Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#1
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Üdvözletem!

Az Aldis állópumpáról vagy lábpumpáról van valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm a válaszokat.



#2
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Az biztos, hogy "lefújásra" nem alkalmas, de arra bármely kézi pumpa is csak nyögvenyelősen. Ez arra van, hogy szépen lassan tudjon sűríteni viszonylag nagy nyomásra. Valószínűleg még ebben a videóban látható kompresszornál is lassabban fúj, lévén, hogy kisebb és akkuról üzemel: https://www.youtube....h?v=TxNcB8jIGMg

 

Egy bringás tüdőnek jobbak a fújási képességei, mint egy ilyen kis pumpának. (Az adatlapon 25 l/perc áll. Ha pl. porolási céllal kell csak fújni, akkor az azt jelenti, hogy kb. 10 gyors, teli tüdős fújást kell kivitelezned 1 perc alatt, ezzel máris nagyobb a teljesítményed, mint az akkus pumpának.)

 

PC tisztítási célra 24 l-es tartályú, pár 1-2 kW-os kompresszort szoktam használni, amit így is gyorsabban ürítek le, mint ahogy az rátermel. Tehát még nem fejeztem be 1 db gépházat, de várnom kell, hogy ismét magasabb legyen a tartály nyomása.

Ilyen célokhoz én nem adnám alább a linkelt "palacsinta" kompresszornál, de talán az akciós időszakban (Aldi/Lidl) megvásárolható Parkside kompresszor jobb döntés lenne, ha van hozzá hely.



#3
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Gearbesten szokott lenni sok hasznos vásárlói visszajelzés, de ennél még nem olvastam erre vonatkozóan kommentet. Ha abból indulok ki, hogy személyautóhoz tervezték, akkor a 7-8 bar már sok lehet neki, de a leírása azt állítja, hogy tudja.

Hadd kérdezzek vissza, hogy egy hagyományos, egyszerű felépítésű, kézi működtetésű pumpánál miért kívánatosabb ez?
Ennyi pénzért már lehet venni olyat, ami egy életen át kiszolgál egy műhelyt is, ez pedig egy eldobható vacak lesz pár éven belül, ha még most tudja is azt, amit ígér.


Néztem én is, hogy leírás szerint tudna ekkora nyomást, de azért kételkedem a kínaiakban... Néha jól jönne lefújni levegővel ezt-azt, de nem akarok venni ezért egy bazinagy kompresszort, legfeljebb egy ilyen kisebb pancake-et, de ezt meg nem lehet kapni usán kívül, vagy horror áron lenne a szállítás miatt. Csak ezért találtam érdekesnek ezt az elektromos pumpát. Ami állópumpán van, az még egész jól működik, csak egy egyszerű Spyral. Jó, lehetne duplaszelepes, hogy ne kelljen a presta adapter, meg lehetne stabilabb, de eddig bőven jó volt.



#4
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Gearbesten szokott lenni sok hasznos vásárlói visszajelzés, de ennél még nem olvastam erre vonatkozóan kommentet. Ha abból indulok ki, hogy személyautóhoz tervezték, akkor a 7-8 bar már sok lehet neki, de a leírása azt állítja, hogy tudja.

Hadd kérdezzek vissza, hogy egy hagyományos, egyszerű felépítésű, kézi működtetésű pumpánál miért kívánatosabb ez?
Ennyi pénzért már lehet venni olyat, ami egy életen át kiszolgál egy műhelyt is, ez pedig egy eldobható vacak lesz pár éven belül, ha még most tudja is azt, amit ígér.


  • zeezoltano kedveli ezt

#5
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Vajon egy ilyen mennyire működhet prestával vagy 7-8 bárral? Vagy mennyi idő alatt fújhatná fel... 40 dollár kicsit sok érte, hogy csak úgy kipróbáljam.

 

gearbest.com/car-gadgets/pp_009762130334.html

 

 


blash módosította - 2018. december 28. - 16:11


#6
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Én is Decathlonos patronnal tolom már pár éve (és tényleg baromi jó), de a minipumpa is nálam van, hogy mielőtt a felnire pattintom a külsővel együtt, kicsit fújjak bele és ne csípjem oda.

4 bar-ra a 26x2,0-ás kereket minipumpával gyakorlatilag nem tudtam felfújni (2 bar volt a legjobb, amit el tudtam érni).

Schwalbe Marathon + slime belső + slime tartalékbelső + CO2 készlet a nyerő kombó nálam.

Igaz, mióta a Marathon van felrakva (kb. 3000 km-t mentem eddig vele), azóta nincs defekt, de mégsem merem otthon hagyni a felszerelést soha.



#7
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Nos igen. A CO2 patron gyorsabb. Én is azzal nyomon már idén.
Kár hogy a 190Ft-os akcióban csak 8db-ot vettem.

eddie1978 módosította - 2018. október 31. - 12:01


#8
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Inkább szavazok a CO2 patronos fújásra. A "franciáknál" elég jó áron be lehet szerezni.

