Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#701
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Namostan én 173cm vagyok és nekem ez a bani ugy jo ahogy van, aláizzadni eccerüen nem birtam pedig majnem 9órát volt a hátamon és kültem neki rendesen és mégse... mongyuk tény hogy a derékpántnál berohattam rendesen de hát valahol csak érintenie kell a hátam? a deuterekben én az anti-izzadós renszert nem találtam elég meggyözönek, a bani-ról láccik hogy ebbe oszt bele nem izzacc, ha meg mégis akkó má ugy küldöd hogy tökmindegy van e rajtad tatyó vagy nincs ugyis tiszta viz leszel  :) komoj esöben még nem jártam vele, de sima zuhét azt gond nélkül birta, nyáron meglássuk mit szól ha vizszintesen esik az esö, mosmá télleg kiváncsi lettem...

#702
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
bruce: nna, ezt jól megkaptam...

szerintem nem igaz, hogy meg sem nézem az egyik cuccot, és istenítem a másikat, mert most akarok hátit venni, és marhára körülnéztem, meg felvettem minden elképzelhetõt, meg ilyenek. OK, a gamo-t nem, mert annak ugyan lehet, hogy jó lenne a háta, de az meg ûrtartalomra nagy nekem. annál kisebbet akarok.
az esõvédõ fóliát leírta gabo, hogy mire jó, asszem, mást nem kell mondani róla. én is kapartam már ki a treksport oscar-t a mocsárból, ami beterítette, és hát nem volt olyan jó buli kimosni... :-/

én is ismerem a cordurát  ;) és van egy 55 literes tatonkám, az is abból van. szerintem is a legjobb anyagok egyike.

a tehetetlenséges részt meg akkor úgy fogalmazom, hogy minél jobban ellóg a súly a hátadtól, annál inkább fogod érezni azt minden mozgásnál. ezért pakolják a túrazsákokat úgy, hogy középen, a hátadhoz közel vannak nagy súlyok, lent mondjuk a hálózsák, a hátadtól kifelé (hátra) haladva pedig megint egyre könnyebb cuccok jönnek. ez persze az ideális állapot lenne.
mondok egy példát: voltunk egyszer a velencei-hegységben gyalogtúrázni. én vittem a sátrat, meg minden nehéz cuccost, plusz 3 liter vizet. a zsák egyik oldalán volt a sátor, a másikon a polifoam, a vizespalackoknak csak hátul jutott hely. mocskosul húzta a hátamat, mert a lehetõ legsz*rabb helyen volt, távol a hátamtól, jóval lejjebb a vállamnál. ha belül elfért volna, sokkal könnyebbnek éreztem volna, és az én mesém is tovább tartott volna.
ezt kiszsákok esetére átültetve, ha dugig tömöd a rp bani-t, meg a deuter futura-t, ez utóbbiban még mindig közelebb lesz a cucc a tested természetes súlypontjához, mert laposabb a zsák felépítése, jobban a hátadon van.

bocs, ha ezt eddig is tudtad, csak nem volt egyértelmû számodra, mire is gondolok.

#703
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
A Deuterek is víz és szél álló anyagból készülnek. Az extra védõ "folia" szerepe ott van, ha váratlanul el kezd szakadni az esõ még egy plusz réteggel védheted a zsákod.
Ezt akkor fogod igazán értékelni, ha a földút amin tekersz sártengerré válik és ezt a trutyit a kerekeid felverik. Kíváncsi lennék arra, hogy melyik zsákot lenne ezek után könnyebb tisztítani, kinyitni? Elárulom, a Deuter esetében csak egyszerûen lerántod róla a huzatot ha sürgõsen kell valami, vagy lemosod, letörlöd az extra védõ borítást és kész. Nem kell azzal szenvedned, hogy minden kis mélyedésbõl, redõbõl, vagy a zipzárak környékérõl a sarat lekapard, lemosd.
Semmi bajom a többi gyártó termékével, de nekem is Deuter hátim van és egyenlõre maximálisan elégedett vagyok vele. Én a saját tapasztalataim alapján továbbra is ajánlani fogom mindenkinek a Deutert. Ha másnak más tetszik, akkor használja azt.
Mellesleg legyen bárkinek, bármilyen hátizsákja valamennyire alá fog izzadni, ennek a mértéke az, ami nem mindegy.

