Nekem egy napon belül eltűnik a csőből a víz, a zsák aljába pedig lefolyik a maradék, de ezzel nem lehet mit kezdeni, ki kell törölgetni. A gravitáció már csak ilyen. 
Nekem bevált: felaggatod a szárítóra és ráirányítasz egy ventilátort, legfeljebb pár órán belül minden elpárolog. Ez bármire jó ami hirtelen kell miután pont akkor derült ki hogy elfelejtetted kimosni. Vészhelyzetben a hajszárító is bejött.
Hogy miért van szilikon íze a víznek? hát, ezt nem tudom én eddig nem tapasztaltam ezt CamelBak zsáknál (ill. egyszer, amikor mosogatószerrel tisztítottam ki a zsákot, akkor hetekig műanyag íze volt a víznek benne).
Megadtad a választ, reagált, ami után egy ideig valami kioldódik belőle. Azt mindenki el tudja képzelni hogy inkább rossz mint gyógyító hatása van bármi műanyagra utaló íznek.
Egyben biztos lehetsz, nem amiatt fogsz meghalni, úgyhogy nem kell itt ráktól és egyéb káros hatásoktól tartani.
Az ilyen állításnak csak akkor van súlya ha szakorvosi képesítés és/vagy független tanulmányi eredmények támasztják alá. Egy ugyanilyen vélemény: szerintem statisztikailag többen halnak meg abban hogy mindenféle műanyagokból isznak mint amennyien meghalnak mert üvegből isznak.
Ez nem új találmány, évtizedek óta használják, nem halt még bele senki a használatába, Te sem fogsz!
Az emberiség évtizedek, évszázadok, évezredek óta csinál csomó marhaságot és a végletekig tud menni az önámítással. Itt van pl. a dohányzás, amibe ténylegesen belehalnak emberek, ezzel már nagyjából mindenki tisztában van de mégis mennyien folytatják, vagy akár tagadják mert ismernek egy kilencvenéves családtagot aki még vígan pöfékel.
http://bolthely.hu/a...ol_tabletta_10x Minden le van róla írva túrán az ivóvizet is ezzel fertötlenitem ha nincs tiszta víz. Olcsó és bevált.
Ez is olyan dolog hogy "miéééért....". Ha megnézed a hatóanyag képletét akkor valahogy szembe kell tünnie a benzolgyűrűnek, ami valahogy nem jó ötletnek tünik ivóvízben (úgy tudom kimondottan rákkeltő). Bár nem vagyok szakdiplomás kémikus ahhoz nem kell zseninek lenni hogy rájöjjél hogy ez csak akkor működne káros hatások nélkül ha a hatóanyag időzítve oszlana fel, tehát aktivizálódik amikor vízzel érintkezik, megöli a bacikat aztán feloszlik. A használati utasítás szerint 2 óra után lehet használni a vízet, de ez szerintem csak a megölt baktériumokra vonatkozik, nem arra hogy az összes hatóanyag valahogy semlegesítődött/eltünt a vízből. Szóval esetleges rákokozó hatásoktól eltekintve legalább azt várná el az ember hogy a bélflórának nem használ, mert a szer nem tud különbséget tenni a hasznos és káros baktériumok között. A legjobb esetben helytelen adagolásnál tovább pusztít és rendes hasmenésed lesz tőle. Akváriumos fórumok szerint a kényesebb halakat (pl. harcsa) ki kell venni, ami arra utal hogy csak a mennyiség miatt nem feltétlen probléma, de már elég dologról derült ki hogy hosszabb távon kis mennyiségek se használnak.
Azt mondanám hogy mi baj van a víz felforralásával? Persze abból indulok ki hogy nem különkommandó vagy aki dzsungelfedezékben nem rakhat tüzet, vagy túrázó akinél nincs gázpalack, nem készült és valahol eltévedt egy jelentősebb hegyen ahol nincs más választás mint a szomjanhalás. Minden más körülmény között vagy könnyen hozzá lehet jutni ivóvízhez vagy ki kell bírni, nem érdemes kompromisszumot kötni ilyen alapvető egészségügyben. Olyan messze a civilizációtól szerintem itt nem sokan tévednek hogy pl. ne tudjanak valahová becsöngetni egy pohár vízért.
Hasonlóan nemrég derült ki hogy a lázcsillapító szedésével valószínüleg több halált okoznak egymásnak az emberek, mivel a láznak az a lényege hogy gátolja a vírusok szaporodását. Elnyomott immunrendszernél gyorsabban tudnak szaporodni és tovább terjedni. Csillapítót ezért csak akkor ajánlatos szedni ha veszélyesen magas a láz.
Ugyanilyenek derültek ki vitaminokról: statisztikailag aki hosszú időn keresztül mindeféle multivitamint szed hamarabb hal meg mint aki nem szed semmiféle kiegészítőt. Itt főleg piaci érdekek működnek.
További klasszikusok az antibiotikumok és mindenféle fertőtlenítő túlhasználata. Ezek miatt csak rosszabb lett a helyzet mert gyakorlatilag felgyorsítottuk a baktériumok fejlődését és fejlesztettük a rezisztenciájukat.
Volt olyan aki próbálkozott mindenféle tisztítószerrel, de csak brutálisan rossz íze lett tőle a zsáknak...
Ez is arra utal hogy valami reagált.
Amúgy pont a napokban olvastam egy cikket a műanyag palackok körüli hisztériáról, hogy kioldódik belőlük minden, de egy kémikus szépen elmondta, hogy lófaszt. Olyan hőmérsékleten készülnek, hogy ami esetleg kioldódna az már akkor elpárolog 
Az megint más téma hogy ki mit mond mert nagyon sok az elfogultság, érdek és sajnos nemhozzáértés a tudósok között is (én pl. olyat olvastam hogy a tanulmányok jelentős nagyrésze nem ismételhető, várt eredményből kiindulás miatt, egészen az adatok hamisításáig), de azzal szerintem egyetérthetünk hogy ha freddyke érzi hogy műanyag/szilikoníze van valaminek, akkor nem hozzáállás kérdése hogy nem semleges a cucc.
Van mindenféle alaptalan tévhit (pl. DEHA (diethylhydroxylamine) meg dioxinnal és hűtéssel foglalkozó félelemkeltő körlevelek). Viszont a BPA (Bisphenol A) műanyag ivóedényekből ki lett tiltva, és ez még relatív új fejlemény (2012, FDA). Az utóbbi pl. meddőséget és rákot okozott a kisérleti állatoknál, és gyerekeknél neurális és viselkedési fejlődészavarokra van gyanu (hyperaktivitás, felgyorsult kamaszkor stb.). Ezekből attól függően hogy kit kérdezel többet vagy kevesebbet tagadnak le, például azzal a magyarázattal hogy az állatokon végzett kisérletek nem feltétlen kivetíthetőek az emberre. Na hát köszönöm, akkor miért is lett nagy nehezen hivatalosan betiltva? Mert a gyártók már az évek óta tartó rossz PR miatt szépen lassan kivonták a forgalomból és így nem érte őket anyagi kár. Ez mondjuk nem azt jelenti hogy a te kulacsodban/hátitayódban nincs.
A szilikonból meg aztán tényleg nem oldódik ki semmi. Az kémiailag elég stabil cucc 
Ha különféle mosogatószerrel vegyíted ami arra van kitalálva hogy kémiai reakciók által oldja a koszt akkor ez persze nem feltétlen így van.