Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#101
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Azért mielőtt kidobod kapirgáld meg kis csavarhúzóval a csavart belülről, lehet csak a betapadt sár miatt látod úgy, az ott nem igen tud elkopni.

kimostam alaposan, utána csavarhúzóval kb negyven percen át vakargattam. Egy csavarral nem volt gond, kettőt sikerült használhatóvá tenni, a negyedik belső keresztmetszete szinte szabályos kör volt.
Mindegy, már lemondtam róla három éve, mikor a derekam kiakadt.
Úgyhogy annyira nem esett nehezemre, hogy kukázzam az egészet.

Apropo kuka: itt tudom valahogy töröltetni magam a fórumról?
Miután már semmi közöm a fórum témájához, jobb lenne, ha a regisztrációm is megszűnne.

SokadikX módosította - 2014. június 02. - 17:04


#102
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hát ez gyorsan megoldódott. A cipőmből nem tudom kivenni az elhasználódott stoplit, mert az imbuszkulcshoz való, hatszögű lyuk a sok séta hatására vagy ki tudja mitől, kör alakúra kopott.
Másik cipő már nem fér a keretbe, egyébként is ez lett volna valószínűleg az utolsó bringás szezonom, úgyhogy megy a kukába az egész. Még jó, hogy most hoztam el a szervizből...

Azért mielőtt kidobod kapirgáld meg kis csavarhúzóval a csavart belülről, lehet csak a betapadt sár miatt látod úgy, az ott nem igen tud elkopni.



#103
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Hát ez gyorsan megoldódott. A cipőmből nem tudom kivenni az elhasználódott stoplit, mert az imbuszkulcshoz való, hatszögű lyuk a sok séta hatására vagy ki tudja mitől, kör alakúra kopott.
Másik cipő már nem fér a keretbe, egyébként is ez lett volna valószínűleg az utolsó bringás szezonom, úgyhogy megy a kukába az egész. Még jó, hogy most hoztam el a szervizből...

#104
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Szerintem nem. Két ok miatt gondolom:
1. Akkor nem valahonnan felülről hallom, hanem a talaj irányából
2. Nem nyírta volna el két belsőn is a szelep tövében a belsőt. :)

1. Visszaverődött hangot hallasz, ,,betonfal, parkoló autó".

2. B-s Contik lassan el forogtak és kinyírták a szelep szárat, de némán tették, szerinted milyen fordulatszám eltérésnek kellene lennie a felni és a gumi között, hogy surrogó hangot generáljon? Hallgass meg egy igazi terepjárót, igazi terepgumival mekkora surrogással közlekedik! :)



#105
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Egy időben bringával jártam munkába. Többnyire egy órán belül értem oda forgalomban könnyedén, Békásról az Ecseri-Bihari-Üllői út sarkáig. Aztán volt, amikor végig úgy kellett nyomni, mint ha végig emelkedőn mennék. Elsőre nem tudtam mi a baj, miért nem bírom úgy. Aztán rájöttem, hogy 2 - 2.5 körülire csökkent a kerék nyomás. Amiatt volt annyira nehéz hajtani. Azóta felnyomom 4 barra és így szinte repül. Szóval erre is érdemes odafigyelni. Igaz, terepen jobban tapad ha alacsonyabb a nyomás, de menni távot, jobb úton nagyobb nyomással érdemes. 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#106
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Nem a gumi és a felni mozdul el, simán csak  bütykös gumi mintái surrognak minél alacsonyabb a nyomás annál inkább.

Szerintem nem. Két ok miatt gondolom:
1. Akkor nem valahonnan felülről hallom, hanem a talaj irányából
2. Nem nyírta volna el két belsőn is a szelep tövében a belsőt. :)

#107
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az az igazság, hogy három évvel ezelőttig meg sem fordult a fejemben, hogy mérjem a nyomást. Ha elég keménynek éreztem a gumit, akkor jó volt, oszt jónapot.
Viszont egy évvel korábban vettem új bringát, annak traktorgumijai voltak és azt is folyton érzésre pumpáltam. Elég hamar feltűnt, hogy valahányszor kicsit erősebben rálépek a pedálra, ha van valami a közelemben (betonfal, parkoló autó), akkor valami furcsa, surlódó zajt hallok egy rövid ideig. Olyat, mintha kicsit kipörögne, megcsúszna alattam a gumi. Közel egy év után derült ki: nincs elég keményre fújva, ráadásul hajtogatós, tehát drótperem sincs, emiatt az erősebb taposástól a felni és a gumi kissé elmozdult egymástól, az adta a hangot. Miután sikerült az ajánlott keménységűre fújni, máris megszűnt ez a zaj. :)

Egyébként igazi terepre nem nagyon jártam soha. Részben azért sem, mert a környékemen nem nagyon van rá lehetőség, tiltott helyen meg nem szívesen bringáznék. (hegyre egyébként sem szívesen megyek az SPD miatt - emelkedőn sok esetben okozott már halálközeli élményt :) )

Nem a gumi és a felni mozdul el, simán csak  bütykös gumi mintái surrognak minél alacsonyabb a nyomás annál inkább.



