Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

CrossKovácsi Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
417 hozzászólás a témában

#41
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Gyalogkakukk: Ja, 3:29 nem volt túl jó idõ, de érkelt volna hgy mennyi alatt kell beérni, mert ha picivel csúsztam le akkor megnyomtam volna ha a +14et is lenyomhassam. Ugyanezzel a tempóval 1 óra lett volna még a maradék táv... Na mindegy, csak így kvázi loosernek éreztem magam...
Illetve nem értem pontosan az eredményeket (mondjuk nem érdekel annyira), mert 1 ugrás oké lenne benne, ha az elején azok lennének kaik végig mentek. De több ugrás és vannakolyanok akik vagy g* lassan tették meg a többi 14km-t vagy nem tudom...

csabilc4: Ismerõs, hasonlóan voltma én is, én meg a fékkel tornáztam, elsõ és hátsó miatt is meg kellett állnom, égett is a fejem érte :). Ismerõs helyen othon nem tûnt föl hogy ***a nem fog a hátsó fék, elsõ meg ki/beszereléstõl picit elmászott és 'zenélt'....

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#42
thread

thread

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

Csak úgy szólok, hogy nincs szabály arra, hogy más nem használhatja a pályát. Nem mintha támogatnám (sõt, elítélem) ezt a mentalítást, de nem szegnek vele szabályt.

Szerintem engedély nélkül ott nem lehet kerózni. Engedélye pedig csak a versenyzõknek volt.

#43
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás
Amúgy szerintem király volt a pálya, igaz nekem a szilvás jobban ment 2hete (középtáv). Ott a végén alig fáradtam el, másnap semmim nem fájt. Ma meg már az uccsó 14km-en eléggé szenvedtem, félgörcsben voltak már a lábaim.
Mondjuk 2hét alatt sikerült 2szer edzeni, ami elég karcsú, meg is látszott a teljesítményemen.

Több sporinak is megjegyeztem közben, hogy mindig megmosolygom, mikor valaki szenved a kattogó, sz..rul müködõ hátsó váltóval. Mér nem tudta beállítatni elõzõ nap gondolom ilyenkor. Nos ma én is így jártam, tegnap még jól mûködött, ritka idegesítõ volt így végigküzdeni a távot. Volt mikor 1/2 órán keresztül csak az elsõ váltót használtam...
Ezentúl máshogy nézek rájuk :)

#44
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Csak úgy szólok, hogy nincs szabály arra, hogy más nem használhatja a pályát. Nem mintha támogatnám (sõt, elítélem) ezt a mentalítást, de nem szegnek vele szabályt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#45
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás

Arról a baromarcúról nem is tudok mit írni, aki nem éppen kedves stílusban utasítgatja félrehúzódásra a nála lassabbakat, de közben nincs is rajtszáma, mert úgy gondolta õ majd nevezés nélkül teker végig.
Ha már valaki pofátlankodik az ingyenélõsködéssel, akkor legalább húzná meg magát.
:rocketman



Így van! Gondolom azt akarja megmutatni a "rendes nevezõknek", hogy õ gyorsabb, meg ügyesebb. Ki nem sz...ja le? Menjen ingyen a pályán, amikor nincs verseny!

#46
socy

socy

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
hello all!

Valaki tud valamit az eredméynekrõl?? fel lesznek e téve? ha igen hova??
a versney: középen mentem. a második körre kissé elkészültem
de a közepénél már egész ol lettem miután bevdeltem egy kulacs izoszart.
Gartulálok midnenkinek!

#47
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Eredménylista


Érdekes, mi történt pl. az félmaraton abszolút férfi helyezettjeinek idejével a 94. és 95. hely között, vagy a 147. és 148. között?

És mi történt a félmaraton master 2 férfi idõkkel?

A szilvásváradi eredménylista is tele volt ilyen érdekességekkel, ugyanazok mérték az idõket?

#48
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Arról a baromarcúról nem is tudok mit írni, aki nem éppen kedves stílusban utasítgatja félrehúzódásra a nála lassabbakat, de közben nincs is rajtszáma, mert úgy gondolta õ majd nevezés nélkül teker végig.
Ha már valaki pofátlankodik az ingyenélõsködéssel, akkor legalább húzná meg magát.
:rocketman

#49
Piszkos Fred

Piszkos Fred

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Eredménylista

#50
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Sziasztok!

