Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

CrossKovácsi Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
417 hozzászólás a témában

#1
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Tudom... Azokat már végignéztem... Egyébként megtaláltam magamat is.. Kössz
Azokon kívül gondoltam...

Üdv, János

#2
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Képek?


ha vissza olvasol az elõzõ oldalra ott van a hsz-em, és leírtam hova raktam fel 617 db képet.

http://forum.bikemag...0&postcount=148

#3
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Képek?

#4
Barnabás_CC

Barnabás_CC

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

Azaz szépen látszott a messzeségben. ;) Ez olyan, hogy az Alacsony Tátra is azért zsír, mert látszik a Magas Tátra és az tök szép.

Jól van na, kicsit elragadott a táj szépsége :-) és rögtön a Pilis festõi környezete jutott eszembe, ami csak egy karnyújtásnyira van onnan.
Üdv. Barnabás

Colors Budapest Hostel


#5
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azaz szépen látszott a messzeségben. ;) Ez olyan, hogy az Alacsony Tátra is azért zsír, mert látszik a Magas Tátra és az tök szép.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#6
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Nagyon szép helyeken tekerhettünk, hiába a Pilis az Pilis!


:D :rofl:
Ausztria, Kenguruk földje!

#7
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Mûsorvezetõ?
Nem teccik?
Neki csak a testemen keresztül szólj be :D Legnagyobb arc akit van szerencsém ismerni.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#8
Barnabás_CC

Barnabás_CC

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Életem elsõ mataron versenye (bár már 15 éve montizom) volt és benne lettem az elsõ 55-ben férfi hobbi rövid távon :-).
Nagyon tetszett a verseny, a pálya kijelölés tökéletes volt és mindig volt az éles, láthatatlan kanyarok elõtt rendezõ, aki lassításra szólított fel. Nagyon szép helyeken tekerhettünk, hiába a Pilis az Pilis! A frissítõ állomások nekem megfelelõek voltak és az ott felszolgált energiaital is.
Ami nem tetszett az a rajt (ezzel nem mondtam újat) és a befutónál habragyoló mûsorvezetõ. Annyi hülyeséget beszélt, hogy többen csak ámulva néztek velem együtt. Valaki nem attól lesz jó fej, ha másokat járat le és illet gúnyos szavakkal, fõleg nem az általam nagyra becsült profi versenyzõinket vagy a régi veteránokat. Szívesebben hallgattam volna inkább eredményeket, részeredményeket a hosszú táv állásáról, bemutatókat a résztvevõ csapatokról, stb... Nem õ a sztár, hanem azok akik jó eredménnyel letekerik a távokat.
A célban tényleg lehetett volna valami csoki, vagy 1 kis tál étel. A póló és fejkendõ nekem nagyon tetszik :-) és jó minõségûek.
Üdv. Barnabás

Colors Budapest Hostel


#9
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
üdv

kihez forduljak hogy végre kijavítsák a nevemet és az egyesületet az eredménylistán?

#10
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
köszönöm a választ Paul, örülök, hogy egyre több verseny szervezõivel lehet megvitatni a dolgokat itt a fórumon. :)

sajnálom, hogy a limitidõt így önkéntesen szabta meg a szövetség embere, és azt is, hogy akkor nem volt ott senki mellette aki leállíthatta volna :( Az 13:30-as teljesen korrekt elképzelés. A rajtnál talán még 5-10 perc különbség is befért volna a távok közé, hogy biztosan ne legyen keveredés, a chipes idõmérés ezt ugye könnyen kezeli.
Kivánom, hogy jövõre minden úgy menjen ahogy eltervezitek!

#11
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
Majd utána nézek.
Jobban szeretük volna mi levezényelni a rajtot.

#12
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Rajt: úgy volt tervezve hogy 1 perc külömbséggel indulnak a távok,a SZÖVETSÉG ÁLTAL kijelölt versenybírók pedig egyszerre engedték el a mezõnyt!!Semmit sem tudtunk tenni ellene! Meglepödtünk amikor versenybíró odaállt a célvonalhoz 12.30-kor és nem engedte ki versenyzöket-nem tehetünk ez ellen semmit sem,az Õ döntése volt.

Név szerint kik voltak ezek az emberek? Egy szövetségi gyûlésen indítványozni kellene az okok kiderítését, mert ez sokaknak okozott bosszúságot.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#13
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

a kiszólított versenyzõk aránya még ennél is nagyobb, mivel volt olyan ismerõsöm, akit "elfelejtettek" kiszólítani, és ment tovább befejezni a középtávot. A következõ ellenõrzõponton kérdezték mit csinál ott, mert már nem lett volna szabad átjönnie... (aztán végigtekerte a maradék 14km-t a maga örömére, és ott is van a mért ideje a listán)

a másik meg az, hogy értem én, hogy limitidõ, meg lassú versenyzõk, de 15km/h átlagsebességhez kötni egy limitidõt versenyen, és délután fél1kor nem engedni valakit befejezni a versenyét, amibõl max 1 óra van hátra finoman szólva nonszensz. :(

Sziasztok!
Hadd vegyem egy kicsit védelmembe a rendezõket.
Több kérdés is elhangzott itt a topikban amire megpróbálok válaszolni.
Elöször is: a két egyforma körröl-a szövetség engedélyezheti ha kérelemmel fordulsz feléjük(én úgy terveztem meg a pályát hogy esõ esetén is jól tekerhetõ legyen ).
Rajt: úgy volt tervezve hogy 1 perc külömbséggel indulnak a távok,a SZÖVETSÉG ÁLTAL kijelölt versenybírók pedig egyszerre engedték el a mezõnyt!!Semmit sem tudtunk tenni ellene!
Jövõre megpróbálunk más rajtot szervezni.
Egyébként a versenyzökön is múlik hogy viselkednek ekkora tömegben.
Idõmérés:szintén a szövetség által szerzödött partner végezte...
LIMITIDÕ:a legtöbb maratonon idö limitet vezettek be a rendezök és az erdészet miatt.(bontás,takaritás)
Úgy terveztük hogy a hosszútávra 13.00-tól nem engedünk ki senkit sem,a középtávra pedig 13.30-tól.
Meglepödtünk amikor versenybíró odaállt a célvonalhoz 12.30-kor és nem engedte ki versenyzöket-nem tehetünk ez ellen semmit sem,az Õ döntése volt.
Frissítési lehetõségek:

