbe nem a weblapon terveznék hanem letöltöd hozzá a mapsource programot erre feltelepited az összes TUHU térképet ami tartalmazza teljes Mo. turistautjait településeit, képes utvonalakat tervezni paraméterekkel, képes szintdiagramot számolni, tehát mindent megoldasz egy "életre".

Pite a multkor ajánlottam hogyha kell elhozlak, ezt tudom tartani. (Ha solymáron kell felvegyelek az nekem jobb.)