Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#781
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Én olyan tatyót szeretnék, ami suliba is ok, mert én ilyen "spórolós" féle vagyok, azaz arra a pár napra, amikor elmegyek túrázni (mert nem tok minden nap, vagy akár minden hétvégén menni!), arra nekem nincs szükségem egy totál speckó táskára. Azt hiszem ez a bani nekem pont megfelel. Azért még a bikemag tesztet még jó párszor átnézem...

#782
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Az RP Bani-ra is 3 ev garancia van.
http://www.alpin.hu/...tzs_bani25.html

Amugy nagyon jo hatizsakokat gyart meg a Vaude is.
http://www.vaude.com/cycle_pack.html


#783
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
azok a tatankák sem lehetnek rosszak és azért nem hasonlítanám egy cora bikehoz!!!!

#784
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Bruce:
Én is húztam a számat.
De elég megnézni, hogy a noname, gagyi zsákok közül évente egyet biztos leamortizáltam. Ezek is legalább 4-5e körül voltak. Erre a zsákra alapból 3 év garit vállalnak, ha addig nem megy szét akkor már megérte. Ha pedig hozzászámolom azt, hogy minden szempontból megfelel egy keros elvárásainak...
Azt hiszem erre lehet azt mondani, hogy a minõséget meg kell fizetni. Ilyen alapon meg lehetne kérdõjelezni, hogy valaki miért vesz 300e-ért kerot, mikor egy össztelos corabike "csak" 27e.

#785
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Gabo: ok, hogy nagyon király az a deuter tatyó, de 23eért.... :-/

Én a debreceni mountexben láttam tatonca-t (asszem), és a hát úgy volt megoldva, hogy volt egy háló, ami egyenes, és mogotte a táska olyan majdnem félkör ívben mögötte ==> a hátad véletlenül sem izzad bele a táskába... Ha vmi igazán tuti, akkor ez az...

#786
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Gabo: kösz az infokat, de én mexállott RP-mániákus vagyok, ugyhagy ma vettem az Overlandben egy RP Bani 25-öt. emberek ez egy eszméletlen kircsi darab, nem rohad bele a hátam, nagyon kényelmes, derékpánt, cordura, teflon, Aero Back System, rengeteg hasznos apróság a tatyón körbe mindenhol, made in hungary, csak ajánlani tom mindenkinek... ára leértékelve volt 14rugó.

#787
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
a Deuter Biker szerintem is király. nem izzad a hátadra és baromi kényelmes, van esõvédõje is, amire egy jó kis elázás után jöttem rá... annyira nagyon-nagyon nem is drága. ha egy hátizsákot lehet szeretni, akkor én azt teszem ezzel  :)


#788
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Deuter Biker nekemtetszik

#789
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Leon:
Nekem is hasonló problémáim voltak. Szeretek túrázni. Ez alatt amolyan reggeltõl estig tartó egynapos kiruccanásokra kell gondolni. Ilyenkor néha muszáj némileg több cuccot vinni mint ami a zsebekben elfér.
Tavaly még egy mezei "hátizsákkal" próbálkoztam, de a melegben kegyetlenül aláizzadtam. Így szépen elkezdtem utána nézni annak, hogy bringás hátizsákokból milyen kínálat van. A dolog egyszerre elkeserítõ és örömteli.
Elkeserítõ azért, mert csak egyetlen céget találtam, ami tényleg figyelembe vette a termékeinél a bringások (hegymászók, túrázok stb.) igényeit. Mertek elõállni egyedi ötletekkel, újításokkal és ezek többsége a valóságban is megállja a helyét. A többi cég csak hagyományos általános használatra szánt hátizsákokat kínált. Örömteli azért a szitu, mert ennek az egy cégnek viszont bõséges kínálata van.
Mik is a minimális elvárások egy biciklis hátizsákkal szemben? Legyen kényelmes, kellõen széles jól beállítható a vállpántja. Lehetõleg legyen a derék környékén egy rögzítõ szíj a felesleges csúszkálás elkerülése véget. Nem árt ha a mellkas elõtt is található egy ilyen. Legyen valahogy biztosítva a hát szellõzése. Normálisan lehessen bele pakolni. Valamennyire legyen ellenálló az idõjárási viszontagságokkal szemben. Pozitívum, ha van rajta sisaktartó heveder is és a láthatóságot fényvisszaverõkkel fokozzák.
Némi keresgélés után itt kötöttem ki:

