Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#61
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem akarom agyon dicsérni a kedvenc bringaboltomat http://www.akerekparbolt.hu/ de igenis ez a reklám helye.

Gyurit a tulajt már néha lehülyézem hogy miket cserél ki "gariba" azaz saját zsebből mert a nagyker őt is kiröhögi nem csak a végfelhasználót. Nagyon sokszor el sem indítja a garanciális folyamatot hanem levesz egyet a polcról és oda adja mert nem éri meg számára a hiába való szájtépés. Viszont az elégedett ügyfél nagyon fontos a számára. Sohasem lesz gazdag vagy jómódú, inkább hasonlít azokra a régi filmekben szereplő szatócsboltosokra akire azt mondod hogy ez az igazi kereskedő. Sajnos nem egy felkapott környéken van az üzlet és így nagyon drága bringákat hiába keres nála az ember ( ha valaki otthagy egy használt, de még jó állapotú alkatrészt az biztos lehet benne hogy az hamarosan egy rászoruló bringán lesz ismét, természetesen ingyen) bár triatlonos csodagépek azért elég sűrűn beesnek hozzá.

 

Ha valaki éppen egy 19/26-os merevségűt keres van egy használt Tipp-Topp karcmentes Simplon carbon full XT-vel Rebával.260

Vagy egy  különlegességet Bionicon golden willowot az üzletben szintén 260

 

Sajnos az olcsóságról annyit hogy mikor mondom neki hogy némelyik alkatrészt mennyiért vettem külhoni webshopban akkor csak legyint és mondja hogy ez akár 10-40%-al olcsóbb mint amennyiért ő kapja a nagykerből


zeezoltano módosította - 2014. június 17. - 09:07

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#62
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

 

Na, ez hiányzik a magyar boltosokból. És ezért (is) vásárolunk kintről.

Nem szörnyű ez? Ha azt akarod, h olcsóbban vásárolj és mindehhez még kapsz is egy korrekt kereskedői hozzáállást, ha jó utakon szeretnél bringázni, akkor külföld! Ne értsen félre senki, szeretem a hazámat, de nagyon sok szempontból élhetetlen.  :(


Ridley Noah Fast 


#63
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

FTFY:
 

(De ment zsebre egy 20as és mindjárt cserés lett ! :-(



#64
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Most hosszasan mesélhetnék haver BÉCSBEN (nem Pannóniában!!) vásárolt KTM karbon bringájáról, aminek eltört a WCS nyeregcsöve, WCS stucnija, hátsó lengőkarja jóval a gari idő után és a bécsi csóka minden követ megmozgatott, hogy ne távozzon a vevő csalódottan. Mindent kicseréltek !

Na, ez hiányzik a magyar boltosokból. És ezért (is) vásárolunk kintről.


  • simon23 kedveli ezt
Marci

#65
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Na igen, festés... tényleg ne menjünk bele. :(

#66
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

..kicsit OFF lesz, de leírom.

Azt azért tudnotok kell és biztos tudjátok is, h minden tartós fogyasztási cikk árában benne foglaltatik a garanciális javítás ára is, ami elenyésző %-ot tesz ki az árból darabonként, viszont nagy tételben, több cikk esetén ez igen jelentős. A javításokra a gyártó cégtől a forgalmazó minden éveben kap egy keretet. Ebből a keretből kell sáfárkodnia. Ha túllépi az necces, ha nem az zsebes, pontosabban az a forgalmazó zsebében marad, kvázi az éves forgalmát növeli. Így már gondolom érthető miért vonakodnak itthon bármit is garban cserélni, javítani. A múltkor bevittem egy garanciális monoblokkot az üzletbe ahol vásároltam, kotyogott, lógott. Nem kellett hozzá szakember, a hiba kézzel fogható és szemmel látható volt. Ennek ellenére szegény eladó felvett egy jegyzőkönyvet, mert az itthoni nagy hatalmú Shimano disztribútor eldönti, h jogos-e az igényed, ehhez viszont még papírozni is kell. 

A németeknél vásárolt termékről pár hét használat után lejött a festék, szó nélkül kicserélték újra, annak az  árából levonták a postaköltségemet. Azért van különbség. Az okok magyarázatába ne menjünk bele, hisz nagy vonalakban ezt még a vak is látja. 