Azt a véleményt, amit a távok indításáról, és a kezdeti tömegnyomorról írtatok, azt én is osztom. Pálya egyébként tetszett, kijelölés pöpec volt, csak a rövidtáv nagyon rövid volt.
Képeket majd teszek fel holnap.

#51
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
na akkor én is gyorsan, majd talán holnap bõvebben:
McPite: a táv 60km volt, csak téged nem engedtek ki az utolsó 14-re, így lett 46. (láttam amikor beérkeztél)
pálya jó volt, jól kijelölve, DE!

Mi volt ez a limitidõ? Volt errõl infó? Mondták/írták valahol elõre, hogy 3:XX után nem mehetsz ki az utolsó 14 km-re? Ha valaki leteker 15 körüli átlaggal 46km-t, akkor tényleg nem szabad engedni, hogy befejezze azt a r.hadt maratonját, és biztosan kintlesz még 5 órán keresztül a maradék 14 km-en... A hosszútáv vége 4 fele jött be, ez persze oké. Idegbõl írok, holnapra talán lenyugszok, és írok majd hosszabb beszámolót. Az viszont biztos, hogy én idén voltam utoljára a Crosskovácsin (rajtoltatás, limitidõ figyelmeztetés nélkül, infóhiány, stb...). :(

#52
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Naháj mindenkinek!
Elõször voltam úgy versenyen, hogy én nem indultam, gondolván a közelgõ Kisnánai OX versenyre, de mivel az egyesületbõl 1 ember indult hosszútávon, ezért gondoltam elkísérem frissíteni.
Az egyik frissítõrõl a másikra haladván /hogy havercsávó frissítése folyamatos legyen/, visszafelé mentem a pályán szembe veletek /fehér mez, bukó/, igyekeztem félreállni, de ah nem sikerült maradéktalanul, akkor sorry érte, én mindent megprószáltam.
Photo is készült 1-2 emberrõl, csak hogy "ellõjem az idõt"
Miután a 2. körben is megfrissítettem Gábort, úgy gondoltam, hogy biztos távolságból követem, nehogy kizárják, közben fotózgattam rendesen (a pályán mentem), csak az volt a gond, hogy egy kis technikai probléma lépett fel, ezért csak nagytányér/2 volt a legkönnyebb fokozat. Mikor megláttam a 2000/200-at, na az vicces volt, de mondom megpróbálom, sikerült is végig fölnyomni a Nagy kopaszra vagy mi az :cheers:
A jelölés sztem OK volt, frissítõk is rendben voltak, pálya is ismerõs, a torlódásról meg nem nyilatkozom, minden évben ez van, aki erõs, a 1.5 km alatt elõre tud menni, na mind1
Pás...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#53
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Lehet hogy több lépcsõben akarták inditani a népet. Ha jól láttam szallaggal el voltak választva a különbözõ távok. Én illedelmesen beálltam a közép végére mögöttem 10 méterrel a rövidtáv egy szallaggal elválasztva. Egyszer csak valaki azt kiabálta hogy rajta erre a rövidtáv belerohant a középbe, de szerintem még senki nem indult el elöl sem. Lehet hogy csak egy poén csávó miatt csusztak össze a távok ?

#54
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Jah, hogy nem volt L-es póló már lassan nem is hozom fel negatívumnak mert az a természetes :D

Jah, fotósokat láttam 5-6× is, de egyik sem használta a gépét :rocketman

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#55
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nnna, mai marciról:

Mindenek elött hatalmas köszönet agneovonak a transzportért! Asszonyka is köszöni szépen! :prosze:

-Pálya fain volt; végre tudok jókat mondani az Excavader gumijaimról, szárazon tették a dolgukat; amit abból is láttam hogy lefelemenetben többen is ahogy tudtak félreálltak elöttem hogy elengedjenek még mielött kértem volna õket (ahol nincs hely elõzni ott nem kérem hogy másszanak addig fel a falra félre, de rájöttem ha hangosan és hatásosan fékezek párszor azt meghallják és ha akarnak elengednek). Volt pár lejtõbõl kanyar után elég meredek rész, egyikre nem is sikerült feltekerni mert nem tudtam visszaváltani már... Lejtõk jók voltak, egyenesek fullyval jók voltak, emelkedõk is egész tûrhetõk.
-Szinte végig nyeregben nyomtam, büszke is vagyok magamra; meg úgy fáj még mindig a derekam hogy ajjjjjjjjj... úgyhogy következõleg ésszel beosztom hogy 1-2 helyen érdemes lenne tolni is - egyedül 35km körül az (elsõ) eléhezésnél toltam 2 helyen emlékeim szerint...
-Frissítést ilyen jól még nem kaptam sehol - szükségem is volt rá, 4,5 liter körül ittam, ez hihetetlen soknak tûnik nekem magamhoz a távhoz képest! Frissítõ pontoknál jól tették a dolgukat (figyeltek hogy ne legyen tömörülés, adták az innit, gyorsan töltötték a kulacsokat, továbbították visszajelzéseinket pályán hagyott cuccokról, stb.), szóval köszönet nekik.