http://www.deuter.com/

Ha megnézed a cég kínálatát, láthatod, hogy többféle méretben, többféle megvalósítással, mindenféle igénynek megfelelõ hátizsákjaik vannak. Én a Superbike S-t választottam.
Jellemzõi: Két méretes oldalzseb, amikbe akár egy-egy 0,5 l-es bringás palack is befér. Elõl zip-záras zseb, sisaktartó pántok. Hátul széles, párnázott vállpánt, derék és mellkas tájon rögzítõ szíjakkal. De a hétrész kialakítása az ami igazán figyelemre méltó. A hátrészen két hálós anyaggal burkolt porózus szivacsból készült "párna" található. A szivacsok felszíne sem teljesen sima, hanem nagyobb dudorok vannak rajta kialakítva. A két párna között a gerincnél, illetve a párnákon belül a szivacsok dudorai között a levegõ szabadon áramlik, ergo a szellõzése jó és a zsák nem érintkezik a hátad teljes felületével. A háti merevítésérõl a két párnába bedolgozott alu rúd, illetve a zsák belsejében lévõ, kivehetõ mûanyag-hab betét gondoskodik. A belsõ részeket zip-zár zárja, belül két felé van osztva és egy irattartó zseb is található benne.
Extrák: A zsákban helyet kapott egy, a bringást a széltõl és kicsit a csapkodó esõtõl is védõ "elõke", a láthatóságot javító élénksárga színben. Ugyan ezen anyagból a zsák alján lévõ tépõzáras zsebben egy a hátizsákra ráhúzható védõ huzat is található. Ez szükség esetén védi a zsákot az esõtõl és a bringa kerekei által felcsapott trutyitól. A háti kompatibilis a Camelbak rendszerrel. A víztartály a zsákban helyezhetõ el, a csõ számára van egy kivezetés a felsõ részen és néhány bújtató a vállszíjon. A fényvisszaverõket már említeni sem kellene.

Sajnos mindez nem olcsó, de véleményem szerint megéri. Ez a tatyó kb. 23e-be került tavaly karácsony után, ebben persze a 3 év gari is bennfoglaltatik. A Deuter termékek hivatalos forgalmazója a Tengerszem (náluk vettem meg), de a Mountex boltjaiban is kapható.

http://www.tengerszem.hu/

http://www.mountex.hu/

Az éles kipróbálás még várat magára, de nem hiszem, hogy csalódni fogok benne. A fenti két boltot pedig mindenképpen érdemes meglátogatni, nem csak hátizsák ügyben.

#790
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Amúgy Én egy ALTO Alpamayo28 hátitatyót nyúzok lassan 5éve...

Lapockánál és deréknál szivacsozott párnákkal, derék csattal, és széles pántokkal...

Király, csak a párnáknál trópusi körülmények uralkodnak egy-egy nyári napon megtett pár tíz kilométerek után... de amúgy nagyon facántos...

NEKEMTETSZIK...

;D Csõváz és hátszél...
Joghurt os doboz is jó lenne...ha nagyobb, puhább, és hátizsák-formább lenne... ;D Paraferee voltam

#791
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D

a sponzoros tatyóról már páran tudomást szerezhettün kLétráson... ;D

majd a kövin meg is nézzük... ;D

Pf...

#792
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Neilpryde Mini Bike Pack!Sponsored by Magyar Honvédség! ;D
A bevonulási segélybõl vettem! ;D
Imádom!Király kis zsebek,sisaktaró egy pulcsi belefér,két összekötö heveder úgy tartja mint állat,mi kell még?
De most készül eredeti RaveAce desing alapján egy másik amibe kulacs is lesz +igazi állat lesz a formája!De nem lövöm le a poént majd mindenki meglátja! :D

#793
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Van egy csomo franko bringas hatizsak.
A Bikemag 2001. junuisi szamaban volt egy teszt is  roluk. :)
A lenyeg, hogy halos hatresze legyen olyan merevitessel, ami a kicsit tavolabb tartja a zsakot a hatadtol. Igy lesz egy kis szellozesi lehetoseg.
Kell meg derek/mell heveder, es maris nem fog ugralni a zsak ;) A mell heveder altalaban nem szokott szeriatartozek lenni, de lehet kulon venni a jobb boltokban.
A tobbi mar csak izles, es penztarca kerdese. Nekem most RP Bani zsakom van.  Ez kb. 14e. Elotte volt egy  Lynx Biker zsakom, amit 7e-ert vettem.


#794
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Ahogy a nagyanyám mondaná:
Elõre kosárka, hátra csomagtartó! ;D
De én pl. táskát használok, jól meghúzom hogy nem lötyögjön!

#795
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
gyakran megyek el bicózni egyész napra és ijenkor muszáj tatyót vinni, de itt vanak némi gondok: belerohad a hátam, verdesi a seggem (jó, kicsit fejjebb)... egyéb megoldások léteznek? mezem nincs semmijen de annak a zsebeibe ugyse férnék el szerintem...