 


Ridley Noah Fast 


#67
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

akkor kell fogni a terméket , blokkot, visszaballagni a bótba és érvényesíteni az 5 év garit. :)

 

egyébként -bár lehet csak lusták a felhasználók- de évi több tucat raklap eladott pumpából alig pár darab garis van.

off leszek kicsit:

Aha...Magyarország és a garancia....főleg a kerékpáriparban.....

Manitou telóm 2 hét alatt leeresztett (utána már a túra végére) szerintük az teljesen rendben volt úgy. 2szer szerelték (szerintem semmit nem csináltak) ugyan olyan szar maradt + még egyszer 8ezert is kért a javításért... (gariidőben!!!)

Haver élettartam garis vázáról nem is beszélek, amire a nagyker közölte, hogy ez sajnos nem cserés. (De ment zsebre egy 20as és mindjárt cserés lett ! :-)

Amúgy az sks pumpám próbáltam cseréltetni, kiröhögtek. Erre néhány hónap múlva elvittem a Salzkammerguti maratonra, mert láttam, hogy ott lesz kiállító az sks. Ők mondták, hogy membrán hibás, sajnos sűrűn van ilyen gond, nem javítható + ők is a magyar nagykert javasolták. Mondtam, hogy azok elzavartak. Erre csóválta a fickó a fejét de szó nélkül kicserélte, adott egy újat.


marton módosította - 2014. június 16. - 02:21

Marci

#68
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Jó, rendben.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#69
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Szombaton érdeklődtem az árusnál, ha kellene, akkor tudna-e szerezni lábpumpát nyomásmérősben.

Mondtam, nem biztos, hogy kell, (mert a döntés rajtad áll) de elméletileg be tudná-e szerezni, ha mégis.

Azt mondta, hogy nem baj ha nem kell, megpróbál szerezni szombatra egyet, aztán ha nem kell akkor valaki majd elviszi.

Az ára után is érdeklődtem. Mondta, hogy a mérős nála 2000,-  (+ - 200,-Ft) saccra. Meglátja mennyiért adják neki.

Azt már neked kell eldönteni, hogy érdekel-e. Csak feltételesen kérdeztem, de ő mondta, ha sikerül majd hoz egyet.

Szóval, hogy legyen? Érdekel ha lesz? Egyébként ez a III. ker. Békásmegyeren van egy parkolóban minden szombaton. Ez az úgynevezett "mdf-piac".

Köszi szépen, de időközben beszereztem egy SKS műhelypumpát. Amivel nem vagyok 100%-ig elégedett, de legalább tudom használni, többet meg már nem költenék rá.



#70
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Szombaton érdeklődtem az árusnál, ha kellene, akkor tudna-e szerezni lábpumpát nyomásmérősben.

Mondtam, nem biztos, hogy kell, (mert a döntés rajtad áll) de elméletileg be tudná-e szerezni, ha mégis.

Azt mondta, hogy nem baj ha nem kell, megpróbál szerezni szombatra egyet, aztán ha nem kell akkor valaki majd elviszi.

Az ára után is érdeklődtem. Mondta, hogy a mérős nála 2000,-  (+ - 200,-Ft) saccra. Meglátja mennyiért adják neki.

Azt már neked kell eldönteni, hogy érdekel-e. Csak feltételesen kérdeztem, de ő mondta, ha sikerül majd hoz egyet.

Szóval, hogy legyen? Érdekel ha lesz? Egyébként ez a III. ker. Békásmegyeren van egy parkolóban minden szombaton. Ez az úgynevezett "mdf-piac".


Balu1 módosította - 2014. június 15. - 22:46

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#71
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

akkor kell fogni a terméket , blokkot, visszaballagni a bótba és érvényesíteni az 5 év garit. :)

Nekem csak fél év garanciát adtak az SKS-re valamiért.
És még azt sem fogom tudni érvényesíteni, mert egy aprócska blokk alapján kellene, azzal meg teli a szemetes. :)
De pl. telópumpából Fox van, háromból három szar, a harmadikat már nem is vittem vissza, beletörődtem, hogy ilyen.