-60/45 km-t nagyon nem értettem, utolsó 10km-ig hatvanra osztottam be az erõmet, de addigra egyre többen mondták hogy szerintük 45ös - nem ártott volna ezzel az elején tisztában lennünk.
-Rohadt meleg volt! Fenn alig kaptam levegõt a magas páratartalomtól és annyit izzadtam mint tavaly fél nyáron. Pár felhõt elviseltem volna, 2× is szédelegtem kicsit és addig gyökkettõ módban mentem inkább hogy ne essek... Párszor görcsközelben is voltam és a cél elött megint eléheztem - ez számomra példátlan, mert sosem történt ilyen maratonokon velem, mindig frissítek rendesen és eszek is! És pláne hogy 45km-esen 2× is...ezt jobb híjján az idõ számlájára tudom írni...

-Ha elölrõl startolok ('önhibán kívûl' onnan startoltam, nem onnan akartam de oda jutott hely mert kicsit késõn értem oda meg még Fagyit keresgéltem), akkor figyelemmel kísérhetem a szabálytalan elõzéseket, tolakodást, szinte verekedést, bringacipelést, tülekedést, ami rohadt idegesítõ. Emberek vagyunk vagy állatok? Majdnem megrúgtam pár embert ahogy lökdösõdött/tolakodott bocsánat kérés és figyelmeztetés nélkül!
Ha hátul indulok, akkor felfele kifogom azokat, akik tolnak 3 sávban és kérésre sem vagy nagyon késõn mennek félre, keresztbe cikáznak körbenézés nélkül, kerülgethetem az egyedül hagyott kicsiket, stb. A birka magyar mentalitást nagyon nem bírom mikor itt újra és újra megnyilvánul... Én is toltam több maratonon már biciklit, de a szélén ahol úgysem tekernek, és figyeltem azokra, akik el akarnak tekerni.
Ha egyben indítanak minket akkor mindkét dolgot becopom/becopjuk! Az a szûk hely megint poén kategória volt, ahogy satuzni kellett vagy 40rõl, azt hittem hogy többen buktak.

Ezt nagyon nem értem a rendezõk részérõl, ezt sztem nagyon elq..ták.

Összességében a pálya jó volt, szervezés a startot leszámítva jó volt, idõ gyilkos (és jó egyszerre, de én még nem készültem ki marcitól így majd 2× ekkora távon sem...); jövõre ugyanitt!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#56
respector

respector

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Meg volt valami páréves kissrác aki véletlenül/vagy élvezetbõl(?) a felveztõkörön túl a rövidtávon és végigment. Életreszóló ingyenes nevezést kapott Harang versenyeire.
"Don't trust that man, That man could loose his trust
So many people have loose Their trust in Jah"

Burning Spear

KTM Race Comp. Süle Attila

#57
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Ha már az idegbajnál tartunk:
én attól kapok hülyét, amikor a rajt után pár ember ahogy elkezd elõzgetni, semmi hátranézés vagy valami, csak ész nélkül cikáznak, és sokszor k.rva veszélyesen csinálják. Én elõzésnél mindíg hátranézek, nehogy összemenjek valakivel



En az egesz heti hajtas es napi 4.5 ora alvasnakkoszonhetoen gyikarc voltam [na meg Buda maratonon voltam utoljara terepen, azota csak aszfalt], s csak a mini tavra mentem [nem,nem- nem a gyerek 1 kmes tavra gondolok:)].

Azon en is csodalkoztam, hogy hosszu tavopt ellottek, aztan egsyzercsak kozep es rovid elindult. EN is a tavalyi 10 perces vagy 5 perces kulonbsegu inditast vartam volna.