Rövidtáv:
6.km Kastélypark
13.km Anna-lak
19.5.km Nagy kopasz (csak folyadék)

Középtáv:
6.km Kastélypark
21.km Kutya-hegy(csak folyadék)
28.km Anna-lak
35.km Nagy kopasz(csak folyadék)
45.km Kastélypark
50.km Nagy kopasz(csak folyadék)

Hosszútáv:
6.km Kastélypark
21.km Kutya-hegy(csak folyadék)
28.km Anna-lak
35.km Nagy kopasz(csak folyadék)
45.km Kastélypark
60.km Kutya-hegy(csak folyadék)
67.km Anna-lak
75.km Nagy kopasz(csak folyadék)

Akinek ez nem elég az vigyen magával camelbeket,ha többet szeretne inni(a legnagyobb távolság két frissitõ között 15 km-volt!-az is a kastély park után)
Valaki írta hogy jó lett volna a fríssítõ pontokra szerszámot is kitenni mert bárkinek szüksége lehet rá.A versenyen elméletileg nem vehetsz igénybe külsõ segítséget,csak azt használhatod ami nálad van-kivéve a szervezõ csinál egy kijelölt szerviz pontot(egyébként nem fog ilyen dologért kizárni senkit sem ha segítesz illetve segítséget fogadsz el )

Nem akarom a szövetségre kenni a hibákat mert az emberekben úgyis az marad meg hogy a Crosskovácsi maraton ilyen és ilyen volt.(egyébként régen amikor még CC rendeztünk akkor sem akartunk kupafutamot rendezni-mert akkor mindenbe beletudnak szólni-pedig a szövetség többször felkért minket).
Azért köszönöm hogy ennyien eljöttetek.

Paul

#14
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
34 master 2 férfi indult a fémaratonon, a hetedik helyezettõl hallottam, hogy õt is kiszólították. Mondjuk ahogy az elsõ helyezett 21:38-as idejét nézem, valószínüleg az egész kategóriát kiszórták. Mi ez, ha nem totál röhely? :(

#15
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
a kiszólított versenyzõk aránya még ennél is nagyobb, mivel volt olyan ismerõsöm, akit "elfelejtettek" kiszólítani, és ment tovább befejezni a középtávot. A következõ ellenõrzõponton kérdezték mit csinál ott, mert már nem lett volna szabad átjönnie... (aztán végigtekerte a maradék 14km-t a maga örömére, és ott is van a mért ideje a listán)

a másik meg az, hogy értem én, hogy limitidõ, meg lassú versenyzõk, de 15km/h átlagsebességhez kötni egy limitidõt versenyen, és délután fél1kor nem engedni valakit befejezni a versenyét, amibõl max 1 óra van hátra finoman szólva nonszensz. :(

#16
rozoga

rozoga

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

VERSENYSZABÁLYZAT 2007
II. Maraton Cross (XCM)
14 § A Maraton Cross Magyar Kupa verseny pályája

"Azonos körök (ismételt) alkalmazása nem megengedett."
"A kijelölt limitpontot a verseny helyszínén a rajt elõtt a versenyzõknek ki kell hirdetni!"

Ezt a két mondatot nem tudom összeegyeztetni a Nagykovácsi Maraton rendezésével. Esetleg vannak kivételek? Hogy van ez?



Ez úgy van, hogy sehogy. :(
Megnéztem az eredményeket, és közel 30% volt a "leállított" versenyzõk aránya, azaz akik nem tudták (nem tudtuk) befejezni a távot. Pedig ha az amatõröket elûzik az ilyen versenyekrõl, akkor asszem bajba lesznek a jóképességû szervezõk.
Én lelkesedésbõl, a magam örömére indulok el egy-egy ilyen versenyen. Nekem ennyi munka mellett már az is teljesítmény, hogy végigmegyek a távon. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Azért tesznek be rövidtávot (csak most már kismaratonnak hívják) mert az vonza a tömeget.
Meg kell hogy mondjam, nekem ez a második Crosskovácsim a cirka 5-6 éves maratonos multamban, de jövõre BIZTOS hogy nem fogok indulni.
Kimegyek nektek szurkolni, esetleg fotózni...

#17
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Én is várom a képeket; pedig nem sokon lehetek rajta, mert mindig pihentették a gépüket mikor mentem :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#18
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Még képek?!
Elég sokan fényképeztek az erdõben, egyszer bele is vakuztak a szemembe :)



Még fényképek? Nagy Kopasz tetejénis volt valaki

#19
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Még képek?!
Elég sokan fényképeztek az erdõben, egyszer bele is vakuztak a szemembe :)
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#20
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
VERSENYSZABÁLYZAT 2007
II. Maraton Cross (XCM)
14 § A Maraton Cross Magyar Kupa verseny pályája

"Azonos körök (ismételt) alkalmazása nem megengedett."
"A kijelölt limitpontot a verseny helyszínén a rajt elõtt a versenyzõknek ki kell hirdetni!"

Ezt a két mondatot nem tudom összeegyeztetni a Nagykovácsi Maraton rendezésével. Esetleg vannak kivételek? Hogy van ez?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]