Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#721
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Endroo:
Arról van szó, hogy a bani és a gamo is nagyon jó zsákok és NEM CSAK bringázásról van szó. Ezek olyan zsákok, amik jók suliba is, meg bringázni is, mert tod én olyan csóró gyerek vagyok, hogy nem veszek külön táskát bringázáshoz 25ért, amit egy hónapban max. 4 napot (nyári szünetben biztos többet) használnék, és lehet, hogy kiba'ul kegyetlen jók lennének, de mégsem.
Remélem értett belõle valaki is vmit... :P

A gamo-ból még mennyi volt? Nem számszerûen értem, hanem mégis, hogy kb. meddig lesz? Nem tudná vki megmondani?

BRUCE

#722
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Én már végképp nem értem, hogy ti mirõl beszéltek. A hervisben 7.990,- Áfástúl, zacskóstul, prospektusostúl a Bani 25. De nem kimondottan bringás (nincs bukótartó, hebrencskedni kell, nincs kulacstartó és elég nagy is). Túrazsáknak is írják.

#723
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Aha, itt van a kutya elásva. Szóval ÁFA nélkül 8, az akkor ÁFÁ-val pont 10! Merthogy én is néztem a Hervisben, mindkettõben (Europark, Mammut).
Ott a Gamo is akciós volt, 12ezer bruttó.

#724
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Igen, azt én is hallottam, hogy a bani akciós, de engem a gamo érdekel(ne), mert a bani kicsitke...
a gamo meg nem akciós ittenfelé mifelénk 16.990 ami azért asszem egy kicsit sok...

#725
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
ja: én csak a baniról tudok hogy akcijós, a gamot nemtom, de szerintem az nem.

#726
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
8k HUF + áfa a Hervis boltjaiban, nemtommeddig, fentebb megtalálod hol van hervis...

#727
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Emberek!

Azt mondja már meg vki, hogy hogy lehet, az, hogy a mountexbe igaz nem hoznak, de mondják, hogy most MINDEN (!) boltban akciós. Erre elmegyek egy másik helyre, ahol van, és azt mondják még sosem hallottak az akcióról...  >:( >:( :o :o ??? ??? Én ezt nem értem...

Egyébként pesten most csak a bani vagy a gamo is akciós? És ha igen, akkor meddig és mennyiért?

Elõre is kössz
BRUCE

#728
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Csakhogy ehhez be kellene mennem a Hervisbe a bukóval a hónom alatt és nekiállni próbálgatni a polc elõtt. Az meg olyan cíííki.  :(

Remélem a sporton is lesz egy kirakva és akkor kivesézem a problémát.

#729
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
van a hátujján ojan hullámos ezüst bigyók, próbáld meg arra rámûteni valahogy! ottan át-szét-be-ki-le-fel-füzve a bukó pántjait valahogy csak jó lesz... :)

#730
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Andix: Honnan tudtam, hogy valaki ezt fogja javasolni ?  :)

Erre mondjuk még magamtól is rájöttem, csak állati kényelmetlen ám 25 kilcsit egy közel kilós sisakkal a fejeden tekerni. Hátizsákom meg nekem is van amibe beleférne, de az csõvázas és azzal járunk kempingezni.  ;D Meg az összehajthatós kempinggel. (nesze neked MB)  ;D ;D

Egyszer már láttam, hogy valaki felaplikálta a hátitatyóra a fullfacet, de amiket eddig láttam gyáriakat, azokra nekem nem sikerült.

#731
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Endroo, a fullfacet a fejedre kell rögzíteni. ;D Ha Jack D.vel bájkolunk, és visz fullfacet;
1) Vagy rajta van mindég.
2) Nagy hátizsák és abban van benne (sok helyet foglal, de annyira nem nehéz).

#732
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kiscsango: ellent kell, hogy mondjak mert én is láttam a hervisben a banit és 12.990,- áthúzva, akciósan 7.990,-. Még egy tábla is van mellette gyk. Mondjuk én az europarkban voltam és ott láttam ezt, lehet, hogy máshol nem így van.

Szerintetek fel lehet a Banira rögzíteni a fullface bukót, vagy ha nem akkor ki milyen megoldást használ ?

#733
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Hétvégén teszteltem a Deuter Superbike S-t. Pénteken a kellemes meleg idõt kihasználva tekertem egyet. A zsák viszonylag rendesen meg volt pakolva, két széldzseki (tesomét is Én "cipeltem"), tartalék víz, kaja, szerszámok, térkép, mobil.
A tapasztalataim szerint viszonylag jól szellõzött és egyáltalán nem izzadtam alá. A szellõzés valószínûleg még jobb ha csak a rövid mez van alatta. A széles vállpántok kényelmesek voltak, a keresztpántoknak köszönhetõen pedig egyáltalán nem csúszkált a hátizsák.
Ezek után bizakodva várom a nyári tekeréseket is. Azt hiszem akkor is be fog válni.

