Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

7005 6061 stb

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
219 hozzászólás a témában

#201
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Egy régebbi Monti Actionban van cikk a double-butted csövekrõl. Ott valalmi olyasmit írtak, hogy az igyen keróknál a csövek közepén vékonyabb a falvastagság, és amit onnan kiszednek anyagot azt a csövek végein lévõ heggesztési pontokhoz rakják. Igy egy nagyon merev, ugyanakkor erõs váz készíthetõ.  

#202
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Felrektam!!!
Köszi az átküldésért!!!  ;D

Itta cím: http://www.tar.hu/biker/alu.html

#203
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Júúúúúúúúúúúúúúj !!!!!!! Nekem is !!!!!  ;D Amúgy mien a formátuma ? ? ? Talán én feltudom ide s rakni!!!!


sima szöveges hmtl, akár be is lehet másolni. bár angol...
ment a mail!

#204
vendég__*

vendég__*
  • vendég

A double butted szerintem 2x húzottat jelent, tehát a falvastagság kisebb mint a sima csõnél, de a csõ közelít az egyenszilárdság felé.


akkor úgy láccik nem tom jól!!

#205
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ki tudná felrakni vhová netre? mert akkor annak elküldöm :)

#206
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Kiscsango: Ezt én is így tudtam.

#207
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A double butted szerintem 2x húzottat jelent, tehát a falvastagság kisebb mint a sima csõnél, de a csõ közelít az egyenszilárdság felé.

#208
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Annyit tudtam meg, hogy a 4 számjegybõl az elsõ az ötvözere utal, a második és a harmadik az ötvözési arányra, a negyediket nem tudta megmondani, hogy mi.... A legjobb, ha 8-cal kezdõdik, mert az az alumínium-lítium ötvözet  ;D

#209
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Júúúúúúúúúúúúúúj !!!!!!! Nekem is !!!!!  ;D Amúgy mien a formátuma ? ? ? Talán én feltudom ide s rakni!!!!

#210
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Gyaci, HÚÚÚ de kár  :(. Amit emilben küldesz szét, azt nem tudod ide becopyzni?  ;D

#211
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Andix

HÚÚÚÚ nem tom felrakni, mer nem tom honnan van leszedve. Szal nem tok linket nekije.  :-/
De ha jól tudom a double butted az a normális falvastagság 2szeresét jelenti.

#212
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
HÚÚÚ, Gyaci, dobd már fel valahogy ide is  ;D . Engem is érdekelne, és pl.: milyen az az Easton? Vagy az mivel több? Vagy milyen a dupla-butted? Ha valaki járatos, ide kifejthetné az egész ügyet.

#213
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Gyaci ha tucc nekem is küldj egy alulistát köszi

#214
vendég__*

vendég__*
  • vendég
NEm soká megyen mind2-töknek  ;D, csak mostan dógom vala 1 piciny!

#215
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ezt nekem is el tudnád küldeni? Épp egy Mamba vázat kéne meghegesztenünk, és kell hozzá az ötvözet összetétele. Köszi.

#216
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
még szép hogy érdekel :D nyomjad az a mailt :D

#217
vendég__*

vendég__*
  • vendég
De-de, szabványos. Sõt, ez az új jelölése!! Ras bátyó ha zizgat még a dolog szójj és kûddök neked egy listát by email amiben fel vannak sorolva az alu típusok!! german bátyó naccerû ajándéka, örök bálna neki!!  ;D

#218
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Háát, én nem emlékszem, hogy tanultuk volna, legalábbis nem így. Egészen más elnevezéseket tanultunk, amibõl következtetni lehet az ötvözet összetételére, az ötvözõk arányaira. Szerintem ez a 7005 meg a többi nem is szabványos (Európában).

#219
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Az egyik haverom BME gépészmérnökire jár, õk tanulták, holnapra megkérdezem tõle, ha addig nem írja ide vki.

#220
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
igencsak érdekelne, hogy pontosan mit is takar az alumínium alapanyagok típujelzése... (7005 vagy 6061 ésatöbbi)
esetleg valaki tudna egy kis információt nyújtani errõl?


Üdv:
Rás