Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

7005 6061 stb

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
219 hozzászólás a témában

#61
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Hasonlóan precíz leírást tud valaki acélötvözetekre vonatkozóan?

A másik kérdésem, hogy kinek mi a véleménye 6061es aluból készült lánckerékrõl? Annyival gyengébb, mint amennyivel olcsóbb? Mennyire alkalmas erre a területre?



#62
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
tényleg jó az oldal,

Köszönjük!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#63
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
akkor sztem csinátatok egyet acélból, aztán majd utánajárok...

amúgy megtaláltam a legjobb oldalt:
http://aluminium.mat...pplications.asp

mindegyik ötvözetrõl leírások, felhasználás, ilyenek

2007-es: EN AW-2007 / ISO: (Al Cu4PbMg)
Composition: Al 4.0Cu 1.2Pb 1.1Mg 0.8Mn
Applications: Screw machine products: various machinery components, screws, bolts, fittings, nuts, automatic lathe products. Machined components.
Characteristic Properties: Excellent free machining characteristics. Permits high cutting speeds, forms short chips, long cutting tool life. High strength heat treatable alloy. High fatigue strength.
Precautions and Warnings: Poor resistance to atmospheric corrosion. Hard anodizing or other protection is recommended.
Product Forms:

Bar, Rod, Wire, Tube
Autist Team:)



#64
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
to connor: nekem a 2000-es sorozat kormányok alapanyagaként rémlik, vagyis inkább a fáradási tul-i jók, nem a merevsége (acélnál persze együtt a kettõ:)). ha alu akkor 7075. nem érdemes különösebben mással kísérletezni, mert az bevált (a végén yasec is rám beszélte). inkább keress még egy kicsit pl ferroglobus, metalloglobus, ... valahol biztos van egy neked való db. bár tényleg nem a leghétköznapibb alapa.

#65
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
jó lesz
állítólag kemény, repülõkhöz mint a 7000-res széria...

http://www.alumeco.d...log_2003_GB.pdf

kicsit átfogó dokument
Autist Team:)



#66
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
akkor asszem a 2007-est választom

max kidobom, és csináltatok acélból
Autist Team:)



#67
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jah egyszerubb az eljaras de utana illik hokezelni

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#68
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Majd el felejtettem, amit linkeltem és amit te is abban a 2E-s bõl nincsen csak rúd, de minden méretben lehet kapni, 6061-bõl van csõ is és nagyobb átmérõk vannak csak. Ha jól tudom a 6061-est megmunkálás után hõkezelni kell, mert akkor egyenlítõdik ki benne a feszültség, bár lehet, hogy ez csak hegesztéskor számít (de akkor indenképp kell) viszont te nem hegeszted.

Ride everywhere.

.


#69
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
De halálosan rugalmas.

Ride everywhere.

.


#70
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nehezen farad a 20-as sorozat.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#71
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
a 2000es talán jó kemény? nem biztos, csak ez rémlik...

asszem a pazzaz csinál belõle stucni/kormány kombót, cécósoknak, könnyû és jó, haver használ(t?) ilyet.

azt, hogy jó e tengelynek, passz :D :D

#72
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
http://www.thyssenkr...ergostal_06.pdf

tehát az ALCu4PbMgMn az a 2007-es alu
a másik 6060-as

a 2000-res szériának milyen tulajdonságai vannak?

nekem tényleg csak annyi kell hogy jó legyen tengelynek:-)
Autist Team:)



#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

2004es szkandi kula 1395 gr 19"ban
2005ös szkandi kula 1381 gr 19"ban
http://www.weightwee...=hardtailframes
innen szedtem az adatokat.

valóban igazad van, hogy nem érdemes plusz százezret kicseszni 20dkg-ért. a jövõ évi kula primo és deluxe se csúnya. lehet átpártolok arra. nem biztos hogy megéri, hogy ilyen egyedi vázam legyen. talán inkább a tekerési sebességgel kellene kitûnnöm...?!

az a baj, én már csak annak hiszek, amit sk. lemértem...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

ha ennyire félsz tõle, akkor vegyél kula dlx-et, +1ébként azt a vázat csak akkor vedd meg annyiért ha, ráteszik elõtted a mérlrgre és tényleg 12-vel kezdõdik a súlya....merthogy eddig a katalogban is 1400 g volt meg máshol is akörüli adatok voltak....dupla árat meg nem ér az a 100 valahány gramm amennyivel az easton csövesnél könnyebb.....
menettulajdonságokat nyilván nem tudok, mivel nem próbáltam....
(de pl az erõsen s-bendes kona sokkal kényelmesebb mint a kõmerev specko...pedig azok csak eccerû alu vázak)


2004es szkandi kula 1395 gr 19"ban
2005ös szkandi kula 1381 gr 19"ban
http://www.weightwee...=hardtailframes
innen szedtem az adatokat.

valóban igazad van, hogy nem érdemes plusz százezret kicseszni 20dkg-ért. a jövõ évi kula primo és deluxe se csúnya. lehet átpártolok arra. nem biztos hogy megéri, hogy ilyen egyedi vázam legyen. talán inkább a tekerési sebességgel kellene kitûnnöm...?!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#75
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az almgsi1 az vhol a 60 sorozat
a masik mar vmi 70-es lehet

a ketto kozotti kulonbseg a kemenysegben van
ill hegesztehtosegben.
70-es kemenyebb, de nehezebb hegeszteni.

pdf-n kb semmi info
vagy csak nem volt turelmem vegig olvasni...

