Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#81
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

 A hálózat összes többi, budapesti üzletében van belőle raktáron, tőlem sok-sok kilométerre. :)
(mit ne mondjak, csendben, magamban anyáztam egy sort)

Miért nem rendelsz? Az eBike-nál 8800Ft és egy 1000-es a szálltás. Ennél közelebb nem lesz sose. :)


(ex)Cat módosította - 2014. június 11. - 11:07


#82
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Tőled függetlenül (nem emlékeztem az itteni tippekre, mikor betévedtem egy boltba) egy ilyet néztem ki végül.
Egy bajom van vele, az ára...
Az egyik boltban 9990, de a tulaj finoman szólva nem szimpatikus és ha jól láttam, ez már nem gyári csomagolású (biztos nem vagyok benne, futólag néztem csak meg).
A másikban 12000, de gyalog messze van a bolt, bringán meg nem tudom elhozni.
A harmadikban 13000, köszöntem és kijöttem.
A negyedikben 8990, de épp nincs... abban a boltban, ahol kerestem. A hálózat összes többi, budapesti üzletében van belőle raktáron, tőlem sok-sok kilométerre. :)
(mit ne mondjak, csendben, magamban anyáztam egy sort)

Nem tudom neked mi van közel, a budaörsi Intersportban esett meg az aktus, 8990 Ft-ért. :)



#83
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

SKS Airkompressor 12.0[/url]-át, szerintem elég kedvező áron,

Tőled függetlenül (nem emlékeztem az itteni tippekre, mikor betévedtem egy boltba) egy ilyet néztem ki végül.
Egy bajom van vele, az ára...
Az egyik boltban 9990, de a tulaj finoman szólva nem szimpatikus és ha jól láttam, ez már nem gyári csomagolású (biztos nem vagyok benne, futólag néztem csak meg).
A másikban 12000, de gyalog messze van a bolt, bringán meg nem tudom elhozni.
A harmadikban 13000, köszöntem és kijöttem.
A negyedikben 8990, de épp nincs... abban a boltban, ahol kerestem. A hálózat összes többi, budapesti üzletében van belőle raktáron, tőlem sok-sok kilométerre. :)
(mit ne mondjak, csendben, magamban anyáztam egy sort)

SokadikX módosította - 2014. június 10. - 20:57


#84
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Mi az, h lemondasz a bringázásról!!! ?? Akkor reku!!


1. Qrva drága
2. Nincs hová tenni
3. Akkortájt még a gyaloglás sem volt egyszerű, nemhogy a tekerés. Most, három szezont kihagyva újra bringára ültem, de bizony hiába az össztelós gép, a földutakon megérzem a derekam, pedig korábban egész jól bírtam.
Na ennyit az offolásról vénember! :-P

#85
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

A pumpáról beszéltem, nem az átalakítóról. :)

Mi az, h lemondasz a bringázásról!!! ?? Akkor reku!! Próbálj meg egy fekvőt, nem fogsz csalódni. Sajnos már lekéstél, most volt egy nemzetközi rekus találkozó, oda kellett volna elmenned, kiprószálni egynehány típust, biztos vagyok benne, h mosollyal az arcodon tértél volna haza.


Ridley Noah Fast 


#86
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Elviszed, kipróbálod, ha nem működik akkor visszaperkáltatod a kemény kétszáz Forintot :)

A pumpáról beszéltem, nem az átalakítóról. :)

#87
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Köszi, ezt már más (?) is ajánlotta, veszek is egyet. Amin problémáztam, az mindössze annyi, hogy bizalmatlan vagyok az olyan cuccokkal szemben, amiknek a leírása eltér a kézzel fogható valóságtól. Legalábbis látszólag. :)

 

Elviszed, kipróbálod, ha nem működik akkor visszaperkáltatod a kemény kétszáz Forintot :)



#88
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Egy ilyen adapter 200 Ft, könnyen befér a belső javító szettbe, ez gyakorlatilag a legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás is ha van közelben benzinkút.