#704
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
amit kihagytam:
nem rég hallottam, hogy RPtól megvonták a cordura és gore-tex használatának engedélyét...
nem lehet, hogy emiatt akciós a bani és a gamo?

#705
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
minimal vazzer....

ami baj a banival, hogy kicsi zsák, tehát 25 literes, de mint írtam, olyan,mint egy kocka, nagyon kinyúlik hátra. ez jó, ha cipõsdobozt akarsz benne vinni, de nem jó, ha sportolni szeretnél, mert minél kijjebb "lóg" a hátadtól, annál nagyobb a tehetetlensége. ergo jobban fog ficeregni a cuccos bringázás közben.

már bocsáss meg, de ez hülyeség... A tehetetlensége miért (mondhatni mi a p.csért) változna, ha távolabb van a hátadtól?? És ha leteszed a táskát, akkor még nagyobb lesz a tehetetlensége? Szal ha lerakod egy asztalra, akkor nem szabad az asztaltól túl messzire menni, nehogy akkor legyen a tehetetlensége (azaz tömege), hogy széjjelnyomja az asztalt?

Ok, tegyük fel, hogy meggyõztelek (mármint hogy hülyeség, amit mondasz). Következõképp azt mondanám, hogy egyébként értem, hogy mire gondolsz, mármint hogy nem szabad, hogy "vastag" legyen a táska. Figyusz csak: szted az RP kistáskáknál (bani, gamo), mi a csudát keresnek a zipzárnál a pántok? Arra valók, hogy "vékonyítsd"...

Kicsi neked a bani háta?? Most figyelj, jön a nagy vezércsel... Létezik egy nagyobb rp táska, amit úgy hínak, hogy GAMO30 !! Hahh.. gondoltad volna? Egyébként a gamo sem való 200cmes embereknek, ez tény.

további cuccos, amit a deutertõl kapsz: esõvédõ fólia, amit ömlõ esõben a zsákra húzol, így tutira nem ázik be, ha meg eláll, szépen elcsomagolod.  meg ez a futura kétterû, tehát alulról-felülrõl pakolható. az elõnyöket asszem nem ecsetelem (elrakod a pulcsit az alsó részbe, és nem kell mindig széttúrni az egész zsákot, mert a felsõ részben van a kaja meg a szerszámok)

Amikor ezeket elolvastam, csak annyit mondtam, hogy "bazzeg... mirõl beszél "ez"?"

Nos, hát akkor az esõvédõ fóliáról...
Ha bemész egy boltba, és kezedbe veszed a banit vagy a gamot, akkor szemedbe ötlik egy csomó "cetli", ami rá van akasztva. Ekkor lesz köztük egy olyan is, hogy Cordura! Nos, ez a táska ebbõl az anyagból készült, nem csak amolyan szórólap, hogy biztos légy ebben, még a táska egyik oldalsó varrásánál is megtalálsz egy kis Cordura feliratot. Na térjük vissza a kis cordura papírkára. Olvassunk bele! Nééé má... képzeld ez egy vízálló anyag, vmint kib.szottul erõs, szélálló stb. ezek után nem értam, hogy miért jó az, ha egy fóliát esõ esetén állandóan felrakok leveszek, minthogy mindig "láthatatlanul" rajta van...

Most már csak röviden:
Az bani és gamo is (a gamo 1000%, a szemem elõtt láttam.. vagy az csak egy mintapéldány lett volna, hogy engem megtévesszenek? lehet...) ugyanúgy kétrészesek, nem kell keresztül túrnod a zsákot. A felsõ (nagyobb) részbe pedig az alsón keresztül is van út... Hogy nehogy most azt mond, hogy az alsó részt keresztül kell buherálnod a felsõhöz: az alsó rész cipzárja mögött közvetlenül ott van a felsõ rész alsó "bejárata".

nna. viszont a ez a futura 2x annyiba kerül, mint a bani, ez tény. de hogy gagyibb lenne...
2x annyiba kerül, és mivel több? annyival, hogy az "rp" cuccok még utcára is jók...