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#76
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Az AlMgSi fõleg az elektronikában használatos, (sz.gép vízhûtés pl) a másikról fogalmam sincs.
Én épp nem tudok németül, de itt egy ilyen:
pdf-ben, ami csak segíthet valamit.

Ride everywhere.

.


#77
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
kaptam választ a Bronzker-tõl:

....
....
Örömmel vettük kérését, jelenleg a 7075 ötvözet nincs raktáron de helyette ajánlani tudom az AlMgSi 1 minõséget illetve az ALCu4PbMgMn ötvözetet raktárunkról azonnal,amibõl minimális vásárolható hosszúság 100 mm .
Árak: AlMgSi 1: 1200+Á/kg ALCu4PbMgMn:1600+Á/kg
A rúd súlya 0,32 kg/fm
Ha ragaszkodik a Perunál ötvözethez, kértem rá ajánlatot Németországi partnerünktõl amint megkaptam,küldöm a választ arra is.
Addig is kösszönjük érdeklödését.
Tissztelettel Bronzker Bt. Dzsupin Norbert.



okosok!

melyik ötvözet lenne nekem jobb?
még mindig hátsóagy tengelyhez kéne:)
Autist Team:)



#78
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

De jó, hogy elõkerestétek ez a topicot. Legalább bedobhatom a scandiumról a kérdésemet.
Már itt-ott kérdezgettem felõle, de nem sokkal lettem okosabb. Aztán arra gondoltam, biztos ide gyûlik az összes fémiparban jártas szaki.
Na szóval: az elkövetkezendõkben tervezek venni szkandium vázat, s az érdekelne, hogy mennyire tartós, mennyire rugalmas, s a külsõ természeti tényezõk mennyire vannak rá hatással? Meg nem utolsó sorban, ha esek vele egyet, mennyire tolerálja azt?
Elõre is kösz a segítséget!

ha ennyire félsz tõle, akkor vegyél kula dlx-et, +1ébként azt a vázat csak akkor vedd meg annyiért ha, ráteszik elõtted a mérlrgre és tényleg 12-vel kezdõdik a súlya....merthogy eddig a katalogban is 1400 g volt meg máshol is akörüli adatok voltak....dupla árat meg nem ér az a 100 valahány gramm amennyivel az easton csövesnél könnyebb.....
menettulajdonságokat nyilván nem tudok, mivel nem próbáltam....
(de pl az erõsen s-bendes kona sokkal kényelmesebb mint a kõmerev specko...pedig azok csak eccerû alu vázak)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#79
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

De jó, hogy elõkerestétek ez a topicot. Legalább bedobhatom a scandiumról a kérdésemet.
Már itt-ott kérdezgettem felõle, de nem sokkal lettem okosabb. Aztán arra gondoltam, biztos ide gyûlik az összes fémiparban jártas szaki.
Na szóval: az elkövetkezendõkben tervezek venni szkandium vázat, s az érdekelne, hogy mennyire tartós, mennyire rugalmas, s a külsõ természeti tényezõk mennyire vannak rá hatással? Meg nem utolsó sorban, ha esek vele egyet, mennyire tolerálja azt?
Elõre is kösz a segítséget!


Hányszor akarod még megkérdezni valamelyik topicban???

Párszor már leírtam, mivel nekem is Scandium vázam van!!!

Pl.: http://forum.bikemag...&postcount=1597

És Thy is linkelt egy csomó oldalt:

http://forum.bikemag...&postcount=1606

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#80
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én nagyon keveset tudok errõl az anyagaról asszem a Kona használlja mint ötvözõelemnek ettõl a váz tán rugalmasabb lessz.... de tényleg nem tudom.... majd jobban utána nézek....

Nagyon kis mértékben van jelen mint ötvözõ valamint olyan, hogy teljesen Scandium csövek nincsenek.... túságosan puha lenne....

majdnem minden bringa gyártó használja....eastonnak is van szkandi csõszettje....
konás, 1ébként ha meg belegondolsz hogy az anyag fõ felhasználója a hadi ipar, meg a nasa akkor szerinted mennyire tartós ?
itt van 2 link, ha van kedved kicsit englisül olvasgatni...nekem most nincs türelmem...:)

http://www.eastonbik...03 Scandium.pdf

http://www.eastonbik...s_scandium.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való