Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

7005 6061 stb

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
219 hozzászólás a témában

#181
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Hi kiscsango,

azé jó a magnéziumváz, mer' ha bezárnak egy sufniba és vannálad egy magnézijumváz, akko lereszeled, csinálsz belõle bombát, és felrobbantod és má' ki is vagy szabadulva. Nem vicc, ilyet igaziból láttam a mekgájverbe'!!



#182
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
550-es villa nem volt a nagykernél csak 380-as annak meg csak 60mm a rugóútja nem mondom a 11ezer forintos árához nem rossz, de úgy néz ki lesz SchwinCsepel biciklibe amit szerelnek dupla vállas 100mm körül rugózó telója 22,xmm-es átmérõvel és 6-7ezret mondtak a nagykerbe :)

#183
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Villa nyakhoz ami belemegy a vázba milyen anyagot ajánlanátok?

7005 v. 7075

#184
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Zed

Összekeverted a 2 alut, a 6000-os és a 7000-es szériát! A 6000-es közepes feszültségekhez ajánlott vagy kurva nagy falvastagsággal, a 7000-es pedig nagy szilárdságú alu. Lásd GT Ruckus is 7005-ból van. Vajh miért??
A 2014 viszont télleg az egyik legjobb kifáradási határral rendelkezõ alu.

#185
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ha már ennyire okosodunk, ki mit tud a magnéziumról vázanyagként? Végülis abban is van alu ::)

#186
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Hello emberek,

ne kötelezzétek el magatokat annyira a 7005 mellett. Jelenleg ez a legolcsóbb elérhetõ alu a piacon, nemhiába lehet belõle 20 rugó alatt is vázat gyártani. Ezek egy kicsit kõ nehezek, de persze lehet 7005-bõl pehelysúlyú vázat is készíteni, hõkezelve, kétszer, háromszor húzva, stb. De nézzétek meg kik használnak 6000-res alukat: 6061 - GT, Cannondale, Giant;  6013 - Cannondale, Giant, stb. A 6000-res alukat azért használják kevesebben, mert drágább.
Az Easton is többféle anyagot használ (készít), például a legismertebb anyag amit kiegészítõkhöz gyártanak (stuccni, kormány, nyeregcsõ) az EA70 valójában 2014-es (vagy 2024-es??) alu. Ennek iszonyú magas a fáradási küszöbe, és könnyû, de nem hegeszthetõ.

Zed

#187
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Álat!!!  ;D
Lehet szemezgetni...........

#188
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
http://gepesz.lap.hu

#189
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
És az Easton ? ? ?

#190
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
HI-TEN acél tulajdonságait valaki meg tudja mondani?

#191
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Azt hiszem a 7005-ös még könyebb is a 6061-nél... De valszeg jobb a 7005-, hiszen minden jó vázat manapság abból csinálnak (kiv, amit 7075-bõl, meg ilyen nyalánkásokból  ;D ).

#192
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Villa nyakhoz ami belemegy a vázba milyen anyagot ajánlanátok?

#193
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ha nekem annyi pénzem lenne!!!!!! HUHÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!  ;D

De jó a PolarX!!! Ezek szerint a vázamban van fekete doboz !!!  ;D

De most komolyan akkor miért használnak a komolyabb vázakhoz 7000-es sériát, ha jobban kezelhetõ a 6000-es ? ? ? Nem értem!!!  :-[

#194
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás

???Néztem a Magellán vázakat és ahogy a komolyabbak fele haladtam a váz anyaga 7005-ös aluról 6061-esre váltott ez most, hogy van?


Elõkotortam egy régi bringát, amiben ez van:
5000-res széria: igen erõs, közepesen hegeszthetõ, nem hõkezelhetõ
6000-res széria: erõs, jól hegeszthetõ, hõkezelést igényel (ezért drága)
7000-res széria: erõs, de elraktározza az élete során szerzett impulzusokat, közepesen hegeszthetõ, hõkezelhetõ, de a hõkezelés után nem nyeri vissza eredeti anyagszerkezetét

Mesébõl a tanulság: vegyetek Merlin vagy Litespeed titánvázat  ;D ;D ;D

#195
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ez nem így van:
Pyxis - Easton, Crux - 7005, Polarx - 7005, Serpens - 7005, Polaris - 7005, Crater - 6061, és a többit lefel már nem tudom, de nyilván 6061-esek.

#196
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
???Néztem a Magellán vázakat és ahogy a komolyabbak fele haladtam a váz anyaga 7005-ös aluról 6061-esre váltott ez most, hogy van?

#197
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
én nem vagyok okos  ;D, de tényleg a változó falvastagságra utal a butted, double, triple butted terminus.
megfogják a csõ két végét és húzzák, az anyag meg vékonyodik középen. valami ilyesmirõl van szó.

#198
vendég__*

vendég__*
  • vendég
HIHI, mostan akkor nagyon nem tudjuk mán hogy mit is jelent!!  ;D De ha jól tom ojan jelentése is van hogy fenék. Tehát duplán fenekelt?  ??? Gyöjjön mán ide valami okos oszt mongya mán el miis ez! Pl. Mike King!! bumi, szójjál a haverodnak!!  ;D

#199
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
megnéztem szótárban és a butt ige kovácsolást, ütést jelent ergo szerintem annyit tesz lefordítva, hogy kétszer kovácsolt, ami a fentebb elhangzottakhoz nagyon is illik ;D

#200
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Ez így van, a terheléstõl függõen változtatják a falvastagságot, a Pinarello Prince országút váznál például ahol nagyobb a terhelés, ott 1,1 mm, ahol kisebb, ott min. 0,4 mm!!! falvastagságú az anyag.