Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#41
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ezen az alapon teljes testpáncél is kell! :)

 

de abból nem lehet inni!


  • zeezoltano kedveli ezt

#42
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nemrég estem óriásit és sajnos pont hanyatt, jó magasról. baromi sokat jelentett a Deuter hátizsák meg a majdnem teli kétliteres Camelbak tömlő. innentől engem nem lehetne meggyőzni hogy nem kell hátizsák :)

Ezen az alapon teljes testpáncél is kell! :)



#43
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

nekem van fém kulacsom, és nyáron egész iható marad benne a víz

 

nekem egy deuter hátizsákom van a deuter legjobb szellőzésével, de abban is megrohadok bármilyen időszakban, ha intenzíven tekerek, és bár télen ugyan nehezebben izzadok alá, de ha egyszer megtörtént, akkor fokozott kellemetlenséget jelent

 

amúgy ha olyan a hátizsák valóban védheti a gerincet, nekem a deuterben legalábbis van homorú acél keresztpánt, ami a vállamnál és a csípőcsontnál támaszkodik fel, de a deuternek létezik kimondottam gerincvédős hátizsákja is

 

 

nemrég estem óriásit és sajnos pont hanyatt, jó magasról. baromi sokat jelentett a Deuter hátizsák meg a majdnem teli kétliteres Camelbak tömlő. innentől engem nem lehetne meggyőzni hogy nem kell hátizsák :)



#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A hőméséklet-állóságukról (általános szilikon) a következőt találtam:

 

Megadom magam, valószínüleg jobban bírja a hideget mint az átlag kulacs :)



#45
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Ok, szóval ez speciál bírja, a szoba hőmérsékletű levegőt, egyszeri kitágulást. Más márka és/vagy fagyva nem tudni, na meg hogy ha kitágult akkor visszanyeri e az eredeti formáját, hányszor lehet ezt megjátszani stb. :) A műanyag kulacsról tudom hogy semmi gond vele.

 

A CamelBak ivózsákok szilikonból készülnek, és mint a videón is látszik, elég komoly nyomást elviselnek.

A hőméséklet-állóságukról (általános szilikon) a következőt találtam:

"Az általános szilikon kaucsukból készült termékek -55 és +200 C közötti hőmérséklettartományon belül használva megtartják rugalmasságukat, és maradó alakváltozásuk kis mértékben változik, nehezen éghetőek..."

Tehát, ha fullra töltöd vízzel és az megfagy benne, akkor a benne kitáguló víz miatti nyomás a töredéke a tesztben használt levegőnyomásnak... észre sem fogja venni a zsák ha megfagy benne a víz, mivel a rugalmassága szinte semmit sem változik.

A csövébe már volt szerencsém belefagyasztani a vizet, semmi nem történt... kiolvadt és használhattam tovább.

Más márkájú zsákokkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nem ismerem őket.

 

CamelBak teszt videó van a honlapjukon is... igaz, fagyasztás ebben sincs  :) de autóval is átmennek a zsákon, ezt nem tudom a kulacsok hogy bírnák... persze ha egy kocsi átmegy a kulacson vagy az ivózsákon akkor nem az a legnagyobb gondja az embernek hogy mi lett a kulaccsal...  :)

http://www.camelbak....t-Your-Bak.aspx



#46
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

 

Ok, szóval ez speciál bírja, a szoba hőmérsékletű levegőt, egyszeri kitágulást. Más márka és/vagy fagyva nem tudni, na meg hogy ha kitágult akkor visszanyeri e az eredeti formáját, hányszor lehet ezt megjátszani stb. :) A műanyag kulacsról tudom hogy semmi gond vele.



#47
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

 A tágulást egy kulacs bírja, ivózsák nem nagyon. 

 

 

http://www.youtube.c...h?v=l9iV2A-6Ol8   :)

 

Szerintem fölösleges vita. Aki nem szereti a hátizsákot, az ne használja, aki meg szereti az használja. Fölösleges megpróbálni egymást meggyőzni az ellenkezőjéről, úgysem sikerül, elég furcsa is lenne.

Az ugye más helyzet lenne ha valaki megkérdezi vegyen-e hátizsákot. Akkor érdemes mindenkinek leírni az érveit, de ebben az esetben nem erről van szó.


#48
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nekem van fém kulacsom, és nyáron egész iható marad benne a víz

 

nekem egy deuter hátizsákom van a deuter legjobb szellőzésével, de abban is megrohadok bármilyen időszakban, ha intenzíven tekerek, és bár télen ugyan nehezebben izzadok alá, de ha egyszer megtörtént, akkor fokozott kellemetlenséget jelent

 

amúgy ha olyan a hátizsák valóban védheti a gerincet, nekem a deuterben legalábbis van homorú acél keresztpánt, ami a vállamnál és a csípőcsontnál támaszkodik fel, de a deuternek létezik kimondottam gerincvédős hátizsákja is



#49
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A gond ezekkel a műanyagokkal, hogy folyamatosan oldódnak ki belőlük káros anyagok.