Üdv:
BRUCE
u.i.:bocs, ha kicsit emelkedettebb hangvételû lett volna ez a hozzászólásom, csak nem szeretem, hogy vki meg se nézi a másik cuccot, rögtön isteníti az egyiket, és (sokkal inkább) fikázza a másikat...

#706
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A hát kialakítása az RP-nél a legjobb. Nemtom mér imádják a Deutert, de el nem tudom képzelni, hogy a hátam ne izzadjon be benne. Egymás mellé nem raktam a kettõt, de én 172 cm vagyok, és tökéletesen magamra tudom igazitani a Banit. Mivel az átlagember 171 cm magas, mondhatom hogy a többségnek megfelel. Amit én néztem Bani, az is két rekeszes volt. Esõvédõ fólia? Nem vagyok én mazochista, esõben nem tekerek, csak versenyen, akkor meg minek? Egyébként ez a fólia nem nagy szám, már 4000 forintos "gagyi" zsákokhoz is adnak. Egyedül a mellhevedert hiányolom rajta, meg valami normális bukófelfogatást. Egyébként a Bani összehúzható, szerintem megtömve sem áll el nagyon, legalábbis amennyit a tükörben láttam.
A Deuter anyaga, kidolgozottsága számomra nem tûnt megbízhatónak.

#707
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
kiscsango: érvek? ha csak annyit mondasz, hogy szerinted az jobb, azzal nem lehet vitatkozni  :)

hátrencer: ha egy zsák kicsi a hátadra, akkor azt nem tudod normálisan felvenni, ez ziher. a vállpánttal tudod fel-le állítgatni, de ahhoz, hogy a bani derékpántja tényleg a derekadnál legyen, anniyra le kell engedni a vállpántot, hogy a zsák teteje szinte ellóg a hátadtól. ilyenkor meg mozog, ha megpakolod.
ami baj a banival, hogy kicsi zsák, tehát 25 literes, de mint írtam, olyan,mint egy kocka, nagyon kinyúlik hátra. ez jó, ha cipõsdobozt akarsz benne vinni, de nem jó, ha sportolni szeretnél, mert minél kijjebb "lóg" a hátadtól, annál nagyobb a tehetetlensége. ergo jobban fog ficeregni a cuccos bringázás közben.
én most a deuter futura 22-essel szemezek, de erõteljesen, ezért is ugrottam be ide elolvasgatni a véleményeket, kinek mi fexik. jártam túraboltokban, felvettem a banit is ,de nekem kicsi a háta.
ezt a hátproblémát a deuter pölö úgy oldja meg, hogy hosszabb, laposabb zsákokat csinál. egyrészt így szép nagy hátat lehet neki kreálni, másrészt meg az a 22 liter végignyúlik a hátadon, és nem lóg el tõle annyira. így megpakolva is jobban a hátadon marad.
további cuccos, amit a deutertõl kapsz: esõvédõ fólia, amit ömlõ esõben a zsákra húzol, így tutira nem ázik be, ha meg eláll, szépen elcsomagolod.  meg ez a futura kétterû, tehát alulról-felülrõl pakolható. az elõnyöket asszem nem ecsetelem (elrakod a pulcsit az alsó részbe, és nem kell mindig széttúrni az egész zsákot, mert a felsõ részben van a kaja meg a szerszámok)
nna. viszont a ez a futura 2x annyiba kerül, mint a bani, ez tény. de hogy gagyibb lenne...  ???

#708
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Tudod, azért vannak azok a kis izék a hevedereken, hogy méretre állíthasd a hátizsákot.
Szerintem meg a Deuter a gyagyibb. Ehhez mit szólsz?