Köszi, ezt már más (?) is ajánlotta, veszek is egyet. Amin problémáztam, az mindössze annyi, hogy bizalmatlan vagyok az olyan cuccokkal szemben, amiknek a leírása eltér a kézzel fogható valóságtól. Legalábbis látszólag. :)

#89
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az sem tiszta, hogy a felirata szerint jó presta szelephez, de nekem úgy tűnt, autószelephez való és nem láttam mellékelve azt az adaptert, ami a "használati utasításra" volt rajzolva.


Egy ilyen adapter 200 Ft, könnyen befér a belső javító szettbe, ez gyakorlatilag a legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás is ha van közelben benzinkút.



#90
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

De vigyázz ! Nem mindegyik olyan könnyű járású. Van, ami a nagy mennyiségű levegő befújására van tervezve, azokat nehezebb kicsit nyomni. Viszont néhány fújással végez egy monti kerekével.

Nekem mázlim volt, januárban vettem meg a pumpáim. Mivel üres volt a bolt, kedvenc boltosom engedte a boltban lévő összes pumpa kipróbálását. Nagy márkák buktak, maradt a Merida műhely és zsebpumpa.

Ha már könnyű járás: eddig egy SKS Air-X-Press Control pumpám volt ami picit alacsony volt nekem, de jól működött. Vasárnap egy áruházban megláttam egy SKS Airkompressor 12.0-át, szerintem elég kedvező áron, így magamévá tettem. Hát azt kell mondjam, gondoltam, hogy jobb lesz, de azt nem, hogy ennyire könnyű lesz vele pumpálni. Mintha nem is lenne semmi ellenállása, és ugye lehajolni sem kell a pumpáláshoz. Így ezt a holmit ajánlom derékfájásra. 



#91
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

De vigyázz ! Nem mindegyik olyan könnyű járású. Van, ami a nagy mennyiségű levegő befújására van tervezve, azokat nehezebb kicsit nyomni. Viszont néhány fújással végez egy monti kerekével.

Nekem mázlim volt, januárban vettem meg a pumpáim. Mivel üres volt a bolt, kedvenc boltosom engedte a boltban lévő összes pumpa kipróbálását. Nagy márkák buktak, maradt a Merida műhely és zsebpumpa.


Marci

#92
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Megnéztem a Decathlonban azt a "lábpumpát", amit szerintem a Lidl is árult egykor, a D.-s árának töredékéért (legalábbis a látott fotó alapján ugyanaz lehetett).

Hát nem tudom, nekem nagyon gagyinak tűnt az a műanyag. Egy ezrest még adnék érte, de több, mint hatezret... Az sem tiszta, hogy a felirata szerint jó presta szelephez, de nekem úgy tűnt, autószelephez való és nem láttam mellékelve azt az adaptert, ami a "használati utasításra" volt rajzolva.

Úgyhogy egyelőre úgy tűnik, marad a műhelypumpa, meg a remény, hogy attól nem megy ki a derekam. :D



#93
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Hülye példa, de... a mosogatónk finoman szólva nem a 190 centimhez van méretezve. Annyi hajladozás, ami egy pár perces mosogatással jár, már nem tesz jót a gerincemnek, hogy finoman fogalmazzak...
De lehet, hogy holnap beugrok egy bringaboltba itt a környéken és kérek egy műhelypumpát, hogy azzal milyen, aztán majd meglátom. Mindenesetre félek a hajladozós dolgoktól. :(

 

A műhelypumpával tényleg könnyű pumpálni, de ha ennyire problémás, szerintem próbálj meg jó minőségű lábpumpát szerezni. Átérzem a problémát, én még nálad is magasabb vagyok. Nekem is csak az a mosdó van elég magasan, amit én csináltattam.



#94
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Jól mondja Gaboca1 ! Normálisabb állópumpákkal még egy ovis is röhögve fölfúj egy bringát, olyan könnyen járnak. Nekem Merida van, az is elég könnyen jár. Én már csináltam olyat, hogy a pumpám egy székre raktam és úgy fújtam, mert nem volt kedvem hajolni.