Ez sajnos ugyanúgy érvényes ivózsákra is. Az üveg jobb lenne de nem praktikus súly és törékenység miatt. Talán lenne egy kis kereslet természetes anyagokkal gyártott tasakokra, de nem hiszem hogy olcsó lenne, vagy nagy tételben lehetne gyártani a fókazsírral szigetelt bölénybőrt :)
 

Hő hatására fokozottan ez történik (meleg tea, nyáron napsütés).


Teát értelemszerűen csak termoszban érdemes vinni mert különben túl gyorsan lehűl, és az fém/üveg bélelésű. A napsütés által nem melegszik (sokkal) többre mint a léghőmérséklet, ennél meg nem hiszem hogy sokkal több káros anyag szabadulna fel mint szobahőmérsékletnél. A hátizsákod egy idő után ugyanúgy fel fog melegedni léghőmérsékletre, lehet hogy még a kulacs fölé is mert ott fűtöd a nem izzadó hátadon :)

#50
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Na ez érdekes, úgy látszik túl részletesen nem lehet válaszolni, ezért két részben.

Mindennek van előnye-hátránya.


Ez inkább személyes, nekem elég két kulacs hosszabb túrára is, ha szükséges útközben mindig lehet találni kutat, vagy valahol becsöngetni ha minden kötél szakad. Sivatagba persze én se mennék felkészületlenül. A hátizsákot főleg azért nem szeretem mert télen-nyáron rámizzad.
 

A kulacs előnye, hogy gyorsan és könnyen tisztítható, ha tönkremegy lehet venni másikat. Részemről ezzel az előnyei be is zárulnak.


Gyorsan lehet utánatölteni, kölcsönadni/kapni, spriccelni vele ha valamit le akarsz mosni, tudok még egy párat :) Nyáron azt is szoktam csinálni hogy éjjel befagyasztok egy párat és úgy megyek pl. a strandra (vagy túrázni). A tágulást egy kulacs bírja, ivózsák nem nagyon. Ahogy napközben lassan felenged mindig hozzá lehet tölteni csapból/kútból és egész nap van friss, hideg vízed.

Az hogy télen gyorsan lehűl engem különösebben nem zavar (úgyis szeretem a hideg vízet), ha már annyira hideg van hogy túl gyorsan befagy akkor viszem a termoszt.
 

a kicsöpögő víz évek alatt nyomot hagy a fényezésen


Hát ezt úgy lehet megoldani hogy letörlöd. Stalagmitok nem fognak nőni egy átlag emberélet alatt :)
 

nem higénikus sárban-porban (a kupakos még igen, de a legtöbb nem olyan)


A kupakos a szabvány, ha akkora por van akkor meg mindegy hogy miből iszol, mellmagasságban nem sokkal kevésbé lesz porosabb a cumi.
 

a biciklin ott van még egy kiálló valami, ami miatt nehezebb tiszogatni.


Hát ezen elmosolyogtam, szerintem ez már luxusprobléma :)
 

Ráadásul a fullymon egy kulacstartónak van hely


Nem tudom milyen vázad van de vannak literes kupakos kulacsok is, bár úgy tünik neked az is kevés lesz. Jó termosz az fél liter körül, de teából nem szoktam sokat vedelni :)
 

A hátamon a táska ivótasakkal védi a gerincem egy esésnél.


Arra nem építenék, komolyabb zúzáshoz rendes védőruha kell. Lájtosabbhoz meg épp rossz a pluszsúly a háton, magasabb a súlypont például.
 

Nehezen tudom elképzleni, hogy ez rám fog izzadni ilyen kialakítással.


Akkor szerencséd van, nekem mindegy milyen kialakítású, én megterhelésnél izzadok és ha nincs szabad légáramlás akkor beleizzadok. Ezt hátizsákkal is tapasztaltam aminek volt speciell légáramlásra kialakított "alagútja".
 

Nem tudom ki hogy van vele, de én inkább vizet iszom. A meleg tea nem vagyok benne biztos, hogy jó a hideg ellen.


Pedig a meleg tea nagyon jó a hideg ellen :) Inni persze azért iszik az ember hogy szomját oltsa, és télen abból kevesebbet kell mert a hideg miatt nem annyira izzad, tehát nem kell annyit pótolnia. Ezért is elég kissebb mennyiségű tea, az hogy meleg a hidegben csak bónusz, inkább azért érdekes mert nem fagy meg.
  • zeezoltano kedveli ezt

#51
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Freddyke !