Az idén 3-4 defektem volt. Az elsőnél kezemben maradt a minipumpa szára (nem volt olcsó darab, tavaly kb. 2 alkalommal használtam) és csak egy órás túrázás után botlottam bele egy sporttársba, akinél volt pumpa. Hát, nem a legjobb dolog SPD cipőben köves terepen botladozni.

A többi esetben már patronnal fújtam a belsőket. Egyszerűbb és sokkal gyorsabb (2 mp) is mint a kis térfogatú pumpával való küszködés.



#9
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Lezyne alloy drive-ot használok sok éve, nagyon bejött. Én a közép méretet használom, mert gyorsabb vele a pumpálás, de van kicsi is. Kulacstartó alá rögzítem. Tényleg finom, minőségi pumpa. Kapott már sok mindent, egyszer kellett adnom neki egy kis teflont, mert ragadt, hibátlanul műkszik.

https://www.lezyne.c...-alloydrive.php



#10
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#11
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Skacok kifejezetten jó kézi pumpát keresek csak montihoz, feltétel a nagy légtömeg szállítás és a viszonylagosan rövid hossz.

pici

https://bikelogistic...y-xl-minipumpa/

 

nagyobb

 

https://bikelogistic...-alu-minipumpa/

 

mérős ha lényeges

https://bikelogistic...trol-minipumpa/

 

ki is tudod próbálni ha akarod


  • gren_tamas kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Skacok kifejezetten jó kézi pumpát keresek csak montihoz, feltétel a nagy légtömeg szállítás és a viszonylagosan rövid hossz.


Lezyne Gauge Drive HV egy jó választás lehet. Nekem van egy ideje. Minőségi. Működik ahogyan kell. Mellette van még tőlük a virsli gumihoz egy Lezyne Road Drive is. Ezekkel nem lő mellé az ember.

#13
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Skacok kifejezetten jó kézi pumpát keresek csak montihoz, feltétel a nagy légtömeg szállítás és a viszonylagosan rövid hossz.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#14
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Most mértem meg, 35 dekát nyom. Sokat kínlódtam én kicsi teleszkópos pumpával és mindenféle kisebb nagyobb kézi vacakkal, de azokkal csak szenvedés felfújni. Ezt azért szeretem mert hatékony és könnyen használható. Ha bár már jó ideje nem kellett út közben fújnom, legfeljebb amikor aszfaltról terepre megyek, akkor engedek belőle és utána felfújom megint, hogy hazafelé megint könnyebben guruljon. Nekem mindenképp megéri.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#15
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Tényleg megéri ilyet cipelni magaddal bringázáskor ? Tök jó minipumpák vannak.


Marci

#16
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A Lidl-ben másodikától lehet kapni megint nyomásmérős lábpumpát.

Ilyent: 

kw17273306_03_f.jpg

Nekem van és ez vált be eddig kizárólag. 

Talán mert sokkal könnyebb lábbal taposni, mit kézzel pumpálni, ha már úgyis a lábunk az erősebb.

Ha most is adnak hozzá feltépőzárazható táskát, azt fel lehet tenni a nyereg alá hátul,

de nem árt a varrásoknál palmatex ragasztóval kifordítva belül megerősíteni,

a függesztő fülek varrásánál megerősíteni, az úgy a biztos.

 

Gyorsan könnyen tele lehet fújni vele akár egy teljesen leengedett kereket is a pontos nyomásra.

Nem outihoz való, de 3-4 barig tényleg nagyon hatásos.

 

A kiálló támasztó drót fülre a talp közepével teljesen be kell lépni, hogy a műanyag peremet is

megtámasszuk a cipővel és akkor stabilan taposható a másik lábbal.

Az ára 1.400,-Ft


Balu1 módosította - 2016. április 30. - 01:43

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#17
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest
Hálás köszönet!
Írtam üzenetet!...

#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez hangzik a legjobban! Kivancsian varom mit talalsz! :)
Elore is koszonom

na megvan

ránézésre pont ilyen

hogy oda vissza e az passz


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ez hangzik a legjobban! Kivancsian varom mit talalsz! :)
Elore is koszonom

#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy ilyen, remek pumpám,amivel maximálisan elégedett vagyok már hosszú évek óta!

A nyomásmérő nemrég adta meg magát.

Csak ebay - en találtam egyet , de az óra nélküli.

Tud valaki ilyet (akár használtan), vagy ehhez hasonlót, ami hosszútávon megbízható?

Lényegi szempontok: nyomásmérő, T- kar, kétirányú pumpálás, alu test, lehetőleg ne henger forma, mert ez már sokat kibírt és még egyszer sem esett ki, pedig nincs semmi tépőzár vagy gumirögzítés hozzá...

Köszöntem

IMG_6029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szerintem nekem van egy pont ilyenem, ha holnap hazaérek világosban megnézem, kb sose használtam.

ha megtalálom tiéd.


  • laczie kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való