Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#21
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ez is hasonló: http://bringabutik.h...uto-termek.html

Én ezt használom évek óta, imádom. Aki eddig kipróbálta, el volt tőle ájulva, milyen jó.

http://bringabutik.h...inipumpa-3.html

 


Marci

#22
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy ilyen, remek pumpám,amivel maximálisan elégedett vagyok már hosszú évek óta!
A nyomásmérő nemrég adta meg magát.
Csak ebay - en találtam egyet , de az óra nélküli.
Tud valaki ilyet (akár használtan), vagy ehhez hasonlót, ami hosszútávon megbízható?
Lényegi szempontok: nyomásmérő, T- kar, kétirányú pumpálás, alu test, lehetőleg ne henger forma, mert ez már sokat kibírt és még egyszer sem esett ki, pedig nincs semmi tépőzár vagy gumirögzítés hozzá...
Köszöntem
IMG_6029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Topeak Road Morph valami ilyesmi, de az úgy rögzül mint a hagyományos minipumpák.

#23
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

Van egy ilyen, remek pumpám,amivel maximálisan elégedett vagyok már hosszú évek óta!

A nyomásmérő nemrég adta meg magát.

Csak ebay - en találtam egyet , de az óra nélküli.

Tud valaki ilyet (akár használtan), vagy ehhez hasonlót, ami hosszútávon megbízható?

Lényegi szempontok: nyomásmérő, T- kar, kétirányú pumpálás, alu test, lehetőleg ne henger forma, mert ez már sokat kibírt és még egyszer sem esett ki, pedig nincs semmi tépőzár vagy gumirögzítés hozzá...

Köszöntem

IMG_6029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#24
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az a pumpa egyszerűen nem ér annyit, használtam én is.


gaboca1 módosította - 2016. március 28. - 09:42


#25
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ez így, hogy "megadta magát" egy nagyon tág fogalom.

A fizikai működési elv alapján minden javítható, de azt azért pontosabban meg kellene határozni, hogy mit nem csinál amit kéne vagy mit csinál amit nem kellene. Megszorul, akad vagy ereszti a levegőt valahol?

 

Szerintem ha egy régimódi mechanikus órákat javító órással próbálsz beszélni, lehet, hogy tud segíteni, habár csak érintőlegesen vág a szakmájába mint mechanikus szerkezet. Először beszélni kellene vele és csak utána megmutatni a pumpát, nehogy élből elhajtson ha meglátja. Esetleg kicsit közelebb kerül a dologhoz ha a nyomásmérő óráról beszélsz neki. :)  Vagy még ahol nyomásmérőket pl. hagyományos régi mechanikus vérnyomás mérőt is javítanak, egy régi vágású műszerész esélyes, hogy segíthet rajta.  


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#26
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Műszerészhez elvinném, de lehet olcsóbb, ha valahonnan kerítesz egy csatlakozásban megfelelő nyomásmérőt helyette.



#27
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!

Beto műhelypumpámon megadta magát a nyomásmérő.Lehet valamit kezdeni vele,vagy kuka?



#28
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

van egy ilyen longus pumpám:

 

_vyr_1852longus-velka.jpg

 

átereszt a feje. szerintetek lehet kapni hozzá másik fejet? mondjuk lehet,h vlmi komolyabb pumpát kéne nézzek. 

bbb meg sks fejet lehet kapni, általában jók szoktak lenni a nonamekre is.

kérdés ér e annyit az egész.


  • donciccio kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#29
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

van egy ilyen longus pumpám:

 

_vyr_1852longus-velka.jpg

 

átereszt a feje. szerintetek lehet kapni hozzá másik fejet? mondjuk lehet,h vlmi komolyabb pumpát kéne nézzek. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Köszi Tigger. Ezek közül a Topeak a szimpatikus. Az sks-ek tartóságáról meg amúgy sem sikerült meggyőzni engem, így race rocket lesz.

több tucat raklapnyi megy el nálunk évente, és nagyon ritka a garis. amúgy 5 év van rá, és pótalkatrész is van.

de nem rossz a topeak sem.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi Tigger. Ezek közül a Topeak a szimpatikus. Az sks-ek tartóságáról meg amúgy sem sikerült meggyőzni engem, így race rocket lesz.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#32
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

29-eshez keresek minipumpát elvárás hogy mez zsebéből ne essen ki ( azaz ne legyen nagy, lehetőleg teleszkópos )és ne egy év legyen vele a pumpálás.

SKS supershort, airboy, aeron

topeak race rocket


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

29-eshez keresek minipumpát elvárás hogy mez zsebéből ne essen ki ( azaz ne legyen nagy, lehetőleg teleszkópos )és ne egy év legyen vele a pumpálás.


  • Rabbit kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#34
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.ebay.com/...=item2a4840e5d9

 

:D 500 ft-ért vettem egy ilyet múlt héten, sajna beesik a felsőcső alá, a nyeregvázcsőhöz nem rögzítek, mert kulacstartó..

 

"Erre van a láncvilla". 

 

10801703_755697281187564_482159594672167
 
 
városi körülmények és kátyúk közt nem esik ki :)


#35
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Topeak RaceRocket HP vagy HPX


  • Vejne kedveli ezt


#36
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Országútira tudtok ajánlani valami könnyű es elsősorban minél kisebb "szükség" pumpát?
Köszi!

SKS Raceday? Annyiban rossz, hogy kicsi, így sok mozdulatot kell vele tenni. Meg nem olyan szép, mint a karcsú és filigrán vázpumpák. 



#37
smarton

smarton

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Országútira tudtok ajánlani valami könnyű es elsősorban minél kisebb "szükség" pumpát?
Köszi!

#38
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Lehet. Nekem eddig két SKS pumpám volt. Az első egy kicsi, "teleszkópos", hihetetlenül ócska. Ha nem került a kukába, annak csak az az oka, hogy odáig is lusta voltam elvinni. A másik ez a műhelypumpa. Felrakni könnyű a szelepre, de onnan levenni egy agyrém.

 



#39
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

érdekes nálam abszolút könnyedén jár az összes multi fejes sks. egy volt necces eset volt, de ott majdnem derékszögbe volt hajolva a presta szelep szára.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#40
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Az BikeFun-ról (amit ajánlottam) nem. Szerintem jó kis pumpa.

Az lehet, de ő úgy írt, mintha már megrendelte volna és nekem is ugyanolyanom van.