Ha a meleg tea nem jó szerinted a hideg ellen, akkor mi ? Az ice-tea ? :-))

 

A műanyagtól nem félek, hogy a meleg tea kioldja - mert fém termoszom van. Fél liter ugyan de az is jobb, mint a jégkocka ivása. Sajnos csak a fél literes termosz fér be a kulacstartóba.


Marci

#52
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mindennek van előnye-hátránya. A kulacs előnye, hogy gyorsan és könnyen tisztítható, ha tönkremegy lehet venni másikat. Részemről ezzel az előnyei be is zárulnak. Hátránya, hogy nyáron két kulacsban sem tudok elég vizet vinni a nagy túrákra, nyáron hamar felmelegszik, télen hamar lehűl (a termoszos kulacs nem, de mennyit folyadék fér abba? nekem télen sem elég fél liter), a kicsöpögő víz évek alatt nyomot hagy a fényezésen, nem higénikus sárban-porban (a kupakos még igen, de a legtöbb nem olyan), a biciklin ott van még egy kiálló valami, ami miatt nehezebb tiszogatni. Ráadásul a fullymon egy kulacstartónak van hely, amennyi vizet thermoszban elvinnék még télen is kevés. A hátamon a táska ivótasakkal védi a gerincem egy esésnél. Nehezen tudom elképzleni, hogy ez rám fog izzadni ilyen kialakítással.

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én inkább vizet iszom. A meleg tea nem vagyok benne biztos, hogy jó a hideg ellen. A gond ezekkel a műanyagokkal, hogy folyamatosan oldódnak ki belőlük káros anyagok. Hő hatására fokozottan ez történik (meleg tea, nyáron napsütés). Ugyanez igaz az ásványvizes palackra is, a sokak által egészségesnek gondolt víz a legegészségtelenebb, főleg ha nyáron megsüti a nap.

Legyél egészen nyugodt rád fog izzadni.


  • zeezoltano kedveli ezt

#53
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A kulacstartó télen is jó, én termoszt viszek forró teával :) Van egy kis szigetelő tasakom ami megakadályozza hogy megsérüljön a termosz, és így nem is lötyög. A hátizsákkal szemben alacsonyabb a súlypont, nem mozog rajtad, nem izzad a hátadra.

 

Mindennek van előnye-hátránya. A kulacs előnye, hogy gyorsan és könnyen tisztítható, ha tönkremegy lehet venni másikat. Részemről ezzel az előnyei be is zárulnak. Hátránya, hogy nyáron két kulacsban sem tudok elég vizet vinni a nagy túrákra, nyáron hamar felmelegszik, télen hamar lehűl (a termoszos kulacs nem, de mennyit folyadék fér abba? nekem télen sem elég fél liter), a kicsöpögő víz évek alatt nyomot hagy a fényezésen, nem higénikus sárban-porban (a kupakos még igen, de a legtöbb nem olyan), a biciklin ott van még egy kiálló valami, ami miatt nehezebb tiszogatni. Ráadásul a fullymon egy kulacstartónak van hely, amennyi vizet thermoszban elvinnék még télen is kevés. A hátamon a táska ivótasakkal védi a gerincem egy esésnél. Nehezen tudom elképzleni, hogy ez rám fog izzadni ilyen kialakítással.

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én inkább vizet iszom. A meleg tea nem vagyok benne biztos, hogy jó a hideg ellen. A gond ezekkel a műanyagokkal, hogy folyamatosan oldódnak ki belőlük káros anyagok. Hő hatására fokozottan ez történik (meleg tea, nyáron napsütés). Ugyanez igaz az ásványvizes palackra is, a sokak által egészségesnek gondolt víz a legegészségtelenebb, főleg ha nyáron megsüti a nap.



#54
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Sziasztok használ valaki ilyen táskát?

Sajnos a 8literes decás táskámat kinőttem. Nem fér bele minden,

Ivótasak maga 2liter. Szerszámok ruha fgép sok neki :( 

Azért gondolkodtam ilyen táskában mint a kellys csak nem tudom milyen . 

http://kellys.hu/kel...b-211l-hatizsak



#55
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Télen is iszom (egyesekkel ellentétben) és nem jéghideg vizet szeretnék, ami miatt szintén nagyon örülök ennek a megoldásnak. A kulacstartó már csak a lámpa akksija miatt marad fent a gépeken.

 

A kulacstartó télen is jó, én termoszt viszek forró teával :) Van egy kis szigetelő tasakom ami megakadályozza hogy megsérüljön a termosz, és így nem is lötyög. A hátizsákkal szemben alacsonyabb a súlypont, nem mozog rajtad, nem izzad a hátadra.



#56
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Deuter nagyon bejovos, de a dekaban is vannak jo arban jo minosegu sajatmarkasak.

#57
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

én azért adtam el a mule-t mert kicsi volt. igazzából télen használok csak zsákot, akkor viszont kell a 25-30 liter. abból + még mindig a deuter-t bírom a legjobban.