#108
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Terepen 1.8-2.0 bar körüli nyomásokat használok, az egyik pumpának sem illene, hogy akadály legyen.

Az az igazság, hogy három évvel ezelőttig meg sem fordult a fejemben, hogy mérjem a nyomást. Ha elég keménynek éreztem a gumit, akkor jó volt, oszt jónapot.
Viszont egy évvel korábban vettem új bringát, annak traktorgumijai voltak és azt is folyton érzésre pumpáltam. Elég hamar feltűnt, hogy valahányszor kicsit erősebben rálépek a pedálra, ha van valami a közelemben (betonfal, parkoló autó), akkor valami furcsa, surlódó zajt hallok egy rövid ideig. Olyat, mintha kicsit kipörögne, megcsúszna alattam a gumi. Közel egy év után derült ki: nincs elég keményre fújva, ráadásul hajtogatós, tehát drótperem sincs, emiatt az erősebb taposástól a felni és a gumi kissé elmozdult egymástól, az adta a hangot. Miután sikerült az ajánlott keménységűre fújni, máris megszűnt ez a zaj. :)

Egyébként igazi terepre nem nagyon jártam soha. Részben azért sem, mert a környékemen nem nagyon van rá lehetőség, tiltott helyen meg nem szívesen bringáznék. (hegyre egyébként sem szívesen megyek az SPD miatt - emelkedőn sok esetben okozott már halálközeli élményt :) )

#109
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Én mindenhol azt a pár dekás műanyagot használtam, de amikor megpróbáltam többet fújni a kerékbe, a korábbi 20psi-nél, akkor már érezhetően egyre nehezebb lett a pumpálás. Pedig azzal nagyon könnyen ment, míg a mérőssel kis nyomáson is viszonylag nehéz. (igaz, gyorsabb, mert nyomva és húzva is fúj :) )

 

Terepen 1.8-2.0 bar körüli nyomásokat használok, az egyik pumpának sem illene, hogy akadály legyen. Csak a gumi térfogata nagy, ezért legalább 200-250-et kell hozzá pumpálni lapos gumiról kiindulva. Egyszer kaptam defektet slick gumival, azt is felfújtam ~5 barra. Illetve van egy légtartályos dudám, amit 5-5.5 barig lehet fújni, ez sem akadály a pumpámnak. Felhasználók írták, hogy 8-10 barig bírja (a gyári specifikáció ellenére). Annyira ritkán kell, hogy már nem emlékszem mennyire volt nehéz pumpálni 5 barig, de ki lehetett bírni. Nyilván neked jobb a lábpumpa. :)

 

OFF: Gerincproblémára jó lehet a gimnasztikai labda, mármint ha sokat ülsz.


freddyke módosította - 2014. május 31. - 23:21


#110
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Én sem érzem a nyomást, ezért hordok egy digitális nyomásmérőt is.


Én mindenhol azt a pár dekás műanyagot használtam, de amikor megpróbáltam többet fújni a kerékbe, a korábbi 20psi-nél, akkor már érezhetően egyre nehezebb lett a pumpálás. Pedig azzal nagyon könnyen ment, míg a mérőssel kis nyomáson is viszonylag nehéz. (igaz, gyorsabb, mert nyomva és húzva is fúj :) )

#111
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Három évvel ezelőttig gond nélkül fel tudtam pumpálni a bringámat. Meglepően könnyen ment egy pici, műanyag, asszem B+ pumpával éveken át.
Akkor kiderült, hogy amit én kőkeménynek hittem, az valahol 20psi körül volt, míg az ajánlott úgy 45-55 körüli. Vettem egy nyomásmérős kézipumpát, a második pumpálás közben megmozdult az egyik csigolyám... nem részletezem újra. Szóval jó lenne ha többé nem ismétlődne meg.

 

Világos, egészségügyi problémával nem kell erőltetni, én is ezt írtam. Én sem érzem a nyomást, ezért hordok egy digitális nyomásmérőt is. Az utóbbi 3-4 év alatt egyszer kellett pumpa kint. Inkább csak otthon szoktam használni amikor csak egy keveset kell belepumpálni a kerékbe és lusta vagyok a műhelypumpát elővenni. Műhelypumpaként én is egyetértek a lábpumpával, bár kifogtam belőle azokat a gyenge minőségű vacakokat, amiről itt szó volt.



#112
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Vettem egy nyomásmérős kézipumpát, a második pumpálás közben megmozdult az egyik csigolyám... nem részletezem újra. Szóval jó lenne ha többé nem ismétlődne meg.