MInd1, egsyzercsak megyunk. 35-40 kozott porget a mezony aszfalton, egyszercsak 2 ember osszeakad az aszfalton. Zako. Nagy mak volt, hogy tobben nem estek Veluk..

Jon a kanyar irany a tolas. Ment az anyazas, hogy tomeg van, s tolni kell, de sajnos -szerintem- errol nem mi tehettunk, hanem a palyakijeloles.

Sikerul gyalog kikerulnom a tomeg egy reszet, irany a toloka. Elottem esnek kelnek SPD-vel az emberek, mert elottuk is tolas van, s elozni nem lehet...
Inkabb futva tolom felfele, s igy sikerul eloznom YES! Haladok...

Mivel sikerult a zoldfuluek soraban a legvegere allni, eleg sok ember van elottem. Az elso halalom a 800meteren 60 m szintemelkedes. Nem is azzal van a baj, hogy nem megy a szeker felfele, hanem elottem valaki kb 1 meterrel leszall, majd tolni kezdi a brinyojat. Kerulnem, de felfutok egy kisebb falra, eses. Na jo 6km/h-s sebesseggel csak doles. SPD nem old ki. Dolok.

Hirtelen felugorva megszedulok, ranezek az orara.. 184es pulzust latok. Hmm, akkor most kicsit toljuk..ember tomegek mennek el mellettem. Na vegre lemegy a pulzus, visszaszallhatok.Kozben 2 csaj is elteker mellettem. 1iket megjegyzem magamnak, mert vegigtekeri az emelkedot. haladunk tovabb, egyszercsak jon a szeles sziklas ut lefele. 45-50 korul szaguldozik mindneki lefele. Elottem 1 kissrac kicsivel lassabban, de egelozni nem emrem, mert nagyon bizonytalanul engedi lefele. Na vegre lehuzodik kicsit lassit is, elmegyek mellette. Kanyar be balra, emelkedo. Par perc utan kissrac [11-13 eves?] elmegy mellettem a felfelen. Uristen, hova kerultem, egyaltalan, mit keresek en itt? 2000m/200m kovetkezik. Nem jon nem jon. Vagy nagyon hosszu elnyjtott lesz vagy hirtelen meredek. Utobbi jon be.
Jon a Nagykopasz felfele. Csodas kilatas, kanyar utan fotos, mosolyt eroltetek az arcomra, foto megvan, ujra kuszkodes. Innen varnam a lejtot.. nem jon annyira. Egyszercsak azt veszem eszre, hogy egyedul tekerek. Elottem senki, mogottem senki. Egyszercsak hatbavag a hosszutav eleje. Elmennek szepen. 3 csoport megy el, csak 1 ember szol be, a tobbiek udvariasak. Lehuzodok minden alkalommal.

Elerkezek a 23-24. kmhez. Meglatok elol 1 csoportot. Na oket be kell fogni. Lassan kozeledek hozzajuk. Meglatom elol Jani haveromat, aki a 9. kmnel hagyott el. Azt hittem mar celban van, de szenved. Elmegyek mellette, s mondja, hogy 3x majdnem begorcsolt a vadlija. Es lon, elol a lany, akit megjegyeztem magamnak. Egy nyomsav lejto lefele. Halljuk, hogy dorog valahol, s szurkeseg is van. Egszercsak erzem, esik. A talaj kb fel perc alatt korcsolyapalyava valtozik/. Ismerem a Z maxot, hogy mit tud vizesen kanyarban. Meg aszfalton is sikerult vele esnem, hat meg lejtozve lefele avaron? Elottem perecel egy srac, ha nem akarom elcsapni, nekem is be kell dontenem. Gyors felkaszalodas, hiszen 1.5 km van vissza. Elol a lany, elottem 2 ember. Eloznek lefele, mert a tobbiek nalam is ovatosabbak, de nem lehet. Kozben tobben esnek a sorbol, szerencsere kikeruljuk oket. Jon a celegyenes, egyedul en sprintelek meg a 4es fogatbol a legelso ember. Es sikerult a lanyt is megeloznom.. Jo volt, tetszett.

Ket holtpontom volt, de gyors volt a palya. Kicsit szegyenkezem legbelul magamban, hogy csak 2h12 korul erek be. Az atlag 14 felett, de

-ha a sor elejerol startolok vagy
-ha kipihenem magam az elotte levo napokon,
-ha nem Buda Maratonon ultem volna utoljara a bringan, s mentem volna terepen

akkor lehetett volna ez 1h45os ido is.