#734
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Nem tudom honnan veszitek, hogy 8 a Bani, amikor a Hervisben 10 van az árcédulán. >:(
A lábbelikrõl pedig annyit, hogy a Hiko szandáljaimra mindig fél év garit adnak a Mountexben.


#735
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Úgy fest, nem ez a megcélzott kategória, de azért megosztom veletek.
Karácsonyra meglepett a család egy Camelbak MULE tatyival. A hétvégén tekeregtem vele úgy százötven km-t és az összkép kedvezõnek látszik. Baromi meleg még nem volt, de úgy fest, hogy mivel elég keskeny, olyan vészesen nem rohad rá az ember hátára és a pántokkal jól fel lehet kötözgetni, úgyhogy nem lötyög.
Mezem nincs, tehát szerszámot, szendót is ebbe pakoltam. A két kulacs nekem általában kevés, ezért ez egy szimpatikus megoldás. Vízzel tele kicsit nehéznek tûnt, de útközeben egyre könnyeb lett. Szóval nekem bevált, de sajnos ez sem a nyolcezres kategória.

#736
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Ok én elhiszem hogy az siráj tatyó de az 20k ez meg (bani) csak 8k+fa. ennyiér nekem überül megfelel. Amugy az a Deuter cuccos miböl van? az is Cordura?

#737
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Udv mindenkinek,
Csak annyit szeretnek mondani, hogy a Deuter 100 eve gyart hatizsakokat, ebbol 15 eve fejlesztettek ki a halos-feszitos hatuakat, ezt koppintja kisebb-nagyobb sikerrel a Tatonka, a vauDe, az RP, sot ujabban meg a Sandstone is. Deutereknek van egy kivalo 25 l-esuk, Cross Air, en mult heten vettem magamnak, miutan sierult kisporolni ra a 20 rugot. Nem keves, de 3 ev gari van ra, s jar hozza egy 3 rugo erteku esovedo huzat is + a mar emlitett feszitett hat (nyaron csak ebben erdemes gondolkodni). A tengerszemben meg talan akad egy-ket darab (tavalyi modell), de van hasonlo hatmegoldasubol 22, 26, 32, 38, sot meg 42 literes is.
A Ferenc krt-i Mountexben vannak hasonlo hatmegoldasu vauDe zsakok, picit olcsobban, igaz rondabbak is; bar szinten jonevu nemet ceg, es esohuzatot adnak ok is.
A Tatonka sem rossz (Deuter utan ez lett volna a masodik valasztasom, van pl. 18 rugoert 30 l-es feszitett hatu zsakjuk) L. Mountex.
Ha RP Bani, akkor irany a Hervis, most akciosan 7990 HUF a 25 l-es!!!
Es ez mind nem a reklam helye ;D ;D

#738
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát szerintem sem rosszak az RP tatyók,meg a havernak is az van már egy éve,és egyben van.Meg szerintem én is Banit veszek:)
Üdv:Thommey

#739
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
és azé asse lehet véletlen hogy az everest expdísön is CSAK ÉS KIZÁRÓLAG RP hátitatyókkal vonul... ott pedig hiába van gari, sokra nem mész vele, szal szerintem akkor annyira szarok nem lehetnek... és megin csak aszt tom mondani: nekem tök jol müxik semmi kinja sincs... mongyuk kb 2 hete van meg az is igaz.

#740
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Nem tom, ahol én akartam venni RP zsákot Pet?fi hídnál lév? Mountex, ott konkrétan nem javasolta az eladó. Mondjuk nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy kis bringás zsákban amibe gyakorlatilag nem is pakolsz (na jó max3-4kiló) mit?l tudna tönkremenni. Másrészt van rá gari. Ha tényleg használod, és sz.r fél év alatt úgyis szétmegy, akkor van rá gari. De nem nagyon tudom elképzelni hogy ahol mindent megtudnak csinálni, pont a zsák nem m?ködne, de lehet, az eladó volt ott.
Mindenesetre egy másik sztori: Akartam Meindl bakancsot venni. Akik ismerik tudják hogy nem gagyi. Nézegetem kiválasztom, kérdés mennyi gari van rá? Azt mondja az eladó 3hónap. Mert - és ez a lényeg - a magyar törvények miatt csak ennyi lehet a cip?kre. Ezek azt hiszik itt mindenki tök hülye. Veszel egy vagon pénzért egy cip?t, mégcsak nem is mindegyik van raktáron, és annyi garanciát kapsz rá mint egy Humanic papucsra. A végén bécsben megvettem a cip?m 1 plusz 1 év garival. Mostanában sokszor eszembe jut hogy megéri inkább kint venni, mert van választék, és nem néznek hülyének. Persze csak akkor ha valami oknál fogva egyébként is jár arra az ember.