Hülye példa, de... a mosogatónk finoman szólva nem a 190 centimhez van méretezve. Annyi hajladozás, ami egy pár perces mosogatással jár, már nem tesz jót a gerincemnek, hogy finoman fogalmazzak...
De lehet, hogy holnap beugrok egy bringaboltba itt a környéken és kérek egy műhelypumpát, hogy azzal milyen, aztán majd meglátom. Mindenesetre félek a hajladozós dolgoktól. :(

#95
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Jól mondja Gaboca1 ! Normálisabb állópumpákkal még egy ovis is röhögve fölfúj egy bringát, olyan könnyen járnak. Nekem Merida van, az is elég könnyen jár. Én már csináltam olyat, hogy a pumpám egy székre raktam és úgy fújtam, mert nem volt kedvem hajolni.


Marci

#96
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Basszus... komolyan ott tartottam, hogy nem csak a cipőm, de a komplett bringás cucc megy a kukába. Szedegettem össze mindent, aminek köze volt a biciklizéshez és a kezembe akadt egy Obi-ból vásárolt, hipergagyi szerszámkészlet (nem biciklis).
Megláttam benne egy bordástengelyre emlékeztető kulcsot, ami méretben beleillett az egyébként imbuszkulcshoz tervezett csavarfejbe. Na ezzel sikerült kibontani azt a k... csavart. :)

Megvan! Torx a böcsületes neve a kulcsnak, ha igaz: http://upload.wikime...T20-T25-T30.jpg

Viszont megint ott tartok, hogy minimum lábhajtású pumpa kell... nyomtam egy keveset a kerékbe és biciklizés helyett az ágyamon fekszem... Nem bírja a derekam. Kb. 20psi fölött már nem megy. :(

Próbáltál már normális műhelypumpát, gyerekjáték vele, nekem most ilyen van, ez ráadásul jó magas is nem kell nagyon hajlongani vele.

 

http://trek.hu/pumpa...bo-charger-hp-2



#97
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Szerintem ne add fel, hiszen a bringázás megy neked és az egy csodálatos dolog.

A lábpumpát viszont biztosan meg lehet szerezni valahonnan, ha csak ez az egy az akadály.

 

Kár lenne feladni az egészet és "töröltetni magad a fórumból is.." szerintem ne add fel, inkább megoldást kell keresni a lábpumpa beszerzésére. Budapesti vagy? Megkérdezhetem a szombati piacon, hogy tudnak-e szerezni ilyent.  Viszont csak nyomásmérő nélküliben volt ennek az árusnak lábpumpája múltkoriban, amikor láttam nála. Kérdezzek utána majd?


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#98
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Azért mielőtt kidobod kapirgáld meg kis csavarhúzóval a csavart belülről, lehet csak a betapadt sár miatt látod úgy, az ott nem igen tud elkopni.

Basszus... komolyan ott tartottam, hogy nem csak a cipőm, de a komplett bringás cucc megy a kukába. Szedegettem össze mindent, aminek köze volt a biciklizéshez és a kezembe akadt egy Obi-ból vásárolt, hipergagyi szerszámkészlet (nem biciklis).
Megláttam benne egy bordástengelyre emlékeztető kulcsot, ami méretben beleillett az egyébként imbuszkulcshoz tervezett csavarfejbe. Na ezzel sikerült kibontani azt a k... csavart. :)

Megvan! Torx a böcsületes neve a kulcsnak, ha igaz: http://upload.wikime...T20-T25-T30.jpg

Viszont megint ott tartok, hogy minimum lábhajtású pumpa kell... nyomtam egy keveset a kerékbe és biciklizés helyett az ágyamon fekszem... Nem bírja a derekam. Kb. 20psi fölött már nem megy. :(

SokadikX módosította - 2014. június 03. - 19:26


#99
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mindegy, már lemondtam róla három éve, mikor a derekam kiakadt.

 

Rossz hallani, nekem az úszás mindig segít. Pontosabban ha sérülök és nem tudok egy ideig úszni akkor érzem :)



#100
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Apropo kuka: itt tudom valahogy töröltetni magam a fórumról?
Miután már semmi közöm a fórum témájához, jobb lenne, ha a regisztrációm is megszűnne.

 

Gondolom az admin megoldja, ha megkéred. Nem szokás törölni magad egyébként. Ha nem szeretnél fórumozni, nem használod és amikor újra előkerül valami, akkor még megvan a lehetőséged újra írni. Így a fórumtagok is megismernek majd és könnyebben segítenek.