Nekem is deuter van, nagyon szeretem, főleg hogy osszehizható kicsire és még femvazas is, így atom stabil, semmi nem nyomja a hatamat

#58
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Akkor mégegyszer, csak a Te kedvedért. :)

 

http://shop.camelbak.../hawg-nv/d/1003

 

Maximum volume. Maximum hydration. The H.A.W.G. NV™ is our largest mountain bike pack with ample cargo capacity and integrated rain cover for all-day, all-weather rides.

Megnéztem már előbb.Ez egy IGAZI túra háti tatyó. Ezért írtam amit írtam. Szép és biztos jó. Azért furcsállottam mikor azt írtad , hogy túrázáshoz is használod majd. Arra tervezték. Akár kerékpáros akár gyalogtúrához jó.Sőt. Ott a hátulján a lámpa.

......A kerékpároknál a megfelelő észlelhetőséget biztosító világító és fényjelző berendezésekre vonatkozó követelmények átalakításával olcsóbbá válik a kötelező tartozékok beszerzése (például led-lámpás világító testek alacsony energia-felhasználással). A szabályozás megengedi a lámpa elhelyezését a kerékpáros ruháján. .....Már csak azt kell fakabátnak bevennie , hogy a hátizsák az a kerékpáros ruhája :D


montimi módosította - 2013. december 04. - 00:10


#59
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

plusz egy módszer a tisztításra: fogsortisztító tabletta. 

 

amúgy nekem is camelbak van, egy szép kukássárga mule, ilyen ni:
Screen-Shot-2013-02-21-at-18.40.06.png

szerencsére pont ilyen árnyalatú a villám is-z1 bomber, így egészen csini lehetek a Zerdőben :D kár, hogy az elmúlt fél évben alig ültem kerékpáron:( 

 

egyébként én a helyedben nem vettem volna akkora zsákot.. soksok éven keresztül használtam egy picike merida táskát, ami az átmeneti(értsd: ősszel-tavasszal nappal jóidő, szürkület környékén befagy a segged) időszakokat leszámítva mindenre elég volt. ha meg több cucc, ott volt a megboldogult RP gamo, a jól pakolható 30 literjével. ezen a tatyón viszont annyi kis rögzítő pont van, hogy egészen jól el leszünk egy darabig, és ha csak annyi ideig bírja mint az elődje, már megérte a huszonx ezres vételár.

 

Szép a táskád. Nekem nagyon bejön ez a zsák. 1kg alatt van, nem nagy teher. Nem is olyan hatalmas egyébként, de kerékpározáshoz valóban elég nagy. Most úgy gondolom, normál használatra maximum félig fogom megpakolni. Eddig egy 2L-es Topeak nyeregtáska, egy pici Topeak felsőcsőre tehető táska plusz a mez hátsó zsebe bőven elég volt mindennek. (A Balaton körre még feltettem egy övtáskát is az extra kaja miatt.) Balaton körre viszont nem lesz elég 3L víz és valószínűleg megtömném kajával, csak ott fogom kihasználni a kapacitását. Én inkább nyáron tennék bele több dolgot, akkor is csak nagyon hosszú túrákra, télen szinte üresen áll. Mégegy előnyét látom, ha netán a hátamra esnék. Ebben is van sok kis zseb és eléggé osztott. A fejlámpa akksiját most simán a táskából vezettem ki, jobb mint a mez hátsó zsebéből. A szerszámoknak kell varratnom egy spéci tasakot, sajnálnám ha belül kikezdenék a táskát (a nyeregtáskát kikezdték, hiába voltak egyesével buborékos fóliába téve.) A dupla pántos megoldás is nagyon jó, stabilan áll rajtam.



#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

plusz egy módszer a tisztításra: fogsortisztító tabletta. 

 

amúgy nekem is camelbak van, egy szép kukássárga mule, ilyen ni:
 

szerencsére pont ilyen árnyalatú a villám is-z1 bomber, így egészen csini lehetek a Zerdőben :D kár, hogy az elmúlt fél évben alig ültem kerékpáron:( 

 

egyébként én a helyedben nem vettem volna akkora zsákot.. soksok éven keresztül használtam egy picike merida táskát, ami az átmeneti(értsd: ősszel-tavasszal nappal jóidő, szürkület környékén befagy a segged) időszakokat leszámítva mindenre elég volt. ha meg több cucc, ott volt a megboldogult RP gamo, a jól pakolható 30 literjével. ezen a tatyón viszont annyi kis rögzítő pont van, hogy egészen jól el leszünk egy darabig, és ha csak annyi ideig bírja mint az elődje, már megérte a huszonx ezres vételár.

én azért adtam el a mule-t mert kicsi volt. igazzából télen használok csak zsákot, akkor viszont kell a 25-30 liter. abból + még mindig a deuter-t bírom a legjobban.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való