Ez van, igy alakult. Tetszett

#58
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Szerintem nagyon jó verseny volt... igaz én U13- ban indultam és csak a 6km- es felvezetõ kört kellett megtennem. A verseny elõtt: megérkeztünk, majd elkezdtem a nagy körön menni, mert akkor még nem volt meg a nagy Rajt Red Bull Kapu. Csak addig mentem, amíg ki nem volt írva, hogy: Nyíl(egyenes) 39km, nem tudom mit jelentett ez(mert ilyen táv nem is volt:)), de azt igen, hogy ez nem a 6 km- es felvezetõ kör. De az a pálya is nagyon tetszett: hosszú meredek emelkedõ, tovább nem mentem...
A verseny: a rajt szerintem rosszul volt megszervezve: mindenki egyszerre rajtolt, aztán nagy K.O., mindenki aszfalton 30-40 km/h- val döngetett és akkor egyszer csak mindenki feltartotta a kezét, és azt kiabálta, hogy: ÁLLJ!, és akkor mindenki kidokkolt az SPD- bõl, tolják, (Én persze nem dokkoltam ki;)) és egy kétnyomos útra rá: kb. 5 méter széles: újra nagy K.O. Természetesen elestek elõttem, és kifogtam egy emberkét is aki elõttem ment, és rossz volt a váltója.
Nekem tetszett ez a felvezetõ kör. Nekem jó meredek volt:). Jövõre már U15- ös kategóriában, rövidtávon fogok indulni. Egyébként 1. lettem a kategóriámban, és összetettben úgy középmezõnyben értem célba a felvezetõ körrõl. Összességében nekem tetszett a verseny.

Üdv, János

#59
respector

respector

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Személyes: Középtávon mentem. Nem sikerült jól ez a verseny nekem, már a legelején fájt a gyomrom, az elsõ 15-20 km viszont még jó volt. Aztán elhagytam a kontaktlencsémet, nem sokmindent láttam, fõleg a lefeléken. Aztán lassan egy gél is megforgatta véglegesen a gyomrom. Szóval nagyon rossz verseny volt nekem, ahhoz képest, hogy eddig mindenhol dobogón voltam a kategóriában, mostmeg hát elég sokadik lettem

Félig Személyes: Gond nélkül kiengedtek a második 14 kilóméteres körre, amit én mindneképp meg akartam csinálni (a rossz állapot és hangulat ellenére). Ezt még naggyából, -amennyire tudtam- meg is toltam. Aztán beértem, leadtam a chippet, benyomtam egy mûzlit, nyujtottam, ittam, megnéztem az eredmény listát: Kihúzták a nevem! Nem mentem olyan nagyon-nagyon rossz idõt, igaz pont beért a középtáv elsõ embere a kastély elött (amikor neki votl a befutó, nekem csak a 2. kör kezdõdött), ilyenkor tényleg nem szokták beengedni a második körre a versenyzõket, de az a második kör csak 14 km volt, nem pedig 46 mint az elsõ!!! Ha ennek elelnére sem voltam hivatalos a második körre, legalább szóltak volna, csak hogy tudjam mi a stájsz.

Nem személyes: A torlódás az elején tényleg sokkal kisebb lett volna 2-3 perc késleltetéssel. Probléma volt, hogy én és a körülöttem lévõ embereknek gõzük sem votl a rajt elött fél perccel, hogy most együtt idnuilunk e a hosszúval vagy miarák.
Nem volt rossz verseny, nagyon jó volt a kilométervisszaszámlálás, a szervezõk zöld polója jobban tetszett, mint amit kaptunk (ami szintén igényes, de a zöld szebb).
Tudom hogy van sok kategória amit nem kötelezõ indítani, de nemhiszem, hogy olyan tetemes pluszköltség lett volna még 3-4 kategória.
A pálya nagyon jó volt, a kijelölés is, mega frissitések is gazdagok voltak! Összeségében respect a szevrezõknek és akik úgy érzik, hogy hõsként legyõzték magukat!

#60
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Na az meg a másik. A rajt után a gyors aszfaltos szakaszon láttam is egy hatalmas buktát e miatt. Összeakadtak. Remélem nem lett komoly bajuk.