 

Tehát szerintem, nekünk megoldásnak marad a magán véleményben leszólt, de mégis kiváló láb pumpa nyomásmérővel.

 

Végül is, kinek a pap, kinek a papné

....kinek meg a lánya! :rolleyes:

 

Nem lehet mindenkinek azonos véleménye, mert egyes részletekben

különbözőek lehetnek az elvárások, még ha a végeredmény azonos is.


Balu1 módosította - 2014. május 29. - 22:57

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#113
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Egészségügyi probléma esetén megértem ha valaki nem szeretne kézzel pumpálni. Egy egészséges embernek illene olyan kondícióban lenni, hogy egy kézi kerék felpumpálása ne ártson meg.

Három évvel ezelőttig gond nélkül fel tudtam pumpálni a bringámat. Meglepően könnyen ment egy pici, műanyag, asszem B+ pumpával éveken át.
Akkor kiderült, hogy amit én kőkeménynek hittem, az valahol 20psi körül volt, míg az ajánlott úgy 45-55 körüli. Vettem egy nyomásmérős kézipumpát, a második pumpálás közben megmozdult az egyik csigolyám... nem részletezem újra. Szóval jó lenne ha többé nem ismétlődne meg.

#114
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Egészségügyi probléma esetén megértem ha valaki nem szeretne kézzel pumpálni. Egy egészséges embernek illene olyan kondícióban lenni, hogy egy kézi kerék felpumpálása ne ártson meg. Egyértelműen a lábunk erősebb, de nem ártana karra is gyúrni.

 

Nekem a lábpumpa túl sok helyet foglalna. Bár a kérdezőn valószínűleg nem segít, egy ilyesmi kézi pumpám van, nem pont ez, hanem egy régebbi verzió (alloy vagy pressure drive, nem tudom). Nem nehéz pumpálni vele és nagyon megbízható. Szerintem 8-10 barig simán bírja. Létezik ennek hosszabb változata is, ki mit részesít előnyben.



#115
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Van akinek a dereka érzékenyebb, nekem meg a karom szakad le bármelyik kézi pumpától, amíg a lábpumpával röhögve felrugdosom,

végül is a bringásnak többnyire a lába az erősebb. A kézitől hamar kidöglök és megizzadok.

Lábbal meg észre sem veszem, mire felfújom.

 

Amikor először fújtam a mini lábpumpával, szinte megdöbbentem, mennyivel könnyebb, mint akármelyik kézivel bármikor is volt.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#116
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Van egy Merida kézi és egy műhelypumpám. Aki eddig kipróbálta, leesett az álluk, olyan finoman és könnyen fújsz velük.

Lábpumpa ?? Beteg ötlet.

3at vissza olvas

nem bírja a dereka, azért köllött alternatíva.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#117
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Van egy Merida kézi és egy műhelypumpám. Aki eddig kipróbálta, leesett az álluk, olyan finoman és könnyen fújsz velük.

Lábpumpa ?? Beteg ötlet.


Marci

#118
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Eladják a gyufásdobozban a bogarat is jó pénzért, működik mert zörög valami odabent! .

 

Elég ha az anyagát megnézzük és, hogy milyen könnyen deformálódott. Csak legyen akit át lehet verni. De csak egyszer.

Nem mintha nem lehetne felfújni vele egy kereket, csak óvatosan, finoman mint az ártatlan kislánnyal, úgy kell vele bánni.

"Nem szerszám ez, finom érzékeny műszer." Ha meg vissza viszed garanciába, akkor miért tapostad szét, arra nincs garancia.

 

Az a kicsi könnyű műanyag pumpa legalább eddig tartósnak bizonyult bringa kerék fújáshoz.

Amikor 4 bar környékén jár, akkor kicsit kemény taposni, de fújná az többre is ha nyomnám.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#119
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

tessék, 5 év garanciával

 

http://ridebike.hu/t...pumpa/labpumpa/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#120
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

http://www.argep.hu/...P/Labpumpa.html

pl. http://www.debogroup...omasmeros_18139

Bár nem tudom hogy milyen minőséget kapsz ezer forintért, úgy tűnik fémből van.

Ezekkel (a linken) az a baj, hogy ami könnyű műanyagból van, az kb. akkora nyomást tud kifejteni, amivel egy gumi matracot lehet felfújni.

Ami ennél többet is tud, az acélból, de rosszabb esetben "serbli" acélból (vaslemezből) készült gyenge, nem strapabíró, viszont jókora súlyú hulladék.

 

SERBLMX_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Kicsivel jobban rálépünk, akkor elhajlik és szétkopik, csuklik-nyaklik az egész, mint a képen is látszik.

Ráadásul így félig szétszedve, nyomásmérő nélkül is 90 dekát nyom.

Szóval ezt a fajtát tartós használatra nem ajánlom.

Cipelni meg semmiképp, nagy és nehéz.


Balu1 módosította - 2014. május 27. - 20:34

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..