#709
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Leon: hát, nemtom, mit néztél a deutereken...ha jobban megstírölöd, látható, hogy a bani-nak akkora a háta, hogy egy 165 cm-nél magasabb embernek a derékpánt a hóna alatt van. továbbá a bani meg a gamo is olyan, hogy a derekadnál van egy vízszintes párnázás, végig. ez túrázni elég jó, de ha elõregörnyedsz a biciglin, a derekadra fexik fel az egész. a deuterek háta olyan, hogy a derekadnál nincs párnázás  ;D
nem azt mondom, hogy az rp shit, mert szerintem lyó, de a deuter az jobb. persze lehet, hogy az rp ár/érték aránya jobb, de szerintem a dizájn minimál. egy kocka az a bani. persze ez szubjektív.

thommey: nekem van egy treksport oscar vesetáskám. elég jó, mert ennek aztán tényleg nem izzad alá a hátad  :) viszont ha sokat pakolsz bele, akkor húzza a hasadat, terepen lötyög, mindig utána kell húzni a hevedert, mert meglazul. elvileg 5 literes, de én 3-4 liternél többet nem pakolnék bele. akkora terhelésig frankó. én inkább országútra ajánlanám, ha muszáj ennyi cuccot vinni (szerszámok, kaja, telefon, stb)

#710
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!És mit szóltok a nagyobb méretû bikeos övtatyókhoz?Azokban van hely,meg többnyire 2 kulacsnak is hely...
Üdv:Thommey

#711
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
A sport kiállitáson megstíröltem a Deuter tatyókat, sztem a bani mindnél jobb csak azokba lehet camelbakot tenni a baniba meg nem, igaz csak harmadába kerül monnyuk egy suberbike-nak. jó ez, a kulacstartót is hasznáni köll vmire nem? ;D

#712
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kiscsango: akkor én meg holnap elmegyek az europarkba és lefényképezem a táblát, a táskát és az árcimkét is.  ;D ;D

De ha gondolod beszkennelem a blokkot. Bár az még mindíg nem bizonyít semmit.  :)

#713
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
mittudaza fox ?

#714
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
A múlt héten vettem egy Fox tatyót, és nagyon-nagyon jó!
A Procrossban ez az egy volt, de nem rég kaptak szállítmányt!Az ára sem volt falrengetõ, mert láttam mer sokkal drágább táskákat is./15500/

#715
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Már mondtam, hogy a Gamo 12 ezer a Hervisben, szóval ha úgy vesszük akciós. De ez persze csak akkor igaz, ha én és b kolléga nem vagyunk vakok, és a Bani tényleg 10. De holnap asszem elmegyek az Árkádba, megnézem ott is, és ha ott is 10-et látok a Banira írva, akkor Endroo kollégának jár egy fekete pont.

#716
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ÁÁááá...
kérlek
végre
vki

mondja már meg, hogy a gamo akciós e??
és ha igen, akkor egy árat is lécci...

plsss....

elõre is kössz...

#717
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
b: nincs eldugva, ott van a bringák, meg a hálózsákok mellett a többi táskával együtt. Van 5 szín és kismillió darab.

#718
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
nem 10, csak 9990  ;D, azé jó lenne tudni hogy pl. a eruoparki hervis melyik eldugott sarkában láttátok 8ért, amikor a helyén 10ért van kirakva, és nem is 8+áfával, hanem 9990- matricával. Akciós tábla meg sehol se.

lehet egyébként ebbe vizestatyit beletenni ?

#719
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
bocsi mer itt én kavartam a dolgokat, mer vki leirta hogy 10 vki meg hogy csak nyóc, erre én idevéstem az a hétmérföldes baromságot hogy 8k+áfa=10ropi. ennek semmi alapja nem volt, utolag is elnézést ha megkavartam bárkitis..., amugy BRUCE-nak igaza van énis azé vettem banit mer ezt használom mindenhova, suliba, bringázni, túrázni, és beválik mindenhova nekem. 8)

#720
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Bruce: azt én értem hogy milyen marha jó zsákok (ez így is van), csak azt nem értem, hogy miért mondja mindenki, hogy a bani 10 ropi a hervisben. Mikor meg nem annyi, de szerintem már kezdem egy kicsit túlragozni ezt a témát, úgyhogy le is szállok róla.  :)