#72
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ha csak a saját pumpámból indulnék ki azt mondanám, hogy véletlen volt. DE!!! a haveri kör majdnem összes sks pumpája szar lett valamilyen formában, akkor már kezdek gyanakodni. (zsebpumpák)

Ami működik (állópumpa) az meg semmi extra de inkább azt mondom, hogy olcsó, béna érzés kezelni.

De senkit nem beszélek le ! Lehet, hogy a mostani modellek már tök jók.

akkor kell fogni a terméket , blokkot, visszaballagni a bótba és érvényesíteni az 5 év garit. :)

 

egyébként -bár lehet csak lusták a felhasználók- de évi több tucat raklap eladott pumpából alig pár darab garis van.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#73
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

azért ki ne találjuk már egy sks pumpáról hogy gagyi :)

Ha csak a saját pumpámból indulnék ki azt mondanám, hogy véletlen volt. DE!!! a haveri kör majdnem összes sks pumpája szar lett valamilyen formában, akkor már kezdek gyanakodni. (zsebpumpák)

Ami működik (állópumpa) az meg semmi extra de inkább azt mondom, hogy olcsó, béna érzés kezelni.

De senkit nem beszélek le ! Lehet, hogy a mostani modellek már tök jók.


Marci

#74
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

azért ki ne találjuk már egy sks pumpáról hogy gagyi :)

 

érdekességként próbáljatok rámérni több nyomásmérővel ugyanarra a kerékre. aztán lehet grafikont rajzolni... :)

Nem találok ki semmit, és tök mindegy, h minek nevezitek, ha sz@r akkor sz@r. :D


Ridley Noah Fast 


#75
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

..ha egy kicsivel többet áldozol rá, mondjuk 10-15e től kezdődnek a használható jó pumpák, akkor fogsz találkozni olyannal ami jól és megbízhatóan mér.

azért ki ne találjuk már egy sks pumpáról hogy gagyi :)

 

érdekességként próbáljatok rámérni több nyomásmérővel ugyanarra a kerékre. aztán lehet grafikont rajzolni...:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#76
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

..ha egy kicsivel többet áldozol rá, mondjuk 10-15e től kezdődnek a használható jó pumpák, akkor fogsz találkozni olyannal ami jól és megbízhatóan mér.

Ez az SKS, ha nem akciós, akkor 12-13 ezer általában.
Egyébként a hordozható mérőjével összevetve nagyjából pontosan mér, ami még furcsábbá teszi számomra a mutató mozgását. :)
Az viszont borzasztó zavaró, hogy a fejet úgy kell letépni a szelepről pumpálás után.
(nem, nem felejtem el kinyitni a "zárat" levétel előtt ;) )

#77
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

en meg nem lattam pumpat ahol a nyomasmero jo lett volna.

 

..ha egy kicsivel többet áldozol rá, mondjuk 10-15e től kezdődnek a használható jó pumpák, akkor fogsz találkozni olyannal ami jól és megbízhatóan mér.


Ridley Noah Fast 


#78
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

en meg nem lattam pumpat ahol a nyomasmero jo lett volna.

telopumpam is ossze vissza mert.

 

probalj ki egy szelepre szorithato digitalis merot amin van levegoleereszto szelep azzal valoszinuleg jol be tudod loni a nyomast.

 

meglepo hogy muanyagosnak erzed azt az sks-t.eleg jokat olvastam rolla de a jo oreg cccp pumpam igy sem cserelnem le.


ridelife módosította - 2014. június 11. - 23:07

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#79
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Nem tudom neked mi van közel, a budaörsi Intersportban esett meg az aktus, 8990 Ft-ért. :)

Végül onnan vettem én is, de kissé csalódott vagyok. Nagyon műanyag az egész. És a nyomásmérő is elég érdekesen működik:
úgy 35-40psi-ről kezdtem pumpálni, sokáig el sem mozdult az első nyomásra felvett értékről, majd a sokadik után hirtelen kúszott fel majdnem 20psi-t.

#80
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Miért nem rendelsz? Az eBike-nál 8800Ft és egy 1000-es a szálltás. Ennél közelebb nem lesz sose. :)

Mert jobban szeretek személyesen vásárolni.